Keresés

Részletes keresés

Z. Z. Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15021
Csak hogy beleszóljak, most december végén már mintazannakarendje vagyunk benne:-)))))
Előzmény: Bócman (15020)
Bócman Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15020

Laja matróz, csak egészen halk szavakkal emlékeztetlek, hogy amikor Te beadtad, már akkor is 3 hónapja beleléptünk... :-)))))

 

 

 

Előzmény: LajA (15019)
LajA Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15019
Dániel, Vitorlamester NE BOSSZANTSATOOOK ! Különben is most már benne vagyunk az EU -ban mintazannakarendje. Nyilván a hajóskönyvek is mostmár úgyelkészülnek 2005-ben mint a karikacsapás.
Előzmény: gumidani (15015)
arosa Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15018
Ramsau83 nagyon szívesen látlak benneteket Pozsonyban, fogadva vagytok, akárcsak bárki. Sajnos nekem ilyen hajózási lehetőségem nincs, én csupán a távolról csodálhatom a vízen pergő istennőket. Mivel még nem ismrem annira e fórum lehetőségeit, sajnos nem tudom, hogy kell fotóket küldeni. Nagyon szívesen elküldeném gyűjteményem, akár a luxuscicákról, akár a "forgó" hídról. Majd csak belejövök és mindent "kitálalok" nektek. Addigis kellemes hajózást mindenkinek! Sziasztok!
Bócman Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15017
LajA matróz, küldjed a csoda-telefonszámot is!!! :-)))
Előzmény: LajA (15014)
bet-bat Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15016
:))) köszönöm , az ímél ment
gumidani Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15015

Érdemes igénybe venni a segítségét, mert tud egy pasit a Fehérházban aki odaszól és akkor ....

Előzmény: LajA (15014)
LajA Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15014
Akaratomon kívül "Hajóskönyvszakos" lettem. Ha megírod az emilcímedet a g.la@axelero.hu -ra (itt nem tudom leolvasni) küldöm a hajóskönyvbeszerzés (orvosi stb.) saját tapasztalaton alapuló mûveletisorrendjét. Üdv. és sok sikert: Laja
Előzmény: bet-bat (14953)
cuki_64 Creative Commons License 2004.12.25 0 0 15013
Boldog karácsonyt minden hajozásban dolgozonak, és szinpatiánsnak.  Mindig  legyen egy láb viz  minden hajo alatt.                     
Ramsau83 Creative Commons License 2004.12.25 0 0 15012

Köszönet mindenkinek aki gondolt az éppen hajózókra, különösen Dunaimentőkre akinek névszerint is eszébe jutottam.

 

Azt hittük Karácsonykor megáll az élet, de nem! A kikötők dolgoznak. Ma Bécsben beraktak minket és elindultunk Csepelre. Reggel szeljük át a fővárost. Az éjfélt Komáromban határvizsgálattal töltöttük. Ott megkérdezték: Nincs jobb dolguk? Válasz: Ez a hobbynk.

 

A vízállásra tekintettel 13 dm-es merülésre rakodtunk. Igy a hajó ugy viselkedik mint egy autó fék nélkül. A Hajócsavarból kb. 35-40 cm kint van a vízből, így a hátra = 0.

 

Tomnak igértem ha látom a Gnomot lefotózom, mint a másik dunai VSP-s hajót. Itt vannak a képek.

 

És mégegyszer mindenkinek Boldog Karácsonyt!

 

Üdv. arosanak! Sokszor járunk Pozsonyban a Ramsauval, talán már van képed rólunk. A híd beforgatását szivesen megnéztük volna, de nem volt rá lehetőségünk.

Örülnék ha megosztanád velünk az élményed! Köszi!

dunaimentők Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15011

Igen, valóban gondoljunk azokra, akik hajón töltik a karácsonyt, Pl.: Marcira vagy Ramsaura, de azokra is, akik más okból vannak távol a családjuktól. Rendőrök, Tűzoltók, Katonák, Orvosok, Mentősök és még sorolhatnám! Én sok Szentestét töltöttem szolgálatban, valószínüleg fogok is még egy párat...

Szóval nekik is és persze nektek is

BOLDOG KARÁCSONYT!

Előzmény: popeye010 (15010)
popeye010 Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15010

HAJÓSOK

 

Nehezen találtam megszólítást nehezen képződik a szó ezen az estén amikor is a hajózó, vaslemezek közt távol a családjától tölti ezt az estet, --mindig magányosan kérem gondoljunk eggyütt  azokra akik ma este  is hajóznak akár a Dunán  vagy bármely tengeren, arra a maroknyi magyar tengerészre kik az utolsó mohikánként élik meg ezen csodálatos szakma végnapjait.

Gondoljunk egy pillanatra  azokra kik hajóznak, hajókat építenek, ujjítanak fel, csodálják szépségüket, élet elemük a vizen járás. 

 

                  Békés boldog Karácsonyt   Mindenkinek        

arosa Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15009
SZIASZTOK HAJÓKABARÁTOK !!!! Nagyon szépen köszönöm a meghívást a Sopronra, ha jöttök Pozsonyba, ez hatalmas élmény lenne számomra. Pár hónapja kipróbálhattam barátaimmal a Mozart fedélzetét, mondom felejthetetlen 1 élmény volt, Passauban. Természetesen aktívan fogok csatlakozni és a rengeteg fotóim megosztom Veletek. Addigis kívánok mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket !!! Szaisztok !
Thernitibi Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15008
De elküldtem mégegyszer, biztos, ami biztos.
Előzmény: Thernitibi (15007)
Thernitibi Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15007
Biztos elment.
Előzmény: Bócman (15002)
Zoltika Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15006

Boldog karácsonyt kívánok,

minden ismerősnek és mindenkinek, aki olvassa!

 

az egész család nevében

TAYFUN Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15005

 Tisztelt Topiklakók, Kedves Barátaim !

 

 Minden Jót, soook örömet kívánok Nektek a mai estén. Egy pillanatra gondoljatok azokra is akik ma nem lehetnek szeretteikkel, mert épp HAJÓZNAK.

 

kettomorzsa Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15004

 

 

Kedves hajósok, mindeki, akit ismrek, és azok, akiket személyesen nem!

 

Békés karácsonyt, remek, sikeres új esztendőt kívánok!

Üdvözlet a Sopronnak, régen láttam, ha hiszitek, ha nem, nekem hiányzik-pedig én csak egy tévés vagyok.

 

Aki valami jó ötlettel elő tud állni, forgatásügyileg, szívesen fogadom az új esztendőben. Én aztán gazdasági, aktuális kulturális és politikai műsoroknak, no meg a híradónak is dolgozom. Vagy szeretnék dolgozni, mert van ahová, még egy jó témával kellene betörnöm.

 

 

Üdvözlettel: Szabó Zsóka

Tie Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15003
Boldog Karácsonyt minden hajósfélének, hozzátartozóinak, ismerőseinek, és mindenkinek, aki szimpatizál velük. :)
Bócman Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15002

Ajaj, biztos?

 

Mert eddig nem jött meg...

 

B.

Előzmény: Thernitibi (15001)
Thernitibi Creative Commons License 2004.12.23 0 0 15001
Szia Bócman

Emil ment az itteni címedre.
Előzmény: Bócman (15000)
Bócman Creative Commons License 2004.12.23 0 0 15000

Tibi, neki jó megoldást, az eladónak jó megoldást, vagy a vevőnek jó megoldást?? :-))

 

 

Ugyan nem kétséges, hogy vontatóként bizony a Bányász messze a legjobb hajó a kínálatban, de sajnos az az ár, amit a nyáron kértek érte, messze meghaladja a logikusan megfizethetőt.

 

Hacsak nincs a vevőnek valami nagyon tuti, több évre előre lekötött fuvarja a hajónak.

 

 

Kíváncsi vagyok, mennyiért fog elmenni, ha el kell adniuk...

Előzmény: Thernitibi (14998)
Enzo Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14999
Ja elfelejtettem: Hangot neki!
Előzmény: Enzo (14997)
Thernitibi Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14998
Én is békés, boldog karácsont kívánok minden kedves fórumozónak.

Azt hallottam, a Tatabánya eladása hamarosan sűrgőssé válik. Ha valaki tud valamilyen jónak tűnő megoldást, sokat segítene egy kedves barátomon.
Előzmény: hajóvontató (14996)
Enzo Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14997

2004.-ben sokminden történt. Például utoljára hallhattuk-láthattuk a Balatonon a Gulácstól a kellemes "tuktuktuk"-ot. A jövő bizonytalan.

Addig is fogadjátok szeretettel:

 

Gulács utolsó pöffentései

 

Karácsonyi bonustrack (a Kelénben még megvan az SKL):

 

Kelén kiköt

 

(A minőség olyan amilyen, nem nagyon értek a videoszerkesztéshez sőt ezt is a fényképezővel csináltam, az a néhányszor pár megás filmdarabka pedig összevágva kisebb helyett jóval nagyobbra, 200 megabájtosra sikerült, most sem értem hogy hogy. Muszály volt avi helyett wmv-be tenni.)

 

Továbbá kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek vízen és szárazon!

hajóvontató Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14996
BÉKÉS boldog karácvsonyt szeretnék kivánni mindenkinek és remélem jövőre gyakrabban jártok erre az alvégen. A fiam is vizrekéne tenni már hogy szokja a dunai levegőt.
Kurdeejay Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14995

 

Na akkor itt van az eredeti kép, mielőtt lelövetnél azokkal a csúnya fegyverekkel!

Ennyire nem vagyunk hülyék!

 

Köszi a jó véleményt! :-(

Előzmény: Bócman (14990)
zjakabfi Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14994
Utolsó jelentés Siófokról 2004-ben(tőlem). A Balaton jeges a partnál, de a komp még jár. A kikötőben a hajók rendezve állnak,a 3 katamarán egymás mellett, a 3 orosz egymás melett, a 2 nosztalgia egymás mellett, a 6 vizibusz egymás mellett. Az Akali a sólya előtti molón áll a Bakonnyal szemben. Sólyán a  Tünde, a Csobánc és a Földvár áll. A Balaton és a Gulács hátul áll, elhagyatva, szomorúan. Érezze magát mindenki jól karácsonykor, és legyen sikeres hajós élményekben gazdag a 2005-ös év!
jakyg Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14993
Tisztelt Topclakók!

 

Boldog, szeretetteljes Karácsonyt és szép, hajózásban gazdag Új Évet kívánok mindnyájatoknak.

Ma egy éve, hogy először voltunk többen is együtt menetben, géphajón. Azóta sok dolog történt, sok szép és emlékezetes eseményben volt részünk.

Hajrá, így tovább!

 

Egyben szeretném felhívni a figyelmeteket az egyik következő hajós eseményre:

Contestant alább már említette a Közlekedéstudományi Egyesületet.. Szervezésükben rendeztetik meg a Hajós Bál 2005. január 28-án, pénteken a Grand Hotel Hungária szállóban 20-02 óráig. Zene: Kemény Kázmér és a Canada Dry. A jegyárról sajnos nem szól a meghívó, arra majd rákérdezek. A bál megrendezéséhez támogatást kérnek adományok és/vagy tombola felajánlások és/vagy jegyvétel formájában. A bál min. 150 fő részvétele esetén kerül megrendezésre.

 

üdvözelettel

jakyg

Bócman Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14992

Áldott Karácsonyt, és békés boldog Újesztendőt kívánok a topik összes olvasójának!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!