Keresés

Részletes keresés

LvT Creative Commons License 2006.06.07 0 0 3785
Közben a „Szavak eredete” topikon baszk vezetéknevek kapcsán párhuzamosság folyik, belinkelem ide ezeket a hozzászólásokat:

Zubizarreta: „Szavak eredete” #3408 <http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=55647057&t=9005599>

sp. -echea, baszk -etxea: „Szavak eredete” #3404 <http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=55549004&t=9005599>, #3412 <http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=55652058&t=9005599>

-zabal: „Szavak eredete” #3402 <http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=55504594&t=9005599>
LvT Creative Commons License 2006.06.07 0 0 3784
Kedves H123Laci!

> A Gergely: Gerci, Geci becézéséről nem hallottam (gondolom az időközben felvett erősen trágár jelentés miatt)

Nem feltétlenül a trágár jelentés miatt nem hallottál. A vezetéknévkészletünk személynévi alapja a XVI. sz. előtti. Akkoriban még nem volt általános a vezetéknevek használata ezért a személynevek sokkal változatosabbak voltak, mint mai. Nemcsak, hogy több mindenből lehetett személynév – nem csak az hivatalos utónévkönyvből, mint ma;) –, hanem többféle és változatosabb képzés alá is esett ugyanaz a név. Így pl. a hivatalosan Gergelynek keresztelteket is meg lehetett különböztetni egymástól.
Előzmény: Törölt nick (3778)
LvT Creative Commons License 2006.06.07 0 0 3783
Kedves rkozma!

Renácsai: Talán az olasz Renaccio (magyarosan *Renácsó) helynévhez képzett magyar lakosnévvel van dolgunk, amely a gyakori -ó + -i > -ai (pl. Makó + -i > makai) típus hatása alá került. A Renaccio a Renazzo alak- (nyelvjárási) változata és a lat. Renatus ’újjászületett’ név Renatius származékából ered.

Más etimológiára egyelőre nem látok lehetőséget.
Előzmény: rkozma (3777)
LvT Creative Commons License 2006.06.07 0 0 3782
Kedves hive!

> A Hiczcel kapcsolatban viszont mindenképpen szlovák eredetből kellene kiindulni, mert ez tősgyökeres szarvasi

Ez nem zárja ki a német etimológiát. Ahogy vannak német nevű magyarok, úgy vannak német nemű szlovákok is. Ez igaz volt már az áttelepedés korában is. De a német > szlovák asszimiláció már itt is megtörténhetett, ahol nagyobb szlovák népességhez csatlakozott kisebb német zárvány (ugyan nem Szarvas, de a Pilisben ez szinte egész falvakkal megtörtént).
Előzmény: hive (3774)
LvT Creative Commons License 2006.06.07 0 0 3781
Kedves non compos mentis

Urgulya: Definit megoldásra nem jutottam. Ami a leginkább valószínűnek megmaradt az ötleteim közül az a szerb-horvát orgulja ’orgona (növény), Syringa vulgaris’ szó, mint névalap. A pest környéki szerb telepekről esetleg kiszakadhatott valaki Nógrádba. Ugyanennek szlovák variációja egy Urg-/Org- alapnévhez járuló -uľa kicsinyítő képző: az alapnév itt is a legvalószínűbben a szlk. orgován ’orgona (növény)’ rövidülése.


Dusbaba: Ilyen írásmóddal, amely s = /sz/ ejtést tükröz cseh és holland, német területről sikerült a jelenkorból adatolni. Cseh kontextusban van Duzbaba variánsa is.

Ami önkéntelenül felvetődik, az egy Gül Baba ’Rózsa atya’-féle török tiszteleti név. Török forrásokban Tavus (Tus) Baba > Tuzbaba adatra találtam (van ilyen személynek emelt türbe, azaz sírtemplom). Itt a Tus-szá összevonódott Tavus elem jelentése ’páva’.

A most valószínűnek tetsző forgatókönyv alapján ez vagy szó szerint, azaz ’Páva atya’ jelentésű tiszteleti névként, vagy (egy ilyen nevű helyről, esetleg türbe környékéről való származás miatt) képzőtlen lakosnévként lehetett egy török személy neve, aki aztán keresztyén környezetbe települt át és idővel keresztyén is lett. Talán német közvetítést tükröz a szó eleji t > d zöngésülés.


Balga: Nem a Balog *név* változata, hanem párhuzamos alakulat. Viszont a balga közszó a balog *közszó* -a kicsinyítő képzős származéka. Ma a balga közszó mentális jellegű nehézségre utal, de az elnevezés alapja vlsz. inkább a fizikai korlátozottság a balkezességtől a csonka, hiányzó vagy nehezen használható végtagokig.
Előzmény: non compos mentis (3771)
playboy2002 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 3780
Ráérősen érdeklődnék a feltehetőleg cigány Czibi /Cibi/ családnév felől.
idrisi Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3779
Valakinek nincs meg véletlenül a Budapesti közlöny 1898, 1909, 1914 -es számai közül valamelyik? Vagy nem tud könnyen hozzájutni?
Abban közölték a névváltoztatásokat, az érdekelne...

Tudja egyáltalán valaki, hogy melyik rovatban adták ezek a változtatásokat közre?

Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3778

Kösz. nagyon érdekes, amiket írtál.

A Gergely: Gerci, Geci becézéséről nem hallottam (gondolom az időközben felvett erősen trágár jelentés miatt), pedig tényleg analóg a Marci, Ferci, Berci képzésével.

 

Hasonló eset a Mátyás - Matyi - matyizni szleng kifejezés kialakulása, itt azonban nem annyira trágár a kifejezés, hogy az eredeti jelentéstartalmat elnyomta volna...

 

Előzmény: LvT (3759)
rkozma Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3777
Kedves LVT!

Köszönöm szépen a választ, sok érdekességet tudtam meg a felmenőimmel kapcsolatban.

Még egy kérdésem lenne.
A lakóhelyem 1794. évi lélekösszeírásában szerepel egy érdekes családnév: RENÁCSAI.
Ezt kerestem a Kázmér M. könyvben, a Radixindexen és az országos telefonkönyvben is, de semmi. Erről tudnál valamit esetleg?

Robi
Előzmény: LvT (3752)
hive Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3776
Megnéztem az online telefonkönyvet, az úr létezik (keresztneve János), tehát nem én írtam el. Ez persze nem zárja ki, hogy egyszer egy anyakönyvvezetőnek sikerült :-))
Előzmény: hive (3773)
csullog Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3775

Kedves LVT!

 

Köszönöm a megfejtést, további jó munkát kívánok!

 

F.

Előzmény: LvT (3761)
hive Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3774

Kedves LvT!

Ismételten csak köszönetemet tudom kifejezni a kimerítő válaszért.

A Hiczcel kapcsolatban viszont mindenképpen szlovák eredetből kellene kiindulni, mert ez tősgyökeres szarvasi (lehet, hogy valaki valamikor elírta, nem véletlenül kérdeztem a múltkor a Hriczre is).

üdv, hive

Előzmény: LvT (3765)
hive Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3773
Hát még az is lehet, de most nem tudom megnézni, mert nincs itt :(
Előzmény: paya5650 (3768)
Cattiva Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3772

Kedves LvT!

Nagyon köszönöm! :-)

C

Előzmény: LvT (3763)
non compos mentis Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3771

Kedves LvT!

 

Nagyon köszönöm a választ, különösen azt, hogy ilyen alaposan utánajártál. Nekem is az volt a tippem, hogy a Birizdó névben, az ó végződés az ov- nak lehet valami változata, csak persze én nem értek a nyelvészethez sajnos. A török korban elég sok ember jött-ment a Balkán és Magyarország között, gondolom, így keveredhetett a család valahogy ide.

 

Köszönöm a Vida és Zsarkó megfejtést is!

 

Még egy-két névvel merítenék a tudásodból:

 

Urgula. Ilyen alakban szerepel a legtöbbször, de úgy látszik a plébánosok bicskája néhányszor beletörött a névbe, mert a XVIII-XX század között még ezekben az alakokban is előfordult: Urgela, Vurgula, Gurgula; végül - az állami anyakönyvezés bevezetése után - Urgulya alakban állandósult. Nógrádi család.

 

Dusbaba. Zala megyében 1876-os születési anyakönyvben szerepel, az anya vezetékneve. Római katolikus. A férj tiroli származású, de nem tudom, hogy a házasságot még Ausztriában vagy már Magyarországon kötötték-e meg.

 

Balga. Szintén nógrádi család. Talán a Balog név egy változata?

 

Köszönöm előre is!

 

NCM

Előzmény: LvT (3757)
non compos mentis Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3770
Köszönöm a - mint LvT későbbi válaszából kiderült - pontos választ!
Előzmény: regisztrálatlan (3750)
dmmddm Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3769

Keves LVT !

Köszönöm szépen,hogy áldoztál az idődből és válaszoltál, nagyon kedves vagy! Rendkívül érdekes - számomra persze - ez a esetleges török eredet. (Egyébként tudomásom szerint családomban sváb és tót szál is van,  a Deli név pedig Jász-Nagykun-Szolnok megyéből jön.)

De nem is szaporítom tovább a szót, még egyszer nagyon KÖSZÖNÖM!

 

Ha netán még eszembe jut érdekes családi név, ugye még jöhetek ? DM 

Előzmény: LvT (3758)
paya5650 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3768

Szerintem is. Konkrétan hive kartácsnő olvashatta félre a saját írását... ;-)
Előzmény: rumci (3767)
rumci Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3767
Pedig szerintem ott van közvetlenül előtte a kulcs: a D betűt O-nak olvasták. :-)
Előzmény: LvT (3765)
paya5650 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3766

> Orenyovszki: Ezt passzolom. Valószínűleg annyira torzult az eredeti hangalakja,
> hogy eddig nem tudtam olyan ötletes lenni, hogy magamban visszaállítsam.

Ráadásul ilyen nincs is, legalábbis se az ismeretségi körömben, se a telefonkönyvben. Valami elírás lehet.
Előzmény: LvT (3765)
LvT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3765
Kedves hive!

> Talán elkerülte a figyelmedet, de a 3725-ös hsz-ban említettem, hogy egyetlen - ovszki végű névnek sem találtam meg az -ócki végű változatát a két település telefonkönyveiben, tehát ez végül is csak kiejtésbeli kérdés, írásban nem rögzült.

Nem kerülte el a figyelmemet, de én általánosságban, e két városon túlmenő hatállyal is válaszoltam.


> a szarvasiak közül a Komlovszki, Mitovszki és Pl(j)esovszki nevekhez nem sikerült települést találnom (a Sztrechovszkihoz jó lehet a Strekov?)

Az alföldi szlovák telepesek esetén a nevek gyakran a másodlagos betelepülést megelőző elsődleges telepre utalnak. Így a helységek lehetne a mai Mo. belsejében is. Ez elsősorban a Komlovszkira vonatkozik.

Komlovszki: Szerintem e mögött a magyar Komló helynév áll.

Mitovszki: Szlovákul a mýto szó jelentése ’vám’. És ahogy sok magyar Vámos helynév van, úgy ez a szlávságban is gyakori: <http://www.mapquest.com/maps/map.adp?formtype=address&country=SK& city=myt>

Pl(j)esovszki: Ez egy ’kopár, csupasz (hely)’ jelentésű helynévre utal – a magyar Pilis etimológia rokona. Ilyen több is lehet, egészen kis „helyi érdekeltségű” kopasz hegyek, területek is, amelyek ma már nem adatolhatók. De a nagyobb települések közül ilyen pl. a szlovákiai Pelsőc (szlk. Plešivec) is.

Sztrechovszki: Nekem itt elsősorban a szlk. strecha ’tető, fedél’ szó ugrik be. Analógiaként megemlíteném a 3759es-ben említett n. Soller név ’tornác, pitvar, szénapadlás’ jelentésből eredő, a ház jellemző elemére utaló etimológiáját, de a strecha lehet egy közeli hegytető is.
AH feltesszük, hogy a Sztrechovszki (Strechovský) magyaros elírás Sztrehovszki (Strehovský) helyett, akkor gondolható Alsó- és Felsősztregova szlovák [Dolná, Horná] Strehová nevére is.


> A berényiek esetében pedig az -ny végűekbe (Benyovszki, Drenyovszki és Orenyovszki) tört bele a bicskám

Benyovszki: Ha nem apanévnek adjuk, akkor talán az alábbi helynévi alapok egyikére gondolhatunk: Bény (ma Bíňa, Szlk.), Bénye (Pest m.), esetleg Benyék (ma Beniakovce, Szlk.), Benyusháza (ma Beňušovce, Szlk.), ill. hasonló ma már nem adatolható nevek.

Drenyovszki: Lehet „helyi érdekű” földrajzi névre, dűlőre, falurészre utaló név az alábbi szlovák szavak egyikéből: dreň ’bél, belső rész; csontvelő’, drieň ’som(fa)’. Nagyobb lehetséges helynévi alaphoz vö. Drienčany (Szlk., m. Derencsény), Drienov (Szlk., m. Somos).

Orenyovszki: Ezt passzolom. Valószínűleg annyira torzult az eredeti hangalakja, hogy eddig nem tudtam olyan ötletes lenni, hogy magamban visszaállítsam.


> Ja, meg persze a Sándorovszkiba, de az tényleg tanyanév lehet (elvégre Berényben magyarok is éltek)

Jut eszembe, nem lehet kizárni esetleg a Sándor tagot tartalmazó magyar helyneveket sem (pl. Pusztasándor, Sándorfalva).


> Vedd fel légyszi a listádra a Hicz nevet is, mert érdekelne mit jelent.

Hicz: Ebből német nevet rekonstruálok, szerintem a n. Hitz magyaros lejegyzéséről van szó. Ez a Hild- ’harc’ előtagot tartalmazó német nevet (pl. Hildebrand) rövidülése n. -(t)z kicsinyítő képzővel.


> P.S. Azóta beszéltem egy otthoni barátnőmmel, aki megerősítette, hogy amit írtam nem csak az én szubjektív véleményem, ezt ő "belülről" is így gondolja.

Szégyellem, de még nem is olvastam el teljesen az e-mailedet.
Előzmény: hive (3748)
LvT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3764
Kedves Wild_Bear!

Mivel eddig nem pontosítottál a Haniš cseh név etimológiáját adom: Ez a Johannes ’János’ név Han rövidülésének szláv -iš kicsinyítő képzős származáka.
Előzmény: Wild_Bear (3707)
LvT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3763
Kedves Cattiva!

Sipiczki: Én kizárnám a direkt lengyel eredetet, hiszen a lengyel helyesírású megfelelőjének – Szypicki, Szipicki – nincs adata. Sőt a Szypecki~Szipecki-nek sincs (N.B. A lengyelek pont fordítva használják az s és sz betűket, mint a magyarok és náluk a cz ejtése is /cs/ nem /c/. Így a látszólag hasonló írásképek valójában teljesen eltérő neveket takarnak.)

Van ehelyett szlovák Šipický. Ez a gyakori szláv Šipek, Šipok, Šipak helynevek Šipik változatához tartozó lakosnév. A Šipik helynevet nem tudom a jelenkorban igazolni, de Kis Lajos a Földjazi nevek etimológiai szótárában említ egy ilyen szlovák helynevet. N.B. Ezek a helynevek a csipkebogyó szláv nevére mennek vissza (mint maga a csipke[bogyó] magyar szó is.)

P.S. Attól még a lengyel származás igaz lehet, hiszen a lengyelek és a szlovákok közt volt átjárás, éppen pl. az elzálogosított szepességi városok kapcsán.
Előzmény: Cattiva (3742)
LvT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3762
Kedves Fülöpmami!

Zölde: Én a te helyedbe meg lennék elégedve a vezetékneveddel, mert ez egy régi magyar személynév folytatója. Ez a személynévként is ismert zöld melléknév -e kicsinyítő képzős származéka (esetleg ebből -e < -é képzővel képzett apanév). A névadás motivációja nem teljesen tisztázott, lehet pl. az, hogy az illető jellemzően zöld viseletet használt.
Előzmény: Fülöpmami (3740)
LvT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3761
Kedves csullog!

Csüllög: Egyelőre arra gondolok, hogy itt csülleng ’Isatis tinctoria’ <http://www.terra.hu/haznov/htm/Isatis.tinctoria.html> növénynév alakváltozatáról van szó. Ennek teljes neve festőcsülleng, mivel festőnövényként kékfestésre használták <http://mek.oszk.hu/02100/02152/html/07/474.html>. Így a név meglehet ruhafestőre utalhat.

Török eredetet nem találtam. A legközelebbi találtam szó a çulluk /csulluk/ ’erdei szalonka’, esetleg ennek magas hangrendbe csapott változatával számolhatunk. Ennek ellenére , lehet, hogy helytálló a török ’telepes’ etimológia, csak ez a szó a szótáraimba nem került bele, így igazolni nem tudtam. Mindenesetre feltűnő hogy se Çüllük, se Çüllüğ alakú mai török nevet nem sikerült adatolnom. Hogy az adatolható Çıllık-ből lehet-e a magyarban Csüllög, abban pedig kételkedem.
Előzmény: csullog (3735)
LvT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3760
Kedves Hmoni!

Huszár: Ezt talán eléggé kiveséztük.

Györgydeák: A gyakori Deák vezetéknév arra utal, hogy első viselője – vagy annak felmenője – falusi jegyző (vagy egyéb latinul is értő írástudó) volt. A Györgydeák név úgy keletkezhetett, hogy a felmenőről való elnevezésre (ezt híjuk apanévnek) nem volt elég a deák foglalkozásnév, mert talán több deák őssel rendelkező család is volt az adott helyen. Ekkor az apanévi ragadványnév kiegészült az illető deák személynevével. Azaz a György deák családjáról van szó, nem a Miklós deákéról. Ezen kívül az is elképzelhető, hogy valaki az anyja vezetéknevét is megőrizte az apjáé mellett: az egyik György volt, a mások Deák, és ezek idővel összeforrtak.
Előzmény: Hmoni (3733)
LvT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3759
Kedves H123Laci!

A „ciki” vezetéknevek esetén a 3734-esbeli felosztással nagyjából egyet lehet érteni, de vannak kakukktojások, amelyek a név keletkezésekor egyáltalán nem voltak „cikik”.

Sőt, az Alpári esetén éppen fordított a hely, itt a falu nevének melléknévi alakja vált pejoratívvá; ennek okát az irodalom nem ismétli. Hasonló a mucsai ’Mucsára való’ > ’faragatlan’.

A Gecziről volt szó, itt az ondót nevezték el egy férfinévvel, ugyanígy lett egyébként a pete ’női ivarsejt’ (< Pete < Péter).

A buzi ’homoszexuális’ igen fiatal szó (XX. sz.-i), a Buzi vezetéknév a Bozi változata, ahely pedig egy Boz helyre utaló lakosnév. Ez szláv eredetű, és innen való a bodza (< bozza < boza) köznevünk is (amely egyben a jelentése).

Nem néztem utána, de tekintve, hogy a genya az én nyelvváltozatomban nemcsak ’aljas ember’, hanem ’gyenge’ jelentésű is, valószínűnek tartom, hogy ez a szó csak utólagosan színeződött át a geci jelentésével, eredetileg a girhes, girnyó családjában tartozhatott (melyeket a gerinc játszi származékainak tartanak, mivel, hogy a girhesnek kilátszik a gerince). Hogy a név ezzel összefügg-e azt nem tudom, de ha igen, akkor sem „ciki” girhesnek lenni, maxmimum igen kellemetlen. De lehet, hogy a Gergely név független származákáról van szó.

Az Ondó név -d képzővel kicsinyített alakjából lett Ondód község neve, amely már 1288-ból ismert. A névre két etimológiát is fektethetünk: az egyik szerint az András név And rövidülésének kicsinyítő képzős Andó származéka változatáról van szó. A másik etimológia az ondó közszóra alapoz. Ez azonban régen nemcsak a férfi ivarnedvet jelentette, hanem mindenféle ’váladék’-ot, sőt ’(köles)korpa’-t, ’durvaliszt’-et. Ez utóbbi még a mai nyelvjárásokban is él, és ez az eredeti jelentése ennek a török nyelvekből származó szónak. Névként jelenthetett olyan szegény parasztot, akinek csak korpa jutott liszt helyett, vagy olyan molnárt, aki ilyet őrölt.

Stb.

Zollai: A ritkasága okán, valamint hogy Zolla települést nem sikerült felderítenem, speciális névalakulásra gondolhatunk. Például:
– A Zolnai név változatára, amely egy Zolna településre utaló magyar lakosnév. Ilyen van a mai Szlovákiában ma Zolná néven.
– Esetleg a n. Soller (vagy hasonló név) tudatos magyarítására (A Soller a régi németben jelentett ’tornác, pitvar, szénapadlás’-t, ami a lakóhely jellegzetességeként lehetett név, a Soll ugyanúgy ’tó(ka)’ jelentésű volt, így vízparton lakót is jelenthetett, valamint lehet a n. Soller, Solla településnevekből képzett lakosnév is.)


Dibuz: Egyelőre passz.
Előzmény: Törölt nick (3739)
LvT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3758
Kedves dmmddm!

Deli: Végső etimológiája oszmán-török, vö. oszm.-tör. deli ’vad, heves’ melléknév. A magyarba a török megszállás alatt átkerülve először ’török katona’ volt a jelentése, majd a beszélők tudatában összekeveredett a dalia szóval és ennek hatására vette fel a ’délceg’ jelentést.

A fenti folyamat mindegyik fázisából lehetett magyar vezetéknév. Tehát lehetett egy török, akit eleve Delinek hívtak és a családja nevével együtt magyarrá lett, lehetett itt maradt török (délszláv vagy más nemzetiségű) katona, aki magyar foglalkozásnévként kapta ezt a nevet. És lehetett egy jó kiállású magyar ember, aki magyar ragadványnévként „jutott” a délceg jelzőhöz. Ebben már csak a személyre szabott genealógiai orientálhatna.
Előzmény: dmmddm (3730)
LvT Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3757
Kedves non compos mentis!

Birizdó: Mint írtam a 3747-esben, nem görög név. Sőt, kerestem a neten a megfelelő Μπιριζδο névre (és lehetséges írásváltozataira ι > η, ο > ω), és nem találtam semmit. Így a görög eredetet kizárhatjuk, még ha a család Mo.-ra Görögo.-ból került is át.

Amit én vélek az az, hogy egy Berezdov (Берездов)-szerű névvel van dolgunk. Ez ilyenformán keleti szláv alakú, de feltehetjük a bulgár változatát, amely átnyúlhat (a mai vagy a régi történeti) görög területre. E név mögött talán egy szláv ’nyír(fa)’ (pl. or. берёза, szlk. breza) szóra visszamenő személynév -ov birtokos apanévképzős származéka áll.


Vida: Mint regisztrálatlan írta, ez a szentnévként elterjedt latin(os) Vitus (vö. #3439, <http://latin.oszk.hu/cgi-bin3/index.cgi?function=index>) név délszláv Vid formájának magyarosodása -a kicsinyítő képzővel. Sőt, már ma is anyakönyvezhető keresztnév: <http://www.origo.hu/utonevtar/index.html?id=1114>.


Zsarkó: Mint regisztrálatlan írta, ennek alapja is személynév, vö. szb-hv. Žarko (Жарко) utó- és családnév. Ez a szb.-hv. žar ’parázs, (átv.) hév, tűz’ szó -ko kicsinyítő képzős származéka.
Előzmény: non compos mentis (3749)
hive Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3756

Kedves LvT!

Nagyon köszönöm a "megfejtéseket".

(Bár a férjem jobb' szeretné, ha a Nass inkább a nassolással lenne összefüggésben, mert az lenne igazán jellemző rá ;))

üdv, hive

 

P.S. Azóta beszéltem egy otthoni barátnőmmel, aki megerősítette, hogy amit írtam nem csak az én szubjektív véleményem, ezt ő "belülről" is így gondolja.

 

Előzmény: LvT (3754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!