Keresés

Részletes keresés

aleni Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2006
Senki?? :(((((
Előzmény: aleni (1985)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2005
SZia Axióma,

szerintem ne forgasd, max fej-láb néha, ahogyan lejjeb írtam, meg azt is, hogy minek...

Üdvözlettel:

pálinkás lászló
Előzmény: Axióma (1999)
b.burek Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2004

Köszönöm a válaszodat!

 

Te milyen matracor javasolsz ? Márkát írj légyszíves, hogy tudjak utánna nézni. Egyébként nekem itt Nyíregyházán fogalmam sincs, hoyg hol forgalmazzás ezeket a matracokat. TAlán egy helyet tudok.

 

KÖszönettel

Előzmény: Alváskultúra (1991)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2003
Na, meg is válaszolom magamnak, miután voltam az üzletben: a kigödrösödésre is vonatkozik a garancia.

Kipróbálgattam a 4-, és a 6 cm-es memóriahabbal rendelkező modelleket, de igazából fogalmam sincs, hogy melyik lenne hosszabb távon a kényelmesebb.

Sokat alszunk az oldalunkon, de azért a has és a hát is bejátszik. A kérdés csak az, hogy nem-e azért kötök ki reggelre a hátamon, mert mondjuk az oldalt fekvésben elzsibbadt a karom.

A 6 cm-es -értelemszerűen- jóval puhább volt, mint a 4-es. De, hogy egy (sok) éjszakányi alvás után melyik a jobb, ezt passzolom...

Nem reklám akar lenni, csak tapasztalat: az eladók nagyon korrektek voltak, nem akartak egyikre sem rábeszélni. Holnap megyünk asszonnyal, bár félek, hogy sokkal okosabbak akkor sem leszünk... :) A differencia ~18.000 Ft, de most ezt próbáljuk nem figyelembe venni.
Előzmény: Zolcsa (2002)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2002
Tényleg, a garancia a kigödrösödésre is vonatkozik? Vagy ez vásárlási hely függő?
Előzmény: Alváskultúra (1998)
Tristis Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2001
Sziasztok!

Nem tudok aludni. Persze ennek több oka van és olvastam is róla, de az ágy is nagyon kemény. Albérlet, tehát fekvőbetét alkalmazása az ildomos. Néztem ezt a memóriás habtechnológiát, nem tudom mit ér, de a szivacsnál bizonyára jobb, a sima pokrócnál meg egyenesen csodálatosabb lehet, matracra pedig nincs pénzem.

Magminőség: 40 kg/m³
Vastagság: 4,5 cm
Ár: 10.000Ft körül lesz ha minden igaz.
Ez is ebből a kimondhatatlan boltból van :). Aki ért hozzá esetleg rábólintana, hogy ennyit megérhet? Táblás szivacs ennek mondjuk a fele huzattal talán, a sima fekvőbetétek, amik nem habosak meg inkább viccesek így első tapintásra.

Szép napot!
Tris
Axióma Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2000
Ja es nehez de nem veszesen, es van egy befoghato ferjem is erre a celra:)
Előzmény: Axióma (1999)
Axióma Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1999
Kiszedtek a masik nick-es hozzaszolasodat, pedig az abban levo (nem memory-s) matracunk van, csak fejbol nem tudom a tipusat. Vakuum, felkemeny talan, ORKI-s, amit irtal hogy 130kg-ig jo es 82e volt tavaly ev vegen a 160-as belole, es jo fix agyracsra. Gondolom ennyibol beazonositottad. Na AZT hogyan kell forgatni? Az elvi tel-nyar oldallal (meg se tudtuk kulonboztetni, meg kollegad szerint is kb. csak marketing) nem foglalkoztunk es most se fogunk.
Előzmény: Alváskultúra (1997)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1998

Szia Csacsis,

 

a matrac puhulása lehet normális is. Egy matrac valamilyen mértékben igazodik a használójához, másrészről pedig a közép- és alsóáras hideghabok sejtszerkezete nincs "feltörve" (mint High Resilience HR habok), ezért ezt a "melót" te csinálod a gyár helyett:-))

 

Amennyiben a besüppedés úgy marad és mélységben eléri a ca. 2,5cm-t(gyártó függő), úgy kuka.

 

Különben a sziper-szuper-high-tech-space-germany matracunkban mindketten úgy ébredtünk ma, mint a mosogatórongy:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: csacsis (1995)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1997

Szia Axióma,

 

szerintem a matrac forgatása nem szükségszerű és nem is várható el egy felhasználótól, hogy 30-40 kilós matracokat forgatnia kelljen.

 

Memory matracot amúgy is csak bej-lábba tudod forgatni, de ha ezt egy évben egyszer megcsinálod, akkor a vállrészt lehet kímélni egy kicsit, azonban az összes kigödrösödés, (amit ezzel el szeretnénk kerülni) nem itt szokott jelentkezni, hanem medencerészben, az meg ugyanoda kerül, úgyhogy minek is forgatjuk?

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Axióma (1996)
Axióma Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1996
Ne mar, nem evente 2x kell forgatni? A mienk 2 honapos de ma ugyis agynemuhuzas, ha azt mondjatok, megfordithatom... 160-as, azt hogyan kell, fejtol-labhoz, vagy terfelcserevel? (Az elso 2-3 nap ereztem, hogy kenyelmesedik, de azota nem igazan.)
Előzmény: csacsis (1995)
csacsis Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1995
Kezd puhulni a matracom azon a részen ahol alszom. Érdekes. Ezért kell megfordítani eleinte 2 hetente?

Tegnap kigerinctornáztam a nyakam. Ma reggel már megint csak 1 ponton fájt enyhén a hátizmom. Abban reménykedek, hogy most alszom helyes pózban és a gerincemnek rá kell állnia. Oldalt aludtam fejemalá gyürt (megfelelő magasság miatt) párnával.

Előzmény: Alváskultúra (1978)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1994
Semmi baj! :))

Nekem ajánlották azt a bizonyos értékesítőt, és én is ledöbbentem, amikor beszéltem vele telefonon... Mindegy, a rugós matracokról már letettem, most valami jó minőségű, kényelmes, raktárról elérhető, (számomra) megfizethető memóriahabosat vadászok. Tudom, ezekből a feltételekből az összes sosem fog teljesülni. :) De nem adom fel, még van rá két napom.

Üdv, Zoli
Előzmény: Alváskultúra (1989)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1993
Kedves László!

Nem vagyok/voltam mérges, csak bosszantott egy kicsit, hogy kérdezek valamit, aztán rögtön meggyanúsítanak azzal, hogy csak reklámozni jöttem. :)

Üdv, Zoli
Előzmény: Alváskultúra (1992)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1992

Kedves Zolcsa!

 

Ne legyél mérges: menj el próbáld ki a terméket, ha tetszik vedd meg és ha nagyon kedves akarsz lenni velünk, akkor majd írd meg, hogy milyen.

 

A Jysk tulajdonosának -Lars Larson úrnak- 20 országban ca. 2 000 (kettőezer) üzlete van. Nem hiszem, hogy most nagyot dobtunk rajta, személy szerint ő szerintem azt sem tudja, hogy a térképen hol vagyunk, csak egy picike oszlop vagyunk az év végi diagrammban:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Zolcsa (1987)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1991

Kedves B.Burek!

 

A DreamZone a Dänisches Bettenlager saját márkája (Magyarországon: Jysk) első sorban dömpingtermékeket forgalmaz, amit különböző ismert vagy ismeretlen gyárak készítenek nekik.

 

7 kényelmi réteggel ( ???) az inkább 7 zóna lesz, de ezt nem tudom.

 

25kg/m2 polyéter hab: na az nagyon karcsú. Ez fogja az alátámasztást adni és a hosszú távú formatartást. Normális matracban 32-35kg/m3 alatt nem alkalmaznak habot (már a nem normálisakban sem) Ha még a 10% falysújtoleranciát is levonjuk, hát...

 

Ha tetszik és van rá min. 5-10 év gari, akkor szaladj bele, de jó helyre tedd el a blokkot és a garjegyet, mert szerintem 2-3 év múlva szükség lesz rá...

 

20cm fölött szerintem mindegy, hogy milyen magas, már nem lesz komfortosabb...

 

Fontos lenne, hogy mindkettőtöknek kényelmes legyen:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: b.burek (1986)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1990

Szia Paljoc,

 

igen, ez így korrekt, csakhogy azok a benszülöttek mozognak napi több órát, nem túlsúlyosak, egészségesen táplálkoznak és nincsenek megáldva a fejlett világ okozta mozgásszervi és egyéb degenerációkkal.

 

Ennek következménye, hogy izomzatuk feszes tónusú, minden szegmensében edzett és erős, így jobban tolerálja a szélsőségeket. (pl.: keményen fekvés)

 

Szerintem mi nem tudnánk úgy eltötleti egy éjszakát...

 

Üdv,

 

Pálinkás

Előzmény: paljoc (1984)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1989

Szia Zolcsa,

 

ha félreértettelek, akkor bocsánat. Kivétel nélkül minden matrackirály üzletben, mindenkit ismerek, többször oktattam is az összes értékesítőt, és nehezen tudom elképzelni, hogy bárki is azt állítaná náluk, hogy a bonell jobb, mint a zsákrugó...

 

A rugós matracokhoz annyira nem értek, de ennyit én is tudok.

 

Ha öt cégnév lett volna, akkor sokkal enyhébb lenne a helyzet:-)

 

Zolcsa! Még egyszer bocsi!

 

Szerencsés választást

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Zolcsa (1982)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1988

Szia Vasti,

 

én csak azt mondtam, hogy 10 hasonfekvőből 9 oldalra fordul egy számára megfelelő közegben... Ez statisztika és Müncheni Ergonómiai Intézet (Ergonomische Institut München) adata. Természetesen, ha a németek hazudnak, akkor én is:-)

 

Tudod például a porckorongsérv is olyan, hogy nagyon sokáig nincs. Vagyis szép lassan alakul ki és mindaddig tünet- és fájdalommentes, amíg nem nyom valamilyen ideget. Akkor egyszerre meg van. A busz is nem hirtelen lesz ott a megállóban, hanem szép lassan jön. (ha jön)

 

Valószínű, hogy még nagyon sokáig -a berögződés miatt- hason fogsz elaludni, de egy jó közegben, amikor a tudatosság kikapcsol... Szerintem.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Vasti (1981)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1987
Hú, de bátor vagy!
Megírod itt a típusát, aztán majd kapsz a fejedre, hogy a J...-ben dolgozol, meg reklámozod a céget! :))
Előzmény: b.burek (1986)
b.burek Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1986

Sziasztok !

MAtracvásárlás előtt állunk, segítséget szeretnék.

Mi a véleményeteka DreamZone Gold F70-esmatracról ?

ÁÉllítólag 20 cm vastag. 7 kényelmi réteggel ( ???), 3 cm memory habbal 50 kg/m2,  11 cm 25kg/m2 polyéter hab, és 3 cm nagy rugalmasságú hab.

Most akciós. Érdemes megvenni???

Egíyebekben számít, hoyg 20- vagy 25 cm-es egy matrac. Én 100 kg, a feleségem 70 kg.

 

Köszönöm a sagítséget

aleni Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1985
Kedves Hozzáértők!

Tanácsot szeretnék kérni.
Kb. másfél éve vettünk egy 180x200-as Rottex, félkemény matracot.
Már akkor is éreztem, hogy időnként fáj a hátam/vállam, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget...pontosabban azt gondoltam, ez biztos nem a matrac hibája.
Úgy tünik, tévedtem. :( Mostanra ugyanis annyira beállt a hátam felső része (átsugározva a mellkasomba is), hogy majd' megőrülök, úgy fáj időnként.
Gondolkozom fedőmatrac vásárláson. A párom jól alszik a mostani matracon, ezért (és persze azért is, mert nem olcsó egy jobb matrac) jó lenne, ha tudnék találni valamilyen kevésbé költséges megoldást a problémámra.
Egyébként 60 kg vagyok (a párom kb. 80).
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!
paljoc Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1984

Nemrég voltam vendégségben egy dél-afrikai bankár barátomnál.

Elővett egy fából faragott kis vékony zsámolyszerű valamit: Mi ez szerinted?? Kiderült hogy a bennszülöttek teszi a fejük alá, hogy ne menjen bogár a fülükbe a földön alvás közben...

Méghogy memory hab, meg anatómiai párna, meg legalább 20 cm vastag....

:-)))))))

Előzmény: Vasti (1981)
paljoc Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1983
Ez már a vég, ami itt folyik! :-)))
Előzmény: Zolcsa (1982)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1982
Köszi a választ!
Nem tudom, ki az a Béla... Vevőcsalogatásról nem beszélnék, mivel VÁSÁROLNI szeretnék matracot. Nem fogok neked magyarázkodni, de a múlt hét végén vásároltunk egy ágykeretet, abba kellene matrac, lehetőleg még a héten. Nem egy komplikált történet, de látom (láttam korábban is), hogy elég sok paranoiás van itt, mert ha valaki le meri írni egy cég nevét, akkor az már automatikusan csak annak a cégnek az embere lehet... Kíváncsi lennék, ha még megemlítettem volna öt cégnevet, akkor milyen követketkeztetésre jutottál volna... Ja, egyébként bankban dolgozom. :)

Üdv, Zoli

Ui.: a linket a könnyebb megtekintés érdekében merészeltem bemásolni.
Előzmény: Alváskultúra (1979)
Vasti Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1981
Már ne is haragudj, de szerintem ez hülyeség....

35 éves vagyok, sok helyen laktam, és sokféle ágyban aludtam már (kolesz, stb.), de világ életemben hason fekve aludtam. Ha az amúgy nagyon puha ülőgarnitúrán alszok a nappaliban, ott is hason fekszek, sőt, ha nem ülve nézem a tévét, akkor hason fekve ;-) Oldalra, vagy előre, de háton nem szeretek feküdni.

A nyakam nem fájt soha még az oldalra fordított fejtől... Szóval szerintem ez izés kérdése, hogy kinek mi a jó: ilyet kijelenteni, hogy mindenki háton fekve aludna, ha kényelmes lenne az ágya, azért elég merész dolog.

Üdv: Vasti
Előzmény: Alváskultúra (1973)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1980

Kedves Béla,

 

itt nem szokás önreklámot csinálni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Zolcsa (1976)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1979

Szia Zolcsa,

 

biztos szuper termékről van szó, nem ismerem, de sajna a 14cm magassága miatt egy kicsit soványnak tűnik. Memory matracnál a 10+4 elég ritka, szinte csak a Dormaonál van ilyen 2+12 méret. 16-18-20 körül érdemesebb.

 

10 év gari meg lassan már az almacsutkára is van, és ha 10 év múlva még meg lesz a gyártó/forgalmazó cég, akkor majd fel is lélegezhetünk...

 

A bonell vs. táskarugó verzió meg egyszerűen nem igaz. Ha igaz lenne, akkor nem lenne táskarugós matrac és nem kerülne jóval többe.

 

Még valami: 52 720Ft-ért nem lehet normális memory matracot kapni, még akciósan sem, pláne nem, amit csak egy helyen lehet kapni az országban.

 

Egy rendes memory matrac, aminek neve és múltja is van, olyan 70-75-nél indul.

 

Amúgy a kereskedés nagyon jó, ismerem őket és biztosan találtok ott jobb terméket is csak nem ennyiért...

 

Amúgy meg egy kicsit ismerős vagy nekem, a két bekezdés után fogadni mernék, hogy vevőtoborzóban vagy itt...

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Zolcsa (1975)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1978

Szia Csacsis,

 

szerintem valamilyen párnával próbáld még az oldaltfekvést és ha sikerül, akkor érdemes párna után nézni. A párnát a vállszélességed és a matrac puhasága fogja megszabni, ezért érdemes olyan kereskedésben választani, ahol van olyan matrac (vagy hasonló keménység), ami neked van -és párnák is vannak.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: csacsis (1974)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1977
Meg az is, hogy 180x200-as méretben, fix ágyrácson lesz (ha lesz).
Előzmény: Zolcsa (1976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!