Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2014.07.27 0 0 19909

Van egy premieres bejarati ajtom (kommerling). Olyat kezdett el ujabban csinalni, hogy ha nyitom az ajtot, akkor lenyomom a kilincset, majd felengedesnel nem jon fel teljesen, kb. 15-20 fokos szogben megall, es a zarnyelv sem jon vissza a helyere teljesen. Ha feltolom a kilincset derekszogbe, ahogy allnia kellene, akkor kattan egyet, a helyere ugrik es a nyelv is kijon. Nem a nyelv az akadaly, mert kezzel nyomkodva siman jar ki-be. Jol sejtem, hogy az egesz oldali vasalatot le kell szednem, hogy hozzaferjek a problemahoz? Mire szamitsak? ;)

flepnis1 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 19908

Na majd most meg az derül ki engem mennyire nem akarsz ügyfélnek! :-D

 

Előzmény: kiss_atti (19902)
PedelecTibi Creative Commons License 2014.07.27 0 0 19907

És a Windoor nem Gealan profilt használ, amit nem igazán dicsértek itt a fórumon?
Legalábbis a gyártást bemutató videójukon ezt a profilt mutatták....

Előzmény: ganser (19906)
ganser Creative Commons License 2014.07.27 0 0 19906

Windoor Kft

Előzmény: PedelecTibi (19905)
PedelecTibi Creative Commons License 2014.07.27 0 0 19905

Sziasztok!

Általánosságban szeretnék érdeklődni, hogy Debrecenben kit ajánlanátok ablakgyártásra?
Most épitkezem, és nemsoká esedékes lesz a nyilászárók beszerzése.
Testvéremnél Hálo&Marco-s ablakok vannak, igaz kétrétegű üvegezéssel, de 6 év alatt eddig semmi gond nem volt velük.
Ők milyen profilt használhatnak?

Nekem 3-as üvegezésű profilra lenne szükségem, amivel nem lesz probléma tizenx év múlva sem, a legnagyobb ablakméret 120x120-as lenne, középen felnyiló-bukó-nyiló konstrukcióban, tehát semmi vállalhatatlan méret vagy bonyolitás nem lenne.
Esetleg kit tudnátok még ajánlani itt Debrecenben?
Konkrét árajánlatot persze nem várok, csak hogy milyen profilokban érdemes gondolkodnom, ami nemis passzivház minősitésű, de jó ár-érték arányú, és kit kereshetnék.

Köszönöm előre is segitségeteket!

fyncuka Creative Commons License 2014.07.27 0 0 19904

Sziasztok!

 

ROPLASTO profilról szeretnék véleményeket kérni.

Ahogy visszaolvastam inkább Gealan, Rehau, Kömmerling és Vekáról esik többször szó.

Melléképületbe kerülne, nem lakótér+egy kátszárnyú erkélyajtó (ez lakótér). A házban Rehau (kifogástalan!) ablakok vannak, ezzel elégedett vagyok, de a melléképületbe gondoltam nem szükségszerű és megelégszek egy alacsonyabb kategóriával. De a Roplastoról nem hallottam eddig semmit.

 

Köszönöm!

Judit KB-i Creative Commons License 2014.07.26 0 0 19903

Nem is az! A tièd az!

Előzmény: kiss_atti (19883)
kiss_atti Creative Commons License 2014.07.26 0 0 19902

Akkor irom mashogyan:

 

aki nem tudja elkuldeni - azonnal - a forgalmazott szerkezet TVB-jét, azt ott kell hagyni.

Persze nem tudhatjuk a beszélgetésetek lefolyását, stilusát, simàn elképzelhető, hogy egyszerűen nem szeretne téged Ügyfélnek. Van ilyen, velem is előfordult már..

:-D

Előzmény: Faszakasza (19899)
forraslajos Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19901

Általában tudja. Azt olyan nagyon senki nem engedi meg magának, hogy mellébeszéljen. Ezalő max az "ajándék redőny" a kivétel. 

Előzmény: Faszakasza (19899)
Proxima76 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19900
Így van, sok idő eltelt mire én is döntöttem. Több profil és gyártó közül végül le kellett tennem egynél a voksomat.
Előzmény: Anagami (19896)
Faszakasza Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19899

Indokolatlan rosszindulat sugárzik a hozzászólásodból és mellesleg az árról egyetlen sort sem írtam, ha visszaolvasod... A hozzáállásodból ítélve még az is lehet hogy ott dolgozol ;)

Hogy ők lennének-e a legolcsóbbak arról igazából fogalmam sincs mert odáig nem jutottunk hogy árajánlatot kérjek, a weboldalon pedig nincsenek árak semmilyen formában. Egyébként nem az alsó kategóriás profilok között turkálok és az ár másodlagos szempont.

 

Kétszer próbáltam újra hívni őket, jóindulatúan azt feltételezve hogy hátha csak megszakadt a vonal, de egyértelműen kinyomták a hívást.

 

Mindössze arra próbáltam célozni hogy úgy tűnik a nyílászárós cégeknek az a jó ügyfél aki nem kérdez. És mivel még a piacon vannak és megengedhetik maguknak a fenti hozzáállást úgy látszik nagy számú olyan idióta létezik aki egy ilyen nagyságrendű megrendelést vakon ad le, és max az ablak színe számít neki. A telefonban jeleztem hogy egy 3 szintes családi ház összes ablakának cseréjéről lenne szó, tehát tudták hogy nem 10e forintot akarok éppen elkölteni.

 

Mindegy, én kérek elnézést hogy meg szerettem volna bizonyosodni arról hogy amit veszek az azt tudja ami rá van írva. Tulajdonképpen a qrva anyámat.

Előzmény: kiss_atti (19898)
kiss_atti Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19898

Azert hivogatod oket

 

renduletlenul,  mert ok a legolcsobbak ?  :-D

Előzmény: Faszakasza (19897)
Faszakasza Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19897

A mai nap vicce: műanyag ablak/profil forgalmazó cégnél telefonon érdeklődtem hogy XY profiljuk műszaki paramétereit igazolni tudják-e, mondjuk gyártói tanúsítvánnyal vagy inkább független labor mérési eredményeivel mivel a neten nem találtam sehol és gyanúsan jók a feltüntetett adatok. A válasz az volt hogy igen. Na mondom akkor kérnék abból egy másolatot (10+ db ablak, csak mellékesen). - Azt csak akkor lehet ha náluk vásárolok. - Mondom OK, ott szeretnék vásárolni, de nem vaktában. Más gyártók hasonló tanúsítványai szabadon elérhetőek, ez miért nem? - És erre a marketingből magasan képzett értékesítő szó nélkül leb*szta a telefont és azóta sem veszik fel ha hívni próbálom. Magyarország, 2014.

Anagami Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19896

Hát, ez az! Mindig eljutunk addig a pontig, hogy hiába a jó profil, ha nem okés a gyártó? Nekem is lejött már a korábbi keresgélések során, hogy ez egy nagyon sarkalatos pont. Próbáltuk is ezt figyelembe venni, erre majdnem pórul jártunk a Premier-rel. Persze biztosan van helyette más választás (muszáj is), csak most jó alaposan elbizonytalanodtunk. Tele a fejem/fejünk a különböző profilokkal/gyártókkal, akikről amúgy egyáltalán nincs túl sok megalapozott információm, ezért is próbálok most valahogy újra eligazodni a "terepen".

Előzmény: Proxima76 (19895)
Proxima76 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19895

Amikor először kezdtem komolyabban belemerülni hogy milyen ablakot rendeljek (előtte fogalmam sem volt semmiről, ablak-ablak) megkérdeztem egy megbízható, jó szakember ablakos ismerősömet. Ő azt mondta hogy Kömmerling vagy Salamander profilból készített ablakkal biztosan nem nyúlok mellé, neki ezekkel legalábbis még nem volt gondja. Igaz, a gyártót meg kell válogatni.

Előzmény: Anagami (19894)
Anagami Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19894

Ez egyelőre nem hangzik rosszul a Salamanderről. :)

Jó lenne persze tudni valamit a kereskedőikről is. Van esetleg valakinek tapasztalata?

 

A Construmán Gil ablakokat is láttunk, esetleg róluk tudtok valamit?

 

Előzmény: Proxima76 (19892)
kiss_atti Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19893

Alacsony tagulasu

 

ragasztohabbal szoktuk ilyen esetekben rogziteni belso konyoklot, a konyoklo aljat telibe fujva. Kivul szinten, persze csak akkor,  ha minket biznak meg a munkaval...

 

:-D

Előzmény: gorgooo (19888)
Proxima76 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19892

Nem értek hozzá, de a Salamander profilt több ablakos ismerősöm nagyon dícsérte, van aki csak abból gyártott ablakkal dolgozik szívesen (Az ETIK állítólag nagyon jó ablakokat gyárt belőle, meg a Hevesthermnek is van ilyenből ablaka)

Előzmény: Anagami (19889)
Anagami Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19891

Igen, ezeket én is megtaláltam.

Előzmény: fgcs (19887)
topikolos Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19890

Sziasztok!

 

Létezik olyan profil, amibe fixen rögzített 2 db, 2 vagy 3 rétegű üveg rakható?

 

Köszi!

Anagami Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19889

Igen, beazonosítottalak. :)

 

Köszönöm az ötleteket!

A Rehau Geneo eléggé szimpatikusnak tűnik. Érdemes közelebbről is szemügyre venni.

 

A Salamander Blue Evo82-t is nézegettük korábban, az is a Veka-hoz hasonló minőségűnek tűnt és az ára is nagyjából  pariban volt vele (puren+ nélküli árral). Szerinted a Salamander esetleg nem annyira jó?

Előzmény: fgcs (19885)
gorgooo Creative Commons License 2014.07.25 0 0 19888

Ha valaki látott már belülről, a helység felől hőszigetelt párkányfogadót, szívesen venném a hozzászólását. Az is információ lenne, ha szakember azt mondaná, hogy nem kell vele foglalkozni, minden negatív tapasztalatom ellenére. Mivel az ablak a jelenlegihez képest 15cm-rel kintebb kerül, a falsíkra, vagy kicsit beljebb, bőven van hely falnak is, a könyöklőnek is, ennek is.

Higgyétek el, nem akarom feltalálni a spanyolviaszt, de nálunk akikkel beszéltem, Kecskemét, mást és mást mondtak, ha mondtak egyáltalán, nem én akarom megcsinálni, de mester nincs akiben ez felmerült volna. Lehet, hogy ezen kellene elgondolkodnom... A beépítéssel kapcsolatban is a legjobb esetben odáig jutottam, hogy én kőpárkányt kivesz, felfalaz ytonggal, ők meg kijönnek és beteszik az ablakot habbal, csavarral, takarás és bármi egyéb nélkül. Kívül valahogy rámegy a hőszig, belül meg majd lesz valami.

Nem hiszem, hogy off lenne, hőszigetelésről, úgy, mint profilszélességről, kamrákról, meg üvegekről szokott itt szó esni...

Előzmény: kiss_atti (19870)
fgcs (X) 2014.07.24 0 0 19887

Most nézem, hogy egyszer már beszéltünk róla fórumon, hogy gond van, igaz konkrétumok nélkül.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130805769&t=9093139

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130817607&t=9093139

Előzmény: Anagami (19875)
fgcs (X) 2014.07.24 0 0 19886

Most már eszembe jutott. Egyszer azt mondták, hogy ez a betét máshonnan jön. (vagyis jött)

Előzmény: kiss_atti (19883)
fgcs (X) 2014.07.24 0 0 19885

Csak onnan, hogy rákerestem az email címre, és küldtem októberben ajánlatot Kömmerling 88+-ra. :)

Amiket hasonlónak gondolok, igaz, nincs bennük ilyen betét.
Rehau Geneo
Fenstherm Prémium (Veka Alphaline)
Kömmerling 88+
esetleg még a Hevestherm Deluxe 85 (ez egy középtömítéses 85mm-es Aluplast profil)
Szerintem a Salamander másik csoportban játszik.

Előzmény: Anagami (19875)
Proxima76 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 19884
Igen, ezt itt a gyárban teszik bele. Én is gondolkztam ilyenben, még jó hogy nem tudtunk megegyezni. Mivel több helyről hallottam hogy gondok vannak a gyártással, rákérdeztem. Tagadták.
Előzmény: kiss_atti (19883)
kiss_atti Creative Commons License 2014.07.24 0 0 19883

Utana nezek,

 

de ez nem tunik gyari -VEKA -  megoldasnak.

Előzmény: Vargabandi (19880)
kiss_atti Creative Commons License 2014.07.24 0 0 19882

Igen,

 

7főn vagyok legkozelebb

Előzmény: Anagami (19878)
Anagami Creative Commons License 2014.07.24 0 0 19881

Igen, erről van szó, a bemutatóteremben kiállított példány is kb. így nézett ki. Meggyőző volt!

Előzmény: Vargabandi (19880)
Vargabandi Creative Commons License 2014.07.24 0 0 19880

Neten találtam róla képet.

Előzmény: Vargabandi (19877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!