Keresés

Részletes keresés

gabeszmakesz Creative Commons License 2010.04.14 0 0 9144
Tisztelt Urak!
A minap találtam rá fórumukra, ahol rengeteg információt találtam elhagyatott katonai létesítményekről, bázisokról. Ezúton is köszönöm a hozzászólóknak.

Az Urak Azstala nevezetű létesítmény igencsak felkeltette érdeklődésemet. Egy művészeti alkotóbázist szeretnék megvalósítani műtermekkel és kiszolgáló egységekkel, melyhez helyszínt keresek Budapesthet közel.
Ahogy néztem a fotókat, úgy tűnt, hogy az Urak Asztalan található a rakétasilókból pl. ideális műtermeket lehetne kialakítani nyílászáró beépítésével.
Információt szeretnék, hogy milyen épületek vannak még a területen, milyen állapotban, kihez tartozik ez a bázis, nem fertőzött-e a terület, megoldható-e a vízbekötés és szennyvízelvezetés és egyáltalán tervezett hasznosításáról. Tervezek arra egy túrát magam is. Bármilyen információt szívesen veszek.
Köszönettel,
Gábor Úr
KT1 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 9143
 Respect !
Előzmény: hadsz (9139)
charlie21 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 9142

hát van energiád!!!

Gratula!!

Mivel voltam ott ezért tudom milyen babra munka lehetett felmérni.

Előzmény: hadsz (9139)
schlumberger Creative Commons License 2010.04.14 0 0 9141
Szép munka, gratulálok!
Előzmény: hadsz (9139)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2010.04.13 0 0 9140
Köszönet. Ez lesz az.
Előzmény: Volt tüzér (9138)
hadsz Creative Commons License 2010.04.13 -1 0 9139

Üdv mindenkinek!

 

Már régóta terveztem,hogy a nagyteveli vezetési pontról is készítek egy 3D-s modellt,hogy jobban "kézzelfoghatóbb" legyen az ojjektum...  : )

Az elmúlt hónapban a pápai paintballosok segítségének köszönhetően többször is volt alkalmam nyugodt körülmények között felmérni a bunker minden részletét.Schlumberger kolléga és barátai remek társaságot nyújtottak.Egy barátomtól kapott lézeres távmérő lényegesen gyorsított a dolgon,de még így is elég tökölős meló volt...

Impozáns méretű bunkerről van szó,aki járt ott az tudja miről beszélek.A főfolyosó teljes hossza 187m,az ezzel párhuzamos szervízalagút is 105m,a mellékfolyosó 80m.Összesen mintegy 148 helyiségből,szobából,kisebb-nagyobb teremből áll.

A modellről készült képeket feltöltöttem a képtáramba:

http://cid-3d4536ec98de30c8.skydrive.live.com/albums.aspx?lc=1038

 

néhány kép mutatóban:

 

 

Volt tüzér Creative Commons License 2010.04.13 0 0 9138

Fótról Pest felé menet hajdan volt a BM-nek egy központi fegyver és egyéb anyagrakltára. Ez Budapest és Fót között kb. félúton volt (nem Földvár felé) ahogy megyünk Fót felé, bal oldalt. Ez az objektum is közvetlenül a főút mellett volt.

Előzmény: Allesmor Obranna (9137)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2010.04.13 0 0 9137
Sziasztok!

Pár napja tettem fel itt egy kérdést a Fóttól délre levő egykori laktanya ügyében, amire még egyelőre nem kaptam választ. Érdekelne, hogy mi lehetett az az objektum. Eddig egy infót kaptam, mely szerint a Határőrségé volt.
A háromszoros kerítés nyoma még most is felfedezhető a google maps-en, de én ezt még élőben láttam, aktív időszakában. Kép:










A létesítmény a hármoszögletű terület közepén volt. Pár éve az azóta felépült M0-ról még látszott, mikor bontani kezdték.
kerozingozos Creative Commons License 2010.04.12 0 0 9136
Sziasztok!

Bár nem kihalt laktanya, szerintem részben ide tartozik a link, mivel megyszünt fegyver rendszerről és alakulatról szól:

http://www.kerozingozos.hu/2010/04/12/elet-a-papai-mig-21-esek-mellett-1-resz-minden-kezdet-nehez/

Üdvözlettel: Iceman
Volt tüzér Creative Commons License 2010.04.12 0 0 9135

Nem a rangkórság a lényeg.

Van az a mondás, hogy "nem a ruha teszi az embert." Ám a katonát  jórészt igenis a ruhája teszi. Az pedig akkor ér valamit, ha egyrészt célszerű, stb, másrészt meg ha elegáns, látványos, "katonás". ehhez hozzátartozik az is, hogy a különféle jelvényeknek, kitüntetéseknek helye van az egyenruhán.

Nem is hiszitek el, hogy mennyire nagy megtiszteltetésnek éreztem, amikor nyugdíjas zsaruként kitüntettek egy olyan lógó dologgal, amit egyébként civileknek adnak és pénz sem jár vele. De nekem nagyon jól esett. Pedig ez tényleg nem rangkórság.

 

Előzmény: schlumberger (9132)
nagypolc Creative Commons License 2010.04.12 0 0 9134
Köszi a választ..A lillafüredinél az erdészet felettire gondolsz?
Előzmény: Törölt nick (9130)
nagypolc Creative Commons License 2010.04.12 0 0 9133
Szia, megköszönném ha egy pár helyet irnál gyár környékén.Mondjuk utca ,vagy google map link.Elöre is köszönöm! 
Előzmény: bodrostomi (9128)
schlumberger Creative Commons License 2010.04.11 0 0 9132
Mi már régen tudjuk, hogy jó fej vagy!
Szerintem (én sose voltam rangkórságos) ez többet ér, mint a szőnyegen lépkedés, bár akit személyesen megismertem közületek, mindet jó embernek tartom, és szakmája kiváló ismerőjének.
Előzmény: Volt tüzér (9131)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.04.11 0 0 9131

Nem sajnálok semmit, ami elmúlt. Olyan dolgokat sem, amit majd esetleg az orrom alá dörgölhetnek a legfelsőbb ítélőszék előtt. De az akadémiára, majd a nemzetvédelmi egyetemre tényleg nem jutottam el, amikor még lett volna értelme.

Ez a megemlékezés dolog él most is, de most azokról szokás megemlékezni, akik odavesztek a Donnál vagy egyéb helyeken. Én szerencsére nem tartozom ebbe a körbe.

Tettem néhány esküt, kétszer tiszti fogadalmat is tettem, de nem várom azt, hogy holnap nekem kell sorba állni valami hatalmas nagy jutalomért. Különben is, már késő. Majd valamikor rólam és a hozzám hasonló marhákról is megemlékeznek. *

Mikor vége lett mindennek, le kellett vetnem a zöld nadrágot és fel kellett venni a kéket (nem a légierő kék nadrágjára gondolok) csak azért váltottam, mert megszűnt alólam az, amire korábban az életemet feltettem, amire az életemet tettem fel. Utána az tekintettem az életemnek.

A nyitást egyébként azért eresztettem el, mert amikor még lett volna, akkor nem jutottam be az akadémiára, később meg az egyik volt beosztottamért mentem, de nem volt értelme, mert már korábban ellógott haza. Vagyis nem volt értelme.

Egyébként az utóbbi időben rászoktam az egyetem könyvtárára, és kifejezetten jól érzem magam ott.

* Nekem egyébként elégtétel ilyenkor az az emlék, hogy néhány éve összefutottam egy amerikai légvédelmi rakétás ütegparancsnokkal (az első öbölháborúban volt Patriot ütegparancsnok.) Én akkor már jó néhány éve ott hagytam a szakmámat. Ám a faszi őszinte megdöbbenésére még mindig fel tudtam rajzolni a kabinom részletes blokkvázlatát. Még jobban elcsodálkozott, hogy én ha gond volt a technikámmal, akkor leültem és a TASZT készlet erejéig kijavítottam a hibát. Ő meg telefonált a gyárba. Az akkori találkozásunk eredménye az volt, hogy lekapta a válláról a két alezredesi falevelet és tisztelettel átnyújtotta. Én őrnagy voltam, és hogy csorba ne essék a tisztességen, az egyik őrnagy kollégája vállapját is leürítette. (néhány hét múlva a falevél díszdobozos változatás is elhozták. Azóta is tisztelettel viselem a falevelet a sapkámon.

Na ez elégtétel. És nem érdekel az sem, hogy nem engem szólítottak ki most március 15-én sem.

Előzmény: anachronista (9129)
anachronista Creative Commons License 2010.04.11 0 0 9129
Soha ne mond, hogy minek!
Amit bárhol, bármikor, bármit megtanultál, az a tudás a Tíéd, és a Hazádé, (vagy fordítva) legyen bármilyen politikai hatalom! Szeretném megélni, hogy egyszer, amikor megemlékeznek azokról, akik életüket a Haza szolgálatának szentelték, nem becsmérelőleg,, hanem ..... itt nyitva hagyom a mondatot.
Ha jól emlékszem, volt egy eskü. Megtettük. Pártállásól, eszmei meggyőződétől függetlenül. Szerettük választott szakmánkat(!), és tettük mindent legjobb tudásunk szerint. Bocs az ömlelgésért, de TE miért viseled a sziveden Zsámbékot? :) + :))

Bocs az OFF témáért, de ez kikivánkozott

Előzmény: Volt tüzér (9126)
bodrostomi Creative Commons License 2010.04.11 0 0 9128
A volt vasgyári és környéki óvóhelyek?
Előzmény: nagypolc (9123)
anachronista Creative Commons License 2010.04.10 0 0 9127
Egy hídon ment a kamera, (légi felderítés), ennek alapján (meg rengeteg egyéb adatok) kellett meghatározni a célokat, találat esetén villogó szines izzók jelezték a találatot. anno 1985
Előzmény: Volt tüzér (9126)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.04.10 0 0 9126
Én már elég régen rendőr voltam, amikor először a ZMKA-n megjelentem. Akkor is minek.
Előzmény: anachronista (9125)
anachronista Creative Commons License 2010.04.10 0 0 9125
T Volt(?) Tüzér!
ZMKA hydrofor ház melletti tüzér terepasztalra emlékszel? Szimulátor.Nekem Cavinton kell...
Előzmény: Volt tüzér (9115)
anachronista Creative Commons License 2010.04.10 0 0 9124
Sokáig gondolkoztam, hogy egyáltalán válaszoljak e megjegyzésedre...
Tiszteletre méltó olvtársam nagyapjának mondását figyelmedbe ajánlva, Te csak válaszolsz, kérdés nélkül. Szerintem ez pont olyan, mintha nem is kérdeztél volna.
Vettem a fáradságot, átolvastam kb 1000 bejegyzésed, 21 fórumon osztod az észt, csak itt az Indexen.Antenna: röpke (google)megnézést követően gyakorlatilag az általad linkelt R&S ugyan az, mint én írtam saccra,(paraméterek) !Én anno nagytudásu
Postai, HM KPA(!) prof-ok tól tanultam a telepítést, javítást, ect.Erről a hivatásosok tudnának beszélni, mikor nem tudtak tovább lépni a rossz SWR miatt, minket hívtak.

Ki vagy? Bejegyzéseid alapján volt hivatásos, de ez csak feltételezés...
Ki vagy? Hol szolgáltál? Milyen szakágban? Hol? Mikor?

Ha osztod az észt, (HH Tanár Úr stílusban) légyszives tegyél magad mögé valami megfoghatót.

Antenna ügyileg szeretettel várlak egy vitára másik fórumon, pl: rádiózás másképp


Előzmény: HG4I (9063)
nagypolc Creative Commons License 2010.04.09 0 0 9123
Megkérnék mindenkit hogyha miskolc és környékén tudtok valami földalatti létesitményről legyen az bár mi akár egy pici óvóhely is ,,,írjátok meg! Mert az én tudomásom szerint elfogytak a lehetöségek ,,,.
nagypolc Creative Commons License 2010.04.09 0 0 9122
Sziasztok,, ez az oldal nagyon ötös. Kár hogy nálunk nincs ehez hasonló magyar oldal.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.07 0 0 9121
hadsz Creative Commons License 2010.04.07 -1 0 9120

Igen,ez teljesen olyasmi.  : )

Az volt az 502-es.Talán inkább Tedej néven ismert.

 

Előzmény: Törölt nick (9119)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.07 0 0 9119
Ez olyasmi mint ami Tiszavasvári-ban van ?
Előzmény: hadsz (9116)
ivannorbi Creative Commons License 2010.04.07 0 0 9118
Bocs a rossz linkelésért is, a "Megnéz"-nél még jó volt.
Próbáld meg a ctrl C + ctrl V-t...
Előzmény: ivannorbi (9117)
ivannorbi Creative Commons License 2010.04.07 0 0 9117
Szia Zsolti!
Nincs meg az elérhetőséged, és csak itt találtalak meg.
Amiért kereslek: <a href="http://www.opelforum.hu/index.php?s=&showtopic=1446&view=findpost&p=632852" target="_blank">Kirándulás</a>
(Mindenkitől bocs, az offért)
Előzmény: monfondir (9111)
hadsz Creative Commons License 2010.04.06 -1 0 9116

Szia!

 

Ha jól tudom,Galgamácsán is oroszok voltak.Egyébként ha a többi egykori VSZ országokat nézzük,ott sem mindegyik állomást üzemeltették a szovjetek.Sőt,a cseheknél és az NDK-ban csak hazai állomány volt.A szállás is többféleképpen volt megoldva.Volt ahol egy külön bázisról vitték oda a személyzetet mint pl az 504,de volt olyan,ahol az objektum területén voltak barakkokban elszállásolva.A Hajagnál nem a vasútnál voltak.

Az 504-es többek között stratégiai jelentősége miatt volt megerősítve / földdel fedett /.Ez volt a szovjetek délnyugati irányú troposzférikus híradó zónájának vezetési pontja.Azt azért tudni kell,hogy a BARSZ-al egy biztonságos,megbízható - és főleg digitális kommunikációs hálózatot akartak létrehozni.Elsősorban békeidős használatra tervezték! Ugyanis egyértelmű,hogy egy fix helyen,többnyire hegytetőn magasodó antennatornyot / -tornyokat / nagyon egyszerű lenne megsemmisíteni.Könnyű célpontok.Helyzet esetén használták volna a mobil technikára erősített antennákat,amelyeket a Hajagon is látható garázsokban tároltak.Így akár néhány állomás kimaradását is tudták volna pótolni.A bunkert pedig úgy építették,hogy egy közvetlen nukleáris csapás kivételével ellenálló legyen,így ott is tudták volna folytatni a munkát.Egy ideig...

 

Előzmény: nagypolc (9107)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.04.06 0 0 9115
Ez olyan szép, nagy, oroszos (vagy inkább szovjetes). De én egy környékbeli P-14 roncsról láttam képet.
Előzmény: Hpasp (9114)
Hpasp Creative Commons License 2010.04.06 0 0 9114
Előzmény: Volt tüzér (9113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!