Keresés

Részletes keresés

HG. Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15086

Azt hiszem kijelenthetjük, hogy hajózástörténeti eseményként feljeygezhetjük, hogy a balatoni komp most járt először karácsonykor.

 

No, akkor jegyezzük is fel képekben!

 

Úgyis megtisztelve érzem magam, hogy Elnök Urunk a múltkor is hálás köszönetét fejezte ki felénk, mennyire megkönnyítjük az utókor dolgát minden fontos manőver megörökítésével :-)))

 

itt megyen szenteste, akarom mondani szentdélután az utolsó:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ami innen indult...:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ez már másnap délután, mikor is a szél a jeget összetörte és befújta az öbölbe; amúgy is 3 napig befagyott tavon jártak (én meg csúszkáltam egy kicsit a part mentén), de mindez nem zavarta hősünket! 

Az irdatlan ropogást, dobolást képzeljétek hozzá...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nem is tudott egykönnyen a parthoz állni a feltorlódott jégtáblák miatt, full gázzal tartotta magát, amíg le nem jött róla a két kemény autó:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pihen a komp, kikötötték:

 

 

Előzmény: zjakabfi (15022)
gumidani Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15085
Előzmény: gumidani (15061)
tpuppi Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15084
Kell nekünk is egy Lochnessi szörny ha valami nem jött be akkor keresni kell egy másikat. a második világháborúban Mohácson valoban kishiján sikerült egy uszállyal majdnem második mohácsi vészt csinálni. Érdekelnének a pesti ujságok erröl mit irtak mert ennek a fejleményeit még most is kutatom, az idöpont most nincs nálam de szivesen felrakom ha valaki tud ebben segiteni.
viking star Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15083

Ma reggel megemlékeztünk a Sopron tavaly ilyenkori kiszabadítására, és tettük egy szolíd köröcskét vele. :)

A társaság azon igyekezett, hogy pontosan visszaidézzen mindent: egy öblöt hagytunk el, ugyanúgy Óbudán kötöttünk ki, és ugyanúgy csak a fél gép ment (persze most a jobb, akkor a bal). Igaz, nem volt segítségünk, a Halászbástya (ami elkélt volna a kimanőverezésnél), és nem volt olyan hosszú az út, de azért így is javunkra vált az addig soha nem tapasztalt élmények tovább halmozásában.

Úgy indultunk, mint Gulács, úgy jöttünk ki, mint Jégtörő :) Mivel félgéppel a szűk öbölben megfordulni csak így lehetett, orrocskáját odatunkoltuk a partfalhoz (természetesen puffereseink résen voltak, az utolsó képeken látszik is, hogy nem látszik...mármint a nyoma az akciónak:)) aztán ügyesen vezetett kötél, ráfogás, motor, és már meg is fordultunk Gulács-módra :) Ekkor már csak az öböl jegén kellett tovasiklanunk. Az érdekes jelenség hanghatását Zoli66 telefonra is vette :) Panka, alias Cucky pedig immár MHE-színekben pompázva készítette felvételeit az orrban. Jómagam pedig leszoktam kerékállásfüggőségemről. (!) Még jól is tettem, hiszen odafentről nem hatott volna ennyire át ez az érzés, a látvány, ahogy zúzzuk a jégtáblákat, és persze a hangélmények is, enyhe rázkódással vegyítve. Az öbölből kijutva megcsapott a hűs dunai szellő, majd alig pár perc múlva már jött a rundó, és a kötés. Míg induláskor Tayfunék búcsúztattak, érkezéskor sem maradt el a díszfogadtatás, ezúttal egy kutya (fedeb) személyében is! A kikötés tökéletes volt, jómagam a manővernél elöl voltam kösdagyon-felelős, s ezen feladatkomplexumot közben folyamatosan adott instrukciók (húzdmeg-ereszdmeg, lassan-defolyamatosan) mellett egy hibaponttal (rossz bak szemszögéből kezdtem pakolni a nyolcast) teljesítettem is!:) Zoltikának a horgonyzás pedig már rutinból ment. A végére a jól megérdemelt ünneplés se maradt el, ahogy az a december végi kalandos-sopronkihozások zárómotívuma szokottvolt(van/lesz) lenni: ezúttal Aranyangyal és Kormányoslányka közreműködésében készült és feltálalásra került fánkok elfogyasztásával. Az eltüntetésben segédkezni érkezett vikingVitorla akivel később elhagytam a helyszínt. Úton hazafelé Pedrofon riasztott telefonon, hogy megérkezett a Debussy, a régi kabinos hajó, mely most először érkezett Budapestre. A következő pillanatban bemondtam az új koordinátákat, és egy elegáns rundó után (ami a mögöttünk szabályosan haladó Suzuki szempontjából talán kevésbé volt ilyen elegáns) egyből a Nemzetközi felé vettük az irányt, hogy dokumentáljuk a jelenséget.

 

 

A képek itten :)
tpuppi Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15082

A Szabadság hidi uszály rejtélye most végleg megoldódott vagy ujabb fejlemények egyenlöre nem várhatók, ujságirókkal akkor milesz. Szerintem még a Dunán és az országba lehet találni robbantószert igy szilveszter tájékán az utcán is árusitanak.

 

Bócman Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15081
Bócman Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15080

Sikeresen lezajlott a manőver.

 

 

A hajót a legszebb tavaszi pillanatok szellemében hangyabolyként ellepte a TiszteltTársulat!

Jelen voltak:

Arany(Bronz)angyal

Bócman

Dunaimentőgorilla Dunaimentőnéangyalka Kormányoslányka LajA matróz Lékais különítmény: Andi, Andris, Gyuri Marci

Mick Shaee

MitákJózsi

Panka PeteraKiss Pneudaniné Pneumatikus Dani Viking Star Zoli 66 Zoltika Zoltika Nr. I. fiókája

 

Jelen volt továbbá egy rövidebb ideig 3 lavór fánk (de csak egészen rövid ideig!!), valamint 1 db fedeb. Végezetül megérkezett Vikingmama, porontybegyűjtési célzattal.

 

 

contestant Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15079
Szia Jagyg, a Hajós Bál belépője - szakmánkhoz mérhetően - elég szerény; 5000,- Ft/fő. Ebben azonban nincs benne az ital, azt mindenki maga fizeti. Ez a buli egyébként az elmúlt években MAHART-bál néven futott és mindig a MAHART születésnapjához (január 25) legközelebb eső szombaton került megrendezésre és elég belterjesen működött. 2005-ben azonban a "megmaradt MAHART" nem kívánta felvállalni a bál anyagi kockázatát, így lett a KTE a fő szervező és adtuk a "Hajós bál" nevet neki. Így még szélesebb körböl kerülhet ki a közönség is. Remélem minél többen eljöttök és egy jo hagyományt alakítunk ki ebből a bálból. Üdv, c
Előzmény: jakyg (14993)
muggli Creative Commons License 2004.12.30 0 0 15078

Dani!

Pazar a kép! Igazán szép már csak az lenne, ha a vontató is rajta lenne! Megkockáztatom, hogy lapátkerekes a húzó!

muggli©

Előzmény: gumidani (15077)
gumidani Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15077

Az Eü. minisztériumban kinek van embere? Tessék aktivizálni az illetőt!

Egy ismerősöm adta kölcsön a hajós tárgyú képeslapjait. Ezek között  volt ez az egy ilyen régiség. Talán még ez lehet hasonló korú:

Részvétem az évvégi feladathoz. Én is "munkával" fogom köszönteni az új évet. De nálam ez hagyomány és nem bánom.

Előzmény: DrBub0 (15076)
DrBub0 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15076
köszönöm a csongrádi képet. nekem nagyon tetszik. fel is vettem háttérképnek. remélem akad még 1-2 ilyen tiszai vonatkozású kép a tarsolyodban.
A Tigris fedélzetére én már idén nem fogok lépni :-(
A cégnél megnyertem a leltározás 'nemes' feladatát, így még az is kérdéses, hogy szilveszterkor hol durrantok pezsgőt.

Hajóskönyv? abban asszem én fogok vezetni -legalábbis a leghosszabb várakozással. csak nálam sajnos az orvosinál akadt el a dolog. Az első vérképem használhatatlan lett. 1 hét múlva újracsináltattam itthon. Felküldtem faxon - a rendelő fetése után, mert az ottani faxot kikötötték addig- és azóta várom, hogy visszaküldjék. ja, és az ünnepek miatt senki se elérhető :-P
Előzmény: gumidani (15056)
Z. Z. Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15075

Akinek van tár.hu regisztrációja, az pontozhatja is a képeket!

Rendben:-)))

Előzmény: muggli (15074)
muggli Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15074

Szasztok!

Ma ismét visszakerült több mint száz kép a képtáramba. Dunai képek és a "Szamos" képei kerültek vissza. Jó nézelődést mindenkinek! Akinek van tár.hu regisztrációja, az pontozhatja is a képeket!:-)) Sok-sok látogatót várok! :-))))))

muggli©

arosa Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15073
SZIASZTOK!...itt küldök pár képet, ami a Pozsonyban pihenö, illetve átsuhanó hajókat ábrázolja. Ezúton szetném megköszönni barátomnak a segítséget. Jó "leselkedést" kívánok minden éhes szájnak.....http://hajoka.uw.hu/pozsony/album.php
Aranyangyal Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15072

Liszt,élesztő,rum van!

...és kezed is van???:-))))))))))))))))

Természetesen megyek,sütök,esztek!:-)))))

Puszi mindenkinek!

Előzmény: Bócman (15068)
seTTebello Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15071
gumidani Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15070
Nem arra gondoltam, hogy előre láthatta volna a veszélyhelyzetet. Az a kérdés fel sem merülhet. Hanem arra, hogy a hajó orrától jobbra vízbecsobbanó lányok, vagy a sodródó csónak, evezők, stb. a hajó jobb oldalán tartózkodva feltűnhettek volna. Bár igazságod lehet abban, hogy az első baktól az ajtó felé hátra mehetett, majd belépett az utastérbe és vagy becsukta az ajtót, vagy nem. Ekkor az események a háta mögött zajlottak.
Előzmény: Enzo (15067)
gumidani Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15069
Lehet, hogy nehéz felfogású vagyok, de holnap ( csütörtökön)? 
Előzmény: Bócman (15068)
Bócman Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15068

Tigris-lovaglók figyelem!!!

 

 

Reggel 7.30-kor behajózás, 8.00-kor indulás Újpest Hajójavítóból Óbudára!!

 

A Program vége kb. 10 órára tehető, a Hajógyári szigeten a szokásos kikötőhelyünkön!!

 

 

Aranyangyal, mi reggelire is szeretjük a fánkot!!!

 

Liszt, élesztő, rum van!!!

Enzo Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15067

Ha a vízibuszt a középső baknál kötötték ki, onnan a matróz könnyen lehet, hogy nem látta a túloldalról közeledő kenust. Ha pedig már visszafelé tartott a bejárat felé akkor pláne. Szerintem.

 

Előzmény: seTTebello (15063)
Miksai Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15066

Szia Gumidani !

 

Ha az általam 10.-ére küldött meghívót említed, azt 6.-án küldtem el neked. Nem a lev.listára, hanem egyből a mailbox-os címedre.

Én még nem tapasztaltam, hogy jóval később jött volna meg valami a lev.listán, olyat igen, hogy egyáltalán nem jött meg.

Előzmény: gumidani (15065)
gumidani Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15065

Egy MHE-s üggyel vagyok kénytelen itt előhozakodni. Nevezetesen a levelezőlista működéséről van szó. 

Dec. 25-én 18 óra után kaptam meg a MK által dec. 12-én
küldött meghívót. Hogy egészen világos legyek, 18 órakor néztem át és
ürítettem ki a postaládát, amely nem volt tele és 21 órakor találtam
benne a fenti levelet. Ilyesmit egyébként már többször is
tapasztaltam. 
25-én este ismét elküldtem ezt a szöveget, ami 28-án újra visszajött. Ekkor az fw-s feladóról próbálkoztam hasonlóan eredménytelenül.

Kérdezem, hogy  más is így járt-e, vagy csak a mailbox levelezési
rendszer nyújt ilyen extra szolgáltatást?
A biztonság kedvéért kérem a listára felvenni a gumidani@fw.hu címet
is!
További boldog ünnepeket kívánok.

gumidani s.k. 



muggli Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15064

Urak!

Ismét megnyílt a régi képtáram. A "Csepeli képek" albumba került vissza egyenlőre 112 kép, a régiek közül. Folyamatosan töltöm vissza a képeket, megpróbálom ugyanazt a rendszert visszatenni, ami volt. Kellemes nézelődést! :-))

muggli©

seTTebello Creative Commons License 2004.12.29 0 0 15063
Akkor az, akire gondoltam.
Előzmény: gumidani (15059)
gumidani Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15062

Hegyi Ottó: Hajóütközés kenuval

 

 

Három kérdésem van a leírtakkal kapcsolatban.

1. Valóban megengedett volt annak idején géphajóval hangjelzés nélkül elindulni?

2. A csónakkal a hajó előtti áthaladásra előírt távolság nem menetben levő hajókra értendő? 

3. A hajó elkötését végző matróz miért nem észlelte az elütött kenut, mikor az nagyobb részével a hajó jobb oldalán volt. (a jobb hátulját ütötte meg a hajó orra) Amilyen alaposan megvizsgálták azt, hogy a hajóvezető nem láthatta az ütközést, miért nem tették meg ezt a matróz helyzetéből is. Vagy neki nincs figyelési kötelezettsége?

gumidani Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15061
MALWIN Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15060

Még az uszály témához: ha jó lenne  gépem, most láthatnátok erről a pontonhídról képet, ahogy a budai oldalra sodródott maradványánál áll egy úszódaru.

A kép egyébként eredetileg megjelent dr. Gáll Imre: a budapesti Duna-hidak című, 1984-ben megjelent könyvében, a 81. oldalon.

Előzmény: muggli (15042)
gumidani Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15059
Akinek a fiát Bencének hívják. Ugyanis neki ajánlotta a könyvet. (Nemzeti Tankönyvkiadó 1999. még az elkótyavetyélése sikeres privatizálása  előtt)                   
Előzmény: seTTebello (15053)
gumidani Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15058

Sajnos nekem is csak ez a kép van meg. De az LV eleje ítt látszik. Add össze a kettőt!

Hülyeséget félre téve, én is szeretnék egy normális képet az LI-LVI csapat valamelyikéről.

Előzmény: Enzo (15054)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15057

Gyanús volt a hajóhíd, de én mindenáron bajai vonatkozást kerestem..

A képekkel kapcsolatban, ha megjavul a gépem(most a vejem gépén kalózkodom), megpróbálom én , ha nem megy, és muggli sem jelentkezik, a tied.(Mugglinak már a múltkor megígértem, ha lesz még, viszem, de most nem reagált a felhívásomra.)

Előzmény: gumidani (15056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!