Keresés

Részletes keresés

MALWIN Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15051

Dani,

eszembe jutottál a képektől függetlenül is:-))

Amúgy ettől a képtől nem tudom, miért kellett volna eszembe jussál, akaratlanul is bajai vonatkozást kerestem rajta, de szvsz nincs ilyesmi.

Előzmény: gumidani (15047)
gumidani Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15050
Az enyémmel már sikerült ilyesmi. Megpróbálnám, ha rám bízod.
Előzmény: MALWIN (15048)
gumidani Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15049

Csak emlékezetetőül: Itt van a többi kép.

MALWIN Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15048

Apukám negatívjain az imént fedeztem fel a  Beloianniszt, 1962-ből, meg egy vízibuszt is.:-))

Szeretnék egy negatív szkennert!:-)

Előzmény: gumidani (15044)
gumidani Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15047

A hajóüdülés a jó munka jutalma.

Brrr! Ha jól dolgozott a hajó, akkor elmehetett üdülni?

Bár az is lehet, arra utalt a kép, hogy az egyik jómunkás üdülhetett a BKV-s törpén, a mikutyánkkölyke pedig a SZOT Budapesten? Na és ki mehetett a háttérben levő Dunaföldvárra és társára? 

Ezt meg MALWINnak ajánlom első sorban szíves figyelmébe. Hátha eszébe jutok a régi bajai képekkel kapcsolatban.
arosa Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15046
LEHETSÉGES EZ ???? A BOLERO hajókát átnevezték az idei szezonra GRACIOSO-ra. Ez nem szép dolog volt. De az még csúnyább, hogy jövőre ismét a régi nevével közlekedik. azaz BOLERO néven. Mire jó ez?
gumidani Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15045

Folytatom magamat:

Elkeserítő ezt a képet nézve arra gondolni, hogy ma mi van ugyanitt. Megjegyzem elég hitvány kép, mert nincs rajta a Sopron.

gumidani Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15044

Kaptam néhány hajós képet. Pl.  Deák Ferenc Esztergomban állóhajóként.

Korábban a Hámori Péter: A magyar hajózás képes története c. könyv alapján I. sz. csavargőzösnek véltük ezt a hajót, pedig ez bizony a II. számú. Továbbá, itt egy festmény róla, miután már volt Pajtás és Siófok. Ha már szóba került, megemlítem, hogy szerintem a Hajók annó oldalon ez a kép nem az Ifjúgárda, hanem a Pajtás.

Hamster Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15043
De jó, megint kidobtak pár millát arra, amit eddig is tudtak? Jó, néha szegény búvároknak is kell gyakorolni, de nem hiszem, hogy ne lett volna jobb helye annak a pénznek, amit erre költöttek :-/ És persze marad a második világháborús legenda is a sajtóban. Ha holnap valaki elrikkantja magát, hogy elsüllyedt amerikai atomtengeralattjárót talált Kismaros előtt, a fedélzetén hat darab Polarissal, akkor kiürítik a Duna-kanyart?! Grrr.
Előzmény: zjakabfi (15041)
muggli Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15042

Csak hogy Ha-Jó topictársunkat idézzem: -Ezek nagyon hülyék! Ez egy üres uszály, ami a háború után az Ferenc József híd megmaradt pillérei közti ideiglenes hídpályát tartó uszályok egyike volt, 1946 januárjában süllyedt el, amikor a jeges ár elől akarták menteni azokat.

A csendőrhajóról vannak legendák, de senki nem tud biztosat, holnap talán kiderül. L.F. egykori búvár vagy nagyobb mesélő, mint én, pedig elég élénk a fantáziám, vagy a bulvársajtó remeke ez a nyilatkozat (ez utóbbiról én is tudnék mesélni, büdöslábú rágcsálók, tisztelet a kivételnek, de ez sajnos ritka)

muggli©

Előzmény: seTTebello (15040)
zjakabfi Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15041
A Teletext 111. oldalon van szó a mai buvárkódásról. Röviden: "Nincs robbanóanyag a Szabadság híd pesti hídfőjénél lévő, II. világháborúban elsüllyedt uszályon!"
seTTebello Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15040
Azt nem tudom, de kisebb vita alakult ki a roncs természetét illetően. Volt aki szerint 2 roncs is van, a másik a híd másik oldalán (melyik másikon? másikon), ez a roncs egy repülőgép, illetve nagyon veszélyes. Állítólag búvár látta is, és halottakat is látott.
Tényleg 2 roncs van ott? Én valahogy nem hiszem, főleg azt nem, hogy háborús roncs lenne.
Előzmény: Bócman (15038)
Bócman Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15039

Kíváncsi lennék, hogy a Munkácsi Sanyi ott van-e még egyáltalán?!

 

Előzmény: Bócman (15038)
Bócman Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15038
A flottillás búvárok gyakorolnak?!?!
Előzmény: seTTebello (15037)
seTTebello Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15037


Ma 1 órakor.
MALWIN Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15036

Viking,

átnéztem apám negatívjait, lesz neked egy kis házi feladat! Van rajta egy-két kabinos a régmúltból...:-)))

Előzmény: viking star (15035)
viking star Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15035

Előkaparásztam a régi albumaimat, és szerencsére az összes GCCL River-ről találtam papírképet. Nem szkennelem be, mert néhányuk eléggé elmosódott, homályos állapotban van, de az ablakok megszámolgatására jók voltak. Ezek alapján tehát az írásbeli pontosítás a "Riverhosszok"-hoz:

 

110 m hosszú, teljes felső deck nyitott:

 

River Concerto
River Rhapsody
River Harmony

 

110 m hosszú, kerékállástól kezdődik csak a napozó:

 

River Symphony (éttermet megelőző ablaksor jobboldalt, többieknél mind baloldalt)
River Melody


125 m hosszú, teljes felső deck nyitott:


River Adagio
River Aria

viking star Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15034

Kabinosoknak

Ma reggel Pedro kollégával körbefotóztuk a River Rhapsodyt. Szó szerint körbe, az Erzsébet-hídra sem voltunk rest felmenni. Mivel még napkelte előtt odaértem, a Hajtányos által észlelt karácsonyi-füzér díszítést is sikerült megörökíteni. Pedro vállalta be a hajó koromsötétben történő fotózását, tegnap, az éjjeli órákban. A hajnalt bevállaltam én, Pedro nyolcra érkezett a helyszínre, hogy a ritka példányról neki is legyen digitális emléke. Nemsokkal fél kilenc előtt óriási élmények csaptak orron: megérkezett a River Concerto, ekkor azonban Pedro gépe felmondta a szolgálatot, így a rundónál, és a horgonydobásnál én felügyeltem. Miért is eme hozzászólásrészlet? Az idei év különlegessége, hogy GCCL River hajó most tölti először Budapesten (is) az ünnepeket, ráadásul (másfél napos csúsztatással) kettő is egyben! További különlegesség; egy érdekes karácsonyi életkép: az Ukraina két matróza éppen ottjártunkkor helyezte bele a talpba az ukrán személyzet különbejáratú fenyőfáját, a 2-es ponton kellős közepén. Egyébként mind a négy kabinos szalonját szépen kidekorálták, a Riverekben fejenként 3 fenyőfát (+ fardíszfenyőt) észleltünk.

Képek itt #1

 

Mindenkinek

Felmenvén az Erzsébet-hídra, egy szűk körben megrendezett hajófelvonulás tanui lettünk. Két AM, egy rocsó, a tűzoltóhajó, és egy rendőrmotoros hasított alattunk, majd a Szabadság-híd fölé rundozótt. Az 5-ösre állt az előbb említett három, az oltó és a rendőr a vizet vigyázta. Később a parton is megjelentek egyenruhások/polgárőrök. Ki tud valamit a dologról? Talán az elsüllyedt uszályt kezdik szelidíteni?

Képek itt #2
LajA Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15033
Muggli ! Elvarázsolt jók a képeid. !!!
Előzmény: muggli (15027)
Hajtanyos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15032

Tegnap este buszból pedig egy szépen kivilágított kabinost láttam a Nemzetközi Hajóállomáson, az Erzsébet- és Szabadság-hidak között.

 

Hajózásban és a neszmélyi gyűjtemény gyarapításában bővelkedő és haváriamentes boldog új évet kívánok mindenkinek.

 

Üdv Hajtányos

Előzmény: zjakabfi (15022)
zjakabfi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15031
http://www.mahartpassnave.hu/ honlapon fent vannak a 2005. évi menetrendek. Érdekesség, hogy újra van Tahi megálló! Újra jár a Nagydunában az elő- és utószezonban is hajó, és nem szűnt meg állomás. Viszont megszűnt a főszezoni második (délutáni) Bp-Bécs szárnyashajó! Röviden ennyi! Most már a balatonira lennék kiváncsi!
zjakabfi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15030
A 100-150 méter szélességű olajszennyezést észleltek a Dunán Százhalombatta közelében – jelentette a Magyar Rádió. Az olajfoltról hajósok számoltak be a a környezetvédelmi hatóságoknak. A szennyezés eredete egyelőre ismeretlen.
MALWIN Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15029

Jéé, most vettem écre, hogy 15.000 !!!!!....

 

És persze pont Te vittel el...:-))))))))))))

Előzmény: Bócman (15024)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15028

Szeva muggli, izzítsd a szkenneredet, mert tegnap anyámtól elhoztam egy-két negatívot, és a hirtelen átnézésben olyan képeket tanátam, hogy!

Ízelítőül: Bajai téli kikötő 1960 telén, egy nagy gőzös (Szent István?), egy folyam-tengerjáró szállítása, egy Sopron kinézetű vontató hegymenetben, egy képen meg kabinos, sok sok hajó...ezek és még mások is.

Sajna ezek nem olyan jó minőségűek, de érdekesek...

Előzmény: muggli (15027)
muggli Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15027

Üdv Mindenkinek!

Mivel a tár.hu újraéledt, így elkezdtem én is a képek fel- és visszatöltését. Elsőként a

Veteránhajók találkozójáról készült képeimet tettem fel. Kellemes nézelődést! Egyenlőre még a képek címei és a magyarázatok hiányoznak, de idővel azok is megszületnek.

muggli©

Bócman Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15026

Azért ez igen szomorú, hogy egy hajós-bált nem egy hajó fedélzetén, vagy legalább Dunához kötődő helyszínen tartanak meg...

"Stadt Passau", "Európa", "Zsófia", "Balaton 1", "Budapest", "Spoon", ekkora létszámra mindegyik megfelelő lenne.

 

Abban is teljesen biztos vagyok, hogy bármelyik hajós rendezvényszervező cég támogatna legalább annyival egy ilyen szakmai rendezvényt, hogy az akármelyik hotelnél lényegesen kedvezőbb ajánlatot adna.

 

 

 

Előzmény: jakyg (14993)
tpuppi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15025
Kellemes ünnepeket.
Bócman Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15024
Jéé, most vettem écre, hogy 15.000 !!!!!
Előzmény: Bócman (15000)
Bócman Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15023

Na de zizi kollega!! Hát nekünk aztat monták, hogy má május elsejitől úgy vagyunk belelépve... :-)))

 

 

Előzmény: Z. Z. (15021)
zjakabfi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15022
Azt hiszem kijelenthetjük, hogy hajózástörténeti eseményként feljeygezhetjük, hogy a balatoni komp most járt először karácsonykor.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!