Keresés

Részletes keresés

dora8808 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 44934
Sziasztok

Megjöttünk Dokibácsitól szerencsénkre törés nincs, se szakadás könyök csontjánál van zúzódás a szorítás miatt bár reggelre alma nagyságú duzzanatunk lett meg lázunk....kaptunk fájdalomcsillapítót antibiotikumot amit 1 hétig szednünk is kell,úgy hogy hála az égnek az ijedelem nagyobb volt!!!Azt mondta az állat orvos hogy a duzzanat azért van mert ahogy össze zúzta a csonthártyát meg a szöveteket a vér nem tud rendesen vissza áramolni a mancsába de az antibigyó leveszi neki a duzzanatot és nem lesz semmi gond...!!
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.01 0 0 44933
na basszus,szep tortenet..En mindenesetre szoritok es hiszem is,hogy nem lesz nagyobb baj,szepen kikuraljak Domet..De hogy a tovabbiakban mit tennek a masik kutyaval,illetve annak a gazdajaval,meg nem tudom
Előzmény: dora8808 (44932)
dora8808 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 44932
sziasztok


Kérlek szorítsatok nekünk!!Ma reggel Dömémet a szomszéd kutyája megtámadta mikor mentünk át a házunkkal szembe levő telkünkre Dömém imád ott futkosni és olyan okosan át megy nem fut el eddig semmi gond nem volt míg a "kedves szomszédom" ide nem hozott egy harci kutya keveréket és ugye szokásához híven nem eteti cseszik a kutyára most már ott tartottunk hogy láncon volt persze amikor nem szabadult el és a kukákat borogatta az utcán mert éhes volt....az a pláne az egészbe hogy menhelyről kihozott kutya és mint utólag kiderült előző gazdája harcolni használta a kutyát úgy h valahol nem csoda az agressziója...!!Reggel ment át anyummal a Döme a telkünkre és anyum nem látta hogy ez a dög (már bocsánat hogy így nevezem de még dühös vagyok bár itt a nagyobb ludas a gazda....,)az egyik bokor alatt aludt és míg az én kicsim boldogan futott át neki rontott először a Döme földhöz vágta és ő ott is hagyta csupán védekezett a másik kutya vérszemet kapva torkára ugrott én arra keltem hogy anyum ordibál próbálja leszedni róla (ő is kapott tőle egy szép harapást úgy hogy anyummal is mehettünk balesetire)én is rohantam ki találtam a telkünktől egy vasrudat rohantam vissza az utcára mert az árokba lökte már a Dömét azzal ütöttem a kutyát és még akkor se engedte el az volt a szerencse a szerencsétlenségbe h a Dömén van fojtó lánc (ami ugye úgy van rajt hogy ha nem sétálunk akkor ne szoruljon a nyakára)és a kutya jobban azt tépte nem a nyakát!!!Nagy nehezen szétszedtük őket ekkor még nem is volt baj Dömémmel most délután kicsit sántikálni kezdett de nem volt vészes azt hittem csak meghúzta de sajnos tévedtem mert egy fél órája kimentem megnézni mert olyan kedvetlennek tűnt,most már ott tartunk hogy egy hatalmas duzzanat lett a lábán és már szerintem kicsit lázas,alig bír ráállni,de sajnos az orvosa csak reggel 8 tól lesz úgy hogy addig izgulok reggel meg indulunk az állat kórházba remélem nem lesz nagyon komoly a baj ...annyira féltem:((((
sere Creative Commons License 2009.10.31 0 0 44931

Szia!

 

Nekünk a komondor kivételével az összes eddigi kutyánk ki-be járós. (most inkább csak kintiek, mert a lányom épp négykézláb korban van, de ha nagyobb lesz, ismét bejöhetnek) Soha nem fázott meg egyik sem.

A pointerünk a kazánházban alszik, napközben kint van. Alig van szőre, de nem fázott még meg egyszer sem. (de a szeme az bezzeg nem javul, hogy a fene enné meg... most Paksra járunk kezelésre)

Előzmény: Topi328 (44924)
apacska Creative Commons License 2009.10.30 0 0 44930
Szerintem nem ártassz vele, ha időnként átmelegszik benn a szobában. A mi kutyáink teljesen kintiek, de van, hogy télen elmegyünk együtt egy kulcsosházba, ahol bent lehetnek velünk és sose fáznak meg utána kint. Ha kint jó szigetelt háza van, bemelegíti magának azt is.
Előzmény: Topi328 (44924)
snepf Creative Commons License 2009.10.30 0 0 44929
Nálunk se. Januárban meg mentek a kacsáért a jéghideg Ipolyba.
Előzmény: cheereck (44928)
cheereck Creative Commons License 2009.10.29 0 0 44928
nálunk ezzel soha nem volt gond, nem fáztak meg a kutyák.
Előzmény: Topi328 (44924)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.29 0 0 44927
SziaTopi!


Gina is ilyen ki-bejárós volt amikor kicsi volt,de engem az állatorvos leszúrt érte.Azt mondta a kutya hőháztartásának nem tesz jót (télen) a ki-bejárás.
Szóval nem tudom.
Előzmény: Topi328 (44924)
Bubinko Creative Commons License 2009.10.29 0 0 44926

... és a szülők:

Bubinko Creative Commons License 2009.10.29 0 0 44925
3 napos "MÓKUS"
Topi328 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 44924

Sziasztok!

GAbi!Először Félix sem akart bemenni  a vízbe, nekem kellett bemennem és szinte behúznom. pár hónapra rá meg  vágtatott befelé, épp csak az orra látszott ki, olyan messziről hozta vissza a labdát/faágat.

 

Szerintetek mennyire igaz az hogy vagy kinti vagy benti kutya legyen?mert ha bejöhet és utána kimegy, akkor könnyebben megfázik/megfázhat.

mert ugye Félix amikor hazaérünk bejön, meg hétvégén is, jókat alszik a kis szőnyegén, olyan kis cuki. de amikor nem vagyunk otthon, akkor kint van, meg egyelőre éjjel is.most ezzel akkor inkább bajt csinálok?nem gondolnám, hogy ennyi idő alatt megszokná a meleget és ne tudna alkalmazkodni, vagy igen?

apacska Creative Commons License 2009.10.27 0 0 44923
Hátha majd akkor bemegy, ha együtt játszik egy úszó kutyával igaziból. Így filmen.. el se hiszi... :))
Előzmény: Gabiiiiii (44922)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.27 0 0 44922

en is gratulalok a kutyadhoz.Lejatszottam az enyemnek,hogy hogy hozza vissza a labdat egy "normalis" fekete labrador a vizbol:)

 

Erdeklodve figyelte,de felek,hogy ettol nem gyozte le a gyavasagat es tovabbra is csak addig megy a vizve,amig leer a laba:)

Előzmény: Darth Bane (44921)
Darth Bane Creative Commons License 2009.10.27 0 0 44921
Sziasztok!

Köszönöm a kedves hozzászólásokat!

Ha gondoljátok, a honlapon nyomon tudjátok majd követni, hogyan haladnuk.

Üdv

Db.

secperc Creative Commons License 2009.10.27 0 0 44920

Csodaszép állat!:-))))))))

 

A munka vele 1000 %-ra jó igy látszara, de abban nem vagyok szakértő. Mindensetre, mindenhez gartulálok, csak igy tovább:-)))

Előzmény: Darth Bane (44917)
apacska Creative Commons License 2009.10.26 0 0 44919
Komoly munkád lehet a kutyádban, ez látszik! És Bonnie nem mellesleg nagyon szép is! Gratulálok hozzá! :)
Előzmény: Darth Bane (44917)
Topi328 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 44918
Gratula nektek, minden elismerésem!Nagyon szép és nemes munka, amit a kutyáddal csinálsz!
Előzmény: Darth Bane (44917)
Darth Bane Creative Commons License 2009.10.26 0 0 44917
Sziasztok!

Nézzétek meg kutyámat :o)



Bonnie bemutatkozik
snepf Creative Commons License 2009.10.26 0 0 44916
Szombaton mi is megyünk ismét..:D
Előzmény: Eni79 (44915)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 44915

Láttam a netboardon mááá, szééépp.... :):)

 

Én picit már izgulok... Ez lesz az első "éles" bevetésük a kutyáknak... Tegnap kivittük őket gyaksizni, kis légszimat meg vonszalékok... Azon szépen mentek.

Előzmény: snepf (44914)
snepf Creative Commons License 2009.10.26 0 0 44914

És ez tegnap este?? :D

 

http://kepfeltoltes.hu/091025/_7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Amúgy jó hangulatú szép napos időben megtartott vadászat volt.

Chakának volt 3 elhozása, abból kettő sebzett.

Ja, vadászat után visszamentünk a két kutyámmal egy kefesűrű akácsarjba, mert a barátom aggatója leszakadt, amin volt egy kakas.. és csak a hajtás végén vette észre, hogy eltűnt. Persze fogalma sem volt, hogy az elején, közepén .

Brit volt a szerencsés, szépen hozta a kakast aggatékostól.

Előzmény: Eni79 (44913)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 44913

:DDDDDD

 

Nagyon szép teríték, megesz a sárga írígység! :-)))))))

 

Nálunk most lesz az első...

Előzmény: snepf (44910)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.25 0 0 44912
Persze,nem minden kullancs fertőzött.
Nekem is ez a véleményem,hogy csak akkor kapjon Imizolt,ha tünetei vannak.Viszont a Dr.Sahin (állatorvos prof.) véleménye más.Ezen össze is különböztünk picit beszédben a héten amikor hozzá vittem Ginát a torokgyulladásával.
Ő azt mondta nem viseli meg jobban a kutyát (Imizol),mintha ember bevesz egy Qarelin-t ha fáj a feje.Viszont ha szétesnek a vérlemezei az jobban megterheli (amikor már tünetei vannak).

Szóval minden doki mást mond.
A fene tudja.Nekem óriási szerencsém volt ezzel az 5 kullanccsal idáig (Lyme még lehet!) mert nem lett babéziás.Bár azt mondta mindenki,hogy nem ismer olyat akinek Vecsés környékén nem lett babéziás a kutyája.
Nekünk elvileg január közepén kellene másik Scalibor (júl.18-án tettem rá,előtte Kiltix volt rajta 3 hónapig.)Viszont ha a kosz lekaparása a kulcs,-nos nekünk az sem játszik,mert 1 hónapja sem volt még rajta a Scalibor amikor kullancs fúródott bele.
Előzmény: Topi328 (44911)
Topi328 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 44911
nem adott semmit, a rendelőben vettük észre.de hát csak akkor kell adni gyógyszert, ha elsett lesz a kutya, meg nem eszik, meg bágyadt, nem?ezek a kullancsfertőzés tünetei, ugye? amúgy nem én voltam vele, hanem a férjem.
én nem gondolom, hogy minden kutya minden egyes benne talált kullancs esetén gyógyszert kellene kapjon.ha bágyadt, akkor persze egyből doki.de lehet h én ítélem ezt meg rosszul, nem tudom.
miért nektek egybőkl adott?vagy Te is csak figyelted Ginát?
én nem adok a scalibor mellett semmt, mert a 10 hónap alatt ez az első kullancs, és ez is valszínű azért mert piszkos. doki azt mondta semmi gond, kaparjuk le, decemberben kell másik. minden területen más jön be, ezt ki kell tapasztalni.
Előzmény: czaltikgyörgyi (44909)
snepf Creative Commons License 2009.10.25 0 0 44910
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44909
Szia!

Most ezt nem értem.A doki vette észre benne a kullancsot?..és nem adott neki Imizolt?Mit mondott a doki a kullancsra?Meg volt már szívódva?
A Scalibor mellett Te nem adsz neki egyéb cseppet is a bőrére?

Nekünk teljesen mindegy,amit Vivi ajánlott kullancsra (az Insecticid fújkálót) Ginának amellett is lett kullancsa.Pedig vagy 15-öt fújtam rá terepre kimenés előtt.

Most volt egy ismerős a kutyasuliból akinek a Kiltix mellett lett babéziás a kutyája.Majdnem meghalt szegény Aga.(orosz agár)

A kőbányai kutyasuliban az ovisok lettek betegek valami fertőző betegségtől ((mind 4 oltásos kiskutya volt) 2 kutyát majdnem elvitt.

Mi úgy néz ki meggyógyultunk,-Gina ma már nem kapott májkrémes kenyeret kaja előtt (abban volt porrá zúzva az antibioticum,majd lefedve még 1 réteg májkrémmel.szépen katonákra vágva),nézett is,hogy hol van az a finomság??

Holnap ha nem esik az eső kimegyünk egy parkba szabadon sétálni...
Előzmény: Topi328 (44903)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44908
Jó neked!
Bárcsak Gina is ilyen békés lenne,vennék neki 5 huzatfogót is!
Előzmény: Döme-Ádám (44893)
janeex Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44907

Sziasztok,

Szegedről, decemberi elvitellel kölykök előjegyezhetők, akár ajándékként is, a karácsonyfa alá :)

krisztina@index.hu

 

barvivien Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44906
A "le kell kaparni"t szó szerint értsd:)
Ved le ebről és egy késsel (amit nem használsz vagy sniccerrel) kapard le az elszíneződött részt óvatossan csak annyira hogy ismét fehér legyen......
A zsír és egyéb piszok réteget képez a nyakörvön amin a hatóanyag nem tud átjutni.....így ha megkaparod felfrissíted...mert a nem a nyakörvön van a hatóanyag hanem a nyakörvben....így nem kaparod azt is le róla:)
Előzmény: Topi328 (44903)
Topi328 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 44905

jól van, jó ezt olvasni. talán már a seb is hamar begyógyul, nem fogja kapargászni.

hát a tegnap esti szép időt nem sikerült meghozni...sajna szakad az eső...

Előzmény: Gabiiiiii (44904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!