Keresés

Részletes keresés

Vebber Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7664

A Score véleményem szerint kb. mint a kalmopyrin.

Jövőre ezek helyett próbáld ki a Folicur Solot, magában.

Előzmény: Törölt nick (7662)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7663

A Thiovit az nem ellenfél  , de a réz meg a Score ..elvileg .....

Előzmény: Törölt nick (7662)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7662

Emlékszem hogy írtad, én viszont rendszeresen fújtam a fákat cuproxat-score és thiovit-score koktélokkal, legutóbb pont egy hete. Mégis 3 nap alatt előjött ez a förmedvény... (nyilván nem most fertőzte fel, de a felszívódó gombaölő szart sem ért ellene)

 

("imádom" ezt az időjárást!! mondtam már?)

Előzmény: Mozo66 (7660)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7661

Na akkor amelyik felén színesedik az a fele adja ba a kulcsot .... :(

 

  Nekem az idén 1 Orange red egyik fele adta fel de a másik fele is követi .  A fiam mondta , hogy a gazdaság kajszisában is rengeteg a fapusztulás , van ahol 4 egymás után a sorban .

 

  Felétek mennyibe kerül a cseresznye ...ha szoktál picra járni ????

Előzmény: Flanell (7657)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7660

Én szóltam ......   Valamikor a múlt hónap végén jeleztem a növényvédős topicban is és szerintem ide is írtam , hogy permeteztem és raktam bele gombaölőt is , mert pöttyösödik a barack .

 

 Mi itt Baranyában előbb kaptuk a csapadékot ezért támadt előbb a gomba .  Érdemes keményebben odahatni , mert ezek a mindenféle gombák okozhatnak később mézgafolyást is és persze nem beszélve arról , hogy legyengíti a fát .

Előzmény: Törölt nick (7659)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7659

Mozo, nem tapasztalsz stigminát??

 

Ma megláttam az őszibarackokat, és dobtam egy hátast! Vasárnap nyoma nem volt még, ma mind így néz ki:

 

Előzmény: Mozo66 (7654)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7658
Előzmény: Deryan (7656)
Flanell Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7657

 

Ahogy tippeltem, olyan 30 szem maradt az Aurorán.

A kis fácska egyik felén ilyen, a másikon még alig színesedik.

Viszonylag jó fagytűrőnek bizonyult.

 

Sajnos, a nagy fákon sincs sokkal több, a legöregebb, 2 mázsa kapacitású fán 10-15 kg, a 3 kisebb fán még 10-15 kg várható.

Előzmény: Flanell (6829)
Deryan Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7656

"Ha már berepedt a fánk, akkor elõször vágjuk körül a sebet éles késsel és tisztítsuk meg felületét a szennyezõdésektõl. A tisztogatás után kenjük le a felületet sebvédõ pasztával ..."

 

http://www.kertpont.hu/index.php?menu=cikk&CId=1069

 

 

Az őszibarack fákon kisebb repedések nálunk is előfordulnak. Ugyanígy kezelem. Le ill. kitisztítom s lekenem. Tavasszal megismétlem, mindaddig, amíg kellően be nem gyógyul. A sebhelyeket szemelőtt tartom, mert könnyen bele tanyázhatnak a rovarok.

Előzmény: zoligh (7653)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7655

Én sem mondtam,hogy rossz fajta /olyan nekem nincs :)/,csak azt,hogy ez hibája -nálamAbosszantó,hogy általában érés előtt potyog,amikor még kemény és íztelen...hogy mitől,azt nem tudom .A többi stimmel amit írtál/kötés,terülés,stb/

A szekembereknek is lehet persze némi mellényúlása.Én a fehér könyvön tudok kiakadni.Vajon 1-1 honosítás alatt lévő,vagy egyéb vizsgált fajtát hány termőhelyen vizsgálnak,mielőtt ítéletet mondanak róluk ?Vmelyik intézet vizsgálja /mondjuk nem a legjobb termőhelyen/aztán ha ott nem jön be,akkor lehúzzák,nem ajánlják,nem szaporítják...Jó példa a kajszik.A fehér könyvben ezer éves fajták vannak,mégis a nagy telepítők az új,főleg francia amerikai,kanadai fajtákat telepítik...őszibarackból is iszonyú lassan bővül a kínálat,a körtét meg nem is érdemes említeni.Úgy kellene csinálni,mint pl az olaszok:termőhelyenként javasolni a fajtákat...és nem általánosítani /vajon a szlovákoknál miért vannak olasz őszibarackok a faiskolai kínálatban vagy az említett francia kajszik ?/

Előzmény: Mozo66 (7654)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7654

Hát igen ...ezt már sokszor megbeszéltük , hogy ezek a " szakmai leírások , jellemzések " nem biztos hogy szentírás érvényűek .  Ezek a dolgok jelentős eltéréseket mutathatnak .... valamilyen okból  .  Példa erre ez a fajta is , még soha sem termékenyült gyengén , ha volt rovarjárás akkor minden virág kötött és a terméshozása nem közepes hanem kiemelkedő ....persze nálam ...ezt hozzá kell tenni . Ahol Timon Béla megfigyelte ott nem .  A másik kapásbóli példa a Vénusz ugye amit  erősen fagyérzékenynek írtak le és az idén ez az a nekterin ami legjobban bírta a fagyot ...nálam . De ezek szeirint akkor nálad tankönyvszerűen viselkedik .

 

  Szóval én a Cresthavennel meg vagyok elégedve ... még az idén is , talán egyetlen negatívuma , hogy nagyon terül , igaz ebben szerepe van a rendszeresen  nagy termésmennyiségnek is .

Előzmény: Törölt nick (7650)
zoligh Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7653

Sziasztok!

Ősszel átültettem ezt az 4 éves fát, sikerrel, még virágzott is néhányat és szépen hajt. Ám most a kérge csúnyán megrepedt mindkét oldalon, magától.

Mit kezdjek vele?

Köszi.

Flanell Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7652

Mármint, hogy azon keresztül nézte?  :)

Szerintem valami alapja csak van annak, amit előadott, még ha túlzott is esetleg.

Előzmény: Törölt nick (7651)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7651

A pálinkásbutykos nem kocka alakú ?...:))

Előzmény: Flanell (7647)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7650

Nincs vele gáz,mert marad is rajta,de idézek a Timon B.: Őszibarack 2000-es kiadásából "Kiegyenlítetlen termékenyülés,közepes terméshozás jellemzi,a gyümölcshullás jelentős lehet "...nálam betartja a leírtakat.

Előzmény: Mozo66 (7641)
Vebber Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7649

Itt ma is egész nap csúnya volt az ég (most is), annyira, hogy az eső sem mer esni :(

Vihar viszont nem hiányzik, erre a kevés termésre, akkor inkább ne essen.

Előzmény: Mozo66 (7648)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7648

Felmértem a viharkárokat . Ahhoz képest , hogy tetőt szaggatott , nálam nem akkora a kár , bár a legelső barackból amiből úgy is alig van , elég sokat leszórt a földre . De egy kellemes meglepetés is ért ma ...igaz csak érzelmi jellegű ... maradt 1 szem az Aurorán .

Flanell Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7647

Én is gondoltam ilyen mesterséges alakításra, de helyi piacra nemigen érné meg, azt szerintem 2000-ért adnák... Plusz nem is színeződne pohárban.

Elég érdekesen adta elő a (nyugdíjas) szomszéd, részleteiben nem tudta jól elmondani, pontosan mennyire volt kocka, de nagyon fel volt villanyozva, mikor beszélt róla.

Előzmény: Mozo66 (7646)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7646

..???? ...kockabarack   . Talán tejfölös poharakat húztak a kisbarackokra . Amúgy ha villás ág közé szorul akkor is szépen tud formálódni .   Talán a kocka forma nam az amit a természet túl gyakran használna ... teljesen előnytelen .

Előzmény: Flanell (7645)
Flanell Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7645

Ma mondta a szomszéd, hogy tavaly vett a helyi piacon (szomszéd faluból származó) kockabarackot, 500 Ft/kg-ért. Nem teljesen volt ugyan kocka, de eléggé szögletes, azaz nem gömbölyű, a ládában is milyen jól néztek ki  egymás mellé rakva. A magokat is elvetette, de hát ki tudja már, a 25 közül melyik melyik.  :)

Milyen barack lehetett ez?

Flanell Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7644

Megkaptam a baumaxos Wühlmauscsapdát, amit a vakondtalanítók körülrajonganak az adott topikban, én meg kószapocok ellen akarok bevetni.

Ha nagyobb lyuk lenne rajta, akkor lehetne vele vaddisznót fogni a másik telkemen, az talán el tudná csappantani, alig tudom felhúzni is.

Tavaly rugóacélból csináltam kép alapján egy párat, de egyetlenegyszer sem csappant el, túl erős volt. A kószapocok egyik oldalról teletúrta földdel, aztán körbement, és a másik oldalról is teletúrta a másik részét.

Most legyengítettem, ami olyan jól sikerült, hogy az egyiket nem tudtam felhúzni, magától elcsappant (itthon persze nem), hát mindegy, legalább az egyik próbálkozik, hátha meglenne életem első pocka.

Lehet persze, hogy a baumaxost, bár erősebb, de mégis el tudja csappantani a vad, mert hát én ugye a rugóacélt nem tudtam olyan precíziós módon hajtogatni, így is egy egész délutánba került a kettő.

 

Jbori Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7643

Van nekünk napelemes vakondriasztónk ami szabályos időközönként hangjelzéseket ad. Lehet hogy jó pocok ellen, majd utánanézek. Vakond azóta nincs a környéken.

Előzmény: Törölt nick (7642)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7642

Próbáltad már a földben függőleges leásott kazáncsövet? 50cm mélyen leásni , 10 cm a föld fölött . Rá egy tengely vízszintesen benne középen egy méretes anyacsavar, a csavarba egy pálca lefelé10cm felfelé 30cm. Alul anyacsavart kötsz 15cm-es zsineggel , felül meg vitorlát szerkesztesz. A szél mozgatja a vitorlát az meg rángatja a zsinegen az anyacsavart. Éktelen folyamatos a kolompolás. Egy ismerős megcsinálta és elköltöztek a 4 lábúak.

Előzmény: Ali-bá (7640)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7641

Akkor azzal a Cresthavennel valami gáz lehet , mert nem hullásra hajlamos fajta .

Előzmény: Törölt nick (7637)
Ali-bá Creative Commons License 2012.06.04 0 0 7640

Sajnos én ismerem. Nálam leginkább télen dolgouik, amikor nem vagyok a kertben. Állítólag csak egy pocos kutya a megoldás, mert nem állja, ha zaklatják és elköltözik. (Azért egy 'Top Cat' pocokcsabdát vennék, ha találnék valamelyik boltban. Ezen kívül 'élőben' eddig csak nevetséges megoldásuakat láttam, amibe a leghülyébb kószapocok se megy bele.)

Előzmény: Törölt nick (7639)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 7639

Nincs macska,de ez a jószág nem patkány...

Előzmény: Jbori (7636)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 7638

Volt hogy raktunk el belőle ill.  dzsemet is főztünk,az biztos hogy intenzívebb ize van,mint a szőrösöknek.

Előzmény: Vebber (7635)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 7637

Nem rossz fajta,nálam az eddig már termők közül a legnagyobb méretű,amit viszont nem szeretek benne az az érés környéki hullás...főleg ha még tök kemény és semmire se jó...

Előzmény: Mozo66 (7634)
Jbori Creative Commons License 2012.06.04 0 0 7636

Nincs egy jó macskád? Nálunk már elfogytak a patkányok.

Előzmény: Törölt nick (7632)
Vebber Creative Commons License 2012.06.04 0 0 7635

Mi a nektarint favorizáljuk.

Caldesi, Sweet Lady nektarinokat szoktuk eltenni befőttnek.

Előzmény: Mozo66 (7634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!