Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2020

Kedves Eddy N!

 

Szerintem vagy nagy szerencséjük van, vagy pedig nagyon kitartóan kerestek, ugyanis jelenleg magyarországon könnyebb II. világháborús bújkáló japán katonát találni, mint Beddingtone matracot kiállításban (talán csak Szegeden?)

 

Mindenesetre a Beddingtone célja volt, hogy felsőkategóriás exluzív matracokat gyártsanak "American dream módra" ami -a szerintem magas ár ellenére- egész jól sikerült.

 

A lényeg az, hogy Önöknek jó ez a matrac, kényelmes és minden igényüket kiszolgálja.

 

Kicsit visszakanyarodva a forgatásra: ennek a matracnak a megforgatásához viszont már tényleg kellene egy ifi rögbicsapat:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Eddy N (2019)
Eddy N Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2019

Pálinkás Úr, az Ön véleményére is kíváncsi lennék a korábban leírt matracunkat illetően. Ha nem kívánja visszakeresni, azért leírom a típust: Beddingtone Emporium. Rendkívül vastag, kb. 40 cm vastag matrac, táskarugós kombinálva kb. 10 centi memoryval. Lehet az, hogy nekünk ez ennyire bevált? (Nem mellékesen: a férjemnek három porckorongsérvje van...)

Válaszát előre is köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (2017)
paljoc Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2018

Nekem jó. Enélkül nem is lenne használható a matracom, olyan kemény.

Viszont hasonlítani nem tudom mihez, mert más fedőmatracot nem próbáltam.

5 cm vastag, 50kg/m3.

Előzmény: Alváskultúra (2011)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2017

Sziasztok,

 

szerintem a rántottcsirkét is enni kell, ugyan lehet pöckölgetni is, de minek.

 

A matracon aludni kell, lehet forgatni is, de minek...

 

Üdvözlettel.

 

Pálinkás László

Előzmény: csacsis (2016)
csacsis Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2016
Üdv!

Nekem Táskarugós matracom van: Konfor Dream (másfél hete). :)

Amúgy vicces. Ma éjszaka megint arra ébredtem párszor, hogy hanyatt alszom, pedig oldalt feküdtem le. Csak azért is visszafordultam! Reggelre kissé fájt a derekam oldala ami azért is érdekes, mert én azt vártam, hogy középen a gerincemnél fájjon ha fáj, erre épp az oldala fájt (belül talán a forgó résznél, de ehhez nemértek)

Amúgy derékfájós vagyok, de még sosem ébredtem korábban derékfájásra reggel. Igazából eddig mindíg kb 1 óráig nem is éreztem a derekam felkelés után.

Akkor most meg kell forgatni a matracot vagy nem? :D
Előzmény: Alváskultúra (1998)
Eddy N Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2015

"3, És örülök, hogy férfi vagyok, mert belegondolva, tényleg kényelmetlen lehet a nőknek a hason (mellen) fekvés."

 

Mostanában észrevettem, hogy többször alszom hason. Ez valószínűleg a hiperklényelmes matracnak köszönhető, amit másfél évvel ezelőtt nagyon hosszadalmas utánajárással választottunk ki. Már tényleg jártunk szinte az összes létező üzletben (maxcity, bnv összes matracos, stb.), rengeteg fajta matracot kipróbálva, mire rátaláltunk az "áldozatra".

Szóval nő létemre is kifejezetten kényelmes rajta a hason alvás. Szoktam háton is (ilyenkor érzem, hogy jól kinyúlik a gerincem, és helyre kerülnek a dolgok), de az csak rövid ideig tart, nem alszom úgyhosszabban. Na, és persze a már említett jó stabil oldalfekvés. Az is sokszor bejön.

A matracról már korábban írtam, akit érdekel, megkeresheti.

Furcsa, mert először engem is elbizonytalanított, hogy nem éppen leinformálható termék, de amikor kipróbáltuk, és a férjemmel mindketten gondolkodás nélkül rávágtuk, hogy "EZ AZ!", egy pillanatig sem gondolkodtunk. És bevált, szeretjük. :)

Előzmény: Alomvilag (2013)
Axióma Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2014
Koszi, akkor nem forgatom egyelore, es megjegyzem a modjat.
Előzmény: Alváskultúra (2005)
Alomvilag Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2013
Ezzel én is vitatkoznék, de csak mint magánember.

Gyermekkorom óta imádok hason fekve aludni. Sokkal nyugtatóbb.
Bár általában (talán a szakmai vélemények miatt, nem tudom) hanyatt fekve, fejemet oldalra fordítva, vagy teljesen oldalt fekve alszom el.
Ha azonban valami miatt mégsem tudok elaludni, akkor jöhet az imádott hason fekvés.
Még egy érdekesség, hogy hanyatt fekve, előre fele nézve (nem oldalra fordított fejjel) nem tudok elaludni, mert mindig levegő után kapkodva ébredek fel. Ez nem tudom, mitől van?!? Nem vagyok horkoló típus.

1, Az igaz, hogy hason fekve többször felébredek éjjel, mint hanyatt. Ez akár lehet a REM nehezebb elérése miatt is, de akkor is sokkal jobban megnyugtat a hason alvás.

2, A nyakam egyébként ropog, de mint írtam általában hanyatt alszom el, szóval ez nem a hason fekvéstől van, tuti.

3, És örülök, hogy férfi vagyok, mert belegondolva, tényleg kényelmetlen lehet a nőknek a hason (mellen) fekvés.
Előzmény: Alváskultúra (1973)
Alomvilag Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2012
Kedves aleni!

Küldtem emailt!

Álomvilág
Előzmény: aleni (1985)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2011
szia Paljoc,

és jó?
Előzmény: paljoc (2009)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2010
Zolcsa,

én csak magamból tudok kiindulni és nekem még mindig nem életszerű, hogy egy vásárló felhív egy matrackirályt, ahol sületlenségeket mondanak 5-10 éve ott dolgozó profik/félprofik, utána egy üzletnek egy bizonyos termékét egyszer valahol kinézte és kötve az ebet a karóhoz, mindig ugyanoda lyukadunk ki. Én több helyre is elmennék -na nem telefonon- és min. 10 matracot kipróbálnék és sorban szűkíteném a szóba jöhető termékeket ár/értékés kényelem szerint.

Nem vagyunk egyformák.

Abúgy a temrék nem annyira gáz, legalábbis nem kínai és ez már jó...


Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: Zolcsa (2003)
paljoc Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2009
Én is 10-ért vettem a Jysk fedőmatracot 50kg/m3 memory.
Előzmény: Alváskultúra (2007)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2008
Szia,

ez garanciajegy függő, de szabvány is van rá DINxxxx, ami a mértéket egységesen meghatározhatja.

A kigödrösödés a legfontosabb.

Üdv,

Pálinkás
Előzmény: Zolcsa (2002)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2007
Szia Tristis,

jelenleg a Dormeo súlytalan madeinchina 90x200cm méretben 19990 és tudok jobbat ugyanennyiért...

Na de a feléért? lehet, hogy vannak mégis csak csodák.

Csak figyelmeztetés: a törvény szerint 10 000Ft fölött tartós fogyasztási cikk egy termék -ha mást nem kötnek ki- tehát lehet, hogy csak kétperces garancia lesz rá...

Üdvözlettel:

Pálinkás
Előzmény: Tristis (2001)
aleni Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2006
Senki?? :(((((
Előzmény: aleni (1985)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2005
SZia Axióma,

szerintem ne forgasd, max fej-láb néha, ahogyan lejjeb írtam, meg azt is, hogy minek...

Üdvözlettel:

pálinkás lászló
Előzmény: Axióma (1999)
b.burek Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2004

Köszönöm a válaszodat!

 

Te milyen matracor javasolsz ? Márkát írj légyszíves, hogy tudjak utánna nézni. Egyébként nekem itt Nyíregyházán fogalmam sincs, hoyg hol forgalmazzás ezeket a matracokat. TAlán egy helyet tudok.

 

KÖszönettel

Előzmény: Alváskultúra (1991)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2003
Na, meg is válaszolom magamnak, miután voltam az üzletben: a kigödrösödésre is vonatkozik a garancia.

Kipróbálgattam a 4-, és a 6 cm-es memóriahabbal rendelkező modelleket, de igazából fogalmam sincs, hogy melyik lenne hosszabb távon a kényelmesebb.

Sokat alszunk az oldalunkon, de azért a has és a hát is bejátszik. A kérdés csak az, hogy nem-e azért kötök ki reggelre a hátamon, mert mondjuk az oldalt fekvésben elzsibbadt a karom.

A 6 cm-es -értelemszerűen- jóval puhább volt, mint a 4-es. De, hogy egy (sok) éjszakányi alvás után melyik a jobb, ezt passzolom...

Nem reklám akar lenni, csak tapasztalat: az eladók nagyon korrektek voltak, nem akartak egyikre sem rábeszélni. Holnap megyünk asszonnyal, bár félek, hogy sokkal okosabbak akkor sem leszünk... :) A differencia ~18.000 Ft, de most ezt próbáljuk nem figyelembe venni.
Előzmény: Zolcsa (2002)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2002
Tényleg, a garancia a kigödrösödésre is vonatkozik? Vagy ez vásárlási hely függő?
Előzmény: Alváskultúra (1998)
Tristis Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2001
Sziasztok!

Nem tudok aludni. Persze ennek több oka van és olvastam is róla, de az ágy is nagyon kemény. Albérlet, tehát fekvőbetét alkalmazása az ildomos. Néztem ezt a memóriás habtechnológiát, nem tudom mit ér, de a szivacsnál bizonyára jobb, a sima pokrócnál meg egyenesen csodálatosabb lehet, matracra pedig nincs pénzem.

Magminőség: 40 kg/m³
Vastagság: 4,5 cm
Ár: 10.000Ft körül lesz ha minden igaz.
Ez is ebből a kimondhatatlan boltból van :). Aki ért hozzá esetleg rábólintana, hogy ennyit megérhet? Táblás szivacs ennek mondjuk a fele huzattal talán, a sima fekvőbetétek, amik nem habosak meg inkább viccesek így első tapintásra.

Szép napot!
Tris
Axióma Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2000
Ja es nehez de nem veszesen, es van egy befoghato ferjem is erre a celra:)
Előzmény: Axióma (1999)
Axióma Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1999
Kiszedtek a masik nick-es hozzaszolasodat, pedig az abban levo (nem memory-s) matracunk van, csak fejbol nem tudom a tipusat. Vakuum, felkemeny talan, ORKI-s, amit irtal hogy 130kg-ig jo es 82e volt tavaly ev vegen a 160-as belole, es jo fix agyracsra. Gondolom ennyibol beazonositottad. Na AZT hogyan kell forgatni? Az elvi tel-nyar oldallal (meg se tudtuk kulonboztetni, meg kollegad szerint is kb. csak marketing) nem foglalkoztunk es most se fogunk.
Előzmény: Alváskultúra (1997)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1998

Szia Csacsis,

 

a matrac puhulása lehet normális is. Egy matrac valamilyen mértékben igazodik a használójához, másrészről pedig a közép- és alsóáras hideghabok sejtszerkezete nincs "feltörve" (mint High Resilience HR habok), ezért ezt a "melót" te csinálod a gyár helyett:-))

 

Amennyiben a besüppedés úgy marad és mélységben eléri a ca. 2,5cm-t(gyártó függő), úgy kuka.

 

Különben a sziper-szuper-high-tech-space-germany matracunkban mindketten úgy ébredtünk ma, mint a mosogatórongy:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: csacsis (1995)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1997

Szia Axióma,

 

szerintem a matrac forgatása nem szükségszerű és nem is várható el egy felhasználótól, hogy 30-40 kilós matracokat forgatnia kelljen.

 

Memory matracot amúgy is csak bej-lábba tudod forgatni, de ha ezt egy évben egyszer megcsinálod, akkor a vállrészt lehet kímélni egy kicsit, azonban az összes kigödrösödés, (amit ezzel el szeretnénk kerülni) nem itt szokott jelentkezni, hanem medencerészben, az meg ugyanoda kerül, úgyhogy minek is forgatjuk?

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Axióma (1996)
Axióma Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1996
Ne mar, nem evente 2x kell forgatni? A mienk 2 honapos de ma ugyis agynemuhuzas, ha azt mondjatok, megfordithatom... 160-as, azt hogyan kell, fejtol-labhoz, vagy terfelcserevel? (Az elso 2-3 nap ereztem, hogy kenyelmesedik, de azota nem igazan.)
Előzmény: csacsis (1995)
csacsis Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1995
Kezd puhulni a matracom azon a részen ahol alszom. Érdekes. Ezért kell megfordítani eleinte 2 hetente?

Tegnap kigerinctornáztam a nyakam. Ma reggel már megint csak 1 ponton fájt enyhén a hátizmom. Abban reménykedek, hogy most alszom helyes pózban és a gerincemnek rá kell állnia. Oldalt aludtam fejemalá gyürt (megfelelő magasság miatt) párnával.

Előzmény: Alváskultúra (1978)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1994
Semmi baj! :))

Nekem ajánlották azt a bizonyos értékesítőt, és én is ledöbbentem, amikor beszéltem vele telefonon... Mindegy, a rugós matracokról már letettem, most valami jó minőségű, kényelmes, raktárról elérhető, (számomra) megfizethető memóriahabosat vadászok. Tudom, ezekből a feltételekből az összes sosem fog teljesülni. :) De nem adom fel, még van rá két napom.

Üdv, Zoli
Előzmény: Alváskultúra (1989)
Zolcsa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1993
Kedves László!

Nem vagyok/voltam mérges, csak bosszantott egy kicsit, hogy kérdezek valamit, aztán rögtön meggyanúsítanak azzal, hogy csak reklámozni jöttem. :)

Üdv, Zoli
Előzmény: Alváskultúra (1992)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1992

Kedves Zolcsa!

 

Ne legyél mérges: menj el próbáld ki a terméket, ha tetszik vedd meg és ha nagyon kedves akarsz lenni velünk, akkor majd írd meg, hogy milyen.

 

A Jysk tulajdonosának -Lars Larson úrnak- 20 országban ca. 2 000 (kettőezer) üzlete van. Nem hiszem, hogy most nagyot dobtunk rajta, személy szerint ő szerintem azt sem tudja, hogy a térképen hol vagyunk, csak egy picike oszlop vagyunk az év végi diagrammban:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Zolcsa (1987)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1991

Kedves B.Burek!

 

A DreamZone a Dänisches Bettenlager saját márkája (Magyarországon: Jysk) első sorban dömpingtermékeket forgalmaz, amit különböző ismert vagy ismeretlen gyárak készítenek nekik.

 

7 kényelmi réteggel ( ???) az inkább 7 zóna lesz, de ezt nem tudom.

 

25kg/m2 polyéter hab: na az nagyon karcsú. Ez fogja az alátámasztást adni és a hosszú távú formatartást. Normális matracban 32-35kg/m3 alatt nem alkalmaznak habot (már a nem normálisakban sem) Ha még a 10% falysújtoleranciát is levonjuk, hát...

 

Ha tetszik és van rá min. 5-10 év gari, akkor szaladj bele, de jó helyre tedd el a blokkot és a garjegyet, mert szerintem 2-3 év múlva szükség lesz rá...

 

20cm fölött szerintem mindegy, hogy milyen magas, már nem lesz komfortosabb...

 

Fontos lenne, hogy mindkettőtöknek kényelmes legyen:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: b.burek (1986)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!