Keresés

Részletes keresés

Mozg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40318

Sziasztok!

A nyolcvanas évek végéről van nekem is egy hasonló élményem. A Jánoshegyen futottam télen a havas aszfalt úton. Az egyik kanyar után hirtelen az úton a hóban matató disznócsordával (volt legalább 12-15 kisebb nagyobb disznó) találtam szembe magam. Annyira megijedtem, hogy futottam tovább. A csorda szabályosan szétnyílt előttem és átfutottam minden probléma nélkül. Én is csak jó 50 méter múlva mertem visszanézni. A csorda továbbra is ott volt az úton mintha semmi nem történt volna. Csak én voltam halálra váltan is egy csodás élménnyel gazdagabb. Az emlékeimbe valósággal beleégett az előttem lévő szinte kisértetiesen lassan mozgó disznók képe, ahogy félrehúzódtak.

Előzmény: Kopi Zoli (40299)
Balazito Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40317

Vasárnap Jakus Béla és Hámory András barátaimmal kiugrunk a Tátrába egy rövid edzésre (fókuszban a június végi Zugspitz Ultratrail). A kocsiban még van 1 vagy 2 hely. Ha valakit érdekel, jelezzen felém a juhasz.balazs71 freemailes címen. (Indulás Bp-ről kb. fél 6-kor, visszaérkezés este 7 körül).

A tervek szerint nyáron hasonló kondíciók mellett megyünk majd a Raxra is, ha valakit megfogott a lehetőség, de most nem jó, akkor tartsa evidenciában ezt az opciót is. Várhatóan az UTMB-sek közül páran ide jönnek, legalábbis Zserzselivel ebben maradtunk (meg talán ZeRo-t is érdekli).

csanya. Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40316

1. Elegáns mozdulattal dobd ki.

2. Hívd csanyát, rendelj egy Camelbak tartályt a megfelelő méretben.

3. Használd és örülj a lájftájm gárántinak.

Előzmény: Elm (40302)
csanya. Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40315

Oké, malac, megjegyzem.

Előzmény: zoncsi (40298)
Pepe. Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40314

Átérzem a problémádat. :(

Az Ultimate Direction hátihoz kapott ivotartályom nekem is kilukadt a tavalyi VTM rajt elött pár órával.
Egyszerüen semmivel nem tudtam megragasztani. Sőt a source tartály is ki fog lukadni az alján egy gyűrődésnél tisztán látszik, hogy megrepedt. Sperónak is ilyen tartálya van, neki is ugyanott van egy gyűrődés, a cső csatlakozás alatt.  Ugyanaz a jelenség ott is.

A  ragasztásra a megoldás engem is érdekelne. Talán valami hőkezelés, rásütés lehet a megoldás.

Előzmény: Elm (40302)
-Mariann- Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40313

A fiúknak 85-ön hajnalban van rajt.

Előzmény: ef zé (40312)
ef zé Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40312

hajnal 3.20-tol??? mi van, idoeltolodas?? vagy hajnalban a rajt?

Előzmény: -Mariann- (40311)
-Mariann- Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40311

36.5-nek indult, egyik nap megtoldották az elejét +2 km síkkal, így 38.5, mire kiérek lehet lesz 40. :)

(2700m szint)

 

Ha vasárnap reggel 9-kor egy picit rám is gondoltok annak nagyon fogok örülni.
A srácoknak már hajnal 3:20-tól lehet szurkolni! Ha valaki nem tudna aludni. :D

Előzmény: olipapa (40308)
zsotyek Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40310

nagyon keves vagy

 

Ez csúnya volt... ;)

Előzmény: Elm (40307)
Futóapuka Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40309

Ha véletlenül valakihez még nem jutott el az információ, akkor itt jelzem, hogy holnap délután lesz Görömbölyön a gyerekeknek (valamint szüleiknek) megrendezésre kerülő II. Gyerek terepfutóverseny. Tehát Pénteken, 15 órától a 4-es busz végállomása melletti pincesornál. Mármint a pincéknél lesz a versenyközpont. Borisszák előnyben!!! :-) Aki elindul, vagy csak segíti a rendezvényt, az másnap a Kuruc Vigasságokon(versennyel azonos helyszínen) ingyé ihat fröccsöt és ehet valami finom bográcsos kaját! A verseny a Görömböly melletti erdei pályán kerül megrendezésre. Alsósoknak 1,2 km a táv, felsősöknek és a nyílt kategória versenyzőinek pedig 3,5 km.

Várunk mindenkit szeretettel!!!

 

HAJRÁ!

olipapa Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40308

igen, ez mind 85, Mariann jön még 35 re.

Előzmény: ef zé (40305)
Elm Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40307

Nem, nem, nem, itt elvekrol van szo. :o)

 

Amugy nem szenvedek vele regota, csak regota megvan, es parhavonta eszembe jut, hogy csinaljak vele valamit. Ket proba mar volt, a harmadik utan igerem kihajitom. :o)

 

Koszonom szepen a felajanlast, nagyon keves vagy, de nekem is van meg egy original a szekrenyben (igaz kisebb, talan 1,5literes). De az elvek, tudod... :o)

Előzmény: ganki (40303)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40306

ők hatan szerintem mind a hosszúra mennek...85km 5000d+ 

Előzmény: ef zé (40305)
ef zé Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40305

Csak lesz akkor itt szep magyar csapat. Hajra! Elvezzetek. Tavrol, tavokrol, szintekrol mit lehet tudni?

 

Előzmény: olipapa (40294)
ganki Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40303

Olyan régóta szenvedsz már ezzel. Dobd ki! Adok neked egy teljesen újat. Hívjál fel, ha kell.

Előzmény: Elm (40302)
Elm Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40302

Ravasz keresztkerdes, hatha jar erre anyagismereti szakember, esetleg valaki, aki mar olvasta valahol : milyen anyagbol vannak az ivotatyok ivozsakjai? Valamilyen muanyag, de milyen?

 

(van egy lyukas zsakom, megprobaltam megragaszttatni ugy, hogy egy vastagabb foliafoltot raktam ra valamilyen ipari ragasztoval, de a zsakra rakotott a ragaszto, a foliara viszont egyaltalan nem, lefolyt rola, mint a viz. Biciklijavito foltot is probaltam mar, annak se fogja meg a ragasztoja)

sajtember Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40301

Lavaredon indulók!

 

Ha autóval mentek, és még van nálatok szabad hely, örömmel csatlakoznék.

norb29 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40300

:-)

Előzmény: Kopi Zoli (40299)
Kopi Zoli Creative Commons License 2012.05.24 0 0 40299

Vasárnap reggel végre újra futottam a "saját" erdőmben a régi rendes körön. Egész jól ment, még ki tudtam futni a siratófalat is bár a pulzusom nem a régi de azért legalább fel tudtam pörögni. Épp ebben a stádiumban vagyok amikor észreveszem hogy a szekérúton amin száguldozom lefelé úgy 10 méterre valami elhullott állat heverhet előttem a nagy szőrkupac alapján. Átvillan az agyamban hogy "ne már hogy fogom kikerülni, nem akarom elrontani ezt a csodállatos reggelt", amikor a döglött állat megmozdul és kis csíkos gombóconként csörtet a fiatalosba. Ekkor voltam úgy három méterre tőlük, lassítani sem volt időm, nem hogy megállni. Az alom felének épp hogy a fiatalos szélére sikerül eljutni és egy méterre futok el mellettük, halálra rémülten keresem a tekintettemmel az anyjukat, közben páztázva a terepet hogy a fiatalos közepén hol van egy nyamvadt fa amire fel tudnék mászni. Szerencsére nem látom sehol és ő is mással van elfoglalva. Megyek még vagy ötven métert mire vissza merek nézni és vagy százat mire az élmény átcsap pozitív eseménnyé. Nem sokan mondhatják el hogy vadonélő, még csíkos vadmalacokat lát egy méterről, láttam ahogy az egyik rámnéz ilyedten, a másik kis lüke meg a valagát mereszti rám, mert úgy gondolja hogyha a fejét bedugja a fiatalosba az már elég és nem is kell tovább szaladni, milyenszép a szőrük,. stb..stb...

Egy olyan élménnyel lettem gazdagabb, amit a terepfutás nélkül soha nem élhettem volna át. Terepfutás, köszönöm hogy vagy nekem, én így szeretlek!

zoncsi Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40298
A koca a felnőtt nőstény. :-) Gondolom, malacot akartál írni.
Előzmény: csanya. (40297)
csanya. Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40297

SC fejéből pattant ki az ötlet. Vadállókővek háromszor. Jó? Jó. Végül négyen vágtunk neki. SC, Glockner, ZsP Junior és én. SC késett egy kicsit, de fél kilenckor már sikerült is nekivágnunk és robogtunk a városból kifelé. A városba befelé az M0-ig állt a sort. Hűűű szerencse, hogy nem befelé megyünk. Dömös, a templom már ismerősként fogad minket. Most rám kell várni, sminkelek. Az aszfalton felfelé hallgathatom a sirámot, miért is megy erre a TerepSzázas útvonal. Hamar felérünk a Szentfához ( a hagyomány szerint 1885-ben két kislánynak itt jelent meg Szűz Mária), víztöltés és uccu. Junior kaparja lelkesen a festék maradványokat. Lassan haladunk.Jönnek a kövek: Nagytuskó, Szélestorony, Bunkó, Függőkő, Felkiáltójel, Árpád trónja,  55 perc a templomtól a keresztig. Lefelé a Hepa sziklák felé vesszük az irányt. SC egy kézzel megállít egy lavinaként guruló fát. Megnézzünk a keresztet, Junior közelről is..lemarad...izgulunk. 35 perc lefelé. Mondjuk izgalmas szakasz volt, kis sziklamászással. Újra a forráshoz érünk. Innen én sikálom a még megmaradt festéket. 39 perc felfelé a második mászás. Melegszik az idő. Fent Junior elrejti a kefét, még jövünk ma ide. A második ereszkedés a Vadállókőveken át vezet le. Tehát hátraarc, induuuuulj! 25 perc. Újra a forrás. Már csak egy mászás van hátra. Most nem kell sikálni. 34 perc és ismét a keresztnél állok. Nem annyira bánom, hogy ma már nem jövök ide többet. Az Üstök-hegy gerincén visz le minket SC. Félúton hatalmas vaddisznó csorda keresztezi az utunk. Legalább 10 felnőtt és vagy 15 koca alkotja a csordát. Szép a gerinc út, de a hullámzó résznek nagy lesz a böjtje. Így is van, meredeken szakad le a hegy oldal. Ereszkedünk. A dömösi házakhoz érünk ki az erdőből és a kocsinál áll meg a stopper. 32 perc volt lefelé. Summa by Glockner.

olipapa Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40296

A maltodextrin általában kukoricából, a vitargo árpa bontásából állítják elő. A keményítő a lényeg, azt bontják kisebb molekulára mindkét esetben.

Előzmény: bor_kedvelő (40295)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40295
Vhol azt olvastam hogy a vitargot mar nem kukoricabol nyerik...lehet hulyeseg...
Előzmény: olipapa (40288)
olipapa Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40294

Elindulok, vérmes reményeim nincsenek, cél a teljesítés újrasérülés nélkül.

Jön még Csabi, Ahosz, Fridi, ZRobi

Előzmény: ef zé (40290)
olipapa Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40293

na akkor az isostar pont nem, de nem ritkaság amelyik jó, szerintem az izoitalok fele biztos hogy jó. Meg kell kérdezni a gyártót.

Előzmény: Fat (40289)
laprag Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40292

Ne hozzám mérd magad!!

A kishitűség a siker gátja!!

 

Na üdv.

P.

Előzmény: allez zserzseli! (40291)
allez zserzseli! Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40291

én indulok. és, ahogy házi pszichológusom zrobi mondta, ha legyőzöm az egómat még jól is fog esni..

számomra a cél a t100-as gyomorproblémák kiküszöbölése, frissítés gyakorlás és gyakorlás, óvatos kezdés gyakorlás, felfele séta gyakorlás, nem megdőlés gyakorlás, azaz gyakorlás. a tavalyi időmnél biztos nem megyek jobbat, az 13:52 volt, de a pálya idén hosszabb és kicist szintesebb is.

17 óra a szintidő, ki fogom használni, ki fogom élvezni. a táv fele akkora, mint az UTMB-n (85 km, 5000 szint). Végül is egy 34 órás UTMB jó is lenne.. (hahaha).

a többi indulóról nem nyilatkozhatok, mert lehet, hogy álnéven neveztek..

 

 

Előzmény: ef zé (40290)
ef zé Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40290

Valaki meselje mar el, hogy ki indul ezen az Annecy versenyen/versenyeken?

 

Fat Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40289

isostar.com: HU A következő termékeket felhasználó üzemben készült:glutén és tej

Előzmény: olipapa (40288)
olipapa Creative Commons License 2012.05.23 0 0 40288

Amiben malto vagy vitargo van, illetve egyszerű cukrok, az mind glutén mentes, mert kukoricából álítják elő a maltot.

Tehát neked mindegyik jó, kivéve amiben van keményítő (ez ritka azért), mert ez lehet hogy nem kukorica alapú. Isostar, gatorade, stb mind jó.

Előzmény: Hiver (40285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!