Keresés

Részletes keresés

czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44867
Pedig a neylon is ropant veszélyes,pont mint a szivacs és a hungarocel.

A múlt héten a szomszéd a kerítés mellé tette a leveles kukászsákot,reggelre Gina szétcincálta a felét a dróthálón keresztül....

neylont ő még nem kakált,de műa. kupakdarabot,ruhacsipesz maradékot és hungarocel göböket már találtam a székletében.
Baj akkor van,ha nagyobb darab hungarocelt v. szivacsot nyel le,mert az elakadhat benne.
Előzmény: cheereck (44864)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44866
Köszönöm Sheereck!

Valahogy én is azt éreztem,hogy hagyni kell kicsit lazítani az elején.(társaság)
Ott rontottam el,hogy én is lelazultam-mivel a suliban folyamatosan koncentrálok és el is fáradok.
Szerinted ha legközelebb nem jön be ha hívom,próbáljam meg otthagyni vagy szedjem össze,szidjam le,vegyem pórázra és feladatozzak vele pár percig?
Előzmény: cheereck (44861)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44865
Na jól van ám most már!!!

Ráhibáztatok erre a mosolygós témára.

Ti most direkt banyáztok ebugatták???

Mikor azt se' tudom hová rohanjak ,hétvégén kutyaiskoláztam ,kutyabuliztam (idő!) estem-keltem,jó,hogy nem törött el semmim.2 napja a kutyával járok dokihoz hajnalban,meló után a fogászaton lyukasztom a széket már másfél hete,itt gépelek nektek lecsiszolt fogakkal,meg vérezgető ínnyel,közben pedig rásandítok a másfél méter magas vasalni valómra 23.35-kor.......és akkor még az aranyérkúpokról nem is beszéltem!

((A férjem azt mondta megnyúvaszt,ha mégegyszer fel merem emelni a kutyát a csomagtartóba.))

De jót röhögtem most ezen a rámosolygós fizetésen ,el sem hiszitek!
Előzmény: secperc (44853)
cheereck Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44864
két hete a kutyaoviban az egyik beagle kirántotta az egyik gazdi zsebéből a virsliszacsit, és hamar gyorsan benyelte, miközben kergettük, hogy elvegyük tőle. volt nagy aggodalom, hogy mi lesz, de hála az égnek egészben átment a belein, 2 nappal később kikakilta (asszem a virslikkel együtt:) ).
Előzmény: czaltikgyörgyi (44860)
cheereck Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44863
nem is emlékeztem rá, hogy ilyen szép vöröses színe van, szerintem most nagyon jó súlyban van.:)
Előzmény: secperc (44845)
cheereck Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44862
ne hülyéskedj, a 8e ftos ivartalanítás vidéki viszonylatban is rohadt jó ár, nagykanizsán Bluest 15ért műtötték 6 hónaposan (szóval még a kifejlett súlyt se érte el, azaz kevesebb altató kellett).
Előzmény: Gabiiiiii (44842)
cheereck Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44861
első alkalommal érdemes olyankor hívni a kutyát (amikor társaságban vagytok), amikor a legnagyobb esély van rá, hogy oda is megy. 5 perc után szerintem még ezerrel a többiekkel és a hancúrral lesz elfoglalva. fáradjon ki kicsit, és utána hívjad. ja és nem baj, ha minél éhesebb, az általában segíteni szokott.
jellemző, hogy ebben a korban lázadoznak. a gazdik nem hiszik el, pedig így van. ilyenkor sokat számít, hogy mennyire van tekintélye a kutya előtt. ha semennyire, akkor a szidások mellett is sz@rik a fejedre, és inkább fogócskázik. ha van, akkor rájön, hogy jobban jár, ha visszaszalad pofavizitre, mert úgyis mehet vissza utána mókázni.
Előzmény: czaltikgyörgyi (44841)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44860
Nekem azért mondta a kontrasztanyagosat,mert az a vattaszerű kóc (amikkel meg vannak töltve azok az ostoba kutyajátékok) röntgenfelvételen nem látható,nem mutatható ki.Csak a kontrasztossal tudja megnézni,hogy átjárható-e a béltraktus v.nem.

Mivel most megint 10 C körül van a hőmérséklet,kutya elkezdte kapirgálni a hungarocelt.(mert még nem volt időm befejezni a bélelést.)
Amikor hideg van,-nem bántja,nem rágja.
Na,ma szétszedtem a házát és kipakoltam belőle az egészet.
Nem fogok én mindig hülyére menni,hogy mikor mit nyel le,és mi akad el benne!
Sahin azt mondta ma nekem,minél jobban elkényeztetek egy kutyát,annál több bajom lesz vele.)(egyébként ő egy állatorvos professzor)
Szóval majd bélelek,ha -5 C alá megy tartósan a hőmérséklet.

Gina mindent szétszed,nem is értem a többieket,hogy ablakbetét hosszú százlábúval rohangál a kutya,-és nem szedi ki belőle a tömítést.(azt hiszem Sere írta,mennyire szereti a kutyusa.)
Gina tavaszi kockás pokrócából ami 2mX 1,5 m-es volt,kb .20x20 cm-es kis kocka maradt mára.
Pedig mindig szerettem volna neki venni olyan szép "kutyapárnát" amin tappancsok vannak.Azt hiszem vinné a szél a kertben a vatelint fél óra alatt...........


Secperc!A maglódi doki is jó állatorvos,csak nincsen röntgen nála.Sajna én nem vagyok még olyan tapasztalt,hogy megállapítsam sac per kábé,hogy mi a baja a kutyának.Azért mentem a Sahinhoz,mert tudom,hogy nála minden van,labor is.
Viszont nagy hűhót csaptam pedig nem kellett nem kellett volna.
Végül is a kutya evett,ivott,nem hányt ételt,a széklete normális volt.
Majd legközelebb jobban átgondolom,hogy vajon mekkora lehet a gond.
Előzmény: secperc (44848)
orsika87 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44859

Sziasztok Goldisok!

 

Lépjetek be a klubbomba Myvipen. Bolognese és/vagy Golden retriever gazdik klubja.

Mindenit várok szeretettel, és töltsetek fel a kutyákrol képet.

 

Orsi

snepf Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44858
Na, akkor lenne baj ha mosolyognál és egy 0-át hozzáadna... a végéhez..:P 
Előzmény: barvivien (44854)
secperc Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44857

Fazonos?:-)))

Hogy érted?

Magától:-)))))

Csak nem képzeled, hogy nyiratom:-)))))))))

Előzmény: barvivien (44856)
barvivien Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44856

dehogy veszem komolyan amúgy is múlthéten otthagytam 3000-et az orbafújós Nobivac KC miatt tudjátok meg:P:)

Te azon küzdesz Berryvel hogy ne legyen vékony én meg azon Charlieval hogy ne legyen kövér...ez nem ér:(

Amúgy meg hogy a manóba lett ilyen fazonos Berry?:)

Előzmény: secperc (44855)
secperc Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44855

Jaj Vivi:-)))))) Nehogy már komolyan vegyél bennünket:-)))

Csak ugratunk Téged, mert szeretünk:-)))

Inkább nézd meg Berryt, milyen jól van már......

Előzmény: barvivien (44854)
barvivien Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44854
Naaaaaaa....nem is így van......gonoszak vagytok:((((((((
secperc Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44853

:-))))))))))))))))

 

Igazad van, mi már mosolyoghatunk ahogy akarunk:-)))))))))))

Előzmény: snepf (44852)
snepf Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44852
Persze... Vivi rámosolyog a dokira és elfelejt összeadni. :D
Előzmény: secperc (44851)
secperc Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44851

Györgyi!

 

Tanulj az én példámból!!!

Ne akarj a kutyán spórolni!!!

Nézd meg én hogy jártam, hogy nem vittem el másik dokihoz....

3x annyiba került ez a malőr, mintha rögtön másikhoz vittem volna, s akkor a kórházat is megússzuk és csak sima allergiatesztet kellett volna csinálni max. 50.000-ért és megúsztam volna a 2 kórházdijat na meg a tápokat és a gyógykaját. Hidd el, az olcsó néha a drágább!!

Vivinek szerencséje van az Ő dokijával, az a ritka a jó és olcsó:-))))))

Előzmény: czaltikgyörgyi (44846)
secperc Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44850

Most már!!!

 

Holnap megyünk a mérlegre, akkor derül majd ki, hogy mennyit hizott. 2 hete mérték, akkor volt 34 kg, legalább nem fogyott:-))) Azóta csak hizott. Ne tudd meg hogy nézett ki szerencsétlen kutya. Nem is csináltam róla fotókat, mert nem akartam megörökiteni, hogy mivé lett kutyum.....

 

Előzmény: czaltikgyörgyi (44847)
snepf Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44849

Krákogni a légcső és a tüdőben lévő dolgokat lehet.. a nyelőcsőben gyomorban lévőket felöklendezi.

Ha gondolod, megadom a számlaszámom :P

Amúgy jól tetted, hogy kikezelteted.. és 3 ezerből szerintem nem úszod meg..

Előzmény: czaltikgyörgyi (44846)
secperc Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44848

Mi voltunk gyomor rtg-n, igaz, hogy nem kontrasztanyagoson, az filmmel együtt + értékeléssel együtt volt 5.000. A doki azt mondta, hogy az a kontrasztanyagos nagyon macerás, mert le kell nyeletni a kutyával az anyagot és végigvárni ÉBREN !!!! - amig végighalad rajta:-))) Azt már csak legvégső esetben kell, ha másr nincs mit tenni.

 

Előzmény: czaltikgyörgyi (44840)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44847
Jól néz ki a Berry!!
..és egyáltalán nem sovány szerintem.
Előzmény: secperc (44845)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44846
Ne is idegesíts!

Most mondja az állatvédő ismerősöm,hogy ha nem paráztam volna annyira az idegentest miatt (azt hittem azt krákogja fel),akkor a maglódi dokinál ezt az egészet megúszom 3000-ből.........
Előzmény: barvivien (44844)
secperc Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44845

 

Sziasztok!

 

Most már le mertem fotózni Berryt, ennyi idő után:-(((

Most már úgy néz ki, hogy a gyógyulás útján van.

Aug 14-e már nagyon régen volt:-(((

Akkor derült ki, hogy allergiás.

Holnap megyünk a dokihoz vérvételre az allergiateszthez.

 

 

barvivien Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44844

Ez a biz basz amit elkapott Gina kutyasuliban fertözőbb mert ott sok a kutya de bárhol elkaphatja ahol kutyák járkálnak, a kutya suli melett is.....

Az állat orvosnál is......bárhol...

Nem kell hogy beteg kutyával találkozzon elég ha a másik kutyában még lappang.....

 

Milyen összegeket írtok ti állatorvosra......3 ezer egy gallér.......

12 ezer két szuri meg a gyógyszer......atya világ.......4000 egy vizsgálat........a hajamat eldobom.....

Én meg összeveszek a dokinkkal hogy 13 antibiotikumért és két gyulladáscsökkentőért fogadjon már el 4800 hekyett 6000-et.......atya gatya....

Előzmény: czaltikgyörgyi (44840)
snepf Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44843

Egy fenét van igazam mindig.

 

Igazából a halálos a bél és a gyomor csavarodás, de azt zárjuk ki.

Ha a kutyának fáj a hasa, akkor az elég jól kitapintható. Az ilyen rtgeneknek akkor van értelme, ha idegen test van a gyomrába és nem mozdul ki..kő, toboz, stb.

Ilyankor nem is eszik a kutya.

Remélem közösen spóroltunk 17-et.

 

Kutyatársaság ezzel jár, de érdemes kikezeltetni, részben hogy ne szenvedjen, részben ellenállóbbb is lesz eztán.

 

Szelektív süketség a kutyáknál is létező fogalom.. minél kellemesebb elfoglaltság van, annál jellemzőbb.. (bár ez ember esetén is igaz :))

Előzmény: czaltikgyörgyi (44840)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44842

nekunk is sokban van ez az akcios ivartalanitas.Igaz,egy fust alatt full extras lett a kutya

 

ivartalanitas 8e,chip 6e,bili a fejere3,2e,kontroll+antibigyo 4e,varratszedes es akkor mar veszetteseg oltas meg 4e

 

jobb lesz a kutyat bebiztositani,amilyen kis "draga" o a legnagyobb kincsunk:)

Előzmény: czaltikgyörgyi (44840)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44841
Szia!


Hát az áll parancs egy nagy hülyeség,mi tudjuk,mert a kutyasuliban kellett.
De megmondom neked őszintén,ez a kutyasuli csak felesleges pénzkidobás.Jó,ez a 10 000 ft ,most arra kellett,hogy lássam mi ott a móka.
De mindig ugyanaz van,Kutya kívülről tudja.
Mindent amit ott csinálunk.(5x voltunk a haladóban)

Ott nem húz,simán beáll a sorba kezdéskor,fegyelmezetten ül,és várja a feladatot.
Otthagyhatom "fekszik" "marad " parancsban 8 kutya között és elmehetek akár 100 m-re a bokor mögé.,megtartja a parancsot.Mindig "bejön" szépen leül elém.

Ahogy kiérünk a kutyasuli kapuján,már húz a többi kutyához,mert tudja,hogy most játszás jön (és ilyenkor nem szokott szót fogadni)

Eninek igaza van,itt hibázom sokat,hogy én ezt megengedem neki.De végül is mégcsak 2x csináltuk ezt a kutyabulit suli után.

nekünk most arra kell rágyúrni,hogy a kutyasuli mellé járjunk-ingyen.Kutyákkal.
Na,ott kell nagyon résen lennünk,hogy 5 perc játszás után behívni,majd visszaengedni játszani.
Ha nem megy,pórázra venni,kicsit feladatozni vele,és utána elengedni.
Nem ez a "bekoordinálás"?

Majd Eni megmondja.

Most viszont úgy vagyok vele,hogy emiatt a fertőzés miatt (amit tutti más kutyáktól szedett össze) egy hétig biztos nem viszem kutyatársaságba.
Előzmény: Topi328 (44838)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44840
Neked mindig igazad van!!

Tutti,hogy ezt a kutyasuliban szedtük össze,és nem az udvaron lévő vödör hideg víztől.....
Tavasszal is hideg vizet ivott (nem tudok ott állni 24 órában mellette a langyos vízzel az udvaron-és a táp miatt kell,hogy mindig legyen előtte víz)..és amikor havat nyal??

Ma már jobban van,de kaptunk gyógyszert 5 napon át kell szednie.Noroclav a neve.
Ez a kis orvos kiruccanás :vizsg.,2 szuri (Dexadreson,Tardomyocel) meg az előbb említett gyógyszer 12 000 ft volt.

Ja,és 5 nap múlva vigyem vissza.Az 4 000 ft. Annyiért néz bele a szájába.

A doki felajánlotta,hogy ad kontrasztanyagot a kutyának,hogy átjárhatóak-e a belek ,ahhoz 2 röntgen kell,és kerülne 17 000-be.

Azt most nem kérnénk ha lehet........
Előzmény: snepf (44829)
Topi328 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44839
én is szoktam neki joghurtot/kefírt adi, azt nagyon szereti.az eleján mindig fosott a házi koszttól, de aztán beállt és normális a végtermék. ha kicsit több csont van benne, akkor fehér, ha zsírosabb akkor épp ellenkezőleg. de én is tejjel ellensúlyozom a csontot..:-)
Előzmény: Gabiiiiii (44837)
Topi328 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 44838
Sziasztok!

Hú, mennyi minden történik, csak kapkodom a fejemet.

Györgyi!Remélem jobban vagytok, és Gina hamar meggyógyul a köhögésből.az inekciók biztos hamar hatnak. amúgy én plüsst sosem adtam neki, mert pontosan attól félek, hogy egyből kirágja és megeszi a filcet/habszivacsot a belsejéből.
én vagy füstölt fül!marhagége/bikacsököt adok neki rágni, vagy főzök velős csontot. de a kaja mait adok, abban is van csont (nem mindig) csak ha farhátat, nyakat eszik. ma pl. máj és szív a menü, finom levesnek, rizzsel, és répával!ezeket a füstült dolgokat én a kik-ben veszem, mert sokkal olcsóbb mint a fressnapf, vagy akár egy állateledeles.
a másik, hogy Félix (egyenlőre) nem alszik bent, csak van egy szőnyege a nappaliban és ha megjövünk az oviból/munkából, bejöhet, amíg nem megyünk ki, hogy addig is legyen velünk és lásson mindekt.kb. ekkor befűtök, meguzsizunk, ő eddig általában bóbiskol...:-))), aztán megyünk sétálni. este meg amíg nem teszzük ki a kajáját addig bent van, de aztán éjjelre kimegy. legalábbis eddig kiment. aztán nemtudom, fog-e ez változni, de most még kimegy. mondjuk ha mínusz 15 fok lesz, biztos bent maradhat.szóval ha kin vagyunk kint van ő is, ha bent akkor bejöhet. nyáron meg mindig kint voltunk, nonstop, így nem volt bent senki sem!arra mondjuk kíváncsi lenék, hogy éjjel nem állna-e neki (vagy esetleg hajnalban) szétszedni ezt azt, vagy hogy lenne az a pisi-kaki dolog.amúgy olyan is cuki, hogy szinte nem is mozdul el a szőnyegéről,onnan les minket.mondjuk a kicsi széke ott van mellette....

Gabi!örülök hogy Szaffi jobban van és átvészelte a műtétet. gyönyörűek a munkáid, gratula!

a kocsikiugráshoz.most hogy beengedjük, megpróbálkozik néha hogy ha azt mondom kifelé, ártatlan szemekkel néz rám, szinte még sóhajt is egyet és süketnek tetteti magát... na ekkor elég egy erélyesebb szólás és tudja hány a húsz...be bepróbálkozhat, de nem sok eredménnyel. mi a láb melletti sétát gyakoroljuk, kezdi érteni a dolgot.

Holnap megyünk oltásra Félixel, leméretem hány kiló, mert már ali bírom felemelni.kíváncsi lennék a magaságára is, de mindig leül elém, ha behívom!:-)az áll parancsot meg fölöslegesnek tartom, így nem tanultuk...:-)) de kb.56 centi lehet.
amióta házit adok, olyan szépen fejlődik, fényes a szőre és jól néz ki, na. pedig a tápból is a 10-15 e ft/zacskót vettük. de hát ember tervez, kutya végez.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!