Keresés

Részletes keresés

Norbipapa Creative Commons License 2004.02.15 0 0 32
köszönöm a választ. küldtem egy emailt, ha lesz egy kis időd... hello!
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.15 0 0 31
ja igen, az antennának dél felé kell néznie, tehát arrafelé kell egy kis szabad kilátás.
Előzmény: Norbipapa (29)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.15 0 0 30
norbipapa:

az általad leírt csatorna a TVC International. Nem kódolt, így amit tenned kell, hogy bemész egy boltba, és veszel egy egyszerűbb digitális műholdvevő szettet (tükör + fej + beltéri + kábelek) + odarendelsz egy szerelőt hogy rakja össza (egyedül laikusként nem fog menni). Nézz körül a Telehold vagy a Szatelit c. újságokban, elég sok hirdetés van. Kb. 30-40 ezerből kihozható a történet. Média Markt-ban és hasonló helyeken is megvehetők a cuccok, de inkább menj szakboltba, ott jobb ajánlatok lehetnek. Bármennyire is ajánlgatják hogy úgy a legolcsóbb, 90 cm-nél kisebb tükröt (ha keleten laksz még nagyobbat) nem érdemes választani, sok kockásodás meg anyázás lesz a vége. Pár ezer forintért lehet kérni manuális forgatót is (= egy egyszerű szerkezettel lehet forgatni a holdak között az antennát - hátránya, hogy ki kell menni hozzá ) esetleg drágábban elektromost, így a vehető adók száma megtöbbszöröződik. Ha csak a fenti adóra vagy kíváncsi, akkor ez nem szükséges.

Egy korábbi hozzászólónak:

földi sugárzású kereskedelmi adók (pl. tv2, rtl) műholdon nem vehetők legtöbbször (ha mégis, akkor kódoltan), így nem érdemes próbálkozni.

Előzmény: Norbipapa (29)
Norbipapa Creative Commons License 2004.02.11 0 0 29
Helló!

Én tök vak vagyok a műholdakhoz, dekóderekhez, meg ilyenekhez, csak azt tudom, hogy szeretném Magyarországi lakásomban nézni a TV3 nevű katalán csatornát. Elvileg lehetséges, mert van egy nemzetközi csatornájuk is.

Amit tudok róla:

-Astra 1E
-Elhelyezkedés: 19,2 fok
-Transzponder: 32
-11685 Mhz
-Polaritás: vertikális
-FEC: 5/6
-Symbol Rate: 22 Msim/sec
-Network ID: 1
-Ts ID: 1032
-Service ID:30201
-Pims: .
-PMT: 1025
-Video: 161
-Audio: 84
-TXT: 35

Aki tud, az legyenszíves válaszoljon!
köszi

Vandit Creative Commons License 2004.01.26 0 0 28
Hi!
Nekem minden cuccom megvan a műholdas vételhez csak egy szerelő kéne, és az hogy kb mennyiért szerelik be,és fel kb?A hely megvan csak fel kel tenni aki tud irjon szerelőt és összeget előre is köszi!
Rooland Creative Commons License 2003.11.11 0 0 27
Tulajdonképpen az volt a problémám, hogy az UPC (nem Direct) előfizetésből több adó hiányzik (pl. Kabel 1) vagy kivették (pl. BBC, TVE, RTL)

becker a hacker Creative Commons License 2003.11.10 0 0 26
ok, kösz
Előzmény: 4ndr3w (22)
slpg590 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 25
Attól függ, mit akarsz nézni.

1. Ha megelégszel az analóg csatornákkal (kb. 45 db.), akkor kell egy analóg beltéri + 90 cm-es antenna. Ez kb. 15-20 ezer Ft.
2. Ha ingyenes digitális adókat akarsz nézni (kb. 200 csatorna), akkor egy FTA digitális beltéri kell, amit már 30000 Ft körül lehet kapni.
3. Ha magyar csatornákat is akarsz nézni: előfizetsz a UPC Directre és mindent megkapsz, ami kell. Lásd www.upcdirect.hu
-----------
Az Amos 1-en most a Minimax is kódolatlan. (Ki tudja, meddig?)

Előzmény: Rooland (24)
Rooland Creative Commons License 2003.11.09 0 0 24
Sajnos nekem semmilyen antennám nincs, csak kábel.
Milyen egység kell az Astra műholdak vételéhez, és mennyibe kerül?
10 emeletes ház 1. emeletén lakom.

4ndr3w Creative Commons License 2003.11.03 0 0 23
A jelenleg szabadon fogható digitális magyar adások:
Duna TV, ATV, Budapest TV, Hálózat TV, f+ és a Musicmax.
Előzmény: GombocArtur (5)
4ndr3w Creative Commons License 2003.11.03 0 0 22
Hello!

Ha csak kártyás előfizetést veszel a UPCD-től, akkor ismereteim szerint amit megspórólsz:
induló csomag: 8.000
dekóder kaució: 20.000 - ezt ráadásul vissza is kell kapnod, ha lemondod.

Namost 28.000 alatt nem kapsz lavórt + fejet + olyan digitális beltérit, ami ismeri a cryptoworks rendszert (ez kell a UPCD-hez). Szerintem jobban kijössz, ha teljes csomagot veszel.

Az amerikai adókat meg felejtsd el, ha Európában vagy, fizikailag képtelenség fogni őket, mivel azok a föld másik oldalán vannak, és nincs rálátás rájuk innen.

Előzmény: becker a hacker (21)
becker a hacker Creative Commons License 2003.10.26 0 0 21
heló mindenki!
szeretnék pár műholdra kapcsolódni, de nincs hozzá semmim. pl nem lehet azt megcsinálni, hogy némi minőségromlással egy olcsóbb készülékkel kapcsolódok az upc directre, és csak a kártyát vszem tőlük?
vagy ha egy olcsót veszek, és valami zsíros amerikaira akarok rákapcsolódni, amin lehetőleg van amerikai hbo család, meg ienek - szal ha ezt meg lehet csinálni, konkrétan hogyan, mikkel?
Előzmény: hocsabika (20)
hocsabika Creative Commons License 2003.10.24 0 0 20
upc kártyát vennék, minden megoldás érdekel!

hocsabika75@freemail.hu

elefantkillah Creative Commons License 2003.10.19 0 0 19
hi
van egy dyrax beltéri egységem, de olyan idétlen skálázási rendszert használ, amelyik eltér a hagyományostól, ( a kelet-nyugati fokos megoldás) nem ismeri véletlenül valaki a titkát annak, hogy hogyan lehet ezzel a dologgal új műholdra rácuppanni?
ZanaRob Creative Commons License 2003.10.09 0 0 18
Nem mindegy, hogy hol akarod fogni az országban. A távolság és a terepviszonyok (és az esetleges interferencia) döntően befolyásolják a vételt. Bp-en nincs rá nagy remény, hogy földi szerb adásokat vegyél.
Ha össze is jön akkor is csak az UHF-sávban lehet vmit megcsípni sok tagból álló (yagi-)antennával, ami lehetőleg minnél magasabbra van szerelve, sávszűrve és erősítve. (Tudni kell sugárzott adások csatornaszámát, erre kell szűrni, és a villámvédelemről sem szabd ilyen esetben megfeledkezni!)
Ha a lapostetőre szereled az antennád, akkor vmi meglévő dologhoz fogasd fel az árbócot, ne a tetőt fúrd meg, mert akkor be fogsz ázni! :-)

Jó munkát!

Z-Rob

Előzmény: Törölt nick (13)
chris9999 Creative Commons License 2003.09.01 0 0 17
Teljesen analfabéta vagyok ez ügyben !
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.29 0 0 16
Van, csak nem tudom melyik kell neked. Mert többfajta kódolás (tekercselés) van.
Előzmény: chris9999 (15)
chris9999 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 15
Hello !
Keresnék HBO Dekodert régi rendszerő kábeltévéhez,
ha valaki tud segítsen.
0128doc Creative Commons License 2003.08.26 0 0 14
Írd be a keresőbe:

Amstrad SRX301

Azután kedvedre válogathatsz.

.doc

Előzmény: Zsolta (12)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.15 0 0 13
Antenna-ugyben engem is erdekelne, hogyan tudnek szerbiai (foldi sugarzasuakat) csatornakat fogni?
Tetoantenna?
Most egy 5. emeleti lakasban fogok lakni (felettem a teto).
Oda lehet?
Menni fog?

A valaszotokat elore is koszonom.

k

Zsolta Creative Commons License 2003.08.02 0 0 12
Sziasztok!

Lehet, hogy a téma nem teljesen ide illő, de nem találtam máshol hasonlót.

Van egy Amstrad SRX301 típusú műholdvevőm tartozékokkal, csak nincs hozzá leírásom, és nem tudom beállítani.

Valaki nem tudna segíteni leírás ügyben?

Köszi!

GregorFisher Creative Commons License 2003.07.19 0 0 11
Hm...?
GregorFisher Creative Commons License 2003.07.17 0 0 10
Üdv!

Full laikus,
Svédországban szeretném nézni tévémen az itthoni kereskedelmi csatornákat, ill. minél több magyar csatornát (m1, duna tv van).
Tányérom, vev?m van - kártyát szeretnék.
Milyet? Hol? Mit kell tudnom?

El?re is köszi!

perempe Creative Commons License 2003.03.03 0 0 9
Mi kell SkyStar1 mellé, hogy működjönenek a kódolt adások? Mindegyikkel megbírkózik?

Kell -e vmi HW?
Milyen SW kell mellé?

Válaszod előre köszönöm.

Előzmény: GombocArtur (5)
0128doc Creative Commons License 2003.02.27 0 0 8
Engem a Sky Sport érdekel.
Régebben volt kártyám hozzá, de aztán olyan drága lett, hogy leszoktam róla.
Ha van valami elfogadható áron, szívesen néznék újra snookert, cricket-et, rogbyt, mert a focitól és a síeléstől már viszketést kapok.

.doc

Előzmény: Szkátó (4)
Szkátó Creative Commons License 2003.02.27 0 0 7
Húúúú köszi az infókat!

Azt hiszem mostmár többet tudok a kártya ajánlójánál is. :)

Előzmény: GombocArtur (5)
GombocArtur Creative Commons License 2003.02.27 0 0 6
Kis kiegészítés: már van dekódolási lehetőség a Skystar2-vel is a kódolt csatikra, de ehhez elég erőmű kell.... ugye itt szoftveresen dekódolod az mpeg-folyamot, ami már nem kis feladat a gépnek, ehhez még hozzásjön, hogy a kódoltat is feloldja... (sorry, le voltam maradva néhány héttel:))
Még eszembe jutott, hogy a Skystar2 nem biztos, hogy tudja a DiSEqC 1.2 forgatórendszer kezelni (mellesleg a forgatáshoz a gépbe ajánlott min 350wattos táp)
Előzmény: GombocArtur (5)
GombocArtur Creative Commons License 2003.02.27 0 0 5
Skystar2 - olcsó kártya, híg a leve
- nézheted a free tévéket
- hallgathatod a free rádiókat
- nincs rajta hw mpeg-dekóder
- az előző miatt erősebb gép kell
- nem nagyon van hozzá progi (egy próbálkozás, az is linux alá), amivel kódoltakat tudnál nézni
- ha csak free tv-k és rádiók érdekelnek, akkor jó a kártya
- nem tehetsz bele legális dekóder-modult se, mert nincs hova
- nincs rajt tv-out
- nincs távirányító (nem is opció)

Skystar1 - király kártya... hát még az ára :)
- hardveres mpeg-decoder, tehát már egy 200MHz-s gép is jó neki
- tv-out
- mivel hardveres, a tv-out segítségével kivezethető tévére és közben a gép használható (vagy akár standby-ba is tehető)
- létezik hozzá a kódolt adások vételére alkalmas program
- opcióként vehető hozzá modulfogó (aki pl legálisan akar kódolt csatikat nézni)
- ha van modulfogó, akkor mellé vehető még távirányító

Skystar2 ára 20-25e körül mozog
Skystar1 ára 75-80e környékén vehető
Skystar1 mellé modulfogó (enélkül is szuper) 35-40e

Magyar csatornák kevesen vannak: DunaTV, Filmmúzeum, ATV, Satelit (az utóbbi kettő az Amos műholdon)
A UPC Direct csatornái foghatóak, de cryptoworks kódolásuak, megoldás rá nincs (csak ha előfizetsz rá) - sajnos Mo.-n nincs más műholdas szolgáltató

Ha bármi kérdés van, csak nyugodtan, ha tudok, válaszolok rá. Annyit azért még hozzátennék, hogy Skystar2-t ne vegyen senki, később úgyis megbánná :)

Szkátó Creative Commons License 2003.02.26 0 0 4
Egy ismerősöm ajánlotta. 15k-ért tud hozni ilyen PC-be szerelhető kártyát (+ kell egy parabola), és a fogható műsorok száma a SW hekkeltségének mértékétől függ elmondása szerint.
Ennyit tudok róla. Mi az ami konkrétan érdekel? Mert akkor kifaggatom az illetőt.
Előzmény: 0128doc (3)
0128doc Creative Commons License 2003.02.26 0 0 3
És mi van a Sky dologgal?

.doc

Előzmény: Szkátó (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!