Keresés

Részletes keresés

siokemeny Creative Commons License 2009.05.24 0 0 4703
Nehéz eset vagy!

Az általam feltett kérdésre nem feleltél. Légyszíves tedd meg, addig felesleges egymás mellett elbeszélgetni.

Mondjál egyetlen példát, amikor kéményhiba miatt gázos ült a vádlottak padján a kéményseprő helyett. Ezt kíváncsian várom.
Előzmény: Törölt nick (4702)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.24 0 0 4701
Új építésű háznál a kéményt már terv szinten úgy kell kialakítani, hogy elhúzás ne legyen benne.

Amennyiben elhúzás nélkül nem megoldható, akkor itt vannak a szabályok:

- az elhúzás szöge a függőlegestől maximum 30 fok lehet.
- egy kéményt maximum 2szer lehet elhúzni, de csak egy irányba
- egy elhúzás vízszintes vetülete nem lehet 2 méternél több, összesen pedig maximum 3 méter.

Ahogy émile is írta a szerelt kéménynél sok minden megoldható, csak egyedileg kell legyártatni (plusz költség).
Előzmény: krem (4694)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.24 0 0 4700
Úgy érzem nem igazán érted mire szeretnék kilyukadni.

Ha én otthon összedobom egy akármilyen gyártó akármilyen vízteres vagy pellet kandallóját házi szereléssel, te kijössz és megnézed, beüzemeled és innentől kezdve felelősséget vállalsz az én munkámra??? Holott azt sem tudod, hogy milyen a forrasztásaim minősége, milyenek a felhasznált anyagok.
Előzmény: Törölt nick (4699)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.24 0 0 4698
Üdv János!

Igen ehhez két kéményt kell építened. Nyílt égésterű készülékekhez gyűjtőkéményt 1985-től tilos építeni.

Lehet téglából építeni, csak bélelni kell fatüzelés esetén saválló csővel, vagy marad az előregyártott elemekből készülő kémény.
Hogy milyen kémény kell az sok mindentől függ, de elvileg egy sima (nem vízteres) kandallóhoz elég a legegyszerűbb fajta előregyártott (pl Schiedel SR), a faelgázosítóhoz viszont mindenképpen kondenzátumnak ellenálló béléscsővel rendelkezőt (Schiedel UNI PLUS, vagy ABSOLUT) kell beépíteni.
Előzmény: john38 (4692)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.24 0 0 4697
Bármilyen gyártó bármilyen kandallóját, bárki által kivitelezve?
Előzmény: Törölt nick (4693)
Émile Creative Commons License 2009.05.24 0 0 4696

  Azaz azok a klasszikus kandallók, mint a mesékben.

 

 

 Ezek az ajtósak inkább kályhák, csak hát a kandalló név elegánsabb !!

Előzmény: siokemeny (4683)
Émile Creative Commons License 2009.05.24 0 0 4695

  Szerelt kéménynél minden elképzelhető.

 Csak az elhúzást egyedileg kell legyártani, az pedig  plusz költséget jelent.

Előzmény: krem (4694)
krem Creative Commons License 2009.05.24 0 0 4694
Sziasztok!

Megengedett-e az hogy a kéményben egy elhúzás legyen? (az emeleten a kéménynek kb 30-35 cm-rel arrébb kellene lennie) Ha ez OK, akkor ez szerelt kémény esetén is járható? (gyártók honlapjairól nem jutottam infohoz) Köszi
john38 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4692
Sziasztok!Új építésű háznál szeretnénk egy kandallót a nappaliba(külső levegőset),és egy faelgázosítós(?)kazánt a pincébe.A tervező azt mondja 2 kémény kell hozzá,és már téglából nem lehet építeni.Ez tényleg így van?Az előre gyártott kéményekből melyik tipust ajánljátok hozzá?Köszönöm a válaszokat.János
ronkovik Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4691
A tökéletes megoldás az lenne, ha a kémény építésénél jelen lenne a kéményseprő, sőt egy egész bizottság, mert ugye ellenőrizni kell az ellenőrzőt is, dokumentálnának, filmeznének, stb. ezek után teljes felelősséget vállalhatnának a kéményért, nem lenne kibúvó a "rejtett hiba" miatt.

Uram isten!!!! Ötleteket adok!!!!!

:)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4690
Mint azt a 4687-es hozzászólásomban leírtam, a rejtett hibákon kívül minden egyéb az én felelősségem. Mindezt 6-7000 Ft-ért. Mert nálunk igen ennyi.

Kíváncsi lennék, te mennyiért adod a neved valamihez és mit csinálsz érte.
Előzmény: Törölt nick (4689)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4688
T Nándor!

Lapostetőnél a szabvány minimum 1,2 méteres túlnyúlást ír elő a tetősíktól a kitorkolásig számítva, de a kémény teljes magassága nem lehet kisebb a rostélytól számított 4,2 méternél (tehát ennél lehet magasabb. Amit esztétikailag még megenged). Jó lenne tudni, hogy a kazánnak mekkora a füstcsöve, hiszen azokat úgy alakítják ki, hogy azonos átmérőjű kéménnyel 6 méteres magassággal az ideális. Ha a kémény magassága ennél alacsonyabb, akkor a kémény átmérőjét a füstcsőhöz viszonyítva növelni kell 1-2 cm-rel.

Hogy Sch.... vagy Le..., azt a pénztárca dönti el. Én Sch... párti vagyok.
Előzmény: nandi80 (4680)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4687
A kivitelezői nyilatkozathoz egy pár szót:

Te hogy tudsz olyan munkáért felelősséget vállalni, amit nem láttál, hogy ki és hogyan csinálta. Ha átveszek egy kéményt megvizsgálom rendesen (tömítettségvizsgálat, füstnyomáspróba, kamerázás, szemrevételezés), de a rejtett hibákért hogyan tudnék felelősséget vállalni? Honnan tudjam, hogy nem műanyag távtartókat, vagy selejtes szegecset, vagy a bélelés egy részén a KO acélcső helyett polírozott alut, stb ... használt a bélelő.

A kivitelező arról nyilatkozik, hogy a kivitelezés során a hatályos előírásokat betartotta. Minden egyéb az én felelősségem. Amit nem látok és nem tudok megvizsgálni, azért nem vállalhatom a felelősséget.

A használaton kívüli kéményre csak rá kell nézni, hogy tényleg nem történt rákötés, persze ezért díjat nem kell fizetni.
Előzmény: Törölt nick (4678)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4686
Üdv grossbau!

Szerinted a szakvéleményt mi alapján állítják ki?

Hát tömörségvizsgálat alapján.
Előzmény: Törölt nick (4668)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4685
Van különbség.

Az zsinóros az SR márkajelzésű. Ennek a samottcsöve nem kondenzátumálló. A zsinórok azt hiszem 20-30 cm-enként vannak a samottcső és a könnyűbeton köpenyelem közé tekerve (csak egy karika, nem végig tekerve az egész felületen). így oldják meg, hogy ne mozogjon a levegő, mivel itt az a szigetelő réteg.

Külső, homlokzati kéményhez én inkább az UNI PLUSt ajánlanám, azzal biztos lehetsz, hogy az életben nem lesz gondod. Van még drágább megoldás is, de kandallóhoz teljesen felesleges. Az UNI PLUS samottcsövét nagyobb nyomáson préselik, tömörebb, így a kondenzátumnak jobban ellenáll.
Előzmény: laevis (4663)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4684
A betonajtóval az a baj, hogy egy-két kivétel után letörik a "válla", és ha az okos kőműves (tisztelet a kivételnek) nem úgy rakta be, hogy a felső éle egy kicsit beljebb legyen, mint az alsó, akkor nagyon könnyen kiesik. Ez igazán a padlástérben lehet veszélyes, ha egy erősebb légmozgás esetlegesen kiveri az ajtót, leéghet a házad.

Én a fém ajtót ajánlom (bár beteheted a betonajtót is, mert van olyan aminek van ÉME-je), de abból is van hitvány minőségű és jobb is.
Előzmény: Csabás (4660)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4683
Tudod ezekben az egyes országokban nyitott kandallók vannak jórészt, amiket az amerikai filmekben is láthatsz (tehát nincs ajtaja a kandallónak), azokhoz persze, hogy nagy kéménykeresztmetszet kell (a tűztérnyílás keresztmetszetének minimum 1/3 része).
A kémények nem nagyon kátrányosodtak a nagy légfeleslegnek köszönhetően (tudod mivel az is befolyásolja a harmatponti hőmérsékletet), de azokkal a készülékekkel fűteni sem igazán lehetett.
Előzmény: Émile (4659)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.23 0 0 4682
Igen tisztelt émile!

Olyan jó lenne igen tisztelt émile, ha mielőtt beírnál egy kicsit talán vissza is olvasnál. Ha ezt megtetted volna, akkor tisztán látnál a kazánteljesítménnyel kapcsolatban.

A tanácsot kérő leírta, hogy 77 négyzetmétert, 250 légköbmétert szeretne fűteni a kazánnal. Ehhez szerinted kell 20 kW-nál több vegyesből??????

Gázkazánból még ha rossz a ház szigetelése is elég lenne 12 kW.
Előzmény: Émile (4655)
nandi80 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 4680

Tisztelt Siokémény!

Érdeklődnék nekem egy lapostetős épületben lenne egy 20 kw-os vegyestüzelésű kazánom ehhez keresek kémény milyen megasat és milyen átmérővel ajánl nekem schiedel vagy inkább a leier kémény jobb? Sajnos tanácstalan vagyok válaszát előre is köszönöm!

Üdv:Kiss Nándor

Tojglius Creative Commons License 2009.05.22 0 0 4666

Sziasztok ismét...

 

Hát most kaptam meg a kéményszerelésre az árajánlatot és őszintén szólva dobtam rajta egy hátast, azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez reális-e! Próbáltan neten körülnézni, általánosságban mintha minden olcsóbb lenne... no nem az általam vélt "felével" de majdnem... (munkadíjak is, anyagárak is) de nekem a folyóméterek is túl soknak tűnnek...

 

KB megpróbálom leírni ami van/lenne:

a cirkó a kéménnyel/beszívókürtővel átellenben lévő falon van (1,5 és 2m-re a lukaltól), felettünk egy emelet és lapostető amiből kb 1m még pluszban a kémények téglamagasítása, szétválasztott 80/80 rendszer, beszívás a szellőzőből, cső csak odáig, kifelé kémény bélelve)

 

elvileg kazánon szétválasztás, mindkét csőnek 90fok fordítás, 1,5mcső, utközben mindkettőnek 45fok fordítás h egyenesen be tudjon menni a szellőzőbe/kéménybe, az egyik már a szellőzőben is van, a másiknál megint 90fok és uccu fel mondjuk max 6m cső, fedél, kész....

 

Kössssszzzzzzz ha van időtök átnézni:

 

Ez lenne az:

Ø80mm cső 1m / 9db                      37.900 Ft

Kürtőfedél   1db                              14.300 Ft

90°-os idom 3db                               7.900 Ft

45°-os idom  5db                              5.000 Ft

Egyenes ellenőrző idom 2db              9.100 Ft

Ø80mm cső 50 cm  4db                    10.400 Ft

Kondenz idom 1db                            5.300 Ft

Kazán indító idom   1db                   15.600 Ft

Bilincs 5db                                      2.200 Ft                              

Anyag összesen                            109.800 Ft +Áfa

Kéményseprőipari szakvélemények /végleges/             20.500 Ft +Áfa

Nyomvonal terv                                                          5.000 Ft +Áfa

Munkadíj:                                                                 80.000 Ft +Áfa

 

azaz szummabruttó 260ezer...

~1,5x annyi mint amit a készülékre szánnék... megint ott tartok, h veszek egy nyilt égésterűt és felszereltetem egy megbízható szerelővel és nuku béleltetés, nuku turbós rendszer... max veszek mellé egy co riasztót...

 

laevis Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4663
Sziasztok!
Kb. 8-10kW-osra tervezett kandallóhoz építenénk külső, 7,5m magas 20-as kéményt. Schiedel UNI-t ajánlanak elfogadható árban, azonban nem a kőzetgyapot paplannal szigeteltet (az lenne az UNI Plus?), hanem valamilyen zsinóros szigetelésűt. A schiedel honlapja is nagyon zavarosan fogalmaz a két fajta között különbségről, így nem tudom ez is elfogadható külső kéménynek vagy érdemes inkább a kőzetgyapot lemezzel/paplannal teljesen körbeszigeteltet választani.
Homályosítsatok fel legyetek szívesek, mi a különbség és melyikkel lehetek nyugodt.
Csabás Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4660
Hali!
Hát igen itt is kiderült a nem hozzáértésem,ui sose tudtam,hogy mit jelent a 30 fokos elhúzás,azt nem gondoltam,hogy vízszintes szakasz is van benne...szval a miénk ahogy a helyi Schiedel-es is mondta,elhúzás sincs benne,mivel végiglátni rajta,szval elnézést a tudatlanságomért,de ha már itt tartunk,szerinted van e nagy különbség az árán kívül a beton illetve a fém tisztító ajtó között?

Előzmény: siokemeny (4650)
Émile Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4659

  Még mindig a szelvényről : egyes országok  néphitében  erősen él , hogy a kéményen ilyen olyan manók meg angyalkák stb. ki be járnak. Sőt az ajándékot is  ezen keresztül hozzák. Ez csak úgy lehetséges ha a szelvények arra lényegesen nagyobbak. Néha  kalandvágyók,  meg hülyék meg is próbálják utánozni ezeket a mesebeli lényeket  és legtöbbször beszorulnak,   csak a tűzoltók hozzák ki őket.

 Na a mi 14 x 14 -es és még a duplaszelvényű kéményeinkbe se fordul ilyen elő.

Émile Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4658

  Milyen résekről beszélsz ?

 ja gondolom a huzat miatt.

 De most a kémény anyagáról folyik a szpics és nem a huzatról.

Előzmény: halaloszto (4656)
Émile Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4657

  Ja a savakról :  hát kétféle lehet  - itt a szénsav ill. a kénessav.

 

 Lecsapódásnál mind a kettő árt, de közel se annyira mint  egyesek gondolják.

 

 

 egy szenes tüzelésnél egyébként mint írtam nem nagyon van lecsapódás.

 

 A fánál és gáznál lehet  viszont ott meg a kéntartalom elhanyagolható.

 Tehát fánál a kátrány az ellenség  a gáznál meg a fagy.

 Egyébként  szenes tüzelésre  nagyon régen alkalmazták a téglakéményeket.  szögletes és  körmetszetben  és szép sudarasan (hogy el ne döljön ).

  Majdnem  soha nem bélelték  - főleg  nem fémmel.

 

 

 Van egy nagyon szép téglakémény  Köbányán  a Sibrik Miklós úton.

 

 Szépen megpucolták  és most a  LIEDL hirdeli rajta magát.

halaloszto Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4656
persze, de ujjnyi resek voltak az ajton! johogy kiment. ha meg nem ment ki, hat kinyitottak az ajtot megjobban.

vajk
Előzmény: Émile (4655)
Émile Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4655

   tény hogy  a kémény szelvénye első nekifutásból nagynak tünik.

 

 De csak először !!

 

 Pincében van, aminek belmagassága ritkántöbb 2.5 m-nél, +  2 belső szint az 2x3 m  + a padlás szint kb 3 m  + a tetőnkivüli rész 2 m . igaz ez több valamivel.

  vagy  kétszintes vagy egy  - nem lehet kicsi a ház  kérdés elég e kazánból  a 20 kW.

 A szenes fűtések akármennyire automatizáltak mindig szakasosak - tehát  nagyobb teljesítmény kell mint pl egy gázkazánnál.

 

 

 

 

   Egyébként is az a 200 -as átmérő nem egy túlságosan nagy méret.

  Szerintem   lehet, hogy kicsit nagyobb kazán kell és máris nem olyan nagy az a  200 mm-es  átmérő. Kifűti az vigan azt a szevényt.

 Probléma csak akkor lehet ha egyszintes az épület és a padlástérben megy hosszan. De a megoldás akkor is a szigetelés  - sokkal ólcsóbb mint a bélelés.

 

 

 Más   : a régi paraszházakban volt az un. nyitott kémény  rettentően nagy szelvénnyel  a füst mégis kiment.

 Aztán még ma is van bőven  a kemencés fűtésből maradt  téglakémény  szintén falusi parasztházaknál. A szevény itt is lényegesen nagyobb mint a szokásos 14 x 14 -es szelvény. Konkrétan nem tudom mennyi majd egyszer megnézem.

Előzmény: siokemeny (4653)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4654
Nem túl sokan, de fűtenek.
Előzmény: Émile (4652)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4653
Sok mindenben igazad van. Csak itt van ez a speciális eset, 11 méteres 200-as átmérőjű kör keresztmetszetűre kikent falazott kémény. Erre egy kis teljesítményű szenes kazán lenne rákötve. Valószínűleg egy ekkora kéményt nem tudna kifűteni a kis kazán és valószínű, hogy a kéményen belül kondenzálódna (mert a szénnek van nedvességtartalma ami lehet felszívott (higroszkópikus), vagy felületi nedvesség). És ha a kéményen belül kondenzálódik akkor nem kell megvárni az esőt, hogy kénes-, illetve kénsav keletkezzen.

14x14 cm-es keresztmetszetű 6-8 méter magas kéménynél (mint régen általában) nem jelentene gondot. De most egy egyedi esetről beszélünk. Még a régi MSZ szabvány is kötelezővé teszi ilyenkor a bélelést.

Ki nem tudja, hogy melyik savról van szó?
Előzmény: Émile (4651)
Émile Creative Commons License 2009.05.21 0 0 4652

 

 

 Az olajokról nem beszéltem.  Ott lehet magas kéntartalom  , de ki fűt manapság olajjal ??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!