Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53376

Hagyd a fenébe és mind fórumra ird be okulásképpen !

 

Esetleg ha nagyon leszánt vagy akkor irhaszt még egy könyörgő levelet (becsatolva a dokumentumokat) az ebaynek, hogy adják vissza a jutalákot, mert nem történt meg az eladás.

 

Ennyi

 

Előzmény: BoxerFalo (53372)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53375

Hivd fel a bankodat.  CSak ok tudnak segiteni. Zarolhatjak az osszeget az urge szamlajan, amig tisztazodik a dolog. Az teljesen normalis dolog, hogy ha valaki egy nem teljesitett tranzakcio eseten visszakeri a penzet. Amig nem haljak a te sztoridat, addig az ove utan vonak menni.

 

Mas:

Kicsit gondolkodtam a torteneten. Ha nem te szurtal el valamit, akkor nagyon ugy nez ki, hogy egy kezdo csaloval hozott ossze a sors. Vagy csak siman meggondolta magat. Elso lepes, hogy hivd a bankodat, mert kar teged sem erhet, ha valoban johiszemuen jartal el.

Előzmény: BoxerFalo (53372)
iamtwo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53374

Bankkártya tranzakciót 180 napig meg vissza lehet vonni (chargeback), ez a kártyatársaságok előírása, nem PayPal téma.
Minden polgári szerződésből ki lehet hátrálni, csak megfelelő indok kell hozzá.
Szerintem nem lehet bankszámláról leemelni, csak inkasszóval. Kártya chargeback még lehetne, de mivel az összeg a PayPal számládra érkezett, csak onnan lehetne visszavonni, nem egy olyan számláról, ami sosem volt értintett a témában. Legalábbis szerintem.
Nem tudom, pp számla mehet-e minuszba?

Előzmény: BoxerFalo (53372)
W_B Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53373

Konkrétan annyival többet emelt le ?

Vagy miből jön össze ez a 60e Ft ?

Előzmény: BoxerFalo (53372)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53372

Örülök! és nem ezzel van a gond.

A kérdés az, hogy le tud-e emelni a bankszámláról a PayPal a belegyezésem nélkül?

Kb. 60 e Ft kárt okozott.:(

 

Előzmény: Törölt nick (53371)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53371

"Orulj, hogy megvan a motorod."

 

egyetértek

Előzmény: -Minarik- (53367)
W_B Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53370

"Hol tudom feljelenteni a vevőt, mivel kárt okozott."

 

Feljelenteni nem tudott, nem nem követett el büntetendő dolgot.

Polgári pert indíthatsz.

Milyen összegű kárt okozott ? (Amit bizonyítani is tudsz)

Előzmény: BoxerFalo (53363)
bombaba Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53369

Kivételes szerencséd van. Mások - ebben a topikban olvasható esetek - nagyon hasonló sztorival buktak jelentős összeget.

Előzmény: BoxerFalo (53368)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53368

A harmadik személy a vevő barátja. Nála szokott nyaralni majdnem minden évben. Valós személy, rengeteg közös fotó van róluk a neten. Azért kellett volna hozzá küldeni, mert beleírtam a leírásban, hogy csak EU-n belül vállalom a szállítást. Ezt az olasz barátját ő ajánlotta fel még a vételár+ szállítási díj kifizetése előtt. Szerintem ebben semmi gyanús nincs. 

Előzmény: -Minarik- (53367)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53367

Ez a lelemenyes az egeszben. Minden olyan tranzakcio, amikor egy harmadik szemely is erintett = gyanus. A te esetedben a harmadik szemely az italiai? valaki volt, akihez szallitani kellett volna. Valoszinuleg egy nem letezo szemely.

Orulj, hogy megvan a motorod. 

 

 

Előzmény: BoxerFalo (53366)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53366

Igen, én is erre gondoltam. Elküldtem volna a motort, ha van hova!

az a baj, hogy nem adta meg a pontos címet.

Mivel a paypal- on nem áll rendelkezésre a teljes  visszakövetelt összeg, van-e joguk a bankszámlámról leemelni?

Az aukció lezáródásától eltelt több mint 3 hónap!

Van-e lehetőség valamilyen fellebbezésre?

Kárt okozott nekem: kifizettem a ebay ( nem kevés) jutalékot. Csomagolás beszerzése, beládázás, telefon, 2 komoly vevő elküldése, most pedig még megfejelték kezelési költséggel és valamilyen jutalékkal, kamattal.

Tehát, ha mindent le tudtak volna emelni, akkor erősen mínuszban lennék.

Mit tegyek? ( tudom: örüljek, tanulópénz stb.)

 

Előzmény: .:(gabor):. (53364)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53365

Sajnos ez van...

Amit a többiek irtak, az igaz és ne vedd sértésnek.

 

Örülj, hogy a motorod megmaradt és az nem lett PayPal csalás áldozatává.

Előzmény: BoxerFalo (53359)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53364

Azt kellett volna tenned, hogy elküldöd a motort és lezárod az adásvételt, amilyen gyorsan csak lehet. Ha most nem lépett volna a figura, akkor valószínűleg kifutott volna a Paypal által nyújtott vásárlóvédelem határidejéből és utána gondolom ő is csak peres úton kaphatta volna vissza a pénzt, ha magadtól nem adod vissza. Persze valószínűleg csak meggondolta magát időközben. Vagy esetleg valami miatt kellett neki a pénzmozgás a Paypalján / bankkártyáján.

Előzmény: BoxerFalo (53363)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53363

Miért, mit lehet(ett) volna tenni? 

Jogilag viszont nekem van igazam! Hol tudom feljelenteni a vevőt, mivel kárt okozott.

Az adás-vétel egy polgárjogi szerződés. Az eladó köteles átadni a vevő pedig köteles átvenni az árut!

Előzmény: .:(gabor):. (53362)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53362

És megkapta az árut? -> Nem.

Az ilyen mértékű jóindulatot mellőzni kell.

Tanulópénz.

 

Előzmény: BoxerFalo (53361)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53361

Valamit félreérthettél!

Itt is két ember van én és a vevő, aki valós személy, lakhellyel Facebook profillal stb..

Még semmit sem szállítottam. Vártam, hogy megadja a szállítási címet, de helyette több mint 3 hónap múlva kérte vissza a paypal-on a pénzt, arra hivatkozva, hogy nem kapta meg az árut.

 

Előzmény: -Minarik- (53360)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53360

Elkovettel egy nagy hibat. 

Egy adas-vetel az KET(2) ember kozott tortenik. A tapasztaltabb eladok csak annak szallitanak, aki a vasarlo es igazolt cime van. 

Tanulopenz...

Előzmény: BoxerFalo (53359)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53359

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Eladtam az Ebay.com-on egy motorkerékpárt. Az amerikai vevő paypalon kifizette a vételárat az Oloszországban lakó barátjáig való szállítással együtt.

Megadta a helységet. Ez alapján számoltam ki a fuvarköltséget. A hiányzó szállítási adatokkal (név, pontos cím, átvevő neve) viszont adós maradt.

Én leszerveztem a szállítást, beládáztam a motort és vártam a kért adatokra.Arra gondoltam, hogy nyárig elteszem neki, mert akkor szokott Olaszországba utazni.

A vevő nem reagált kb. 3 hónapig, majd azt vettem észre, hogy benyújtott egy vételár visszatérítést a paypal számlám terhére, amit teljesítettek is. Leemelték a vevő által 3 hónapja átutalt összeget + kamatot stb..

Nagyon fel vagyok háborodva, mivel azóta már több komoly érdeklődő lett volna. Kifizettem a jutalékot az Ebaynak és elég sok költségem is volt az üggyel kapcsolatban.

Írtam a supportra, de csak semmitmondó választ kaptam.

Arra hivatkoznak, hogy nem szállítottam le az árut, de hogy tehettem volna - mikor nem adta meg a kért adatokat.

Hol tudom feljelenteni a vevőt? Mi tévő legyek? 

 

evelino Creative Commons License 2014.03.25 0 0 53358

Sziasztok!

 

Valakinek volna javaslata-ötlete hogyan kerülhetnének kicsit előrébb a listázásban az aukcióim?

Az ebay-on külön kiemelési funkciót nem találtam, forgalomtölcsért is használok, de ez csak a látogatottság számát dobja fel, nem valós.. Már külön domaint is regiztem. A legutóbbi aukciómat megnézték 3-an például. Nem fogyasztási cikket árulok, kb. 1-2 havonta adok el egy-két terméket. Így nagyon reménytelennek tűnik, már tényleg kétségbe vagyok esve... Annyit kínlódtam mire idáig eljutottam..  

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 53357

köszönöm 

Előzmény: sjohn (53356)
sjohn Creative Commons License 2014.03.23 0 0 53356

Ja, meg a 160 dollárra+cca. 30%-ot.

Előzmény: sjohn (53355)
sjohn Creative Commons License 2014.03.23 0 0 53355

Paypal számla-másolatot.

Előzmény: Törölt nick (53354)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 53354

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Ebayről rendeltem egy esküvői ruhát 160USD értékben, amit DHL-el küldtek. És kaptam  e-mailt a DHL-től, hogy csatoljam az okmányokat (fizetési bizonylatot), az eladó 30USD-s értéket írt rá a ruhára. Mennyit kellene utána fizetnem? Pontosan mit kell elküldenem nekik? 

Ibi

 

bings12 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 53353

Szia!

Itt van a Nemzetközi postai díjszabás,így könnyebb lesz belőni az árat!

 

http://www.posta.hu/static/internet/download/2014_tarifatabla_HU_2014_01.pdf

Előzmény: asdqwe1 (53350)
nyubocs Creative Commons License 2014.03.20 0 0 53352

Előveszed a Magyar Posta postai nemzetközi díjszabást, abban benne van, hogy mekkora, hova, mennyi.

Aztán elosztod az árfolyammal és már meg is van.

Előzmény: asdqwe1 (53350)
t.lantos Creative Commons License 2014.03.20 0 0 53351

Megesik. Ha legalabb kellemetlenseget akarsz okozni neki, akkor amikor van licit, lezarod, es eladod :)

 

Előzmény: tittadili (53349)
asdqwe1 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 53350

Sziasztok! 

Pólókat szeretnék feltenni ebay-re, de nem nagyon tudom belőni a postai árakat. Pl az USA-ba mennyiért tudom elküldeni? Egy sima buborékos borítékban küldeném. 

 

Köszönöm előre is. 

tittadili Creative Commons License 2014.03.20 0 0 53349

Tanmese: Van 3 aktuális aukcióm, szombaton járnak le. Reggel kettő bezöldült, az árát már el is költöttem az ebayon, gondoltam, majd fizetem, ha az enyémet kiköhögik. Erre nézem este, az egyik érvényes licitet visszavonta az ember...  

bj13 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 53348

Az utóbbi időben kezdenek elmaradozni a cuccaim.

Az elmúlt egy hónapban 5 rendelésem nem érkezett meg ( FREE Economy Int'l Shipping).

Az eladók nagyon készségesek, ajánlgatják a visszatérítést.

De nekem igazából a termékekre lenne szükségem, hiszen azért rendeltem.

Megszokott, hogy nagy mennyiségben tűnnek el az ingyenes csomagok?

 

titusz99 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 53347

Köszi!

 

De sajnos nem jutottam sokkal előrébb.

A rendelés a www.ebay.com oldalon lett létrehozva.

A rendelésem 6 tételt tartalmaz. Természetesen egy csomagban kell érkeznie.

Bőven belefér a "levélküldemény" kategóriába.

Ezt a rendelés minden tételénél külön-külön meg kell csinálni?

Az szívás! 6 reklamáció.

Egy 02.14-es rendelésem nem jött meg, egy 02.06-os rendelésemről még semmi hír.

A 03.06-os rendelésem meg már vámolásra vár.

 

Üdv.:Titusz

Előzmény: Black Dragon (53339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!