Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.12 0 0 2069
Bocsányt, tévedtem, de így is elenyésző.
Előzmény: cvt01 (2066)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.12 0 0 2068

Szia vtc01,

 

Németországban kb 5-6 000 000 db habmatracot értékesítenek évente. Oda szeretnék kilyukadni, hogy nem biztos, hogy az alapanyag a hibás, lehet, hogy egyszerűen a termék volt gyenge vagy inkább rossz.

 

Szerintem egy jó minőségű habmatrac minden ponton megelőz egy bármilyen rugós matracot: árban, garanciában, formakövetésben, élettartamban, stb...

 

De ugye ez a te ágyad és a te döntésed:-)

 

Nem vagyok feltétlenül német párti, de ha olyan dolgot szeretnék venni, amihez nem értek (és sok van ilyen:-), akkor én megnézem a német neten, hogy egyáltalán náluk létezik-e.

 

Például: waterfoam kulcsszóra a német weben 1 (azaz: egy) találat van.

 

Én ilyenkor továbblépek.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: cvt01 (2066)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.12 0 0 2067

Kedves Macokk,

 

nagyjából az a probléma, hogy a pároknak nem egyforma a komfortigényük, és ez jellemzően nincs megoldva a matracpiacon, vagy ha igen, akkor is csak 100 000Ft (90*200cm) körüli kategóriában.

 

Európa legnagyobb habgyártójával közösen kifejlesztettünk egy ergonómiailag megfontolt, kizárólag szakmai szempontok szerint tervezett habmatracot 18cm-es magmagassággal és mosható huzattal.

 

A 7 zónás kialakításon túl a matrac két oldala két különböző sűrűségű habból készül, ezáltal az egyik egy feszesebb, míg a másik egy lágyabb, de stabil komfortot biztosít speciális betétekkel kialakított, megerősített medencezónával, felületi profilozással és klímacsatornákkal.

 

Fogyasztói áron (90*200cm) 50 000-Ft körül lesz, az első darabok már egy ideje egy egyetemi klinikán vannak tesztelésen nagyon jó visszajelzésekkel, mihelyst a hímzett Lyocell huzat-alapanyag Belgiumból megérkezik (1-2 hét) a termék gyártás alá kerül.

 

Azt hiszem a termék ár/érték arányban egyedülálló lesz.

 

E-mailben tudok bővebb felvilágosítást nyújtani.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

cvt01 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 2066

Lehet, hogy rosszul emlékeztem, az biztos, hogy a nevében volt hab meg víz :D. Előtte rugós matracaink voltak azokat nagyon szerettük nem is volt semmi bajuk...
A memory foam-mal végeztem egy életre... A szivacsban is megrendült a bizalmam. Lehet, hogy veszek valami zsákrugós cuccot.

Előzmény: Alváskultúra (2064)
macokk Creative Commons License 2010.03.12 0 0 2065
A kérdés nem a garanciális témára vonatkozott, az rendben, de egyrészt még újkorában sem volt elég kényelmes, ezért váltanánk, másrészt nem erőltetnék hasonló típust, mert he ez tönkrement 5 év alatt, akkor inkább próbálkoznék más - tartósabb? - típussal.
Előzmény: Alváskultúra (2062)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2064
Szia vct 001,

régóta hisszük, hogy a házasságban a férfiak irányítanak. A hölgyek meg hagyják, hogy mi ezt higgyük:-)

Az nyolc hónap az nagy türelmet feltételez, ezt senki nem fogja visszavenni.

Néha előfordul, hogy egy matrac nem jön be, de ez általában hamarabb kiderül, mint öt hónap.

Az nem tudom, hogy mi az a vízbázisú hab, csak sejtem, hogy ez afféle (bocs a kifejezésért) MARKETINGPATKÁNYSÁG, tehát waterfoamról beszélünk, ami tulajdonképpen egy mezei hideghab, de még az sem, hanem normál szivacs. De ez mindegy.

Ha ennyire nem jó a matrac, akkor csere, de szerintem vagy ne emlékezőhabra, vagy ha mégis, akkor léteznek kimondottan kemény emlékezőhabok, u.n. izomstimuláló matracok. E-mailt ha írt, adok konkrét tippeket ca. 70 környékén, vagy keményhabból nagyon jój vannak már 45-49e környékén.

Ha ez egy franciaágy, akkor figyelni kellene, hogy a két matrac majd egyforma magas legyen...

Üdvözlettel:

pálinkás László
Előzmény: cvt01 (2063)
cvt01 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2063
Kb 8 hónap használat után, úgy tűnik, hogy a matracom miatt nem múlik el a hátfájásom. Vízbázisú hab egy kb 5cm vastag memory foam réteggel a tetején. Kb 5 hónapja kezdődött a hátfájás és azóta nem múlik el. Nem hittem, hogy a matracnak lehet hozzá köze mert előtte is hátfájós voltam de mindig egy hét alatt elmúlt ha megemeltem magam. Abból gondolom, hogy a matrac a hibás, hogy ha a szüleimnél alszunk ahol egy jó kemény kihajtható ágy van egyből jobb lesz a hátam, most lakásfelújítás miatt a saját kanapénkon alvás után is ugyanezt tapasztalatam.
A memory foam nagyon kényelmesnek tűnik mikor lefekszem aludni de szerintem belesüppedek és nem tudok alvás közben helyzetet változtatni ezért minden reggel elgémberedt háttal ébredek ami pokollá teszi a napjaim.
Szerintetek van esélyem kicseréltetni a matracot a vásárlás helyén ennyi idő után, vagy gyújtsam fel és vegyek egy jó kemény szalmazsákot??? (sajnos nincs mégegyszer 65ezer forintom egy 90x200-as matracra (a feleségemnek egyébként nincs rá panasza). Én 82kg vagyok a feleségem 51.
Ha a szalmazsák nem jönne össze milyen matracot vegyek? Hason szeretek aludni meg néha oldalt. Háton szinte sohasem. Mindig a kemény matracokat szerettem visszagondolva nem is értem, hogyan tudott a feleségem rábeszélni erre.
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2062
Kedves Macokk,

amennyiben ez ikeássultán, úgy még van egy csomó garancia és ha a vásárlásnál kényelmesnek találtad, akkor cseréltesd ki.

Bár cseles nagyon a garanciavállalás, azért meg kell próbálni, főleg 5 év után egy 25 év garis terméknél.

Ha maga a konstrukció nem tetszik már, próbáld meg különbözettel jobb/más termékre cserélni.

Persze blokk, garjegy, ilyesmi kelleni fog.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: macokk (2058)
vanstex Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2061
Üdv új és leendő új matracosok,

Most készül Magyarország alvástérképe, s a készítők benneteket is kérdeznek, hogy hogyan alszotok.

Válaszolj az országos alvásfelmérés kérdéseire itt: http://www.surveymonkey.com/s/D3YPPFT

Neked 3 perc, nekik meg hasznos infó és márc. 19-én küldik az eredményeket.
http://www.surveymonkey.com/s/D3YPPFT
swordmanus Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2060
Mondok egy cifrábbat!
Én úgy jártam, hogy az ágyam nyikorgott...
bútorfilcet tettem a fejvég és az ágyoldalak találkozásához, hátha. Az is segített, de nem...
Mindent megpróbáltam a bordasor és a rácstartó léc közét is kentem száraz szappannal, az sem.
Majd fél év után látható lett, mi a baj.
Táblásított anyagból készült a fejvég lába és az ágykeret oldala is. Ragasztási hiba miatt ott kezdte elengedni, és tizedmilliméteres mozgás miatt nyikorgott. Cserélni kellett, mert 100%-os megoldás nincs erre.
Szóval meg kell nézni az ágykeretet, táblásított-e, és ha igen, akkor a felszínben tapintható-e eltérés.
Előzmény: Alváskultúra (2057)
I.R. Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2059
Kedves Pálinkás László!

Köszönöm szépen a tanácsokat! Sokat segített, mindenképp ki fogok próbálni néhányat, és a 90 napos próbalehetőség is jónak tűnik!

Üdvözlet Svájcból :)
Előzmény: Alváskultúra (2045)
macokk Creative Commons License 2010.03.10 0 0 2058

 

Sziasztok!

2 90 kg körüli főleg oldalt, kevesebbet háton, néha hasonfekfő, és Sultan Hagalidban zsákrugósban 5 év alatti jelentős minőségromlás (tönkremenés) miatt csalódott érdeklődő vár valami javaslatot valami kényelmes betétre, hasonló, esetleg kicsit magasabb (100-150eft) árfekvésben fix ágyrácsra 180*200.

Nem vagyunk még gerincproblémások, de nem is vágyunk rá.

Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.10 0 0 2057

Szia Brelaag,

 

ha egyre gondolunk, akkor az egy fésűs fém akasztó.

 

Amennyiben ilyen és mozog a fej- vagy lábvég, de maga a fa tömör bükkből van, és valóban az nyikorog, akkor lehet rajta segíteni.

 

Írd meg ha ilyen http://www.telepesbarkacsbolt.hu/index.php?main_page=product_info&products_id=454

 

és akkor leírom, hogyan lehet állítani rajta, de szét kell szedni hozzá az ágyat...

 

Ha még garanciális (általában 1 év jár), akkor hívd ki őket.

 

Azt hívd ki, amelyiken még van gari, legfeljebb nem csinálja meg, de ha jófej...

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: brelaag (2056)
brelaag Creative Commons License 2010.03.10 0 0 2056

Bocsánat elfelejtettem megkérdezni, hogy mi van akkor ha nem az ágyrács nyikorog, hanem, az ágy. Azt is meg lehet oldani valahogyan? Bükfából van az ágyunk, ahol az oldallap csatlakozik, az egy fémes "bigyóba" megy bele, úgy hogy a pöcök az oldallapra van felfúrva. :-) Ezt jól megmondtam, de remélem érted.

Évi

Előzmény: Alváskultúra (2054)
brelaag Creative Commons License 2010.03.10 0 0 2055

Szia László!

 

Gumibakokban van a keresztléc a miénkben, akkor ezek szerint a parafadugós megoldást kell alkamaznom. Jól értem, hogy a fejnél és a lábnál kell kiékelni dugószelettel, ahol a fémhez ér az ágyrács fája.

Remélem működni fog!

Köszönöm a tanácsot.

 

üdv:

Évi

 

Előzmény: Alváskultúra (2054)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.10 0 0 2054

Szia Brelaag,

 

-ha a keresztlécek gumibakokban vannak, akkor az nem nyikoroghat

-ha állítható az ágyrács (fe-láb emelés) akkor az igen, de nem a vasalatnál  leengedett állapotban

 

Rugalmas ágyrácsoknál többnyire az ágy és a rács találkozása szokott gond lenni (a végek függőleges találkozása hozzáér az ágykeret vasalatához. Ékeld ki parafadugó szelettel

 

Ha lábemelhetős, akkor lehet, hogy középen a belső keret "lelóg" és hozzáér az ágykeret oldal- vagy közép felfüggesztéséhez.

 

Legjobb: vedd ki, tedd le a földre és ugrájjál rajta. Ha nincs hang, akkor nem a rács nyikorog.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: brelaag (2053)
brelaag Creative Commons License 2010.03.10 0 0 2053

Sziasztok!

 

Segítenétek, hogyan lehet a rugalmas ágyrácsnak a nyikorgását elmulasztani. :-) Éjjel arra ébredek fel, hogy a fordulásnál nyikorog.

 

brelaag

Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.10 0 0 2052

Ezer ilyet tudnék még neked bekopizni...

 

A környezetünkben sokféle galibát okozhatnak a megmaradóképes (perzisztens) szerves vegyületek. A kémiai biztonsággal foglalkozó szakemberek ezért külön csoportba sorolva. POP-vegyületeknek (Persistent Organic Pollution) nevezik őket. Legutóbb az derült ki, hogy a gyógyhatású készítményként is forgalmazott tökmagolajban található egy idesorolható vegyület. Még szerencse, hogy az újabb mérések kiderítették, csak egyetlen szállítmány tartalmazott határérték feletti mennyiséget.

 

Forrás: http://www.bdarvas.hu/ismeretterjesztes/kemiai_biztonsag/idn11

 

A  másik nagy problémám mindig a határérték-lobbi, példa:

 

A C-vitamin ajánlott beviteli mennyisége: 60mg (RDA)

Semmelweis -aki értett hozzá- 4 000-et szedett

Optimális nem dohányzóknál ca.: 1000-1500mg

100mg-nál kissebb kiszerelés azt hiszem nincs is.

 

Még egyszer: az RDA 60mg

 

Üdv,

 

Pálinkás

Előzmény: swordmanus (2051)
swordmanus Creative Commons License 2010.03.10 0 0 2051
Üdv!
Permetszerek: a legtöbb permetszernek van egy időkorlátja, ami után lebomlik és hatástalan.
Ha ezt nem is tartják be eme fejlődő országokban, de azért mire ideér a ladikon, meg felhasználják, meg eladjuk, az idő...
Én továbbra is arra gondolnék, hogy ha nagy bibi lenne, nem jöhetne be az országba. Azért ne feledjük, melyik országban élünk, szerinted a kókuszt nem árulók hányszor jelentették már fel a kókusztárulókat a hatóságoknál??? :-)
Kicsit olyan nekem ez a "riogatás", mint a pécsi radar. Ott is a sugárzással riogatják a népeket, ami tény, hogy van, de a mobilnak is van térerő mindenütt, szóval miről is beszélünk?
Na ugyanezt alkalmaznám a kókuszra is. teszem hozzá, alattam is kókuszbordák vannak. Gyanítom, nem ebbe fogok meghalni.
Előzmény: Alváskultúra (2050)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.10 0 0 2050

Szia Swordmanus,

 

cián helyett egy kis csemege, a pontos összetételés a srílankai permetezőszereknek nem találtam meg, én a világon mindenhol betiltott ddt-t sem tartom kizártnak, de nincs pontos infóm. Viszont:

 

Pesticidek (növényvédőszerek) a leggyakrabban szintetikus szerves oldatok permet formájában (pl. szerves foszforsav-észterek), de alkalmazhatók granulátum vagy por formájában is.
Jelenleg fenntartásokkal viseltetnek e szerekkel szemben, mert ezek, belépve az élelemláncba, káros hatással lehetnek az élővilágra, talán az emberre is.

 

Forrás: http://www.ketezeregy.hu/egesz/biookona.html

 

Die Weltgesundheitsorganisation (WHO) schätzt, dass jährlich bis zu drei Millionen akute Vergiftungen auf Pestizide zurückzuführen sind, von denen
200 000 tödlich verlaufen. In Sri Lanka, das auf fast 30 Prozent der bewirtschafteten Fläche Kokospalmen anbaut, sterben, laut dem Hilfswerk der Katholischen Jungschar, mehr Kinder an der Vergiftung durch Pestizide, als durch alle Kinderkrankheiten zusammen.

A WHO úgy saccolja, hogy évente 3 000 000 mérgezés vezethető vissza a Pesticidekre, ebből 200 000 halállal végződik. Sri Lankán, ahol a megművelhető terület 30%-án kókuszpálma-ültetvényt találunk, több gyermek hal meg Pesticid-mérgezésben, mint minden gyermekbetegséget összevetve.

 

Forrás: http://www.oel-wechsel.com/Verarbeitung/Anbau_Verarbeitung.htm

 

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden kókusz hordoz magában mérget, csak annyit kérdeznék, hogy vajon hová kerül mondjuk a srílankai nem öko-ültetvényes kókuszháncs.

 

És nem hiszem, hogy Indiában vagy Malájziában sokkal jobb lenne a helyzet.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás  

Előzmény: swordmanus (2046)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2049
Valahová el kell adni ezt is, ennyi lábtörlő meg a világon nincsen:-)

http://www.kokos-seite.de/Kokos/nuss.html

Pálinkás
Előzmény: swordmanus (2046)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2048
Szia Swordmanus,

megbízhatót eddig nem találtam, addig is visszavonom az állításom, de azért megkérdezném, hogy hogyan lesz ebből a kókuszkupacból egy higiénikus közeg?

Remélem a kép is megjelenik.

Üdv,

Pálinkás
Előzmény: Alváskultúra (2047)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2047
Szia Swordmanus,

a rugós teszt elől nem tértem ki, egyszer természetesen összehozzuk, de csak Unicum és sör mellett:-)

Nem állítottam, hogy mérgező. azt állítottam, hogy méreggel van rovar és kártevő mentesítve.

Ki gondolná, hogy a pacalt meg oltottmészben áztatják?

De nézek neked egy kis csemegét a témakörben.

Üdv,

Pálinkás
Előzmény: swordmanus (2046)
swordmanus Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2046
Szia!
Mivel a rugós tesztajánlatomra nem válaszoltál, tekintsük lezártnak. :-)
A kókusz mérgező voltáról valami forrást (nem a blikket) felmutathatnál, mert azért ez egyrészt súlyos vád, másrészt illik alátámasztani ilyesmit. A Güntertől hallottam -ot sem fogadnám el hitelesnek.
Előzmény: Alváskultúra (2042)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2045
Kedves I.R.

Amennyit ezekről a matracokról tudni lehet, hogy eleddig a Hilding Änders gyártotta a termékeit, így feltételezhetünk egyfajta biztonságot, viszont a jobb termékek (Sultan család és azon belül az Önnek talán legmegfelelőbb latex termékek) árai ca ott vannak, ahogyan azt egyéb kereskedésekben is el lehet érni.

Matracot látatlanban nagyon nehéz javasolni, tekintettel az alacsony testsúlyra én a lágyabb matracok felé irányítanám, így az említett választékból inkább a latex termékek felé.

Szerintem oda kell menni és próbálni, a vákuumcsomagolt Elsfjord nem tűnik rossznak, 269 CHF nem is olyan rossz ár, viszont a keménységét önnek kell megérezni.

Lejjebb esik szó róla, hogy hogyan érdemes próbálni.

Én tennék alá legalább 26 keresztléces rugalmas ágyrácsot. A Lilläker nem tűnik rossznak, 79,95 CHF ért.

Én körülnéznék szakkereskedésekben is, többnyire lehet kedvezőbb és jobb megoldást találni.

Szerencsés választást.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: I.R. (2044)
I.R. Creative Commons License 2010.03.08 0 0 2044
Kedves Pálinkás Úr!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen matracot+ágyrácsot vegyek. Sajnos a témában abszolút le vagyok maradva...:) Kizárólagosan a négy sárga betűs áruház matracai jöhetnek szóba, mert itt Svájcban (vendégmunkásként) csak ebben az áruházban juthatok elérhető áron matrachoz, és a kínálat elég széles, mind szivacsos, latex, és rugós ágybetétek tekintetében. Oldalfekvő vagyok, eléggé hátfájós, kb. 165 cm és 60 kg, reggelente általában váll- , nyak- és vagy hátfájással ébredek...Érdekelne, hogy milyen típusú lenne az ideális matrac, milyen keménységű (puha, közepes, kemény) illetve kb. hány cm vastag, és ehhez milyen típusú ágyrács passzolna...előre is köszönöm
aleni Creative Commons License 2010.03.08 0 0 2043
Kedves Álomvilág! Nem kaptam meg. :(
Előzmény: Alomvilag (2012)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.08 0 0 2042
Szia Swordmanus,

tudod, hogy szívesen adok igazat mindenkinek, akinek van.

1.,
Tudtommal az Aspartam is engedélyezett, a 70' években már be volt tiltva, mert bizonyítottan rákkeltő. Na most, hogy a nagymama mitől lett rákos, azt nem tudjuk bizonyítani.

2.,
Semmi nem párolog maradéktalanul, mindig van "egészségügyi határérték".

3.,
Az ipari tisztítószerek közül (tisztítószer-piac 75%-a) Nyugat-Európában ki van tiltva minden klórbázisú szer, helyette többnyire quterner-ammonium bázist használnak, ami természetesen drágább, viszont bactericid, fungicid, virucid és tuberkolocid.

Sajnálom, hogy csalódást kell okoznom, de még nem vagyunk nyugaton.

Üdv,

Pálinkás
Előzmény: swordmanus (2040)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.08 0 0 2041
Na de kérem! Erre való a garancia:-)

Üdvözlettel:

pálinkás László
Előzmény: Zolcsa (2039)
swordmanus Creative Commons License 2010.03.08 0 0 2040
Szia!
Vitatkozhatunk itt napestig.
Ugye itt leírtad az elméleted arról, hogy a kókuszbordák nem képeznek ortopédzónát.
Bármikor állok elébe, hogy ezt kísérlettel cáfoljam.
A kókusz fertőtlenítéséről nem rendelkezem információkkal, de nem hallottam róla hogy bárkinek bármilyen eü. panasza lett volna. Annyira vagyunk mi is fejlett nyugat (meg a feljelentgetésnek is generációs hagyományai vannak) hogy ha ott bármi zűr lenne, sóval hintették volna be a gyárak helyét.
A dolog trükkje (ha cáfolat hiányában igaznak tekintem az információd) az lehet, hogy "GÁZ", tehát maradék nélkül elpárolog, kiszellőzik. Hasonlóan a klórgázhoz, amit szintén fertőtlenítésre használnak.
Előzmény: Alváskultúra (2035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!