Keresés

Részletes keresés

lucikam Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1985

Lehet, hogy te olyan nyomi vagy, hogy nem tudsz elhelyezkedni, de ha én már rendesen tudok németül a folyékony angol tudásom mellé, tutira el fogok tudni helyezkedni, egy normális, embernek való munkahelyen. 

 

Ilyen negatív világlátással maradj meg magadnak, ne fórumokon oszd az eszet!!!

Előzmény: asx (1984)
asx Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1984

"...ha a nyelv már jobban megy, lehet jobb állást is találni. Csak azok nem találnak akik bénák."

 

Erre egy év múlva, jövő nyáron térjünk vissza, ok? Aztán meg majd 5 év múlva megint...

Előzmény: lucikam (1980)
flash.gordon Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1983

Főleg, amikor elromlik a klíma. :D

Előzmény: Törölt nick (1979)
flash.gordon Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1982

abszolúlt jól látod a dolgot én sok sikert kivánok Neked. :)

Előzmény: lucikam (1980)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1981

:-)

LOL

Előzmény: lucikam (1980)
lucikam Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1980

Köszi wakker! Miért olyan gáz az a Penny pénztáros nettó 1100-ért? Manapság hol nem hajtják ki a beledet, de most komolyan?!

 

Azért kezdésnek, mert ha a nyelv már jobban megy, lehet jobb állást is találni. Csak azok nem találnak akik bénák.

Előzmény: Törölt nick (1976)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1979

És még melegebb is van ( a konyhán biztosan), mint a gyakran klimatizált élemiszerboltokban.

Előzmény: flash.gordon (1977)
Zsani000 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1978

Sziasztok!

 

Páromnak keresünk lakatos, szerkezet-lakatos, esetleg hegesztő munkát Bécsben és környékén! Aki tud, azt megkérem, hogy segítsen!! Elég sürgős lenne!!

 

Köszönöm szépen előre is!  :)

 

flash.gordon Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1977

Ennél a meki csak annyival rosszabb, hogy az összes vasár- és ünnepnapod is be van táblázva ugyanennyi vagy még kevesebb nettóért.

Előzmény: Törölt nick (1975)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.10 0 0 1976

Igen kevés, de ugródeszkának esetleg jó lesz. Utána úgyis jobb jöhet csak.

 

Ezt már előre levejaztad valakivel? :-)

Előzmény: lucikam (1973)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.10 0 0 1975

Szia!

 

 

Nincs mekis infóm, de egy ismerősöm a PENNY-ben dolgozik. Nettó 1100-ért a belét is kihajtják. Árúátvevő, árúfeltöltő, pénztáros, minden melót csinálni kell. A törvény szerinti pihenő időt csak elvileg kapják meg, mert annyi a meló. A magyar eladók bérével összehasonlítva sikertörténetnek tűnik, de nagyon nem az.

Előzmény: lucikam (1964)
flash.gordon Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1974

Asszem a Billa pénztáros kap 800€-t Ö a legkevesebb.

Előzmény: lucikam (1973)
lucikam Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1973

Igen kevés, de ugródeszkának esetleg jó lesz. Utána úgyis jobb jöhet csak. 

Előzmény: Törölt nick (1972)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1972

A minimálbérhez hasonló feltételeket teremtenek a kollektív szerződések.

Az 1000 euró meg nagyon kevés fizetésnek számít, főleg egy nagyon stresszes McDonalds esetében...

Előzmény: lucikam (1970)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1971

Nem hiszem hogy Lidl-be vagy Hoferba (mert itt Aldi néven nem ismert) lenne olyan hogy árufeltöltő.

Vannak emberek akik feltöltenek, meg amikor szükséges beállnak 2. 3. vagy 4. kasszásnak. Legalábbis én így látom azokon a helyeken ahova rendszeresen járunk.

Előzmény: lucikam (1969)
lucikam Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1970

Jó az a második link amit adtál, beírtam oda az 1211 bruttót, és kijött 1014 euró nettóba. 

 

Jó ezt tudni. Ausztriában ugye nincsen minimálbér? De gondolom a mekinél nem keresel szarabbul :) (De ez most nekünk jó lesz)

Előzmény: Törölt nick (1968)
lucikam Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1969

Ok, köszi megnézem. Na ezt a Tescot nem tudtam, hogy nincs, de nem is a maga a Tesco a lényeg, hanem hasonló áruházban betöltött munkakörökben mennyit fizethetnek. Pl. Lidl, Aldi, stb. Gondolom kb. egyformán fizetnek egy árufeltöltőnek a Lidlben, mint az Aldiban, akkora különbségek nem lehetnek. De nem jelenthetem ezt ki, hiszen nem tudom. Ezért lett volna jó egy olyan ember aki erről többet tud. A lényeg az, hogy meg lehet-e keresni nettó 1000 eurót ezekkel?. Ezt lenne jó tudnom. De köszi a linket.

Előzmény: Törölt nick (1968)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1968

Google első találat (vagy második):

 

http://www.careesma.at/jobs/mitarbeiter-systemgastronomie-m-w/a-8600-bruck-mur/990992?utm_source=JobisJob&utm_medium=cpc&utm_campgain=cpc-JobisJob&vj4=1

 

"marktkonformes Bruttomonatsentgelt ab 1.211,-€ bei 40 Wochenstunden (KV für Arbeiter/Innen bei McDonald´s Österreich)"

 

Itt meg számolhatsz nettót is belőle:

 

http://bruttonetto.akwien.at/

Előzmény: Törölt nick (1967)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1967

Fogalmam sincs melyik kollektivvertrag vonatkozik rájuk. Arbeiter? Angestellte? Melyik tartományban?

Ilyen helyen még nem dolgoztam és munkaszerződését sem láttam senkinek...

 

http://portal.wko.at/wk/format_detail.wk?angid=1&stid=412362&dstid=767

 

Ausztriában pedig, hála az égnek nincs Tesco, és így ott dolgozni sem lehet, meg fizetni sem tud :-)

Előzmény: lucikam (1966)
lucikam Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1966

És mennyi az a minimum összeg? Meg tudnád nekem mondani nettóban kérlek?

 

Hogy érted, hogy a Tesco nem fizet?

Előzmény: Törölt nick (1965)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1965

Gondolom a kollektivvertrag szerinti minimum összeget fizetik, de kijavít aki jártas a témában. Tesco meg nem fizet egy vasat sem Ausztriában, az biztos.

Előzmény: lucikam (1964)
lucikam Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1964

Sziasztok! Szeretném megkérdezni van-e biztos információtok arról, mennyit keres egy teljes munkaidős kezdő Mc donalds alkalmazott nettóban? (Nem egyből pénztárosra gondoltam, mert a kezdők általában nem a kasszánál dolgoznak). 

 

Illetve olyan munkakörnél, hogy árufeltöltő pl. lidl, tesco, ott mennyi a fizú nettóban? Nagyon jó lenne ha valaki meg tudná írni, nagyon fontos lenne.

 

Köszönöm!

asx Creative Commons License 2012.06.07 0 0 1963

A VALEO az nem az AKÜ-cégnek fizetett, hanem a saját dolgozójának és az új munkaerőt a saját állományába vette fel! Az AKÜ-cégtől kiközvetített dolgozók nem kerülnek a munkaadó cég állományába, kivéve ha erre külön megállapodást kötnek. Ebben az esetben fél évre (vagy egy évre) kicsit magasabb órabérben egyeznek meg. Ezt úgy hívják, hogy ---> Integrationsüberlassung

Előzmény: rupicc (1961)
asx Creative Commons License 2012.06.07 0 0 1962

Ez szerintem nem egészen így van. Tegyük fel, hogy én vagyok egy AKÜ-cég, te vagy egy multi-cég. Azt mondod nekem, hogy kell neked egy AutoCAD tervező. Nekem van ilyen, vagy veszek fel és kiközvetítem hozzád. Megegyezünk egy órabében ami ugye KV-Lohn + LNK + Gewinn. A többi a te dolgod!
Ha neked biztosítani kell a munkájához egy olyan licencet ami 10ezer €uroba kerül ahhoz nekem mi közöm van? Ha én kiközvetítek neked egy "sima melóst" (de szépen megfogalmaztad!) és ahhoz, hogy dolgozni tudjon venned kell egy gépet ami 35ezer €uroba kerül, ahhoz nekem mi közöm van?
Azért, hogy én neked munkaerőt közvetítek miért kapnék külön hatalmas pénzt? Leszámlázom a szerződésben rögzített összeget, a dolgozót kifizetem a Dienstvertrag alapján, fizetem utána az adót és a járulékokat. Ez kb. így működik!

Előzmény: rupicc (1960)
rupicc Creative Commons License 2012.06.07 0 0 1961

Még egy gondolat, nem vagyok ebben szakember, de tényleg valahogy így működik. Évekkel ezelőtt magyarországon dolgoztam egy nagy cégnél, nem titok VALEO a neve. Ez ugye szerte a világban megtalálható, akkor már több mint 40 ezer embernek adott munkát. Ott láttam, hogyan működik a munkaerő toborzás. Emellett volt egy olyan kezdeményezésük, ha valaki ott dolgozó egy komolyabb állásra ajánlott, hozott embert, akko ha az új dolgozó legalább a próbaidejét ott töltötte, akkor 100 ezer ft-ot (bruttó :) ) kifizettek az őt ajánlónak. Ebből lehet következtetni, hogy a "fejvadász" cégnek mit fizethettek.

rupicc Creative Commons License 2012.06.07 0 0 1960

Nem azt mondom, hogy mindenhol, de a nagyobb cégeknél, nevezzük multinak ez így működik. Ha nem is minden állást, de a javát egy munkaerő közvetítő cégen keresztül hírdet meg. Ezért a munkaadó cég fizet. Ezért cserébe kiválsztja az elvileg legmegfelelőbb munkaerőt. Ha olyan beosztásról van szó például amihez szükséges a cég informatikai rendszeréhez magasabb szintű hozzáférés, akkor a cécnek a dolgozó nevére licencet kell vásárolni. Ami névre szól, nem átruházható. Ez akár 10 ezres nagyságrendű is lehet euroban. Az informatikai rendszert is beszállító építi ki, és üzemelteti. A cégnél max. van egy rendszergazda, ő maximum hibaelhárítással, telepítéssel, hálózati felügyelettel foglalkozik. Na ezért kér a pénzéért garanciát. Mert ha egy éven belül lelép az emberke akkor bizony veszett a befektetett pénz. Ha csak sima melóst közvetít, vagy csak bérbe ad, akkor is fennáll az, hogy kell 20 ember fél évig, de közben elmegy valaki, akkor hoz helyette azonnal másikat.

Miért jó ez a munkaadó cégnek? Mert nem kell alkalmazni erre embert, amit lehet bérbe kiad, költségként elszámol. nem beszélve arról, hogy ezek speciális területek, amit elvileg az erre specializálódottak profibb módon tudnak ellátni.

Először én is csodálkoztam ezen, de így van. Már rég óta Magyarországon is így megy. Még a takarítást is külső cégek végzik, nem saját alkalmazottak.

Előzmény: asx (1959)
asx Creative Commons License 2012.06.07 0 0 1959

Fejvadász=Personaldienstleister?

Szerinted egy AKÜ-cég miért kap kemény pénzt? Mi az amiért kemény pénzt kap?
Gondolom azzal tisztában vagy, hogy egy AKÜ-cégnél a dolgozók saját állományban vannak.

Milyen költsége van a munkaadónak (a cégnek ahol foglalkoztatják a munkavállalót) ha a kiközvetített dolgozó felmond pl. a Trenkwaldernél?

Előzmény: rupicc (1957)
rupicc Creative Commons License 2012.06.07 0 0 1958

Az  is lehet, hogy nagyon tud valamit mérnökként. Neki kell eldöntenie, hogy próbálkozik vagy sem.

Előzmény: Törölt nick (1955)
rupicc Creative Commons License 2012.06.07 0 0 1957
Előzmény: asx (1956)
asx Creative Commons License 2012.06.06 0 0 1956

"...a fejvadász amellett, hogy ezért kemény pénzt kap, garanciát is vállal a cég felé. Ha pl. 1 éven belül elmész, akkor kötelesek mást keresni, költségeket megtéríteni."

 

Az, hogy "fejvadász" annak mi a pontos neve Ausztriában? Vagy szerinted mivel foglalkozik szerinted?

 

 

Előzmény: rupicc (1954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!