Keresés

Részletes keresés

Sony Black Creative Commons License 2019.11.26 -2 0 35255

Dehogy, harcolok... meg nem is akarok kiérdemelni semmit. Egyszerűen problémákra adok tanácsot, ha hagyják. Ennyi.

Előzmény: lala1961 (35253)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.26 -3 0 35254

"Minden topikban megtalál valaki? Hogy van ez? Összebeszéltek?"

 

Nem, minden topikban ugyan az a 2-3 ember talál meg magának.

 

ÓÓ Hogy a szálka szúrja ki a szemed! :) Kultúráltabb emberek így írják: Igazad van, bocs."

 

Ezt megint csak nem. Ha figyelmesen elolvasod az eredeti hozzászólásom szövegét, akkor észreveszed, hogy ugyan azt a szót írtam oda ahova nem azt akartam. Ezt más észre is vette. Na meg van aki nem veszi észre, van aki nem tud értelmezni...

Vagy csak nem szúrja ki, hogy nem direkt írtam... És ezért írtam a vastagon szedett hozzáoszlást is, mert a szövegkörnyezetnek nem az a volt a lényeges pontja, amibe belekapaszkodott. 

 

"Mert annyi a kókler, hogy inkább magad uram..."

 

Én ezt pontosan tudom. Részben ezért is döntöttem úgy 5 éve hogy foglalkozást váltok, és pontosan emiatt vagyok itt fent a fórumon, hogy ne nézzenek hülyének más laikus embereket a "nagy szakik"!

 

"Egyébként meg gratulálok a mestervizsgádhoz!"

 

Köszönöm

 

A stílus meg marad ;-)

Előzmény: Törölt nick (35252)
lala1961 Creative Commons License 2019.11.26 0 3 35253

Üdv Sony Black Mester ! Szerintem a szerénység célravezetőbb magatartás ebben a virtuális térben , a tekintélyt meg jobb ha kiérdemli a polgár, mind ha kiharcolná magának !:-)

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.26 -1 2 35252

A stílus a probléma....

 

Amiket leírsz az mind rád illik.

Minden topikban megtalál valaki? Hogy van ez? Összebeszéltek?

Ha pedig el kell fogadni a stílusod az csak úgy megy ha te is azt teszed mással.

Szakmai bizonyítást nem sokan kértek tőled, ha hibázol azt akkor is véded, ha tudod, hogy nincs igazad.

Idézet tőled: ÓÓÓ Hogy a szálka szúrja ki a szemed! :) Kultúráltabb emberek így írják: Igazad van, bocs.

Erre képtelen vagy. Miért?   -Ilyen a stilusom....   (ez stílus???? )  

 

Lehet akit te öt évvel ezelőtt letegeztél, ma jó napot doktor úr-nak kell szólítanod!

Lehet, hogy ide nem csak gépésztudományok doktora ír? Mert annyi a kókler, hogy inkább magad uram....

 

 

Egyébként meg gratulálok a mestervizsgádhoz!

 

 

 

 

Hát..... na.

 

Előzmény: Sony Black (35251)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.26 -3 1 35251

Ki pöcsméreget itt??? Én nem vagyok fórumra való?!

Egyfolytában kötözködtök nem veszed észre! Arra gerjedtek, vagy arra áll föl, én már nem is tudom... de egyfolytában a fogást keresitek rajtam, vagy akiről kiderült hogy szakember. Mindegy mit írok, csak valahogy tudjatok cáfolni!!! Ez a lényeg a részetekről. Ami igazából szerintem csak egyszerű féltékenység. De hát csináljatok csak... lekakilom :)

Innentől kezdve egyikőtök írására sem reagálok. Most tettem ezt utoljára. Nekem itt semmit nem kell bizonyítanom. Sem szakmailag, sem máshogy... Laikusoknak segíteni vagyok itt, ezt már többször leírtam. Foglalkoztatok ti is velük, ne velem!

Fog menni? ;-)

Előzmény: Törölt nick (35244)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.26 -4 1 35250

Jaahj istenem... Némely faternak ez a vesszőparipája, de unalmas ez már. 

Én vállalom magam, nincs is ezzel gond. Csak az a baj, hogy amikor beletörik a bicskátok a szakmázgatásba velem szemben akkor mindig előhozzátok ezt. 2-3 nagy arcú semmittevő tudálékos van itt aki erre hokizik... Nulla szakmai múlttal, vagy jelennel. A másik topikban olyan szépen fogalmazott az egyik hozzászóló:

Lehet akit te öt évvel ezelőtt letegeztél, ma jó napot doktor úr-nak kell szólítanod! Na ez az amit nagyon nehezen vesz be a gyomrotok! Azt gondoljátok, csak az lehet szakember aki 20-30 éve ezt csinálja. Pedig nagyon nem. Elárulom, hogy nem egy ilyen nagy mellényű szakembert aláztam porig, mert kb annyi köze volt a szakmához, mint nekem a kenyérsütéshez.

Arról nem beszélve hogy már meg van a mesterlevelem is, szóval a megszólítás ezért ezentúl neked: MESTER! ;-)

 

Előzmény: joevagyok68 (35221)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.26 -3 0 35249

"Az emlegetett konferenciákon rétegtárolóról meg nem esett szó ...ugye !?  :-P"

 

Az elkészített meleg vizet bele engedjük egy tartályba, AZ NEM INDIREKT FŰTÉS!!!!!!!!!!!

Azt írtam nem tud külön tartályt FŰTENI!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nyelvtanórát is tartanom kell, szövegértelmezés.... beszarok, nem hiszem el.

 

Előzmény: joevagyok68 (35207)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.26 -3 0 35248

Az sose volt belül zománcos az a cső. :) belülről a tartályt zománcolják, így a győkigyó kiviölről lesz zománcos hapsikám ;-)

Előzmény: PetiCsokvaomány (35206)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35247

A működésben "rendellenesség" előfordulhat. Igen, túl vagy alul-fűtés lehet.

Termosztátot olyat veszel amilyet akarsz, "helyiség-érzékelőből"  a hozzávalót kell, hogy kommunikálhasson a kazánnal, meg ne vágja haza az alaplapot.

De előbb legyen kazánod...

 

Szigetelés: a helyiségenkénti hőigény megmutatja mennyire "jó",  megtudod, adott radiátorral milyen előremenővel tudod kifűteni.      (Megnekérdezdhogyan! :-D  )

 

Előzmény: gazaa (35246)
gazaa Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35246

nem tudom, hogy a 30 cm N+F PTH tégla és 10 cm külső szigetelés, valamint 25 cm tetőtéri szigetelés "jónak" számít-e. 

mi baj lehet abból, ha megveszem, felteszem az északi falra a hőmérséklet szenzort, nem fűt megfelelően, túlfűt? ha nem a gyári termosztátot teszem fel, akkor nekem is a kazánon kellene a szervizmenüben állítgatnom, ami nem tudom hogyan hat a garanciára.

Előzmény: Törölt nick (35243)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35245

Egyébként a Honeywell evohome  lefedi a kívánalmaid, -mondjuk nagyon nem olcsó.

De akármelyik kazánhoz jó, "csak"  felpattintod a szelepeket, és helyiségenként agyusztálhatod, távfelügyelheted.

Előzmény: gazaa (35240)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.26 0 2 35244

A stílusotok a probléma. (saját mika topikjában is vergődik a puszipajtásod, 4-5 éves mester)

A te hsz.eid is.... hát na. Nem nektek való a fórum, ha csak ennyire futja.

Nem a szakmaiság miatt!! Az nagyon is kell.

Nem véletlenül R.O. az aki szakmailag IS akar és tud segíteni. 

Oldalak ugranak a pöcsméregetés miatt  mert nem tudtok túllépni a pökhediségtől.

 

Szerénység elftársak.  :-)

Előzmény: Törölt nick (35237)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35243

 le akar beszélni az időjáráskövetésről és a külső hőmérséklet érzékelőről

Azt hiszem mindkettő ugyan az.

 

a megfelelő jelleggörbe kiválasztását illetően

Bizony  sok idő és türelem kell hozzá.

 

Nálam a szigeteletlen házamban jól működik. Már a sensys magában is elég lehet.

Ha jó a szigetelésed, ott lassabb a hűlés, nincs értelme "követni".  

 

Előzmény: gazaa (35227)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35242
Üdv.Van egy eladó sensys,ha érdekel valakit!1 hetes!;))
Dexter810323 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35241

nem, szerintem én keverem

 

van CT200 okos piszkálható stb.

 

ha nem lenne CT200 akkor lenne! NTC és a kazánon a P0 P1 P2 álligatás, emellé azért kell az ON-OFF, mert ha nem szellőztetünk ebből a 3 paraméterből már tudna fűteni a kazán anélkül hogy tudná mennyi fok van a helyiségben (ha a görbe jól be van lőve) viszont az ember szellőztet is néha, és azt a kazán ON-OFF nélkül nem tudná...

az NTC az a pár száz forintos külső hőm érzékelő akar lenni, amit évekkel ezelőtt irkáltak sok sok poszttal arrébb, hogy felesleges megvenni a külső hőm érzékelőt, mert gyakorlatilag egy ellenállás az egész... de ez kívülre vonatkozik.

 

hozzám mikor jöttek felrakni és beüzemelni a kazánt a szerelő megkérdezte hogy mit szeretnék mellé:

1. külső hőm érzékelő (BOSC tizenezer forint) a falra északi oldalra és egy olcsó ON-OFF természtát, mivel a kazánba van építve az időjáráskövető nem a termosztátba simán menne azzal is,

2. Valami saját márkás termosztát és abból van vagy 10 féle. mivel nagy a lakás, sok a helyiség és a radiátor a későbbi bővíhetőség miatt lett CT200 nálam.

 

de így 2 hónap intenzív használat után azt merem mondani hogy simán menne egy pár száz forintos NTC az északi falra, és a legolcsóbb ON-OFF rendszerrel is.

 

csak kellemetlen a fűtetlen gépésztérbe lesétálni hajnalba félkómásan hogy szervízmenübe 1 fokkal feljebb toljam a görbét, mert fázik az asszony, és kell neki 0,3 fokkal több a lakásba...

Előzmény: ice device (35239)
gazaa Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35240

két kérdés volt. :)

 

  • az egyik, hogy a gépész a computherm termosztátot javasolja, mert szerintem az Amico drágább és nem is feltétlen szükséges. ez egy vélemény, de kíváncsi vagyok a véleményetekre ebben a témában. ami szóba jön az a comptherm (ajánlották, olcsó), amico (gyári) és tado (okos)

 

  • a másik ettől független dolog, hogy le akarnak beszélni a külső hőmérséklet szenzorról, amit közvetlen a kazánba csatlakoztatnék. az állítás szerint nagyon nehéz (és talán házilag még nehezebb) beállítani a megfelelő jelleggörbét a kazánon. ebben is kérném a véleményetek.

Köszi!

Előzmény: ice device (35239)
ice device Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35239

Akkor már nem is értem :)

Kell a külső szenzor?

vagy elég a belső ntc vagy kavarok valamit? ;)

Előzmény: Dexter810323 (35234)
nagykunsági Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35238

Gondolom forrasztásban magadra értetted, hogy kókler. 

 

Csak szeretnél olyan minőségben forrasztani mint én. 

 

De hát ahhoz még nagyon sokat kell tanulnod. 

Előzmény: Törölt nick (35237)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35237

felkaptam a vizet. segítséget kér egy hölgy. nem szakmait kap! kokler megkifogásolja a forrasztásokat.

sokat segített vele.  a ciki hogy a gány munkájára büszke.

Előzmény: joevagyok68 (35221)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35236

nem néztem kazán tipust, lehet nem indokolt , de lehet az , valszeg nyitott a rendszer. De csak szebb megoldás?

Előzmény: Törölt nick (35219)
Dexter810323 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35235

Javítok ON-OFF szerintem azért kell neki...

Előzmény: Dexter810323 (35234)
Dexter810323 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35234

Igen jól érted

L1->

P.0 - külső hőmérséklethatár autómatikus nyári lekapcsoláshoz

P.1 - a fűtési jelgörbe B pontja külső hőmérséklettől függő szabályozáshoz

P.2 - a fűtési jelgörbe A pontja külső hőmérséklettől függő szabályozáshoz

 

így gyakorlatilag egy jó görbével fölösleges a CT200 :D mert az NTC ből szedett infók alapján simán tud fűteni akár ON-OFF nélkül is.

Előzmény: ice device (35233)
ice device Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35233

Magán a kazánon? jól értem?

Előzmény: Dexter810323 (35232)
Dexter810323 Creative Commons License 2019.11.26 0 1 35232

Boschnál szervíz módban van lehetőség a görbét piszkálni a kazánon, úgy sokkal macerásabb, viszont így az ON-OFF termosztáttal is figyelembe venné mondjuk a sima külső hőm. érzékelőt (gondolom) más típussal nincs tapasztalatom ;)

Előzmény: ice device (35229)
ice device Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35231

Mellette vagy helyette? :)

Inkább a kazánhoz valót tenném, azzal biztosan tud kommunikálni.

Előzmény: gazaa (35230)
gazaa Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35230

Opció az E300 mellett a gyári Immergas Amico és az okostermosztát Tado is.

Előzmény: ice device (35229)
ice device Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35229

Az jó amit írtál a Bosch termosztátról, DE a computherm nem tanulós és nem is lesz az, csak on-offban működik, csak a távvezérlést tudja ;)

Előzmény: Dexter810323 (35228)
Dexter810323 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35228

Computherm szabályzóval kapcsolatba nincs tapasztalatom, de van egy CT200 és egy Condense 2500W kombóm, és meg tudom erősíteni hogy a görbe beállítása (hogy is mondjam macerás)

VISZONT: megéri szenvedni vele!

a CT200 miatt telefonról tudom piszkálni, értelmetlen a program magyarra fordított része, így 2 hónapja ismerkedek vele, rengeteget segített ez a fórum benne még ha nem is konkrétan ehhez a típushoz...

130nm (40 éves B30 ból épült lakás) eltoltszintes 2,5 emelet, 10 túlméretes radiátor csak radiátor fűtés, 4 éves műanyag ablakok, és 4 éves 8 centi szigetelés oldalt, 20 centi kőzetgyapot (most tettem fel), két szomszéd fűt, év elején vásároltam a lakást, és akkor kezdtem el a fűtést újraépíteni, saját elgondolásból, saját számításokkal, saját tervezéssel, saját kezűleg, eddig úgy néz ki hogy működik. 

a külső hőmérséklet érzékelő vicces tud lenni legalábbis Bosch-éknál, olyan mint ha nem venné figyelembe a benti hőmérsékletet

egy példa:

kezdetben kértem tőle 21,5 fokot, erre 26 fokig fűtött, és nem magától hagyta abba, akkor még fogalmam sem volt a jelleggörbéről... elkezdtem piszkálni, elvileg a cucc öntanulós szóval utólag kiderült minden piszkálás után hagyni kell őt hagy tanuljon.

most ott tartok, hogy 22 fokot kérek, 22,5 van állandóan, a radiátoraim alig langyosak, kellemes meleg van bent (2 éves a lányom, neki fontosabb inkább, és mert nincs padlófűtés) a görbe kb 0,4-es vagyis 46-47fok a végpontja, viszont átmeneti időszakban túlméretés kazánnal... játszani kell vele, most hogy jött egy pár nap hidegebb, lejjebb vettem a kazán max teljesítményét, így lassabban fűt fel, de folyamatosabban és ergó mérséklődtek a ki-be kapcsolásaim, a gázórán látszik :) .

Amúgy lehet hogy nem spórolok vele de az is lehet hogy igen. az előző lakásunk egy 2 konvektoros 60 nm-es 120 éves vályog ház volt fagerendás födémmel, ég és föld a 2...

ha érzel magadban ambíciót és van türelmed játszani vele, akkor szerintem megéri.

Előzmény: gazaa (35227)
gazaa Creative Commons License 2019.11.26 0 0 35227

a gépész le akar beszélni az időjáráskövetésről és a külső hőmérséklet érzékelőről, mert neki negatív tapasztalatai vannak vele a megfelelő jelleggörbe kiválasztását illetően. nektek mi a véleményetek erről?

termosztátnak a Computherm E300-at ajánlotta az Immergas Amico helyett. valaki már használta a Computhermet?

Előzmény: Törölt nick (35211)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.11.26 0 3 35226

+1 a befejezésre, uncsi

Előzmény: Házas Ember (35225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!