Keresés

Részletes keresés

Enzo Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14999
Ja elfelejtettem: Hangot neki!
Előzmény: Enzo (14997)
Thernitibi Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14998
Én is békés, boldog karácsont kívánok minden kedves fórumozónak.

Azt hallottam, a Tatabánya eladása hamarosan sűrgőssé válik. Ha valaki tud valamilyen jónak tűnő megoldást, sokat segítene egy kedves barátomon.
Előzmény: hajóvontató (14996)
Enzo Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14997

2004.-ben sokminden történt. Például utoljára hallhattuk-láthattuk a Balatonon a Gulácstól a kellemes "tuktuktuk"-ot. A jövő bizonytalan.

Addig is fogadjátok szeretettel:

 

Gulács utolsó pöffentései

 

Karácsonyi bonustrack (a Kelénben még megvan az SKL):

 

Kelén kiköt

 

(A minőség olyan amilyen, nem nagyon értek a videoszerkesztéshez sőt ezt is a fényképezővel csináltam, az a néhányszor pár megás filmdarabka pedig összevágva kisebb helyett jóval nagyobbra, 200 megabájtosra sikerült, most sem értem hogy hogy. Muszály volt avi helyett wmv-be tenni.)

 

Továbbá kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek vízen és szárazon!

hajóvontató Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14996
BÉKÉS boldog karácvsonyt szeretnék kivánni mindenkinek és remélem jövőre gyakrabban jártok erre az alvégen. A fiam is vizrekéne tenni már hogy szokja a dunai levegőt.
Kurdeejay Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14995

 

Na akkor itt van az eredeti kép, mielőtt lelövetnél azokkal a csúnya fegyverekkel!

Ennyire nem vagyunk hülyék!

 

Köszi a jó véleményt! :-(

Előzmény: Bócman (14990)
zjakabfi Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14994
Utolsó jelentés Siófokról 2004-ben(tőlem). A Balaton jeges a partnál, de a komp még jár. A kikötőben a hajók rendezve állnak,a 3 katamarán egymás mellett, a 3 orosz egymás melett, a 2 nosztalgia egymás mellett, a 6 vizibusz egymás mellett. Az Akali a sólya előtti molón áll a Bakonnyal szemben. Sólyán a  Tünde, a Csobánc és a Földvár áll. A Balaton és a Gulács hátul áll, elhagyatva, szomorúan. Érezze magát mindenki jól karácsonykor, és legyen sikeres hajós élményekben gazdag a 2005-ös év!
jakyg Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14993
Tisztelt Topclakók!

 

Boldog, szeretetteljes Karácsonyt és szép, hajózásban gazdag Új Évet kívánok mindnyájatoknak.

Ma egy éve, hogy először voltunk többen is együtt menetben, géphajón. Azóta sok dolog történt, sok szép és emlékezetes eseményben volt részünk.

Hajrá, így tovább!

 

Egyben szeretném felhívni a figyelmeteket az egyik következő hajós eseményre:

Contestant alább már említette a Közlekedéstudományi Egyesületet.. Szervezésükben rendeztetik meg a Hajós Bál 2005. január 28-án, pénteken a Grand Hotel Hungária szállóban 20-02 óráig. Zene: Kemény Kázmér és a Canada Dry. A jegyárról sajnos nem szól a meghívó, arra majd rákérdezek. A bál megrendezéséhez támogatást kérnek adományok és/vagy tombola felajánlások és/vagy jegyvétel formájában. A bál min. 150 fő részvétele esetén kerül megrendezésre.

 

üdvözelettel

jakyg

Bócman Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14992

Áldott Karácsonyt, és békés boldog Újesztendőt kívánok a topik összes olvasójának!

 

Bócman Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14991

Nem akarok ünneprontó lenni így a Tigris újra-születésének napján , de kénytelen-kelletlen jeleznem kell: sajnos igencsak foghíjas a lista az őrtáblán.

 

Az elmúlt hetekben főleg Gumidani, Zoli66, Gigabursch, és a két lékais srác, Andris és Gyuri vitte a hátán az őrszolgálatot.

 

 

Aki esetleg be tudna-szeretne vállalni egy-két szolgálatot, hívja Marcit a 20-5711-502 számon!

 

 

 

Előzmény: Zoli66 (14988)
Bócman Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14990

Ja, és ha már így nyilvánosan kérded: persze hogy nem vagy!!

 

Mér, itt ki az?!?!?!

 

:-)))

 

(Megjegyzem, nekem elsőre nem ez jutott eszembe. Hanem az, hogy milyen ügyes a photosopos szerkesztés. Csak másodikra, hogy annyira hülye nem lehet, hogy így a hajó orra előtt ficeregjen. Harmadikra meg az, hogy mi a francér nincsenek a parton 300 méterenként telepített magaslesek, ahonnan az ilyen baromra nézve nyílt tűzparanccsal, no meg a kedvencem Dragunovval hozzánk hasonlóan őrült vadászok nézelődnek. Mer az ilyen barmot, ha mégse esne el...)

Előzmény: dunaimentők (14973)
Bócman Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14989

Mi lenne, működik az elovúció :-)), híznak a halak, és készül néhány fénykép, amely megdönti egy bécsi prímás állítását, miszerint a Duna kék. Mer ugye rózsaszín...

 

 

Előzmény: dunaimentők (14973)
Zoli66 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14988
Persze tömeges rendezvéyről (lévén egy zárt üzemi területen vagyunk, az Újpesti Hajógyárban) nem lehet szó. De néhány "a szegény strázsának élelmiszert hozó családtagot" biztos beengednek. :-) :-)
Előzmény: Zoli66 (14985)
gumidani Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14987
Ausztria is birtokba vette Passaut.
Előzmény: MALWIN (14926)
Pedrofon Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14986

Hohóóó!

Ki van a képen a lámpa alatt, pont mellettem???

Hát a VLSZB és a Vakarcs Szalon névadója!!!

 

Vikingék!

Köszi szépen előre is a díszt!

 

Boldog karácsonyt kívánok minden hajószerető topiclakónak!!!

 

gal
Előzmény: muggli (14983)
Zoli66 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14985

Szeretettel ZoliA "hajónk" a SOPRON Karányonykor sem lesz egyedül!

 

Ádám és Éva napján Márton főgépész úr, Eugénia és István napján én leszek a strázsa, János napjának délelőttjéig.

 

Mindenkit szeretettel várunk, akinek a kedvenc karácsonyi állata a TIGRIS!

 

Előzmény: riversea (14952)
Una Vestrum Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14984
Áldott Karácsonyt Mindenkinek!
muggli Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14983

Bocs, a képes mellékletet lefelejtettem:

 

 

 

 

 

 

A CSAPAT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

muggli©

Előzmény: muggli (14978)
contestant Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14982
Sziasztok! A múltkor írtam Gráfik Imrének (a legnagyobb "hajós-néprajzos" tudósnak), többek között a következőket;

"Tisztelt Gráfik úr, Kedves Imre!

A Közlekedéstudományi Egyesületnek (legrégebbi szakmai szervezetünk) van egy Hajózási Tagozata is. Ennek keretében foglalkozunk mi szakmánk "tudományos" megközelítésével. Az Egyesület idáig meglehetősen belterjes módon működött, kifejezetten a hajózásra "kitenyésztett" szakemberek szűk körű összejöveteleivel. Egy-egy eloadásra jellemzően 20-40 fő közötti hallgatóság szokott érkezni. Szeretnénk kibővíteni ezt a kört és a könyvbemutatód nagyszerű mintát adott, hogyan is tehetnénk ezt meg. A 2005-ik évi munkatervünk összeállításán dolgozunk és szeretnélek felkérni arra, hogy vállalj egy előadást (illetve egy konzultatív beszélgetést) a magyarországi fahajózásról, vagy bármilyen címmel olyan, a hajózáshoz kapcsolódó témáról, amivel az elmúlt években foglalkoztál. Amennyiben felkérésünket el tudod fogadni, kérlek, hogy március második felében jelölj meg egy időpontot (lehetőleg valamelyik kedd vagy csütörtök 14.00 órát), ami alkalmas lenne Neked. Ezt az alkalmat meghirdetnénk a Magyar Hajózási Egyesületnél is, így biztosan sok lelkesült hajózás-rajongó élvezné eloadásodat...."

Ő - többek között - az alábbiakat válaszolta;
"... Természetesen örömmel teszek eleget a meghívásnak és szívesen tartok elõadást, beszélgetést az Egyesület, illetve a Tagozat márciusban tervezett ülésén. Elvben bármelyik keddi vagy csütörtöki nap jó (valamivel jobb a kedd). Egyetlen veszély

fenyegethet csak, ha a tavaszi szemeszterben a kolozsvári Babes-Bólyai

Egyetem Néprajzi Tanszékén a szokásos tömbösített óráim véletlenül

márciusra esnének (ezt még pontosan nem tudom), illetve ha váratlan

külföldi meghívásnak kell eleget tennem. Persze minden módosítható, s

egyesületetekben a megjelenést megtisztelõnek és fontosnak tartom, úgy,

hogy most azt mondom, bátran tervezzél velem, és írd meg a döntéseteket. Az

általatok meghatározott terminushoz mindenképpen igyekszem igazodni.

Előadásom munkacímeként javaslom: Fahajózás (archaikus hajóvontatás) a

magyarországi folyókon."

Nos, örömmel vennénk, ha a tisztelt topic-lakók a KTE Hajózási Tagozatába minél nagyobb számban belépnének (ha jól tudom, felnőtt munkavállalóknak 300 forint az éves tagdíj), de enélkül is örömmel látunk Titeket a márciusi Gráfik-előadáson, szeretett Szabadkikötőnkben. A pontos időpontot jelezni fogom.

Üdv Mindenkinek, c

vikingVitorla Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14981

Hello Pedro!

Találtunk neked egy nagyon aranyos, szaxofon alakú karácsonyfa díszt.

Viking őrzi neked a legközelebbi találkozásig, addig is feltesszük a fára.

 

Előzmény: Pedrofon (14980)
Pedrofon Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14980

Akkor én is csatlakoznék a kellemes ünnepeket kívánókhoz, ezúttal saját fotókkal! :o)

 

lhrghpanserq
bet-bat Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14979

biztos hogy +lesz :) köszönöm

 

Kellemes Ünnepeket mkinek!

Előzmény: gigabursch (14975)
muggli Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14978

Kedves Barátaim!

 

Ma egy éve, hogy kihoztátok a "Sopron"-t a csepeli öbölből. Különös izgalommal követtük az eseményeket, mi is, akik nem lehettünk Veletek. Zoltika szavait idézve: "Felemelő érzés volt, amikor újra felvontuk a "Sopron" lobogóját!" Sajnos nem lehettem személyesen Köztetek, de ma együtt emlékezzünk meg erről, ami az MHE első komoly eredményének mondható esemény. Köszönet mindazoknak, akik véghez vitték.

Békés, Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

muggli©

Előzmény: viking star (14972)
Gracioso Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14977
Én is kellemes ünnepeket szeretnék kivánni, ezzel az általam készített képpel:

Sopron+Zoltán és Esmeralda
smith Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14976
Boldog karácsonyt, mindenkinek!
Előzmény: viking star (14972)
gigabursch Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14975

bet-bat:

Ismerve azt a tényt, hogy mennyi mindenféle került itt össze és hogy milyen hangulatos csapatszellem alakult ki sok esélyed van sokmindenre.

Előtte azért javaslom, hogy lapozz vissza egy párszáz hozzászólást, és az ott felsorolt könyveket olvasd el, miként Dékány András hangulatos ifjúsági regényeit is. Nagyon sok információval leszel gazdagabb

 

arosa:

Azért sokunk szerint Pozsony az csak egy ideiglenes államalkulat fővárosa. Mivel azonban volt magyar főváros, a főváros jelzőt természetesen megérdemli. Amúgy meg jó hogy pozsonyi vagy. Legálabb lesz még egy ok, ha arra megyünk, akkor megálljunk a Sopronnal.

 

A krácsonyi és újévi üdvözleteket már nem akarom túlragozni. Csatlakozom az előttem szólókhoz.

MALWIN Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14974

Arosa, üdv a fedélzeten!Remélem, sok-sok képpel leszel konkurrenciája a mi Pedrofon barátunknak!

 

Tiszai hír: kémeim szerint folyamatos a kukoricakiszállítás Szegedről. Remélem, lassan azért nagyobb hajóba is, mint az Enikő, és bárkái...:-))

Amúgy meg

 

Mindenkinek, topiclakónak, olvasónak,és szimpatizánsnak, egyszóval minden "hajóbolondnak"

 

Békés, boldog karácsonyt kívánok!

 

Előzmény: arosa (14961)
dunaimentők Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14973

Sziasztok!

Tudom nem vagyok normális, de nekem erről a képről egyből az ugrott be, hogy mi van, ha elesik a koma???

Előzmény: Kurdeejay (14964)
viking star Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14972

Jók a képek, a Sofiás lett a kedvencem:) Arról a hajóról mindent gyűjtök. :)

 

Arosa, üdv a fedélzeten!

 

Kurdeejay, köszi! Figyelem a postát!

 

 

Remélem mindenki tudja (itt a topicon legalábbis), minek az ünnepe van ma, december 23-án. Egyéves évfordulója van valaminek, ami mindnyájunkat közelebb hozott picit a hajózáshoz, és a már azelőtt is szoros "szövetséget" mégszorosabbá tette, rengeteg új élménnyel megajándékozva bennünket, melyért cserébe mi is megajándékoztuk Őt, pontosan ezen a napon, éppen az új élettel. Úgyhogy, mint ahogy egy évvel ezelőtt is, most kívánok itt a topicon Boldog Karácsonyt minden kedves topiclakónak!

Pedrofon Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14971

oel

Váci vízibusz az orlíki víztározón

Pedrofon Creative Commons License 2004.12.23 0 0 14970

lod

Váci vízibusz szállítása szlovák víztározóra

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!