Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2012.03.12 0 0 1507
Molteris Creative Commons License 2012.03.11 0 0 1506

Sajnálom, ha az előbbi hozzászólásom valami 'tuti ajánlat'-nak tűnt, de inkább csak tájékoztatás kívánt lenni, az itt nemrég említett 6.70%-es AXA-s EBKM mellé. A lekötési lehetőség nekem is új volt, ezért akartam megosztani.
Mivel minden banknál mások a feltételek, leginkább mindenki saját maga kell, hogy eldöntse, melyik a legmegfelelőbb a számára (ezt kívántam a 'Mindenki mérlegeljen' felszólítással is hangsúlyozni, bár valóban félreérthetően).
A www.jokamat.hu jó kiindulási pont, de az AXA-s 8.25%-os EBKM (=nettó 6.93%) 3 hónapos lekötéssel például még nem szerepel benne, habár a PSZAF oldalán már egy ideje ez megtalálható.
Az FHB-s és UNICREDIT-es ajánlatok inkább csak azoknak lehetnek jók, akik a fizetésüket oda tudják utalni, és az eléri a szükséges mértéket, illetve pl. hogy az 1500-as hozzászólásban említett FHB-s 9.5%-os EBKM-et megkapja valaki 12 hónapra, ahhoz ez alatt az időszak alatt 16 db minimum 4000 Ft-os bankkártyás vásárlás is szükséges, ami így közel sem mindenkinek felel meg.
A bankszámla fenntartási költségeit is érdemes az első szempontok között figyelembe venni a döntéskor.
A jelenlegi helyzetben szerintem a legelső, hogy a MagNet feltételeit nézzék át az érdeklődők, mert itt lehetséges a 0 Ft-os számlavezetési díj (illetve az ügyfél választhat ennél magasabbat is ugyanazért a szolgáltatásért), és a lekötött betétek kamatai is magasabbak a többi bankénál (új összegre 10.46% [=nettó 8.79%] 3 hónapra, már a banknál lévő régebbi összegre 8.98% [=nettó 7.54%] ez utóbbi a 'Kamat-halmozó' betét néven, ezek 1 millió feletti összegre érvényesek, és havi min. 50 000 Ft számlára utalása is szükséges igénybevételükhöz).
A MagNet-nél ne tévesszen meg a hosszú lekötési idő, mert általában (nem tudom van-e kivétel) a kamatrögzítési/kamatfizetési időszakok lejártával is megszüntethető a betétszerződés és a kamatokat is megkapod.
Vannak akik több számlát is kezelnek egyidejűleg (pl. 2 számlával lehet ide-oda 'pumpálni' ahhoz, hogy az egyiken újként jelentkezhessen az összeg). Ebben az esetben a második számlák között több bank is szóba jöhet, de a közel 0-ás számlavezetési díj ekkor is fontos, másrészt ilyenkor az utalási díjakat is érdemes figyelembe venni.
A MagNet-nél az utalásokat 100 000 Ft-os részekre bontva, az utalások ingyenesek. Havi 2 bankkártyás MagNet-es pénzfelvétel ingyenes.
Az AXA esetében a számlavezetés ingyenes, az utalások ingyenesek, bankkártyás készpénzfelvétel min. 260 Ft, a kamatok jóval alacsonyabbak mint a MagNet-nél, de a többi bankénál már nem (és még mindig nem tudok közelítőleg sem olyan jó látra szóló kamatról fél millió felett).
A Gránit bankot még szokták emlegetni, ahol alacsony a számlavezetési díj, de egyelőre még engem nem fogott meg annyira.
A többi banknak meg, még ha vannak is pillanatnyi (átmeneti) akcióik, ezek ritkán szokták az adott bank tartós előnyét mutatni a (rang)sorban.
A CIB 9%-ot nem tudom hol találtad, de gondolom nem bankok közötti összehasonlításban, hanem talán a CIB ügyfeleként egyből csak CIB ajánlatok érdekeltek.
Szerintem azért is érdemes nem lehorgonyozni egy-egy kevésbé jó banknál, mert ezáltal erősítjük a bankok közötti versenyt (még ha ennek kicsi is a hatása egyelőre). Ez pedig a banki ügyfeleknek kedvez.

Előzmény: diagnet (1503)
WebMester Creative Commons License 2012.03.11 0 0 1505

Már hogy ne létezne: www.jokamat.hu De olvasd el a feltételeket. általában az a feltétel ilyen magas kamatoknál, hogy használd is a számlát, tehát használd a bankkártyát amit hozzá adnak, és oda utaltasd a fizetésed.

Előzmény: diagnet (1503)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.03.11 0 0 1504

magnet az biztos.

 

és nem személyesen kell érdeklődni, hanem alaposan elolvasni a feltéteket.

 

ja és a cib honlapján is elolvasható a 3 hónapos akciós betét tájékoztatója, persze nem a címlapon.

 

Előzmény: diagnet (1503)
diagnet Creative Commons License 2012.03.11 0 0 1503

Ezeket a 9-10% kamatokat személyesen is megérdeklődtétek?

Mert én bementem a CIB-hez 3 hónapra lekötni 9%-kal, de a 6. percben már kint is voltam, mert kamu az egész.

Mivel csak a lekötött összeg 1/3 része kamatozik 9%-kal, a többi csak valami 4-5% és nem 3 hónap a teljes futamidő, hanem 3 év.

 

Létezik egyáltalán olyan 2-3 hónap futamidejű forint lekötés ami valóban brutto 8,5-9% és utána egyből kivehető a teljes tőke+nyereség?

W_B Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1502

Pontosan; az Axában az volt a jó, hogy lekötés nélkül is jó kamatot adott.

Előzmény: asztalosgabor (1499)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1501

magnet 3 hó 10%

 

quastora meg nem vonatkozik a betétvédelmi alap, így az egész tőkét elvesztheted legrosszabb esetben.

Előzmény: stkp (1500)
stkp Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1500

A legjobb betéti kamat az FHB-nál van, 9,5%, de ami a legjobb náluk, a kötvényük, amely 10%-ot hoz.

Ami pedig még ennél is jobb, az a Quaestor vállalati kötvény: 10,5% hozam. 

A Quaestornál nem muszáj egy évre elhelyezni az összeget, hisz fordulónap mindig van, így akár 1 hónapra is lehet betenni pénzt, és arányosan fizet kamatot.

asztalosgabor Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1499

A 12 hónapos lekötés nem túl jó a konkurrenciához képest.

 

A TBSZ hozama meg kb. annyi mint a hasonló futamidejű állampapíré, de az "feltörés" esetén többet hoz általában mint az axa.

 

Addig volt jó az axa, amíg lekötés nélkül hozta az akciós lekötött kamatokat, mostanra a kondicíói belesimultak a többi bank kamatszintjébe.

Előzmény: Molteris (1497)
W_B Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1498

Az éves lekötés, pláne a TBSZ számla azért elég (nagyon) hosszú távú; ilyen időtávlatban simán lehetnek jobb kamatok, más banknál.

Előzmény: Molteris (1497)
Molteris Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1497

Pontosabban sok fiókját bezárja, és országosan csak 6-ot hagy meg.

Kettőt a fővárosban és négyet az ország többi részén.

 

Mindenki mérlegeljen, de a mostani lehetőségek (legnagyobb EBKM-ek) ennél a banknál: 

- 2018. jan. 1-ig lekötni a pénzt 8.52% EBKM-re, TBSZ számlán adómentesen (ekkor ebben az évben évközben még ez az összeg növelhető)

- most már létezik lekötés is ennél a banknál, itt a legnagyobb hozam: 8.55% EBKM (ez 7.182% nettónak felel meg), a feltételei: 12 hónapos lekötés az iBanq2-n keresztül(!), és min. 5 000 001 Ft összeg.

 

Vannak más lekötési időtartamok is, de kisebb kamattal.

A VIP valóban folyamatosan csökkent az utóbbi időben, de még így is eléggé jó a látra szóló kamatok között.

 

Jah, és mivel mindig a bruttó hozamot emlegetjük, nem árt néha a nettót is megnézni (ha egy TBSZ v. NYESZ számla hozamával akarjuk összehasonlítani) : MAGNET 10.46% -> 8.7864% nettó.

Előzmény: W_B (1490)
saba30 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1496

Nem csak náluk, pár kivételtől és egyébb kötelezetséggel járó konstrukció hiján úgy tűnik a betétesek rosszul fognak járni az elkövetkező időben, de nemcsak nálunk viláviszonylatban is. Ha megnézed a magyar inflációt, és levonod az adót és a költségeket örülhetsz , hogy reál értékben a pénzednél vagy. A hosszútávú befektetésekről nem is beszélve. Úgy néz ki, nem kell a pénz, mert mennek az állami/EKB nyomdák...

Hitelt kihelyezni meg alig mernek. 

Előzmény: asztalosgabor (1494)
acr77 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1495

De azt ugye láttad, hogy ez euró betéti kamat? Arra mégse adhatnak 9-10%-ot, úgy, mint forintra.

Előzmény: bábuvagy (1493)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1494

úgy tűnik nincs már szükségük a betétesek pénzére. Mert ennél a pár hónapos  lekötés is jobb még ha véletlenül fel is kell törni idő előtt kis százalékos eséllyel.

 

Lehet tőlük eltalicskázni a pénzt, akkor talán majd kamatot emelnek.

Előzmény: pgyafi (1489)
bábuvagy Creative Commons License 2012.03.03 0 0 1493

hát ez vmi qra kevés....

Előzmény: acr77 (1486)
Laslow Creative Commons License 2012.03.03 0 0 1492

Bezárnak sok fiókot, de ez eleve egy direkt bank, az a lényege, hogy nem kell folyton bankfiókba járkálni, így azokat fenntartani sem kell, ergo olcsóbbak lehetnek. Nekem szerencsére nem fognak hiányozni a bezárt fiókok, bár biztos vannak, akiket hátrányosan érint...

Előzmény: W_B (1490)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.03.02 0 0 1491

zombi bankok tömege-zombi hitelesek tömkelege

W_B Creative Commons License 2012.03.02 0 0 1490
Előzmény: pgyafi (1489)
pgyafi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1489

Axa vip 0301-től 6,70% ekbm.  Érdekesen kevésre sikerült :(

 

<Euro> Creative Commons License 2012.02.23 0 0 1488

Köszönöm!

 

Neked is Laslow!

Előzmény: Törölt nick (1484)
acr77 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1487
Előzmény: W_B (1482)
acr77 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1486
Előzmény: queenspark (1481)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1485

I. Orban Viktor

Előzmény: W_B (1482)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1484

Szerintem (bar nem biztos), de mindenkepp olyan bankba kell ahol van folyoszamlad.

Mi a Raiffeisennel valtottunk be 200CAD-ot nemreg, es igaz h kb 4 hetbe telt, de 1500 forintot vontak le az akkor ~40ezres osszegbol. Szerintem ez nem olyan veszes azert.

Ami meg hasznos, hogy ott nalunk helyben ala kell irni meg kitolteni a papirt (minden banknal SK eloben ala kell irni) es csak az valthatja be akinek a nevere szol, tehat pl. meghatalmazas sem jo.

Előzmény: <Euro> (1480)
Laslow Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1483

Passz.

(Én utoljára bő 10 éve váltottam be $ csekket, akkor az Erste 2 hét alatt megcsinálta, bár tény, hogy volt náluk folyószámlám is.)

Előzmény: <Euro> (1480)
W_B Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1482

EUR-ra a MKB 4 hónapra 4.20% EBKM-et ad.

 

Más; magyar államkötvényben golndolkozik valaki ?

Jobb a hozama, mint a banki kamat.

Vagy mi(k) lehet(nek) a buktatói ?

Előzmény: queenspark (1481)
queenspark Creative Commons License 2012.02.20 0 0 1481

Euro t és Ł ot hol lehet lekötni, 1általán vannak jó lehetőségek, valaki tud valamit??

<Euro> Creative Commons License 2012.02.20 0 0 1480

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok, hogy kicsit nem ideillő témában kérek segítséget, de nem találtam megfelelő topikot a problémámra.

 

Van egy négyszáz dolláros amerikai csekkem. Hol tudom ezt beváltani?

 

Citibank csekk lévén elmentem egy Citibank fiókba. Ott azt mondták, hogy mivel náluk nincs folyószámám, ezért inkább próbálkozzak a saját bankomnál. Még annyit közölt az ügyintéző, hogy ha lenne is náluk számlám, akkor is harminc dollárba és kb. hat hét átfutási időbe kerülne, mire ők leleveleznék a tranzakciót az amerikai bankkal. A folyószámlavezető AXA Bankomnál azt mondták, hogy ők ilyesmivel nem foglalkoznak.

 

Szóval a kérdés az, hogy melyik banknál tudom beváltani a csekket a legkisebb költséggel?

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.20 0 0 1479

En meg a ketszamjegyu betetikamatok koraban csinaltam ezt, parhuzamosan volt unicredit,erste,k&h es rafazom szamlam. Egyiknek se volt havidija. Miutan elmult a 2szamjegy az elso kivetelvel (ami a foszamlam) mindent megszuntettem, mert bar penzbe nem kerul, minek legyen. Ha kell nyitok ujra.

Előzmény: acr77 (1475)
jokamat Creative Commons License 2012.02.20 0 0 1478

Örömmel jelentem, hogy elkészült az új funkció, a megyei toplista.

Az egyes megyei listákban csak azok a konstrukciók jelennek meg, melyek kibocsájtói bankfiókkal rendelkeznek az adott megyében. Így könnyen megtudhatja, hogy melyek az Ön lakóhelyén elérhető legjobb kamatok.

Kattintson a kívánt megyére a térképen és a térkép alatt megjelenik a toplista. A sorrendet a szokásos feltételek szerint alakítottuk ki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!