Keresés

Részletes keresés

zjakabfi Creative Commons License 2005.01.03 0 0 15178
Köszönjük a képeket! Bárcsak mind a 4 járna már! Tudsz valamit a 2005-ös menetrendről. A komp már azserint kéne járjon!::))))
Előzmény: Tom_ (15163)
muggli Creative Commons License 2005.01.03 0 0 15177

Szia Gyöngyös!

Egy kis tévedést javítanék: A "Győr"-ben (ugyanúgy, mint boldogult tesójában a "Mohács"-ban) 8 hengeres DEUTZ-ok voltak, épp ezért nem tudták a jobb gép havariája után javítani, mert az előzőleg elevátorrá alakított "Mohács" gépeit eladták egy TSZ-nek aggregátot hajtani.

muggli©

Előzmény: GyongyosMS (15171)
Zoli66 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 15176
Szolgálati közlemény "heteroknak" KISVASUTAK topic 12939 és 12941.
Előzmény: Zoli66 (15160)
smith Creative Commons License 2005.01.03 0 0 15175
Ha 31-én kérdezted volna, akkor bevállalom, mert helyszín és körülmények, sőt majdnem az időpont is stimmel (mk. egy 8x50 es binokulár még nem éppen csillagászati, de legyen... :-), tegnap nem jártam arra. Ja, és én nem a hídról, hanem a kemping környékén szoktam nézelődni.
Előzmény: MALWIN (15168)
gigabursch Creative Commons License 2005.01.03 0 0 15174

Kép feltöltése után ne felejtsd el a beszúrás "gombot" is megnyomni a kép mellett.!  :-)

Várjuk a sikeres képfelvételt.

Olyan platformról írsz, hogy nincsenek ékezeteid? Kár, mert úgy sokkal könnyebb lenne olvasnunk Téged. Pláne, hogy érdekes dolgokról írsz.

Előzmény: GyongyosMS (15172)
GyongyosMS Creative Commons License 2005.01.03 0 0 15173
Meg egyszer talan most sikerul..
Előzmény: Ramsau83 (15170)
GyongyosMS Creative Commons License 2005.01.03 0 0 15172
Valami baj lett 3 kepet tettem fel es nem latok itt egyet sem :( tud valaki segiteni?
Előzmény: Ramsau83 (15170)
GyongyosMS Creative Commons License 2005.01.03 0 0 15171

Szia Ramsau, ha voltal a SZOT Budapesten akkor te is tudod hogy az a hajo egy kicsit ha nem tevedek barla dolt (talan egy (at)epitesi hiba miatt)..emlekszem ra hogy Kosavanal YU (ha jol irom) majdnem feldoltunk a hajoval egy hatalmas szelviharban...Sokan megijedtek akkor...Szoval a Mislei Imre csak visszament hajozni a beosztoi (irodai) munka utan...Bocsass meg hogy kerdezem de a Ramsau koptatas mit jelent? "Ramsauban Deutz van" Van egy ilyen nevu hajo amin dolgozol?...Te akkor meg a mai napig is utazol? Kinek dolgozol...DDSG-nek? Vagy talan a BL-nek? Emlekszel meg a Gyorre? Wermacht hajo volt es Schulzer motorok voltak benne..Bar en soha nem voltam rajta de sokan szerettek volna rakerulni mert az is csak "felso resz"-i hajo volt..

Itt kuldok nektek egy par kepet ahogy igertem..Sopron vontaval hegymenetben a Melki zsilipben ez a kep 1989-ben keszult az Inota pedig 1985 Junius 28.-an :) Regensburg Schwabelweissnel a 2379-es folyamkilometert jelzo tablanal a Kohid alatt (Steinbrucke)..Mar annyiszor meg akartam tenni de mivel ma mar 2005 van tavaly elott nyaron eljutottam Vilshofenba is ahol a Gyongyossel toltottuk a Szilvesztert 1977 rol 1978 ra..Akkor 3 tankos uszalyt vontattunk fel Regensburgba es Passauban akartunk szilveszterezni de a nemet hatosagok kizavartak minket Passaubol mert nem talaltak jo otletnek hogy 3 magyar benzint szallito uszaly horgonyzik a varos sziveben :) mialatt a petardak repkednek jobbra-balra a levegoben :)..Igy felmentunk a zsilip fole es Vilshofenben szilvesztereztunk...

Gyonyoru kis varos/falu? es tavaly sikerult eljutnom oda is..Meg mindig lehetett latni a hatalmas arviz nyomait a falakon...Nagyon jo volt ott lenni..A masik nagyon kedvenc "kis" helyem Deggendorf ott meg egyszer este erkeztunk es kimentunk a kozpontba...csodalatosan szep hely...Most Augusztusban is ott jottem el mellette es mindig eszembe jut :)..

Nem ismertel valami "Elemer" nevu matrozt veletlenul? O is a Gyongyoson volt velem Vilshofenban es valami klubban voltunk ahol millioan voltak..tele fiatallal es egy zenekar jatszott. Persze volt a varosban tobb ilyen szorakozo hely is.. Mondja az Elemer nekem nem sokkal ejfel elott hogy menjunk el mashova..de en nem mentem mert akkor mar becsajoztam :)...aztan amikor reggel talalkoztam vele a hajon kerdeztem hol toltotted az ejfelt? Erre o..."az utcan" :)..No jo eleg a tortenetekbol mara..itt vannak a kepek..Szio es udv mindenkinek...

Előzmény: Ramsau83 (15169)
Ramsau83 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15170

Misley Imre miután befejezte a beosztást ismét hajózott. Én a Kecskeméten voltam vele 82-83-ban. Utoljára a Baja üzemese volt. Kb. 4 éve elhagyta az MHRT-t, azóta nem hallottam róla, de gondolom már nyugdíjas mert 62 éves, de lehet hogy csak 61.

Előzmény: GyongyosMS (15109)
Ramsau83 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15169

Sziasztok! Szia Gyöngyös!

 

A Gyöngyössel csak felső-Dunára jártam. A Gyöngyös és az Inota mindig felső vontató volt. Csak büntiből tévedtek le néha az alvégre. Őket felső-Dunai kismerülésű vontatónak építették, 13 dm-es max merüléssel, de 11-el is ellehetett menni velűk. Ennek az ára volt hogy nem tudtak annyit teljesíteni mint a többi 1200-es vontató (Dorog,Tatabánya,Szombathely), utóbbi később SKL-t kapott és 1600 Le-s lett.

Az SKL-l nekem nem voltak annyira rossz tapasztalataim. A Láng megbízhatóbb volt, de ezért az SKL a távvezérléssel kárpótolt és viszonylag szerelhető is. Ja! És az SKL még mindig létezik, a Láng sajnos már csak történelem.

Egyébbként a német precizitás a keleti oldalon vesztett fényéből (lásd Trabant, Wartburg, IFA). A Ramsauban Deutz van, én úgy érzem se a Lángot, se az SKL-t nem lehet vele egy lapon emlegetni.

A Sopron,Eger,Komárom hármas volt a zuhatag tigrisei. Ez a hármas a zuhatagra épült és a zyilip megépítéséig ott szolgáltak. Álltalában fél év után enggedték haza őket.

Én 81-88-ig voltam az MHRT-nél. Komolyabb hajóim: Lehel, II. úszódaru, Miskolc, Kecskemét, Gyöngyös, Inota, Dorog, Komárom. Ezek közül a Komárom nőtt legjobban a szivemhez. És gőzösön is voltam, a SZOT Budapesten két utat.

Most már több mint 6 éve a Ramsaut koptatom.

Előzmény: GyongyosMS (15158)
MALWIN Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15168

Szolgálati közlemény!

Ki volt az a hajófan, aki ma délután úgy 2 óra magasságában a dunaföldvári híd város felőli oldalán csillagászati méretű távcsővel kukkolta az északi részt?:-)))))

seTTebello Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15167
Zoli66 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15166
SOPRON az éter hullámain! Épp e percekben mutatták be a Tigrist a Kossuth Rádóban a kerékállástól a kabinokig. Meséltek a sportkormányról. Nem én hallottam, Édesanyám telefonált.
Thernitibi Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15165
Az semmi!
Még vitorlást is látni a vízen. (Remélem nem kacsa.)
Előzmény: HG. (15164)
HG. Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15164

Mekkora élet van arra... Még a végén megérjük, hogy idén végig jár, 4-5 évente mindig van egy jégmentes tél, és az elmúlt években mindig befagyott...

 

25-én az egyik délutáni komp egy kemény Kispolszkival ment át, szerintem az is vmi pénztárosnő lehetett.

 

Látom, horgásznak is, volt aki 25-én a metsző hidegben is kinn nyomta, gondolom akiknek tele van a tö...k a karácsonyi mizériával.

Előzmény: Tom_ (15163)
Tom_ Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15163

Ma délutáni képes hangulatjelentés a Balatonról. A víz 72 cm és 0,2 C. Minden jég felolvadt, nincs nyoma sem fagyásnak. 1-én hajnalban voltam Szántód-révnél és a kikötőben még jeges volt a víz, ami a szélnek és a hullámzásnak köszönhetően igencsak mozgott és ezért kifejezetten hangos volt, ahogy a munkagépek falának ütközött. Ma a kompon elég magas volt a kihasználtság. Földváron letettek egy vitorlást is, biztos hardcore túlélő party-t tartottak, bár a szél 2-3 közötti volt, éppen alkalmas vitorlázni. Délutánm kettő óra körül volt egy kis napsütés, utána beborulás és eső. Szántódrévben van egyébként majdnem a teljes vízépítő flotta, 3 uszály, a vedersoros kotró, elevátor, tanyahajó, homokozó.

Boldog új évet mindenkinek!

GyongyosMS Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15162
Szia Malwin, koszi a Baross tabla kepet...Nem hiaba mondjak hogy hallgass mindig az elso osztonodre (ami Baross tabla volt ) UDV.. :)
Előzmény: MALWIN (15159)
gumidani Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15161

Isten nyugosztalja!

Két emberre emlékszem pénteken az uszályról.  Az egyik fiatalabb, kék ruhában és láthatóan hozzá tartozott a kutya.  A másik kicsit idősebb és sárga kabát volt rajta. Melyikükről van szó?

 

Előzmény: Bócman (15148)
Zoli66 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15160

BUÉK Mindenikinek!

(.OFF. a kemencei kisvasúton is jól tellt a szilveszter, ha összesedtem magam, majd írok róla a "kisvasutak" topicba.)

 

fánkmérgezés? Z.Z. kolléga nagyon bátor! Ha Kormányoslányka vagy Aranyangyal megkap, aligha úszod meg macskárakötés és Dunábalógatás nélkül! :-)

 

A hegesztés, Ramsau83 kérdésére válaszul, befejezést nyert, utómunkálatok vannak még hátra (perselyek hengerfej felszabályzás) amik nem készültek el.

Az uszályra azért jöttünk ki, hogy készlezeinket kiegészítsük, és az ünnepek alatti őrzés könnyeben megoldható legyen. Az uszályon amúgy is van személyzet, így a Tigrisre nem kell a csapatból strázsát keríteni.

 

Van egy szép Márai Sándor vers életről és folyóról, de nincs itt a könyvem, fejből meg csak darabok jönnek. Így hát e helyett inkább egy Végh Antal idézet:

 

"Azt mondják semmi sem tart örökké. Dehogyisnem! Minden ami van a világon öröktől fogva való, és örökké tartó. Sem kezdete sem vége, sem széle sem hossza nincs semminek."    Végh Antal   Életnovella

 

Előzmény: Z. Z. (15149)
MALWIN Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15159
Szia Gyöngyike, itt a tábla a Vaskapuból.:-))
Előzmény: GyongyosMS (15158)
GyongyosMS Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15158

Szia Ramsau, koszi az infot a Gyongyosrol...Az emlitett nevek kozul egyik sem hangzik ismerosnek :(...Te merre forogtal a Gyongyossel? Felso reszen vagy mentetek Al-Dunara is? Az en idomben a Gyongyos szinte csak felfele jart...Szerettem a Lang Gepgyari motorokat amik ezen a vontaton voltak..  Emlekszem hogy nagyon utaltam a kelet-nemet SKL gyar "echte" motorjait..Orran szajan dolt beloluk az olaj es allandoan baj volt veluk..Amikor a Pakson voltam egy mb uzemes mondta hogy valamit be kellett allitani az egyik motoron es eljott Magdeburgbol egy gyari szerelo de abszolut nem volt megelegedve a gyari szerelo munkajaval..Mondta is az mb uzemes hogy amiota az SKL " VEB " gyar lett (DDR-es :) vele egyutt a vilaghiru nemet precizitas nivoja szepen lecsuszott. A mult heten neztem meg hogy letezik-e meg az SKL es bizony letezik. Meg mindig hajomotorokat es elektromos generatorokat meghajto motorokat gyartanak..A weboldal szerint az SKL DDR evei alatt 3600 motort epitett... Eleg sok jutott beloluk a MAHART folyamhajokba is. Bar szerintem a jo oreg Lang Gepgyar motorokat az SKL motorok nem multak felul megbizhatosag teren de karbantartasi egyszerusegben sem.

Valahogy eszembe jutott egy nev a Petofirol Gozhajorol...Koskai...a keresztneve ha jol emlekszem Istvan gepkezelo..Mivel itt orokke a Sopronrol esik szo egyszer meselte nekem hogy o is hajozott a Sopronon ami akkortajt (az o ideje alatt) csak zuhatagi hajo volt..Turnu Severinben vagy Orsovan allomasoztak es az volt a feladatuk hogy atsegitsek a MAHART vontatokat vontaikkal a veszelyes zuhatagi szakaszon..Talan valakinek ismeros ez a nev..Latta itt valaki azt a marvanytablat Vaskapu elott a sziklaban amit allitolag a romanok keresztbe kettrepesztettek?

Az ugye Grof Szechenyi emlekere lett oda teve? Vagy tevedek? Valamiert

"Baross" tablara is emlekszem szoval ossze vagyok keveredve..pedig egyszer hegymenetben (nappal) olyan kozel mentunk hozza hogy szinte meg tudtam volna erinteni :)..Szoval mi az igazi (helyes) neve ennek a tablanak? Baross vagy Szechenyi?

Egyebkent Sopronosok :) kepzeljetek talaltam nehany kepet szamotokra a fenykepalbumomban 1989-bol amelyek a Melk-i zsilipben keszultek ..Remelem egy par napon belul lesz idom feltenni ide remelhetoleg mindenki oromere...

Ha mar egy nevet emlitettem hagy kerdezzem meg emlekszik itt valaki Weiss Laszlora nickneven "Weiss Kapa"-ra?

Előzmény: Ramsau83 (15145)
trophy Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15157

BÚÉK Mindenkinek!

 

dunaimentők Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15156

Szia, üdv itthon!

Pesten a szilveszter???

Elkövettük azt az ostoba hibát, hogy este bejöttünk a "Fővárosba".

10 óra körül már rengeteg fiatalt láttunk padokon, kapualjakban ülni, feküdni, összehányva, maguk alá piszkítv. Az utcabálon az Oktogonnál elég jó volt a hangulat, leszámítva azt a pártucat félkegyelműt, akik petárdákat dobáltak a táncolók közé...Inkább visszavonultunk a tanyára és szűk körben múlattuk az időt!

Persze lehet, hogy csak kiöregedtünk ebből és ez így van rendjén!

Előzmény: Ramsau83 (15154)
dunaimentők Creative Commons License 2005.01.02 0 0 15155

Sziasztok!

Mi délután, a kompon, átkelés közben hallottuk a hírt, de akkor még csak "egy hajóst" mondtak és nem is gondoltuk, hogy ismerjük. Aztán az Árpád-hídról láttuk a SOPRON mellett a rendőrhajót. Mikor kiderült, hogy a Bélárol van szó rögtön eszembe jutott, ahogy 30-án a szalonban utoljára láttam...

Mit is lehet ilyenkor mondani? A sok elcsépelt szófordulat nem illik ide!

Meg vagyunk döbbenve és nagyon sajnáljuk!

Ramsau83 Creative Commons License 2005.01.01 0 0 15154

Részvétem!

Mindig elszomorít ha hajós balesetről hallok!

Nekem szerencsére még nem volt részem ilyen eset közelében lennem, de az is szomorú ha hallja az ember.

Sajnos neki rosszul kezdődött ez az év.

River Sympfony a Freidenaui zsilipbenUgyanottKurdyjee miközben fotozza a RamsautSopron ma este
Előzmény: Bócman (15148)
muggli Creative Commons License 2005.01.01 0 0 15153

Hát, az év első híre lehetett volna jobb is!:-((

Mindenesetre a boncolás eredménye a végeredményen nem változtat, a baleset, az baleset. RIP.

muggli©

Előzmény: Bócman (15148)
smith Creative Commons License 2005.01.01 0 0 15152
Nem jutok szóhoz...
Előzmény: Bócman (15148)
MALWIN Creative Commons License 2005.01.01 0 0 15151
Előzmény: MALWIN (15150)
MALWIN Creative Commons License 2005.01.01 0 0 15150

Szörnyű.

Előzmény: Bócman (15148)
Z. Z. Creative Commons License 2005.01.01 0 0 15149

Azt a boncolás fogja felfedni, hogy fulladás, szívinfarktus, vagy kihűlés okozta-e a halálát.

 

Esetleg fánkmérgezés.:-)

Ez fekete humor volt. Mindazonáltal tényleg nagyon szomorú az eset.

Előzmény: Bócman (15148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!