Keresés

Részletes keresés

Thomaster__ Creative Commons License 2018.02.02 0 3 21994

Szóval, nem biztos hogy a tájékoztatás korlátozása a megoldás. Lásd pl: alkohol, dohányzás, drogok. Lehessen róluk beszélni, mert a veszélyeire is csak úgy lehet felhívni a figyelmet.

 

A marhaerős patron téma csak annyiban árnyaltabb, hogy ha beszélünk a veszélyeiről, azt azok is olvassák, akik ha tehetnék, minden fegyvert betiltanának. Az egyetlen reményem az, hogy a jogalkotók is lusták dolgozni. Úgyhogy amíg (fontos) embert nem ölnek meg szabadon tartható gumissal, addig talán tojnak az egészre. Ha ezt elhisszük, akkor mégiscsak a mi hasznunkra lehet a tájékoztatás. Sőt talán feladatunk is, ha már szakfórum vagyunk.

 

Döntsenek a nálam okosabbak.

Előzmény: Thomaster__ (21991)
kutya fülű Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21993

engem érdekel köszi

 

Előzmény: Thomaster__ (21991)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21992

Én kíványcsi lennék a zsuuuuullokra,mail címem nyilvános.Jah és nincs gumis fegyverem,és ki sem szeretném próbálni.

Előzmény: Thomaster__ (21991)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21991

Egyetértek... bár... érdekes kérdés ez. A marhaölő patron ott van a boltokban, bárki megveheti, bele is teszi mindenbe amibe belefér, hát hiszen ugyanakkora mint a riasztó. Aztán jobb esetben a kezében robban fel a fegyvere, rosszabb esetben megöl valakit, mert fogalma sincs hogy valójában mennyire erős az a patron. Itt a fórumon legalább olvashatja aki akarja, hogy ne légy hülye, ez túl sok... és talán lesz aki pont ezért meggondolja és mégse használja. Akit érdekel, írok privátban zsuuulokat, fogadok hogy nagyobb számokat mint gondolnád.

Előzmény: security89 (21990)
security89 Creative Commons License 2018.02.02 0 2 21990

Lehet mégis jobb lenne, ha ezt a komment sorozatot amit én indítottam a linkkel, lánctörlés keretében a moderátor/admin törölné. Mivel egy nyilvános fórum lehet valami kísérletező barom a marhaölő patronnal olyat tesz, hogy a hazai muzeális gumis "megtűrt" kategóriát tényleg betiltják. Mivel nagyban csökkentené a tiltás a polgári önvédekezést, KÉREM SZÉPEN lánctörlés keretében törölni!

Előzmény: Thomaster__ (21989)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.02.02 0 4 21989

Marhaerős patron téma.

 

1. A csúcsnyomása 1450 bar. A normál 9mmR Blanc riasztóé 260 bar. Hasonlítsd össze a két számot és gondolkozz.

 

2. Én próbáltam már kb. mindenféle gumis fegyverből, amiről még nem mutattak képeket a fórumokon hogy felrobban tőle. Lőtéren, chronyval mérve. Kétféle gumis fegyver létezik: 1. amelyik felrobban tőle, 2. amelyikből halálos erővel indítja a gumit.

 

3. A legnagyobb veszélye a marhaölővel gumizásnak, hogy egyszer valaki meghal egy ilyennel kilőtt gumitól, és másnap betiltják az egész gumis műfajt.

security89 Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21988

Főleg, ha egy spiáterben bővelkedő gumisba teszik és esetlegesen felrobban a tok a kezükben a hatalmas nyomás miatt.

Előzmény: Babfaló Béla (21987)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21987

Nem Rád értettem. Azokra, akik üzletben, vagy neten felelőtlenül árusítják olyanoknak is, akik ebben a témában járatlanok és akár ön- vagy objektum védelemre tárazzák ezeket az ipari célra gyártott töltényeket.

Előzmény: security89 (21985)
security89 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21985

Egyet értek, bár hozzá tenném én nem önvédekezésre csupán céllövészetre gondoltam a rakétalövő pisztolyokból kipróbálni.

Előzmény: Babfaló Béla (21984)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21984

Az ememberi kapzsiság és felelőtlenség határtalan! Sok ember nem tudja felmérni a következményeket.

Amíg haláleset nem lesz belőle.

A gumilövedékes fegyverek nem emberölésre készülnek!

Válaszként betilthatják a gumilövedékeseket.

Előzmény: security89 (21980)
security89 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21983

Van sörétesből átalakított gumisom meg rakétalövő pisztolyokból átalakított gumisaim. Próbálhatom a rakétalövő pisztolyba is? Elvileg full acél. 

matador01 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21982

Én épp tegnap teszteltem a GOD FATHER-t ilyennel, brutális az erőssége, az OMERTA-t is kipróbálom, van hozzá acél tár készítve, ott kapja a legnagyobb terhelést: szerintem az is bírja így. Az más hogy pld. az ALFA G 030-ba már nem tenném bele mert azt hazavágná! A REVENGE M 14 "lehet hogy bírná, de nem sokáig! Viszont a nemrégen beszerzett VENDETTA-ba nem  merem beletenni, annyira szép, nehogy tönkretegye!? Persze az itteni "tippek" alapján olcsóbb volt futárral is!

Előzmény: security89 (21980)
asus43 Creative Commons License 2018.02.02 -1 0 21981

Ezt a töltényt árulja pl a M3 vadászbolt drágábért mindenféle figyelmeztetés nélkül,ez az eladó legalább korrektül felhivja a figyelmet a veszélyre és a fegyverek amiket felsorol szerintem gond nélkül elbirja töltény nyomását.Viszont ezekkel a patronokkal inditott gumilövedékek már vetekednek a 12-kaliberes gumis éles vadászpuskából kilöhetö lövdék energiájával,amugy egy topiktársunk tett fel régebben képeket amint ilyen töltényekkel lödöz a zoraki GG-vel.

Előzmény: security89 (21980)
Coop Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21978

Keserű Revengere keresek fa markolatot, ajánlat fotó ár megjelöléssel emailben jöhet. Köszi.

 

Coop Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21977

Fegyvert csak is kézbe véve, és kipróbálás után veszünk :D 

Előzmény: Pilisvad (21976)
Pilisvad (X) 2018.02.02 -2 0 21976

Köszönjük!

Úgy gondolom,hogy ezt a portékát is érdemes kézbe venni és úgy nézegetni,a képeket csak figyelemfölkeltésnek szánjuk!

Még egyszer köszönjük az észrevételt!

Előzmény: Coop (21974)
Donci62 Creative Commons License 2018.02.02 -2 2 21975

+1!

Plusz egy-egy kép a töltényűr behegesztésének elmunkálásáról, a cső kimarásáról a töltényűrnél és a két cső közötti "szűkítő" stift elmunkálásáról.

Ezek esztétikailag kritikus pontok és ha az új módszernek köszönhetően már szebbek, jobban felkelthetik az esetleges vásárlók figyelmét.

Előzmény: Coop (21974)
Coop Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21974

Kedves Pilisvad! Nagyon szépnek tűnik a fegyver, biztos meg fogják venni bár nekem drága holmi. Annyi kritikával élnék, előnyösebb lenne jobb fotókkal hirdetni :D , talán úgy kelendőbb is a portéka ;-) 

Előzmény: Pilisvad (21973)
Pilisvad (X) 2018.02.02 -1 0 21973

Uraim!

Elkészült egy Orosz TOZ-66-os típusú,12/70 és 12/70 -es valaha volt sörétes vadászlőfegyver elöltöltős,muzeális konverziója.

A fegyver gyűjtői,patika állapotban van.

Ez a remek dara is az üzletünkben vehető át!

Az ára:185.000ft.

Elérhetőek vagyunk:http://pilisvadaszbolt.hu/kapcsolat

További ötletek:http://pilisvadaszbolt.hu/fegyverek/onvedelmi-fegyverek

bepi2 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21972

De azért ha nincs AK bajonett akkor a Glock tőr is megteszi ugye?

Ha már a gáz és a gumis nem állítja meg. Bár az is igaz, hogy a vasvillának hosszabb a nyele mint a késnek.

Előzmény: izsakig (21970)
soldierX Creative Commons License 2018.02.01 0 0 21971

Gázhoz a Zoraki 914-gyel ne hiszem hogy mellé fognál. Megbízható kis jószág és a 14+1 töltény sem kutya.

Előzmény: sanyi_26 (21958)
izsakig Creative Commons License 2018.02.01 0 0 21970

Vagy egy jól élezett AK-47 bajonett! :D

Előzmény: BabfalóBill (21956)
CapriFun Creative Commons License 2018.02.01 0 0 21969

Sziasztok,

 

remélem nem járok rossz helyen :) élethelyzet változás okán, nagy valószínűséggel megválnék az alábbiaktól,

korrekt ajánlat esetén:

 

- Keserű Revenge, 12es gumis

Kb 40 lövés ment ki belőle, gyakorlások alatt. Hibátlan, új állapotban.
MKH kártyáját még keresem. Nagyjából 20db gumi van hozzá

 

- Keserű Omerta, 18-as gumis, még a hagyományos (nem a T)

Ebből is nagyjából 40-50 lövés mehetett ki, a gyári műanyag tusa elrepedt,

vettem hozzá egy fa tusát, de jelenleg nincs összeszerelve. Ő is igen jó

állapotban van. MKH kártya megvan, 2019-ben jár le.

 

- Keserű Trainer (Drulov átalakítás)

Ő a nagy kedvencem. Gyorsítós, hibátlan működés. Rajta látszódnak az évek, nem mai példány, de a

működésén ez nem látszik. Aki ismeri, tudja milyen. Aki nem ismeri, itt egy cikk róluk:

http://regi.ponggi.hu/index.php?mod=trainer

 

Lehetőség szerint szeretném egyben eladni őket, típusokat ismerő, kedvelő embernek. Kérésre természetesen

küldök képeket, de úgyis a személyes kézbefogás a döntő (nem postázok). Szentendre-Óbuda vonalon

bármikor el tudom vinni, máshová is megbeszélhető, sokat járom az országot (M5-M6-M7, 4-es út körzetben)

 

elérhetőség: hgizmo kukac freemail pont hu

Blekk Rájgó Creative Commons License 2018.02.01 0 0 21968

Thomasternek sok szeretettel, ismerős a szitu? :))))))

 

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=17558&start=60

 

Ugyan a fegyó ólomlövedékes és még túl se töltötte :))))).

Babfaló Béla Creative Commons License 2018.02.01 0 0 21962

Gáztöltényhez egy Zoraki 914 jó választás lehet, hogyha az anyagi lehetőség engedi. Tartós, megbízható fegyver, akár használtban is. Az adásvételben akár keresni is lehet. Elég gyakori fegyver.

Előzmény: sanyi_26 (21958)
Csipisz006 Creative Commons License 2018.02.01 -1 2 21959

Alfa G040-et javaslom, ez tartós, minőségi modell és igen pontos, gyakorlott lövész 5 m-ről tenyérnyi szórást produkál vele (nem stressz helyzetben). A 6 lövetűség fontos lehet, mert könnyen el lehet véteni a célt, különösen, ha az ember ideges. Ha nem ölni jött és/vagy nincs belőve a látogató, akkor leviszi a földre. Ha fejen lövöd, meg is ölheti, amit érdemes elkerülni. Az nem rossz ötlet, hogy legyen 1 másik fegyver is gázos alkalmazásra, ez lehet olcsóbb és rövidebb csövű is, mert mások a kritériumok. A fészerbe/udvarra a gázossal mész, ha bejönnek a házba, akkor a gumissal. Ha ez sem elég, akkor jönnek szép sorban a többiek: váza, tányér, könyvek, szék, TV, stb. Esetleg végső tartaléknak egy vasvilla? :-)

Előzmény: sanyi_26 (21958)
sanyi_26 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 21958

Köszönöm mindenkinek a javaslatát, segítségét!

Tulajdonképen okosabb lettem, de a döntés nem lett sokkal könnyebb.

Próbálok olvasni a sorok között és kihámozni a számomra hasznos infókat, de teljesen természetes módon kinek a pap, kinek a papné...

A gázost azért nem vetném el, mert az életszerűségből kiindulva, szerintem sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy nem bent a lakásban fognak meglepni, hanem inkább a garázs, fészert, stb-t próbálják meg kirámolni, tehát nem bent a lakásban kell a gázt eldurrantani.

Legjobb lenne, ha lenne minden alaklomhoz illő fegyver, puska, gumis, gáz és helyezettől függően lehetne szolgálatba helyezni őket, de ez egyelőre anyagilag nem kivitelezhető, majd talán szépen sorban. :)

Amit még életszerűnek vélek, hogy ezek a "vendégek" inkább ilyen huligán, csibész jellegűek, mintsem professzionálisan felkészült, James Bond filmekben látható tolvajok, tehát a guminak nem kell letaglóznia az elkövetőt, valószínűleg fogalmuk sincs mi történik amikor megüti a lőszer és inkább kereket oldanak.

Eddig a Zoraki R1 GG volt a kiszemelt, most a revenge felé kacsingatok. Egy lövéssel kevesebb, viszont nagyobb a gumi és vésztartaléknak még a zsebbe egy komolyabb gázspray.

Ha típusban vagy bármi egyébben valakinek van még javaslata azt szívesen fogadom.

 

Pilisvad (X) 2018.02.01 0 1 21957

Uraim!

Aranykezű fegyvermesterünk Juhász Miki elkészített egy olyan átalakítást amit eddig még talán soha!

Az eredeti fegyver egy Török Revo K 200-as volt,12/89 és 12/89-es kaliberben.

A keze nyomán átalakult a kalibere 380R/18Gumi és 380R/18Gumivá!

Az átalakítás már az új gyártástechnológiai megoldásokkal készült,de ez a képeken jól kivehető!!!

A fegyver egy billentyűs,sorrendváltós,nagyon szép nádmintás,ventilált a csöve és fénygyűjtős irányzékkal ellátott csőtorkolattal is rendelkezik!

Az ára:95.000ft. és az üzletünkben vehető át:http://pilisvadaszbolt.hu/kapcsolat

További öleteket a folyamatosan friss honlapunkon találtok:http://pilisvadaszbolt.hu/fegyverek/onvedelmi-fegyverek

BabfalóBill Creative Commons License 2018.02.01 0 0 21956

Okés hogy egy puska macerásabb a lakásban, viszont védekezni lehet vele a késes, kardos, macsétás betolalakodóval szemben.Aztán meg rá szigszalagolható egy jó minőségű sniccer a csövére, aminek elég ha vagy 2centire kiengeded a pengéjét, és bokától-tokáig meghámozhatod a betolakodót.

Előzmény: sanyi_26 (21940)
gibbicebs Creative Commons License 2018.02.01 0 0 21955

Sziasztok!

Gamo Delta Forest légpuskát szeretném elcserélni szép állapotu gumis fegyverre.
Fiamnak vettem de nem igazán köti le a lövöldözés.
Magyarországon vásárolt, MKH kártya érvényes 2026 11. 09-ig Számlája meg van(49800Ft)
Erős pontos puska.Súlya kb 2kg.Gyereknek,felnőttnek egyaránt jól használható.
Nem a sörösdoboz lövészet kategória,15 méterről a kóláskupakot lefektetve simán eltalálni vele.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!