Keresés

Részletes keresés

Szabi32 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 170795

" De tudjátok, mit? Kedvet érzek hozzá, hogy kísérletezzem "

Itt pont erről van szó:http://ygsilvia.blogspot.hu/2014/07/rancilio-silvia-with-simonelli-ims.html

Előzmény: olaszpresszo.hu (170736)
Szabi32 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 170794

Tessék, itt talán van az a fajta!http://kavegepbolt.hu/Muanyag-kar_1

Előzmény: kopiteki (170771)
Steiner VCF Creative Commons License 2016.10.29 0 0 170793

Ilyen (amit írtál) jellegű kávét lehet valahol inni az országban?

Előzmény: Dewla (167760)
Mylord3 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 170792

Szerintem nem olyan eget rengetően nagy összeg akár az expolygontól, akár a kávégépbolt ponthúról, vagy épp a danettitől megfinanszírozni egy új gaggia kart, max csak annyit kellene megnézni, mi az olcsóbb: egyben az egészet, vagy a kart részleteiben megvenni?

Előzmény: kopiteki (170790)
decca Creative Commons License 2016.10.28 -1 1 170791

Csak hogy ha legközelebb valaki rákeres, megtalálja ezt az infot: A Fiorenzato F5 őrlőbe tökéletesen passzol

a Mazzer SJ kése, sőt, a finomság állító karja is. Gyanítom, hogy szinte azonos a két gép, csak a Fiorenzato-t

jóval olcsóbban meg lehet csípni. Nekem késcserével és szállítással együtt 60-ból megvolt. Ma tudtam kipróbálni

az új késekkel, gyönyörű lefolyást kaptam, szóval jó a gép.

kopiteki Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170790

Ezért is írtam, hogy vennék esetleg jóárasított komplett kart. Egyelőre tart így is, meglátjuk.

Előzmény: Zsolimano (170789)
Zsolimano Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170789

Ha meg sem próbálod,  akkor nem derül ki.

Akkor meg ragaszd bele Fbs-el a karba és haszálod amíg bírja... Aztán veszel egy újat. 😁 

Előzmény: kopiteki (170788)
kopiteki Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170788

Attól tartok annyira össze van gyógyulva, hogy még úgysem jönne ki. Az évezredek alatt összeforrt.

Előzmény: Zsolimano (170787)
Zsolimano Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170787

Most hazaértem.  Így a gépen megnézve jobban látszik. 

Ha ez nálam történt két dolgot próbálnék. 

Először is köszörűn kicsit meghúzni. Nem gáz, ha leszedsz a kar anyagából egy picit, úgysem látszik.

Aztán állványos fúróban belefúrni. Ha balmenetkihajtóval nem jön ki, akkor meg ki kell az egészet fúrni a csába és egy egyel nagyobb új menetet belevágni. A falvastagság még engedi szerintem.

Előzmény: kopiteki (170771)
Zsolimano Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170786

:-D :-D 

Előzmény: Mylord3 (170785)
Mylord3 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170785

Zsoli, ezt csak neked üzenem, mert te fél szavakból is értesz: szal, ha én is vmi hasonló üzletben utaznék, már forgalmaznám a süllyesztett utántöltős Silvia  felsőszűrő csavart, több fejméretben. :))

Előzmény: Zsolimano (170784)
Zsolimano Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170784

Na várjál, én nem sugallmaztam semmit, ezt max te akarod belebeszélni.

Nem tudom de nálam a szégyellje el magát és a hülye az teljejesen két fogalom, ami nem is összeegyeztethető 

Én ezt mondtam:" Hisz aki silviát vesz, az már egy magasabb minőségre vágyik. Azok meg általában szeretik kimaxolni a gépüket. ( Értem ezalatt a pl.a Pidet, felsőszűrő csere, stb.) Tehát ez a ronda megoldás javítása a minimum szerintem."

Látod te is pidelted, sőt leírod, hogy te is kávéőrült vagy -mint itt mindenki- és akkor nem zavar az qurvaronda csavar? Már csak esztétikailag is az lenne az első lépésem, hogy lehajintom róla a csába, mégha esetlegesen fizikailag nem zavarna semmit, de egyszerű szexuálja a szemem. És ráadásul nem is egy NASA űrhajót kell összerakni. Egy pidet nehezebb beépíteni, mint ezt a műveletet megcsinálni.

Ja és mellékesen nem is kell hozzá saválló csavar. Rozsdamentes elég. 😁 

Ezzel én lezártnak tekintem a témát. Már jobban nem tudom ragozni. Meg nem is akarom untatni a fórum közösségét ezzel.

Vagyunk itt jópáran akik nem hívei a felsőszűrőhöz való hozzáérésnek. ( Csavartól függetlenül, de már ezt is írtam. Tehát nem silviáról beszélve, csak úgy áltánosságban.)

A crema ékeskedjék a kávéd felett!

Maradok tisztelettel! 

Jolti.

 

Előzmény: peppino (170781)
fatrap Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 170783

Igen,a te ajánlásoddal! :)

Előzmény: Mylord3 (170778)
kopiteki Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170782

Igen, jól látod. Pont tőben tört el, nincs kiálló rész amire ráfoghatnék. Megerősítettél abban a hitemben, hogy valami csavarkiszedő kéne hozzá. :o(

Előzmény: Zsolimano (170780)
peppino Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 170781

Van egy halvány határvonal a tökéletességre vágyás/törekvés és a "fanatizmus" vagy "kávévallás" között. Namost amit te sugallsz, az az, hogy mindaz aki Silviát vesz és nem végzi el a tuningot, az hülye. Nálam az elszégyellheti magát ezt jelenti. 

 

Ha komolyan azt gondolod, hogy minden Silvia vásárló KÉPES ezt megcsinálni, akkor nagyon nem ismered a társadalmat. Luxusjachtot sem azért vesznek, hogy rögtön leszereljék a kapitányi hidat.

Amit ezzel szemben én állítok: Van itt meg hasonló fórumokon jó néhány ember, aki fanatikus. Nyilván én is ide sorolom magamat, hiszen ha anno jópár éve nem tévedek ide, nem merítek táskányi ihletet és nem veszek 3 Silviát azóta és nem ülök le eleve kritikusan személve a kihozott kávét, bárhol iszom is.

De a Silvia meg egyéb jó kategóriás eszközvásárlók nagyobbik része az nem ilyen. Sőt, sokan még csak nem is veszik a fáradtságot, hogy megértsék mi is a saválló csavar ami ehhez kellene, hiszen ők csak egy Saeco automatánál három fokkal jobb kávét akarnak inni és megtehetik, hogy erre ~1000 dollárt szánnak darálóval együtt.

Szerintem.

 

Nem akarok én meggyőzni senkit, csak a saját verziómat mondom el, amit az ügyfelekkel való kapcsolattartásból tanultam. Magyarországon az emberek 95%-ának fogalma sincs, hogyan kell routert konfigurálni, mégis áldoznak sokan drágább routerre. És ha akarod, van néhány hasonlóan szar párhuzamom... :-)

 

Továbbra is áll az ajánlatom, hogy be tudom bizonyítani, nem csatornásít a csavar. Semmi szerepe nincs. Csak túl van misztifikálva.

 

Előzmény: Zsolimano (170775)
Zsolimano Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170780

Az a baj, hogy mobilról vagyok és nem annyira látszik jól. Meg gyenge a kép is.

 De úgy látszik, hogy belül tört el? Tehát nincs kiálló része, amit egy kis csavarlazítózás után meg lehetne fogni a satuban?

Az a baj, hogy a kar anyaga miatt ki sem tudod fúrni, mert törés eltolja a fúrószárat és csak a kart cseszi szét. Esetleg állványos fúróban próbáld meg. Aztán balmenetkihajtóval. Egy próbát megér.

Előzmény: kopiteki (170771)
Mylord3 Creative Commons License 2016.10.28 0 1 170779

Látom, hogy időközben Károly is szerencsésen eljutott a pécsi bolhapiacra. :))

http://olaszpresszo.hu/triestespresso2016/

 

 

Mylord3 Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 170778

/Ha jól olvastalak, akkor ugyanannál az embernél dolgoztatunk. :D /

Előzmény: fatrap (170743)
fatrap Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170777

Igen a gaggia classicot

Bazs09 Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 170776

Még csak futtában próbáltam ki, és a hétvégén nem is leszek a masina közelében, így az ízekről még nem nyilatkoznék, de kimondottan bejött a végeredmény, pedig még nem volt a helyén sem a hőfok, sem a lefolyás. Na meg saját pörivel tesztelgetek, de 1-2 héten belül lesz Pacificaffé is itthon, azzal majd szánok időt összehasonlításra. Sajnos nem vagyok egy kifinomult kóstoló, szóval azt is majd feltételesen kell kezelni. :) Csak nagyon óvatosan írom le, hogy úgy tűnik a Reneka tényleg kicsit jobban kiemeli a savakat. 

 

Frogzz: persze, néha befutnak tuti vételek, mint a fórumtárs bolhapiacos GC-ja is, de amit 1-2 hét alatt láttam az ebayen, az elég durva volt. Akkor konkrétan minden érdemes gép árát feltornázták. Mondjuk követelmény volt a külsőre makulátlan állapot, az biztosan közrejátszott.

Előzmény: Zsolimano (170761)
Zsolimano Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170775

Nemértem ezt a hangnemet.

Nemgondolnám hogy ez extrém dolog lenne. Hisz aki silviát vesz, az már egy magasabb minőségre vágyik. Azok meg általában szeretik kimaxolni a gépüket. ( Értem ezalatt a pl.a Pidet, felsőszűrő csere, stb.) Tehát ez a ronda megoldás javítása a minimum szerintem.

Abban viszont igazad van, hogy ez a megoldás a ranciliotól elég tré...

Amúgy nem muszáj esztergályossal csináltatni a süllyesztést. Simán meglehet otthon is, csak egy kis kézügyesség és szerszámok kellenek. Aki meg megcsinálja, az meg úgyis vesz rá egy normális Ims felsőszűrőt és annak a vékony lemezét egy csillagcsavarhúzóval simán behajtja a helyére. nem kell satuban préselni. Bármelyik csavarboltban lehet rozsdamentes csavart kapni, nem is értem, hogy hogy jön a képbe a horganyzott. 

De, hogy lásd, hogy nemcsak vaktában beszélek itt az én Ecm-em, amit szanaszét bontottam és teljesen átalakítottam. Átraktam a fejből a vízbeömlőt a bojler tetejére, a helyét egyelőre levakdugóztam. ( Majd oda megy a fejfűtés hőérzékelője nemsokára.), áthelyeztem az opv-t, berézcsöveztem, leszigeteltem, pidet raktam rá, vízbe rakott hőérzékelővel, új vízterítőt csináltunk rá, direkt az Ims felsőszűrőhöz,  fejhőmérőt raktam bele. És ezt az egészet  sokkal nehezebb volt összehozni, mint egy süllyesztést csinálni egy silviára. Itt egy pár kép is a galériámban:

http://indafoto.hu/zsolimano

Peace ✌ 

Előzmény: peppino (170767)
Frogzz Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170774

Ebay: pedig lehet.

Nekem 92 EUR alatt sikerült 2011-es Classic-ot . Mondjuk egy alapos takarítás kellett azért neki... :)

Előzmény: Bazs09 (170752)
Joe-36 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170773

A Classic-ot ott vetted? 

Előzmény: fatrap (170772)
fatrap Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170772

Pécsi vásárban találtam Simi rendbe rakta  ,pid,rézcső . 47 ezerbe  van eddig plusz az örlő

kopiteki Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170771

Ilyen: 

 

Előzmény: kopiteki (170768)
H_G Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170770

Szerintem nem néz ki rossznak.

 

Előzmény: Joe-36 (170766)
Zsolimano Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170769

Az elég szűkös, nehéz lesz találni.

Nézegetni kell akkor a használt hirdetéseket hátha beugri egy faja kis gaggia baby, vagy  classic.

Előzmény: Joe-36 (170764)
kopiteki Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170768

Megrepedt a régi szögletes kar kicsit már billegett is, kérdeztem korábban, hogy lehet-e külön kapni müanyag borítást. Most vettem, le akartam cserélni, de beletört a csavar. Mindjárt teszek fel képet.

Előzmény: Zsolimano (170763)
peppino Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 170767

Hat baratom, inkabb ez az extremitas.... picit elmosolyodtam amikor elkepzeltem, hogy az uj Silvia tulajdonosok azonnal leszedik  felsoszurot es a kozdaarbot azonnal elviszik egy esztergalyoshoz majd satuban belepréselnek egy valoszinuleg csak horganyzott sullyesztet feju csavart es vegul konsttaljak hogy a zenkolas szoge nem jo, kilog a csavar meg, ezert vissza a szakihoz.

 

Mindezt azert,  mert a Rancilio nem tud kavegepet csinalni.

 

 

Ezt nem gondoltad at... ha PID rol lenne szo, az ok, azt wn is tettem, de megmutatom a pogacsa felszinet ugy hogy beleer es ugy hogy nem es a kavet is ha akarod. lesz kulonbseg hidd el. A csavar javara.

Előzmény: Zsolimano (170735)
Joe-36 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 170766

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!