Keresés

Részletes keresés

kutya fülű Creative Commons License 2018.02.04 0 1 22005

tejesen igazad van ,jól meg fogalmaztad.

Előzmény: Thomaster__ (22004)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.02.04 0 1 22004

"De ha csak lelassítja is, van esély valami egyéb eszköz kézbevételére. "

 

Ez a lényeg az otthoni nem-halálos védekezésben. Ha a betörő meglátja hogy otthon van a házigazda és nem szalad el, akkor kap gumit. Ha ezután még mindig támad (amit azért nehezen képzelek el egy átlag megélhetési betörőtől), akkor teljes joggal kap a hasába szuronyt.

Előzmény: baggins.hu (22003)
baggins.hu Creative Commons License 2018.02.04 0 1 22003

Ez éles helyzetben derülne ki. De mivel 3 méterről a pozdorja lapot átviszi, ha csak nem pásztorsubában jön a betörő, szerintem megállítja. De ha csak lelassítja is, van esély valami egyéb eszköz kézbevételére. Mindenesetre nem a fizikai megsemmisítés, hanem a megállítás a cél. Ha viszont az előző hozzászólásokban említett oknál fogva betiltanák a gumis fegyvereket, még ennyi sem állna legálisan a rendelkezésedre.

Előzmény: kutya fülű (22002)
kutya fülű Creative Commons License 2018.02.04 -1 1 22002

És hogy látod , az R1 gg semmi extra 10 gumival meg tud állítani egy betörőt?

Előzmény: baggins.hu (22001)
baggins.hu Creative Commons License 2018.02.04 0 4 22001

Üdv az uraknak!

Előre bocsájtom, amit most leírok csak magánvélemény. Sok itt megfordulóval ellentétben én még voltam katona, és még a 24 hónapos intervellumban. 1974-ben szereltem le. Voltam éleslövészeten, voltam fegyver hatásbemutatón. Hatvannégy évesen is évente legalább egyszer megfordulok lőtéren, ahol a legtöbb éles fegyvert már volt alkalmam kipróbálni, maroklőfegyvertől a Dragunovig. Tehát látom mire képesek a Joule-ok. Van gumis fegyverem, egy Zoraki R1GG. Szerencsére nem volt rá szükség, hogy élesben használjam. Ha a helyzet úgy alakulna, használnám tudom. Nincs benne extra patron, Waltherrel van töltve, fekete 10-es gumival. Amikor kint vagyok a lőtéren, egy dobbal el szoktam lőni 3 méterről pozdorja lapra tett lőlapra, hogy érezzem a szórását. Elég meggyőző a szórásképe, és az átütő ereje is. Ha éles fegyverem lenne, és ember ellen kellne fordítanom, még ha jogos lenne is az önvédelem, nem biztos, hogy gondolkodás nélkül használnám, ami viszont egyet jelent azzal, hogy a támadó kerülhet előnyös helyzetbe. A gumissal adott esetben minden teketória nélkül lőnék, mert tudnám, hogy nem oltanék ki életet. Egészségyi dolgozó voltam nyugdíjig, dolgoztam baleseti sebészeten is, és láttam lőtt sebet is. Nos az csak a filmeken olyan guszta, a valóságban főleg a kimeneti nyílás inkább horrorfilmbe való. Arról már nem is beszélve, hogy ha benn marad a lövedék, és az összes mozgási energiáját a test szövetei nyelik el. Szóval nem két luk lesz az eredmény, hanem egy ronccsá robbant test. Tessék csak gumissal egy vízzel töltött tejeszacsóba lőni, ahol a víz mivel nem összenyomható, az egész energiát közvetíti a zsacskóra. Nem két luk lesz az eredmény, hanem egy szétrobbant tejeszacskó. Igaza van a hozzászólónak, hogy a felturbózott gumis ön és közveszélyes, és egy ilyen esetleges halálos sérülés a gumis fegyverek betiltását vonhatja maga után.

Tisztelettel:

Kis István

Babfaló Béla Creative Commons License 2018.02.04 0 2 22000

A szellemet nehéz visszagyömöszölni a palackba. Ld. flóbert fegyverek. Ma is még akár több tízezer lehet belőlük engedély nélkül. A nagy többségnek halvány fogalma sincs róla, hogy amit korábban szabadon megvásárolt, azt utólag engedélykötelessé tették.

Előzmény: navaro55 (21999)
navaro55 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 21999

"Utána jön a tilcsukbe akció, ami mindenkinek fájni fog."

 

Előbb utóbb úgy is az lesz, nem csak mi.... olvassuk ezt a topikot.

Előzmény: Mr. Pepe00 (21998)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2018.02.03 0 3 21998

Uraim!

Erős patron téma:

Könyörgök, felejtsétek el, egyszer és mindenkorra! Ezt a zsúlok ismeretében írom. Mielőtt bárkinek még a gondolatában is megszületik, gondolja át, mit nyerhet és mit veszthet ezen a "bolton".

Nyerhet: semmit!!

Veszthet: felrobbanó fegyver, maradandó károsodás a használóban, maradandó károsodás esetleg halál a támadóban.

Innen jön az érdekesség: ez nem szabálysértés már. 

Vagy életen át tartó kártérítés, esetleg kalicka.

Mert ha ilyennel meglöttök valakit, az nem elvánszorogni fog, hanem mentő viszi és automatikus feljelentést szül. 

Utána jön a tilcsukbe akció, ami mindenkinek fájni fog.

 

Köszönöm mindenkinek a felelősségteljes gondolkodást!

Donci62 Creative Commons License 2018.02.03 -1 0 21997

+1!

Előzmény: Thomaster__ (21994)
Flexon-beton Creative Commons License 2018.02.03 0 0 21996

Én is küldtem privit.

Üdv István

Előzmény: Thomaster__ (21991)
security89 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21995

Írtam privit 

Előzmény: Thomaster__ (21991)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.02.02 0 3 21994

Szóval, nem biztos hogy a tájékoztatás korlátozása a megoldás. Lásd pl: alkohol, dohányzás, drogok. Lehessen róluk beszélni, mert a veszélyeire is csak úgy lehet felhívni a figyelmet.

 

A marhaerős patron téma csak annyiban árnyaltabb, hogy ha beszélünk a veszélyeiről, azt azok is olvassák, akik ha tehetnék, minden fegyvert betiltanának. Az egyetlen reményem az, hogy a jogalkotók is lusták dolgozni. Úgyhogy amíg (fontos) embert nem ölnek meg szabadon tartható gumissal, addig talán tojnak az egészre. Ha ezt elhisszük, akkor mégiscsak a mi hasznunkra lehet a tájékoztatás. Sőt talán feladatunk is, ha már szakfórum vagyunk.

 

Döntsenek a nálam okosabbak.

Előzmény: Thomaster__ (21991)
kutya fülű Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21993

engem érdekel köszi

 

Előzmény: Thomaster__ (21991)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21992

Én kíványcsi lennék a zsuuuuullokra,mail címem nyilvános.Jah és nincs gumis fegyverem,és ki sem szeretném próbálni.

Előzmény: Thomaster__ (21991)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21991

Egyetértek... bár... érdekes kérdés ez. A marhaölő patron ott van a boltokban, bárki megveheti, bele is teszi mindenbe amibe belefér, hát hiszen ugyanakkora mint a riasztó. Aztán jobb esetben a kezében robban fel a fegyvere, rosszabb esetben megöl valakit, mert fogalma sincs hogy valójában mennyire erős az a patron. Itt a fórumon legalább olvashatja aki akarja, hogy ne légy hülye, ez túl sok... és talán lesz aki pont ezért meggondolja és mégse használja. Akit érdekel, írok privátban zsuuulokat, fogadok hogy nagyobb számokat mint gondolnád.

Előzmény: security89 (21990)
security89 Creative Commons License 2018.02.02 0 2 21990

Lehet mégis jobb lenne, ha ezt a komment sorozatot amit én indítottam a linkkel, lánctörlés keretében a moderátor/admin törölné. Mivel egy nyilvános fórum lehet valami kísérletező barom a marhaölő patronnal olyat tesz, hogy a hazai muzeális gumis "megtűrt" kategóriát tényleg betiltják. Mivel nagyban csökkentené a tiltás a polgári önvédekezést, KÉREM SZÉPEN lánctörlés keretében törölni!

Előzmény: Thomaster__ (21989)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.02.02 0 4 21989

Marhaerős patron téma.

 

1. A csúcsnyomása 1450 bar. A normál 9mmR Blanc riasztóé 260 bar. Hasonlítsd össze a két számot és gondolkozz.

 

2. Én próbáltam már kb. mindenféle gumis fegyverből, amiről még nem mutattak képeket a fórumokon hogy felrobban tőle. Lőtéren, chronyval mérve. Kétféle gumis fegyver létezik: 1. amelyik felrobban tőle, 2. amelyikből halálos erővel indítja a gumit.

 

3. A legnagyobb veszélye a marhaölővel gumizásnak, hogy egyszer valaki meghal egy ilyennel kilőtt gumitól, és másnap betiltják az egész gumis műfajt.

security89 Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21988

Főleg, ha egy spiáterben bővelkedő gumisba teszik és esetlegesen felrobban a tok a kezükben a hatalmas nyomás miatt.

Előzmény: Babfaló Béla (21987)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21987

Nem Rád értettem. Azokra, akik üzletben, vagy neten felelőtlenül árusítják olyanoknak is, akik ebben a témában járatlanok és akár ön- vagy objektum védelemre tárazzák ezeket az ipari célra gyártott töltényeket.

Előzmény: security89 (21985)
security89 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21985

Egyet értek, bár hozzá tenném én nem önvédekezésre csupán céllövészetre gondoltam a rakétalövő pisztolyokból kipróbálni.

Előzmény: Babfaló Béla (21984)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21984

Az ememberi kapzsiság és felelőtlenség határtalan! Sok ember nem tudja felmérni a következményeket.

Amíg haláleset nem lesz belőle.

A gumilövedékes fegyverek nem emberölésre készülnek!

Válaszként betilthatják a gumilövedékeseket.

Előzmény: security89 (21980)
security89 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21983

Van sörétesből átalakított gumisom meg rakétalövő pisztolyokból átalakított gumisaim. Próbálhatom a rakétalövő pisztolyba is? Elvileg full acél. 

matador01 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21982

Én épp tegnap teszteltem a GOD FATHER-t ilyennel, brutális az erőssége, az OMERTA-t is kipróbálom, van hozzá acél tár készítve, ott kapja a legnagyobb terhelést: szerintem az is bírja így. Az más hogy pld. az ALFA G 030-ba már nem tenném bele mert azt hazavágná! A REVENGE M 14 "lehet hogy bírná, de nem sokáig! Viszont a nemrégen beszerzett VENDETTA-ba nem  merem beletenni, annyira szép, nehogy tönkretegye!? Persze az itteni "tippek" alapján olcsóbb volt futárral is!

Előzmény: security89 (21980)
asus43 Creative Commons License 2018.02.02 -1 0 21981

Ezt a töltényt árulja pl a M3 vadászbolt drágábért mindenféle figyelmeztetés nélkül,ez az eladó legalább korrektül felhivja a figyelmet a veszélyre és a fegyverek amiket felsorol szerintem gond nélkül elbirja töltény nyomását.Viszont ezekkel a patronokkal inditott gumilövedékek már vetekednek a 12-kaliberes gumis éles vadászpuskából kilöhetö lövdék energiájával,amugy egy topiktársunk tett fel régebben képeket amint ilyen töltényekkel lödöz a zoraki GG-vel.

Előzmény: security89 (21980)
Coop Creative Commons License 2018.02.02 0 0 21978

Keserű Revengere keresek fa markolatot, ajánlat fotó ár megjelöléssel emailben jöhet. Köszi.

 

Coop Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21977

Fegyvert csak is kézbe véve, és kipróbálás után veszünk :D 

Előzmény: Pilisvad (21976)
Pilisvad (X) 2018.02.02 -2 0 21976

Köszönjük!

Úgy gondolom,hogy ezt a portékát is érdemes kézbe venni és úgy nézegetni,a képeket csak figyelemfölkeltésnek szánjuk!

Még egyszer köszönjük az észrevételt!

Előzmény: Coop (21974)
Donci62 Creative Commons License 2018.02.02 -2 2 21975

+1!

Plusz egy-egy kép a töltényűr behegesztésének elmunkálásáról, a cső kimarásáról a töltényűrnél és a két cső közötti "szűkítő" stift elmunkálásáról.

Ezek esztétikailag kritikus pontok és ha az új módszernek köszönhetően már szebbek, jobban felkelthetik az esetleges vásárlók figyelmét.

Előzmény: Coop (21974)
Coop Creative Commons License 2018.02.02 0 1 21974

Kedves Pilisvad! Nagyon szépnek tűnik a fegyver, biztos meg fogják venni bár nekem drága holmi. Annyi kritikával élnék, előnyösebb lenne jobb fotókkal hirdetni :D , talán úgy kelendőbb is a portéka ;-) 

Előzmény: Pilisvad (21973)
Pilisvad (X) 2018.02.02 -1 0 21973

Uraim!

Elkészült egy Orosz TOZ-66-os típusú,12/70 és 12/70 -es valaha volt sörétes vadászlőfegyver elöltöltős,muzeális konverziója.

A fegyver gyűjtői,patika állapotban van.

Ez a remek dara is az üzletünkben vehető át!

Az ára:185.000ft.

Elérhetőek vagyunk:http://pilisvadaszbolt.hu/kapcsolat

További ötletek:http://pilisvadaszbolt.hu/fegyverek/onvedelmi-fegyverek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!