Keresés

Részletes keresés

horvotto1 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53390

hello! feltettem egy cuccot az ebay-re eladásra 1 euró-ért. 1 licit jött rá 1 eurora! ennyiért nem szeretném elküldeni,mert többet ér a cucc! lehet valamit csinálni hogy ne adjon negatívat az ember,mert nem adom oda neki ennyiért!?? valakinek ötlet?

t.lantos Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53389

RTFM.

Ezt az ugyet buknad.

Nem inkasszo, buyer protection. Alairtad.

 

Előzmény: BoxerFalo (53388)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53388

Pont ez az, hogy az elején (3 hétig) leleveleztük a részleteket. Ezek alapján kifizette a leütött terméket + szállítási költséget. Ezek után nem reagált a hetente küldött levelekre, amiben a szállítási cím kiegészítését kértem. Onnantól, hogy kifizette - minek reklamáltam volna?

Gondoltam, hogy valami családi probléma stb. közbejött és ha rendeződik - küldi a címet.

Helyette pedig egy inkasszót küldött a paypal számlámra.

Nem vagyok ügyvéd, de szerintem ezt az ügyet nyerném!

 

Ezen az alapon leütök egy autót pl. Svájcban. Kifizetem majd 3 és fél hónap után visszakérem a pénzt az eladótól arra hivatkozva, hogy nem tudtam elhozni a kocsit.

Ki lenne az a barom, aki visszaadná a pénzem?

Előzmény: t.lantos (53386)
evelino Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53387

Köszi - köszönjük, majd jobban figyelek.. Dropshippinggel bővíteni érdemes lenne esetleg..?

Előzmény: .:(gabor):. (53381)
t.lantos Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53386

Nincs kamat. De ha leszedted forintba a kapott USD-t, most meg vissza kell tolteni, akkor igen csunya arfolyamkulonbozet lesz.

Jogos egyebkent, hogy visszavettek a penzt, tenyleg magafnak koszonheted.

Ha nem jelentkezett 1 het utan se, akkor szepen meginditod a tranzakcio torleset. Ha 8 napon belul semmi reakcio, lezarhatod te is.

Visszakapod a jutalekot, es maris semmi kart nem er.

Előzmény: BoxerFalo (53384)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53385

Árfolyamvaltozás?

Előzmény: BoxerFalo (53384)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53384

Olvasd el, hogy miből jött össze az összeg. Nem tudom, hogy ezt miért magamnak köszönhetem. Szerintem a PayPal úgy vette, hogy én vagyok a hibás.

Ezek szerint akkor bármit vissza lehet csinálni 90-100 nap múlva is!

Én is vettem már olyan nagyobb dolgot, ami innen 1300 km- re volt és ha nem tudtam volna megoldani az elszállítását, úgy bukom a vételárat. Szerintem ez evidens dolog.

 

Az összeget pedig állításod ellenére megfejelték ! (Lehet, hogy nem kamat! , de pénz)

Előzmény: t.lantos (53382)
t.lantos Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53383

Tajekozatjuk, hogy a Magyar Pista a 10.29-en feladott kuldemenyet 10.30-an tovabbitotta a Kulfoldi Pista fele, amely 11.01-en beerkezett kezelesukbe. (igaz, hogy az elso ottani scan 11.22, de mindegy :)

A Kulfoldi Pista viszontbizonyithatoan nem tudta kimutatni a kezbesitest.

Ezert karteritest fizetnek, nemteljesites miatt meg visszaadjak a feladasi dijat (az ajanlott dijat nem, kivancsi vagyok, mennyit on le, tavalyi vagy idei tarifat :)

 

 

t.lantos Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53382

Mar ne is haragudj, de senki nem okozott kart neked, csak sajat magadnak koszonheted.

Az ebay jutalekot is visszakaphattad volna, kamatot meg nem kell fizetni a paypal-nek, nem is tudom, hogy sikerult ezt idehoznod.

 

Előzmény: BoxerFalo (53372)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53381

- használj minél több kulcsszót a listázás címében
- legyen minél több és minél jobb visszajelzésed
- legyél Top Rated Seller
- add minél olcsóbban (sokan ár szerint rendezik a találatokat)
- ha egy termékből sokat adsz el, akkor a 'good til canceled' listázást válaszd, ugyanis minél többet adsz el belőle, annál előrébb kerülsz
- nem vagyok benne biztos, de szerintem az aukciófigyelők/megtekintések száma mutató is befolyásolja

Előzmény: bings12 (53380)
bings12 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53380

Ez engem is érdekelne,én is ilyesmi gonddal küszködök!

Előzmény: evelino (53358)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53379

Igen, most többet akarnak leemelni a PayPal - ról mint amennyit utalt a vevő.

Valamiket még ráterheltek+ kifizetem a sikeresen lezárt aukció utáni jutalékot + csomagolás elkészítése. Ezekből jött össze a 60 e Ft.

A PayPal számla lehet minuszos. Jelenleg az enyém is az, mivel nem tudták a teljes visszakövetelt összeget levonni. Ha ezt tudom- leveszem a teljes összeget aztán a semmit minuszolhatják.

A vevő nem csaló, csak szerintem meggondolta magát.

Ezt megértem, de azt nem, hogy velem miért nem vette fel a kapcsolatot, hogy kitaláljunk valami megoldást.

Azért akarom én is megfingatni, mert egy gerinctelen patkány volt!

Előzmény: W_B (53373)
sjohn Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53378

leszánt---elszánt

Előzmény: Törölt nick (53377)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53377

mind= minden

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53376

Hagyd a fenébe és mind fórumra ird be okulásképpen !

 

Esetleg ha nagyon leszánt vagy akkor irhaszt még egy könyörgő levelet (becsatolva a dokumentumokat) az ebaynek, hogy adják vissza a jutalákot, mert nem történt meg az eladás.

 

Ennyi

 

Előzmény: BoxerFalo (53372)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53375

Hivd fel a bankodat.  CSak ok tudnak segiteni. Zarolhatjak az osszeget az urge szamlajan, amig tisztazodik a dolog. Az teljesen normalis dolog, hogy ha valaki egy nem teljesitett tranzakcio eseten visszakeri a penzet. Amig nem haljak a te sztoridat, addig az ove utan vonak menni.

 

Mas:

Kicsit gondolkodtam a torteneten. Ha nem te szurtal el valamit, akkor nagyon ugy nez ki, hogy egy kezdo csaloval hozott ossze a sors. Vagy csak siman meggondolta magat. Elso lepes, hogy hivd a bankodat, mert kar teged sem erhet, ha valoban johiszemuen jartal el.

Előzmény: BoxerFalo (53372)
iamtwo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53374

Bankkártya tranzakciót 180 napig meg vissza lehet vonni (chargeback), ez a kártyatársaságok előírása, nem PayPal téma.
Minden polgári szerződésből ki lehet hátrálni, csak megfelelő indok kell hozzá.
Szerintem nem lehet bankszámláról leemelni, csak inkasszóval. Kártya chargeback még lehetne, de mivel az összeg a PayPal számládra érkezett, csak onnan lehetne visszavonni, nem egy olyan számláról, ami sosem volt értintett a témában. Legalábbis szerintem.
Nem tudom, pp számla mehet-e minuszba?

Előzmény: BoxerFalo (53372)
W_B Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53373

Konkrétan annyival többet emelt le ?

Vagy miből jön össze ez a 60e Ft ?

Előzmény: BoxerFalo (53372)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53372

Örülök! és nem ezzel van a gond.

A kérdés az, hogy le tud-e emelni a bankszámláról a PayPal a belegyezésem nélkül?

Kb. 60 e Ft kárt okozott.:(

 

Előzmény: Törölt nick (53371)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53371

"Orulj, hogy megvan a motorod."

 

egyetértek

Előzmény: -Minarik- (53367)
W_B Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53370

"Hol tudom feljelenteni a vevőt, mivel kárt okozott."

 

Feljelenteni nem tudott, nem nem követett el büntetendő dolgot.

Polgári pert indíthatsz.

Milyen összegű kárt okozott ? (Amit bizonyítani is tudsz)

Előzmény: BoxerFalo (53363)
bombaba Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53369

Kivételes szerencséd van. Mások - ebben a topikban olvasható esetek - nagyon hasonló sztorival buktak jelentős összeget.

Előzmény: BoxerFalo (53368)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53368

A harmadik személy a vevő barátja. Nála szokott nyaralni majdnem minden évben. Valós személy, rengeteg közös fotó van róluk a neten. Azért kellett volna hozzá küldeni, mert beleírtam a leírásban, hogy csak EU-n belül vállalom a szállítást. Ezt az olasz barátját ő ajánlotta fel még a vételár+ szállítási díj kifizetése előtt. Szerintem ebben semmi gyanús nincs. 

Előzmény: -Minarik- (53367)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53367

Ez a lelemenyes az egeszben. Minden olyan tranzakcio, amikor egy harmadik szemely is erintett = gyanus. A te esetedben a harmadik szemely az italiai? valaki volt, akihez szallitani kellett volna. Valoszinuleg egy nem letezo szemely.

Orulj, hogy megvan a motorod. 

 

 

Előzmény: BoxerFalo (53366)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53366

Igen, én is erre gondoltam. Elküldtem volna a motort, ha van hova!

az a baj, hogy nem adta meg a pontos címet.

Mivel a paypal- on nem áll rendelkezésre a teljes  visszakövetelt összeg, van-e joguk a bankszámlámról leemelni?

Az aukció lezáródásától eltelt több mint 3 hónap!

Van-e lehetőség valamilyen fellebbezésre?

Kárt okozott nekem: kifizettem a ebay ( nem kevés) jutalékot. Csomagolás beszerzése, beládázás, telefon, 2 komoly vevő elküldése, most pedig még megfejelték kezelési költséggel és valamilyen jutalékkal, kamattal.

Tehát, ha mindent le tudtak volna emelni, akkor erősen mínuszban lennék.

Mit tegyek? ( tudom: örüljek, tanulópénz stb.)

 

Előzmény: .:(gabor):. (53364)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53365

Sajnos ez van...

Amit a többiek irtak, az igaz és ne vedd sértésnek.

 

Örülj, hogy a motorod megmaradt és az nem lett PayPal csalás áldozatává.

Előzmény: BoxerFalo (53359)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53364

Azt kellett volna tenned, hogy elküldöd a motort és lezárod az adásvételt, amilyen gyorsan csak lehet. Ha most nem lépett volna a figura, akkor valószínűleg kifutott volna a Paypal által nyújtott vásárlóvédelem határidejéből és utána gondolom ő is csak peres úton kaphatta volna vissza a pénzt, ha magadtól nem adod vissza. Persze valószínűleg csak meggondolta magát időközben. Vagy esetleg valami miatt kellett neki a pénzmozgás a Paypalján / bankkártyáján.

Előzmény: BoxerFalo (53363)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53363

Miért, mit lehet(ett) volna tenni? 

Jogilag viszont nekem van igazam! Hol tudom feljelenteni a vevőt, mivel kárt okozott.

Az adás-vétel egy polgárjogi szerződés. Az eladó köteles átadni a vevő pedig köteles átvenni az árut!

Előzmény: .:(gabor):. (53362)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53362

És megkapta az árut? -> Nem.

Az ilyen mértékű jóindulatot mellőzni kell.

Tanulópénz.

 

Előzmény: BoxerFalo (53361)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53361

Valamit félreérthettél!

Itt is két ember van én és a vevő, aki valós személy, lakhellyel Facebook profillal stb..

Még semmit sem szállítottam. Vártam, hogy megadja a szállítási címet, de helyette több mint 3 hónap múlva kérte vissza a paypal-on a pénzt, arra hivatkozva, hogy nem kapta meg az árut.

 

Előzmény: -Minarik- (53360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!