Keresés

Részletes keresés

czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44909
Szia!

Most ezt nem értem.A doki vette észre benne a kullancsot?..és nem adott neki Imizolt?Mit mondott a doki a kullancsra?Meg volt már szívódva?
A Scalibor mellett Te nem adsz neki egyéb cseppet is a bőrére?

Nekünk teljesen mindegy,amit Vivi ajánlott kullancsra (az Insecticid fújkálót) Ginának amellett is lett kullancsa.Pedig vagy 15-öt fújtam rá terepre kimenés előtt.

Most volt egy ismerős a kutyasuliból akinek a Kiltix mellett lett babéziás a kutyája.Majdnem meghalt szegény Aga.(orosz agár)

A kőbányai kutyasuliban az ovisok lettek betegek valami fertőző betegségtől ((mind 4 oltásos kiskutya volt) 2 kutyát majdnem elvitt.

Mi úgy néz ki meggyógyultunk,-Gina ma már nem kapott májkrémes kenyeret kaja előtt (abban volt porrá zúzva az antibioticum,majd lefedve még 1 réteg májkrémmel.szépen katonákra vágva),nézett is,hogy hol van az a finomság??

Holnap ha nem esik az eső kimegyünk egy parkba szabadon sétálni...
Előzmény: Topi328 (44903)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44908
Jó neked!
Bárcsak Gina is ilyen békés lenne,vennék neki 5 huzatfogót is!
Előzmény: Döme-Ádám (44893)
janeex Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44907

Sziasztok,

Szegedről, decemberi elvitellel kölykök előjegyezhetők, akár ajándékként is, a karácsonyfa alá :)

krisztina@index.hu

 

barvivien Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44906
A "le kell kaparni"t szó szerint értsd:)
Ved le ebről és egy késsel (amit nem használsz vagy sniccerrel) kapard le az elszíneződött részt óvatossan csak annyira hogy ismét fehér legyen......
A zsír és egyéb piszok réteget képez a nyakörvön amin a hatóanyag nem tud átjutni.....így ha megkaparod felfrissíted...mert a nem a nyakörvön van a hatóanyag hanem a nyakörvben....így nem kaparod azt is le róla:)
Előzmény: Topi328 (44903)
Topi328 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44905

jól van, jó ezt olvasni. talán már a seb is hamar begyógyul, nem fogja kapargászni.

hát a tegnap esti szép időt nem sikerült meghozni...sajna szakad az eső...

Előzmény: Gabiiiiii (44904)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.23 0 0 44904

szia Topi

 

a mezes tej rohogott benne,semmi nem hasznalt.Miota a ti biztatasotokra elengedtem a porazrol ,nagyokat labdazunk,sot ma mar hancurozott is,azota helyreallt a rend es  minden a regi..Meg nagyon vigyazok,hogy a jatek futas legyen,ne birkozas,de annyi energia van benne,hogy a Duracell nyuszi siman elbujhatna mellette..ma egesz nap a bilije nelkul volt,hozza sem nyult a sebehez,egyszer kellett raszolni,mert ugy latom,szepen gyogyul a sebe es mar viszket neki,vakarni akarta...

Előzmény: Topi328 (44903)
Topi328 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 44903

Sziasztok!

 

Secperc, Berry nagyon jól néz ki a képeken, örülök, h talán már kilábaltok ebből a nemevős időszakból.kíváncsi leszek az allergiateszt eredményére.

 

Gabii. olvastam a nevelős topicot, hogy mi van veletek, az írásaid szerint már jól van a kutyid.biztos nem volt egyszerű ez az ivartalanítás, de minden jó,m ha vége jó, ahogy mondod.akkor hatott a mézes tej is?vagy csak a mozgás??:-)

 

más. a scalibor eléggé el van piszkolódva, szerintetek hogyan lehet letakarítani?most elősör volt bent kullancs, a doki vette észre(sajnos) de azt mondtamég jó a scalibor csak le kell"kaparni"? és ha lemosom egy kicsit, akkor kimegy a hatóanyag?

Félix kapott oltást és 2 hét múlva megint. mostanában sokat járunk vele "terepre" ahol szabadon szaladgálhat.olyan aranyos ilyenkor, mint egy kis bolond lót-fut. jelentem a láb melletti séta pórázzal és anélkül is úgy néz ki, hogy megy. szépen figyel közben. ja és új:elkezdett "fiú" módra pisilni!Azt hittem leesik az állam, amikor 3-4 helyen is megállt, hogy jelöljön... aztán még nincs 10 hónapos. most akkor a sétákon végis ez lesz?naggyon menő a gugguolás után...:-))) amúgy eddig a kerten kívül szinte sosem pisilt, nagydolgot meg mi dig hazahozta a kis drága...

 

szép hétvégét mindenkienk, jó kirándulásokat és pihit!remélem, jó kis időnk lesz!

 

secperc Creative Commons License 2009.10.22 0 0 44902

Sajnos nincs itthon Insectidem, és  ár nincs is dőm elmenni venni, mert nemsokára indulunk., de terepre nem megyünk, csak a tanyán lesz a kertben. Ott rendben van tartva a fű és az egész udvar, ott csak nem lesz kullancsos, eddig még sosem volt hála Istennek:-)))) Különben is most szedett be 20 db Polybét:-))) annak a szagát nem szeretik a kullancsok:-))))))))

Reménykedem és megyünk pihenni, mert éppen ránk fér már egy kis kikapcsolódás....

Előzmény: barvivien (44899)
secperc Creative Commons License 2009.10.22 0 0 44901

Mindkettőtöknek!

 

Köszönöm a válaszokat. Hülye vagyok, mert azt elfelejtettem beirni, hogy folyamatos Advantix kezelés alatt áll, utoljára szept. 28-án kapott egyet, csak most ez egy megerősitő adag volt, mert a gyógyfürdetés miatt sűrűbben kell. A Preventic nyakörv is rajta volt aug 14-ig, de akkor az első doki levetette róla, hogy hátha arra is allergiás:-((( Szóval védettsége van folyamatosan:-))))

Most már nemsokára meg lesz az eredmény, hogy mitől is allergiás Berry, és végre lekezdődhet a célirányos kezelés is.....

Előzmény: barvivien (44899)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.10.22 0 0 44900

Bocs Secperc, csak most jutottam ide!

Én is pontosan azt mondtam volna, amit Vivi!

Ezek már a hétvégén nem védenék meg, csak ha eddig is rajta lett volna folyamatosan. Nem tudsz mást tenni, mint "helyileg kezelni", vagyis lefújni a kutyát, s reggel-este alaposan megfésülve átnézni.

Ha másképp tennél szerintem csak hamis illúziót keltene!

 

Jó hosszú hétvégét és kikapcsolódást Nektek is!!!!

Előzmény: secperc (44894)
barvivien Creative Commons License 2009.10.22 0 0 44899

Ha ma raksz rá cseppet az még a hétvégén nem fog hatni....sajnos.....

A csepnek fel kell szívódnia, be kell kerülnie a véráramba........ez kb 3-5 nap.

Ha nyakörvet raknál rá az sem hatna........annak a hatóideje egy hét.

Amit én tennék az Insecticid-el(fressnapba lehet venni eladók marhaságait nem meghalgatva) befújni este reggel.....és átnézni őt este reggel......ha raksz rá cseppet ha nem......

Előzmény: secperc (44897)
secperc Creative Commons License 2009.10.22 0 0 44898

Szia gabiiiiiiiiii:-)))

 

Tudod, ha az ember tudná, hogy elesik leül....

Igy vagyunk a kutyával is, meg még sok sok mindennel. Ki kell kisérletezni, vagy saját káron megtanulni:-((((((((

Vivi is + Eni is + én is szerintem túl sokat tanultunk a magunk kárán, ezért próbálunk segiteni másokon, hátha......

Előzmény: Gabiiiiii (44896)
secperc Creative Commons License 2009.10.22 0 0 44897

Vivi!!!

 

Lécci válaszolj az alábbi kérdésmre!!!

Pont ez miatt, hogy ne legyen berry még Lyme kóros  vagy babéziás is:-((((((((

Előzmény: barvivien (44895)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.22 0 0 44896
tegnap beletettetek a fulembe a bogarat,hogy tenyleg,miert is nem engedem el a kutyat? Ugyhogy ma reggel elengedtem,labdaztunk,mint regen,fut,mint egy nemnormalis versenylo,ebbol arra kovetkeztettem,hogy nem faj a sebe es a futkarozs meg is hozta az eredmenyt,kimozgattam belole a cuccot vegre...ugyhogy minden jo,ha a jo a vege,ez a gond is megoldodott
barvivien Creative Commons License 2009.10.22 0 0 44895

Csak hogy senki se legyen nyugodt, a Lyme-nak van olyan "fajtája" is amelyik visszatér......

Kikezelik az ebet, mert valahogy rá jönnek mi a baj....mert nem olyan egyszerű rájönni ......majd pár hónap múlva a kutya pl elkezd sántítani, és újra Lyme-os kullancs előzmény nélkül.......megint egy antibiotikum kúra...és ki tudja mikor jön elő újra......támadja az izmokat és igen alatomos egy betegség...jó nem viszi el pikk pakk a kutyát mint a babézia....de akkor is egy alatomos disznó.........

secperc Creative Commons License 2009.10.22 0 0 44894

Sziasztok!

 

Szia Döme-Ádám:-))

 

Akkor most mi védi? Készülök vele a tanyára 3 napra, ha nem lesz rajta spot, + a nyakörv sem, akkor mi védi a kullancsok ellen, ha ma nem teszem rá az Advantixot?

Előzmény: Döme-Ádám (44892)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44893

Györgyi!

Nálunk Dömének van "huzatfogó egere", aki ugyan félfülű, s már az is csak lóg neki, de ennyi kárt tett benne pont most 1 év alatt (másfél éves szülinapjára kapta tavaly). Pedig egész nap húzza-vonja, rázza, lohol vele, szinte le sem teszi, csak ha a feje alatt párnaként használja. Egyszerűen imádja!

Szerintem ez is temperamentum kérdése. Döme kiskora óta szerencsére nyugodt, nem rongáló kutyus, az összes "bűnlajstroma" 1 (!) lábtörlő, amiből a zöld színeket kifűzte. A játékai is eléggé tartósak, egy plüsskacsát 3 hónap alatt fejezett le mindössze, melynek a második példánya (utánpótlása) másfél éve egyben van, mintha új lenne, pedig hurcolássza, mutogatja mindenkinek.

Viszont tavaly ősszel kertészkedett rendesen, amivel azóta szerencsére szintén felhagyott!!!   A múlt héten metszett le pár szál krizantémomat, amikor az a viharos szél volt: utólag rájöttem ismét igaza volt, mert a szél előbb-utóbb úgyis letörte volna, most viszont idebent a vázámban díszeleg a virág!

Előzmény: czaltikgyörgyi (44860)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44892

Secperc!

Az Advantix-szal, mint minden spot-tal várj 2-3 napot fürdetés után, különben hiába teszed fel rá! A felszívódásához szükséges ugyanis bizonyos mennyiségű faggyúréteg a kutya bőrén, amit a fürdés most fellazított, leoldott. Így kell pár nap, míg visszatermelődik.

Előzmény: secperc (44890)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44891

Sziasztok!

 

 

úh, rengeteget írtatok, majd végigolvasom normálisan, addig is kis reakció.

 

Nekem a kutyák oltva vannak lyme ellen. lehet h gyógyítható, én mégis azt mondom, ha esélyem van megelőzni a bajt én inkább beadatom. Azok a kutyák akik ráadásul sokat vannak kint terepen (nem csak mezősön ahogy mi hanem gondolok a parkokra is...) veszélyeztetettek. a babesia ellen is lesz majd oltás, de az még a jövő zenéje.

 

persze mindenki döntse el maga.

 

Plüssállatok... Nos igen. Nekem ugye bejárósak a házba, így elég szorosan találkoznak plüssállatokkal (gyűjtöm őket, khm...), de nem nyúlnak hozzájuk. mondjuk nem is az ővéké, erre soha nem is kaptak lehetőséget. Nálunk a teniszlabda a menő (készlet van ám itthon), illetve néha-néha kapnak valami csipogós gumijátékot. slussz. ennyike. azokat sem szedik soha szét. egyedül a nagyméretű gumicsirkét kapta szét Kyra, de az is sokáig tartott neki. A feka nem rág, ő csak hurcol, de mondjuk nála az előlhagyott zoknik a kísértés... idénként egy-egy áldozatul esik ennek a hurcolásnak, de azt sem rágja csak hordja nekem. Kyra néha a fáskamrából kilop egy egy farönköt, azt rágja, illetve ha hazaérünk ezekkel a holmikkal a szájában fur oda hozzánk. mondjuk ők apportoztatva vannak, de így elég nekik ez a játék. (meg persze egymást tépik, hahaha)

 

Györgyi! megmondom mi a baj. az, h véresen komolyan veszed ezt a Gina kiképzést. De tényleg. Nem kell. Alapokat tud az a kutya, így nem értem miért feszülsz ennyire.

Tipikus kutyasulis betegség, kiképzőpályán működik, a kapun kívül meg nem. ez csak azért van, mert Te is másképpen viselkedsz a pályán kívül. Ha "bulizni" mentek ki, ott véleményem szerint nem kell egrecíroztatni a kutyát ok nélkül. minek? felesleges 5 perc buli után hívni, nem fog jönni. ha tanulni is akarsz a buli közben, ahhoz más kell. meg lehet kérni a társakat h segítsenek benne. mehettek mondjuk picit láb mellett (ők is!), majd megint játék, feloldás. Így a teljesített munka eredménye a játék. én itt b@sztam el. mindíg előbb a játék volt, hozzá is szokott. nem. most már (ha csak nem kifejezetten lazulunk) mindíg meló, majd jutalmul játék.   nem kell nagy dolgokra gondolni, és nem kell görcsölni. egy valamit kell tudatosítani Ginában. Azt hogy ha kutyák is vannak ott, akkor is  parancs az parancs. ezt pedig csak úgy éred el ha beleteszed h rád kell figyelnie fél szemmel. naná h izgalmasabb a fajtatársakkal kergetőzni, és ez így helyes, de ettől még a főnök te vagy. mindezt persze sok jutalmazással, dícsérettel, motiválva. legyen érdemes rád figyelnie... nekem ez folyton gond volt a Carlossal, néha még most is huncutkodik... De sok gyakorlással lehet ezen javítani. és ezt a vav-on tanultam meg. amikor úgy is dolgozott a kutya h körülöttünk volt 20 másik... tüzelés előtt álló szukák is... és persze nem tisztes távolságban hanem közvetlen közelben.mégis ment. előtte pár hónappal ezt még el sem tudtam volna képzelni. ennyit jelentett h motiválva volt.

secperc Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44890

Sziasztok!

 

Ma voltunk a dokinál, végre levették a vért az allergia teszthez, 10 nap múlva lesz eredmény nov. 3-án.

Mérlegelés is volt most már 36 kg:-))) 

2 kg-t hizott a 2 hét alatt. Szóval most már teljesen rendben van. Megkapta az oltásokat is (emlékeztető kombinált + veszettség ellen) + féreghajtót is kapott, na meg Advantixot is, majd holnap rátesszük mert ma voltunk még fürdőben is, még a doki előtt a kozmetikában, úgyhogy nagyon szépek voltunk:-))))) - de a fürdetés napján nem szabad semmit rátenni a bőrére, várni kell egy napot.

Majd beszámolok az eredményről.

czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44889
Nekünk sincsen Lyme ellen a Gina,(de lesz) bár az állatorvos azt mondja,abból meg lehet gyógyítani kutyát,-ellentétben a babéziával ami ugye azonnali beavatkozást igényel.
gyereknek nincsen Lyme ellen. (ez érdekes)
A másik ami van gyereknek,az Marcinak van ,már most kapott 3.x emlékeztetőt,-ez 3 évig hat.(állítólag)
Előzmény: Gabiiiiii (44886)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44888

ha cirkuszolna,csinalnek,de mivel olyan kis beletorodoen tudomasulveszi,a szivem szakad meg,de most mar ezt az egy hetet kibirja.Ha tudom,hogy tudok 100%-ra csak ra figyelni,olyankor kicsit le szoktam venni.Meg eveshez meg setahoz..Olyankor massal van elfoglalva,nem a sebevel:)

 

De inkabb most legyen ilyen kis arvakutya kinezete,mint kesobb fajjon,vagy valami gaz legyen a sebevel...

Előzmény: barvivien (44887)
barvivien Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44887

És ha csinálnál neki body-t?

Rossz agyobb póló és itt ott csomót kötni rá hogy a sebéhez ne férjen hozzá......

Előzmény: Gabiiiiii (44884)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44886
ne is mondd...a dokinak sikerult radumalnia a Lyme oltasra,mig a gyerekek nincsenek oltva:)
Előzmény: cheereck (44883)
cheereck Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44885
unalomból. :) Blues is azért rágta szét két tálját a hétvégén...
Előzmény: czaltikgyörgyi (44876)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44884

ha hazamegyek,leveszem rola a gallert egy kicsit,mert annyira kis bena vele,de eleg hamar visszakerul,mert azonnal nyalogatni kezdi a sebet es nem eri meg az a par perc szabadsag azt,hogy kitepje a sebet,vagy elfertozze..

 

Hal istennek nem kulonosebben zavarja,ovatosabb vele,nem fer be egy csomo helyre,agy ala,ahova maskor gond nelkul,de ez legyen a legkevesebb baj vele..

Előzmény: cheereck (44881)
cheereck Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44883
remélem lyme ellen is beoltattad, és a gyerekeidet is kullancs-encephalitis ellen! ezek nem jönnek rosszul, ha az ember kirándulgat.
Előzmény: Gabiiiiii (44880)
cheereck Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44882
a doki azt mondta nekik,hogy az ilyen kis uzsonnászacsik általában gond nélkül kijönnek, ha nincs benne komolyabb tartalom, mert kilapul.
Előzmény: czaltikgyörgyi (44867)
cheereck Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44881

szerintem dokija válogatja. nálunk mondjuk benne volt az antibio, és szerintem  a varratszedésért se kért pénzt (bár ebben nem vagyok biztos, mert nálunk volt egy kis gubanc, nem szívódott fel rendesen egy helyen, és ott begyulladt). gallér nálunk nem kellett, de a chip itt is 5000 ft körül lehet.

Előzmény: Gabiiiiii (44868)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.21 0 0 44880
na varjunk,ezek ellen oltva van,ez nalam azert a szukseges kategoria,de kennelkohogese mar volt,hamar kigyogyult,azellen nem oltatok es immunerositot sem kap
Előzmény: snepf (44878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!