Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32465

Én db-ját 200 ft-ért vettem, remélem az olcsóság nem megy a minőség rovására.

Az előbb elmentem hozzá tömlőt nézni, 1m-t vettem próbaképp, aranyáron (330 ft/m) adták, máshol kell nézni majd a beüzemeléskor. Ki még nem tudtam próbálni, most pedig mennem kell juhtúrós sztrapacskát csinálni ebédre...majd a sziesztán megnézem, mit vettem :)

 

 

Amúgy hogy vannak a kis debreceni almaitok? A 3. anya is megszült már?

 

Előzmény: Ladybee (32463)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32464

Nagy Imre topictársunknak van mindkettő fajta, ráadásul évek óta. Gondolom, ő komoly tapasztalatokkal rendelkezik....

Elárulom, hogy már mások és én is kérdeztem tőle, amit az imént te, de nem sok különbség van (ahogy emlékszem) a két fajta teljesítménye között. De, még egyszer mondom, Imre lesz az autentikus forrás. :)

Előzmény: staffi1000 (32462)
Ladybee Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32463

A számlát persze gondosan eldugtam, feleségemnek nem kell tudnia, hogy mennyit költök a kedvteléseimre... Úgy emlékszem  a szelepek nem voltak drágák, talán 380 Ft/db, hanem az összekötő idomok, a négyzet profilú olasz csövek, a kanyarelemek stb. dobták meg. Olyan 5000 Ft-ra jött ki a négy fakkos ketrecrendszer felszerszámozása.

Előzmény: Törölt nick (32454)
staffi1000 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32462

Sziasztok. Lenne 1 kérdésem. MI a különbség a pannon és a debreceni fehér között? Igy a képeken nem nagy különbséget látok. Amiket olvastam a növekedés,nevelés,szaporaság,ott se nagyon térnek el. Van olyan akinek van mindkettö? 

Ladybee Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32461

Az anyák Debrecenben nőttek fel, így ők már ismerték a szelepes megoldást, a fiak pedig könnyen megtanulták, ahogy előjöttek már nyalogatták is. A napi tartályon látom a fogyást, a súlyszelep nem csepeg.

Előzmény: Törölt nick (32452)
kemorgo Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32460

Ugyanilyen van nekem is.

Elolvastam a leírást, most már, azt hiszem, sikerül összelegózni.

Ja, hogy a rugó a ketrecbe való rögzítéshez kell :o)

 

Tavasszal ez lesz a projekt :D

Vannak golyós itatóim, azokat két pillanat alatt megtanulták használni, remélem ez is menni fog nekik.

Előzmény: Törölt nick (32458)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32459

Te mekkora belső átmérőjű tömlőt cstlakoztattál hozzá? Nekem az eladó 8 mm belső átmérőjű tömlőt javasolt.....

Olvastam egy korábbi hsz.-ban, hogy kicsit tágítottad a tömlő végét, azért kérdem.

Előzmény: ha3fis (32455)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32458

Köszi, megnéztem a videót.

Azt hiszem, ez uaz az itató, amit én is vettem a napokban. Én ilyet vásároltam(nem ettől az eladótól)

 

http://aprod.hu/hirdetes/onitato-nyul-ragcsalo-es-egyeb-kisemlos-reszere-ID1naKP.html#7ca0cd75ed

 

Ebben is van rugó...belül is :D

Előzmény: ha3fis (32455)
Öreg?halász Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32457

Ha valaki fejében ilyen ledegradálóan jelenik meg az idős ember ,hogy " öregcsóka ", kivánom neki, soha ne legyen része benne!

juhosttt Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32456

Fel tudnál tenni jó minőségű képeket róla? Nekem is porosodik egy itató szelep, 3 részből áll: egy cső szerű rész, ami menetes, 1 kis pöcök amit megnyom a nyúl és maga a szelep amit megnyom a pöcök. Ezt 2 féle képpen lehet csak összerakni, jól és rosszul, de az szembetűnő. Ha feleszed a tiédet sztem össze tudjuk legózni ;)

 

A nyári pihenőnél pedig mellőzni kell minden fehérjedús luxus kaját, mert ezzel elkerülhető az elhízás! Inkább kapjon kevesebbet és rostosabbat, mint őszre egy zsírbödön tenyész állat legyen.

Előzmény: kemorgo (32450)
ha3fis Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32455

A 24910-es és 24912-es hozzászólásomba raktam be képet-videót.

Ennél nem kell teljesen benyomnia a tüskét, mert oldalra nyomva is jön a lé :), szinte bármilyen állásban használható, míg a nemrég linkeltet csak függőlegesen lehet használni, mert ott a tüske zár, abban nincs rugó. Vettem egyet tavaly kísérletezni, ha jól emlékszem, olyan 500 Ft körül, csak a fém szelep, ami 3db fem alkatrészből áll.

 

Előzmény: Törölt nick (32453)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32454

Most látom, hogy nincs az oldalukon ár feltüntetve. Tudnál segíteni (már csak az összehasonlítás végett) megközelítő árakkal, ha emlékszel még?

Előzmény: Ladybee (32448)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32453

Japipapi másolt be ebay linkeket anno, keress vissza szerintem, ott, azok között találtam egy olyan képet, ahol a ketrecre felszerelve is lehetett látni az itatót. Amúgy pedig nekem sem egyértelmű a szerelés, de ez, az én esetemben nem meglepő. :)

Előzmény: kemorgo (32450)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32452

Köszönöm a linket. Ehhez hasonló, konstruktív jellegű hozzászólásokkal, egymást segítő gondolatokkal, infókkal, értelmes(!) és a haladást szolgáló tapasztalatok megosztásával kellene megtölteni ezt a topicot, nem személyiségzavaros, lelkisérült emberkék mindenkit zavaró agymenésével.

 

Látom, ez a szelepes itató nagyon hasonlít ahhoz, amit én kaptam postán. Tőled is megkérdem: a szelepet be tudja simán nyomni a nyúl a nyelvével?

 

 

Előzmény: Ladybee (32448)
kemorgo Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32451

Hasonlóképpen csinálom én is.

 

Az ősszel itt siránkoztam, hogy keveset fialtak elsőre- ugyanis nyáron szünet volt, nem fialtatok, túl meleg van hozzá- tapasztalt, jó anyák is csak 7-6-5 gyereket fialtak elsőre. Akkor én a bakra gondoltam, mint bűnbak- he-he, de jó- és itt páran mondtátok, hogy esetleg mégse a bak a bűnös. 

Jelentem, tényleg nem a bak volt, hanem valószínű kövérek voltak az anyák. A pihenő alatt felhizlalták magukat, a második kör már sokkal-sokkal jobb lett.

Tegnap reggelre fialt anyámnál, csak úgy tessék-lássék kutakodtam, nyolc-kilencnek számoltam az aprókat. Ma alaposan átnéztem a fészket, jelentem, 11 kisnyúl alszik kerek pocakkal a fészekben.

Előzmény: molrobi (32445)
kemorgo Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32450

Ha valaki esetleg megszán és kapnál egy összeszerelési útmutatót, az nekem is jól jönne, mert nekem is itt van már hónapok óta, de valahogy nem bírok rájönni, hogy hogy is kéne összerakni :D

 

Előzmény: Törölt nick (32441)
Ladybee Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32449

Szívesen küldök oltóvesszőt az alábbi, nálam termő fajtákból. Egy francia kolostorkertben leltek rá barátaim, a feljegyzések szerint Magyarországról származnak a múlt század elejéről.  Nem sok helyen van ilyen ! Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Cox narancs renet,

 

Törökbálint,

 

Fekete tányéralma,

 

Nemes sóvári,

 

Parker Pepin,

 

Dancigi bordás,

 

Téli piros kálvil,

 

Téli fehér kálvil,

 

Karmelita renet,

 

Kanada renet

 

Nálam remekül teremnek, ellenállók, esszük, cefrézzük, a nyulaknak adjuk.

Előzmény: borsika79 (32447)
Ladybee Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32448

Én a ketrecrendszerhez tőlük vettem az azóta is tökéletesen működő önitató szelepeket, csöveket. Érdemes felvenni a kapcsolatot.http://www.deltaagro.sokoldal.hu/rolunk

Előzmény: Törölt nick (32441)
borsika79 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32447
Ha valaki ad Jonathan vesszőt szívesen készítek csemetét ajándékba.
Előzmény: japipapi (32430)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32446

Bennem konkrétan az a kérdés merült fel, hogy be bírja nyomni a nyúl azt a bütyköt egyáltalán? Mivel? A nyelvével, fogával??? Még egyszer mondom, erősnek tűnik az a rugó benne.... :)

Előzmény: Mészáros Barna (32443)
molrobi Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32445

Sziasztok. Szeretnék tapasztaltabb nyulásztársak fedeztetési szokásairól kérdezni. Lehet-e káros hatása a nyulakra, ha például túl sok időre vannak összeeresztve, ha esetleg nem figyel rájuk a gazda?(itt nem a szemmel látható konkrét fizikai sérülésre gondolok) Vagy ha figyeli, ami a biztosabb, és hány "ugrást" enged meg a kannak, ami tapasztalat szerint eredményes lesz? Vagy többször teszitek be az anyát kevés időre? Nem a "tuti biztos" módszert kutatom, (mivel szerintem nincs is) hanem csak saját tapasztalati módszerek alkalmazása érdekel, ha valaki megosztaná. Én rövid időre teszem be és egyszer, figyelek, és megvárom míg három-négy alkalommal "lefordul" róla, eddig egyszer nem volt sikeres a párzás, nekem ez vált be.

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32444

Nem is tudom már mennyi napja nem néztem a topikot időhiány miatt, de a téma nem változott az tuti.:)

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32443

Szia!Nekem olyan van amiknek nem befele kell nyomni azt a kis szelepét hanem csak lefele kell elmozdítani és akkor már folyik a víz.

Előzmény: Törölt nick (32441)
Deryan Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32442

:DDD

 

Ne mérgelődj már! Mindenki azt etet a nyulával, amit akar, fő, hogy ne dögöljenek azok a nyulak.

Csóka ide, csóka oda előbb utóbb mindenki megvénül ha szerencsésen megérheti azt a kort. Ami most modernnek számít, az  40 év múlva őskövület lesz.

Előzmény: juhosttt (32439)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32441

Elnézést kérek, de egy kis "off" a juhostopicban. :))

 

A napokban beszéltünk itt a szelepes, ebayről is rendelhető önitatóról.

Valaki próbálta már használatban is, működik?

Nekem most érkezett meg, és nem igazán értem a dolgot (nem nagyon van műszaki érzékem ugyanis :D).

Szóval ezzel a szeleppel mit csinál a nyúl, hogy inni tudjon? Csak azért kérdem, mert elég erősnek tűnik benne a rugó......

juhosttt Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32440

"nem követi a korszerű takarmányozást "

Csak a magad nevében beszélj, ne sok 100 ember nevében! Attól hogy Te nem követed, lehet más igen! Amig nem írja meg az a sok 100 ember, hogy korszerű, vagy régies takarmányozási elven van, addig csak a magad nevében mond!!!

De amúgy neked mi is a korszerű takarmányozás? A táp? Az már 50-60 éve is volt, csak nem ennyire elérhető. Vagy mégis mi a korszerű és mi a nem korszerű? A fű és lucerna is volt már 50-60 éve is, de ott nem lehet korszerűségről beszélni. A fű az fű volt akkor és most is. Itt az esetleges kiegészítőknél lehet variálni, hogy milyen új dolgokat adjunk és miket ne adjunk.

 

Vedd már észre, hogy csak Te hergeled a népet, hogy az én gondolkozásom csak a kukába és íróasztalra való! Ha így gondolod, csak a magad nevében tedd, ne mindenkiében! Vannak mások is akik nem értenek velem mindenben egyet, van amiben igen! De nem csőlátásban ítélik el a gondolataim, csak 1-1 részével nem értenek egyet. Te azzal sem értesz egyet, hogy én létezem...

Előzmény: japipapi (32432)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32439

Japipapi és szabojozsi64 pedig azok! Ez tény és való! Van más is akivel nem értek egyet, de nem tartom maradinak, mert nem folyamatosan a lejáratást csinálják minden topic-ban... Teccik érteni? :)

Az hogy sokan etetnek kenyeret és nem értek vele egyet az egy dolog! De aki velem trollkodik, az ne várjon már szebb modort tőlem se... Eddig azér lássuk be voltak gondolataim és kicsit visszafogott voltam. De mióta a 2 öregcsóka (direkt) kötekedik és húzza az agyam, (ráadásul az egyik mindenhol) azóta kicsit rossz modorom lett.. De megpróbálok én is jobban viselkedni. De attól ugyanúgy lesz véleményem és gondolatom. De lásd be, japipapi egyből kiforgatta még a fűszeres gondolat menetem is... Más azért nem tett ilyet... No meg japipapi mindig beszól, ha kell, ha nem kell, ha igazam van, ha nincs... De az ő állományát még nem véltem meglátni sose. Így azért lehet mutogatni, hogy ki az íróasztali nyulász ;)

Előzmény: balintos66 (32438)
balintos66 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32438

"Pedig az lenne a lényege, hogy mindenki megossza véleményét tapasztalatát"!!!!!!!

Nem kioktatni a másikat és letorkolni hogy MARADI!

Előzmény: juhosttt (32429)
balintos66 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32437

:-)

Előzmény: japipapi (32414)
balintos66 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 32436

Így gondolom én is.

Előzmény: Chezulu (32397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!