Keresés

Részletes keresés

sziporka66 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 4564
Nőgyógyászaton írják ki a labort. Nekem hullott a hajam, májfoltos lett az arcom és folyamatosan híztam, folyamatosan éhes voltam a fejem fájt. Nekem az idegorvos ajánlotta, mert pár hónap alatt felhíztam(45-58 kg-ra) és szerinte csak ettől, én sem tudtam ezt, ha nem említi.

Azt mondta: Nem hízhatok műtőt gerincre, ezt ki kell vízsgálni. Magán úton mentem a nőgyógyászhoz, ő beküldött a laborba és utána az endroklinikára. Azóta visszament a sulyom, halványodott a májfoltom.

Annyit tudok, hogy minden egyes hormon valamilyen TESTI és LELKI tünetnek a gazdája és azért felelős.

Ezek szerint, aki ilyen jellegű gyógyszereket szed annak érdemes megnézetni magát. Olyan ez mind a mókus kerék, kell a gyógyszer, mert vannak fájdalmaid, utána meg azért kell a gyógyszer, hogy a mellék hatását el hárintsd:)

Ha meg berobban a gerinc, vagy a térd kezdődik, előröl az egész.

Örült jó ez az élet!

 

Ha hullik a hajad, a börgyogyász is eltud küldeni vízsgálatra, persze ha akar, de az macerás!!

 

Bella közi az infót, gondoltam. Majd még a Rudast akarom célba venni, mert azt a múltkor kihagytuk.

Előzmény: ring9 (4562)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 4563
Köszönöm a telefonszámot!
Előzmény: janise (4554)
ring9 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4562

Egészen biztos, hogy okozott hormonális zűrt nálam is a sok szteroid (17-et kaptam infúzióban és injekcióban, a végén már egész horror adagban, és rövidebb ideig medrol tablettát is adtak), az első hatás persze a ciklusom felborulása volt. Nagyon rövid idő alatt sokat híztam, olyan érzés mellett, mintha felpumpáltak volna. És hát a diéta is nehezen hoz eredményt, pedig keményen csinálom, elég sok mozgással. 

 

Melyik szakrendelésen csinálnak ilyen vizsgálatot, és persze kell-e beutaló, mert annyira unom már, hogy egy vizsgálatért min. három orvost kell végigvárni (időpont, váró, stb). És a szokásos (költői) kérdésem: vajon nekem miért nem említette ezt egyetlen orvos sem? Ha rákérdezek, mindenki max annyit mond, hogy majd kiürül a szteroid, és akkor helyreáll a rend. De sajnos nem ezt tapasztalom.  

Előzmény: sziporka66 (4558)
bela2200 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4561

Nyáron nem tudom ajánlani Kehidakustyánt, iszonyatos tömeg van ott, legalábbis mi úgy tapasztaltuk. Gyakorlatilag csak az emeltdíjas területeken volt elviselhető az emberek mennyisége. A hely egyébként tényleg igen kulturált és az árak (pl. a közeli Hévízhez viszonyítva) sokkal előnyösebbek.

 

Előzmény: sziporka66 (4557)
sziporka66 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4560
Gyógyszerrel de pontosan nem tudom a nevét, és én keveset szedtem, mert jól reagált a szervezet és rég volt.  Vérvétel alapján tesztelik és a ciklus 3-napján, van a vérvétel, sem, előtte sem utána, ha nem a harmadik napon, ha nem tudsz elmenni, akkor a következő hónap, nálam igy van. Most nekem jó de én minden évben most már ellenőrzöm főleg, hogy mütöttek.

A Cortozin,  Prolactin, Tesztoszteron lett magas.  A TSH pedig alacsony.

Sajnos a mozgás szervi gyógyszerek egyik átka ez is és persze azért a kort is bele kell kalkulálni.

 

Majd kérek a dokitól fiatalító hormont, egy biznyos életkor után jár:))

Előzmény: janise (4559)
janise Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4559
Szia!Miután megállapították,hogy hormonzavar állt elő a gyógyszerektől, hogyan próbálták meg orvosolni?
Előzmény: sziporka66 (4558)
sziporka66 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4558
Ring9 ha szteroid injekciót kaptál és gyógyszerbe is, szedted (fájdalom csillapitó) akkor érdemes a hormonháztatásodat megnézetni ugyanis a szteroidok felborítják. Saját tapasztalat, és ha felborul, még fogyni sem tudsz, bármenyit tornázol, sőt annál jobban hízol (nézd meg a testépítőket, ők direkt ezt szedik a tömegnöveléshez). Nekem az idegorvos ajánlotta, hogy nézessem meg a műtét után( hát fel is borult). A hormonok mindent befolyásolnak fájdalmat, örömérzetet, közérzetet, munkabírást stb, minden hormon más test és lélek funkciót befolyásol.

 

 

 

sziporka66 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4557
Pitykéné!

 Itt a fürdő árak.

 

http://www.kehidatermal.hu/?lang=hu&page=furdobelepo_arak

 

Három óra után időarányosan kell a többi pénzt fizetni a fürdőbe. Külön kell fizetni a szauna és a gőz kabin után. Szombaton rengetegen voltak egy kicsit nyomasztó is volt. Gondolom azért nyáron, eloszlik a tömeg. A víze nekem nagyon jó volt, talán a legjobb.

100-ft-ért kimehetsz a termál területéről, és bármikor visszajöhetsz. a belépő egy óra, azon van az azonosító számod.

 

A panzió előtt én a Tescoban vettem Norbi készételt és azt a mikroba felmelegítettem.(537-ft), ha kirándulok, mindig azt viszek magammal. Reggeliért, meg ha lemegyek a lépcsőm a boltba, találom magam. Amint látjátok minden van, a konyhában mikró, rezsó, kávéfőző, kenyérpirító, edények, tányérok, kések kávécsésze, fakanál, tésztaszűrő stb. Itt mindenki maga oldotta meg a kajálását. A termálba a menü 1 000-ft, és nagyon kicsi adag lett volna még nekem is. Ugy, hogy én kisétáltam 12-óra és 16-órakor és kétszer megebédeltem a panzióba 1 200-ft és ebben a kávé is benne volt.

A mellettünk lévő 4* szálloda árak 12 600-ft került egy embernek és ugyanez a berendezés azzal a külömbséggel, hogy a fürdő belépőt és reggelit tartalmazta (7 000-ft-ra jön ki egy reggeli).

Mi ide jövőre mindenképp visszamegyünk, ilyen szép hely ennyi pénzért, ha sátorozni mentünk volna, drágábban jöttünk volna ki. Én bátran ajánlom nektek a fürdőt is a panziót meg főleg.

 

A Harkányi víz nekem egy kicsit meleg volt igaz előtte kértem test és talp masszást ugy, hogy utána a lábaimon a visszerek elpattantak.(ez volt a tanuló pénz). Ott is olyan apartmant fogtunk ki, ami nagyon szuper áron volt.

Kisköröst még dicsérik, viszont arról nem tudok semmit, de csak addig, amíg oda nem látogatok.

 

Pitykéné Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4556
A fürdő árait nem találom.
Pitykéné Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4555
Nagyon szép hely. Megnéztem az árakat és az sem vészes.
Előzmény: sziporka66 (4552)
janise Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4554
Szia!06309491977 ezen a számon keresd!
Előzmény: Törölt nick (4553)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 4553
Sziasztok! Esetleg egy elérhetőséget kaphatnék, már mint a gyógytornászét.Megköszönném.
Előzmény: janise (4549)
sziporka66 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 4552

 

Ez volt a második szobánk, mindennap más szobába aludtunk.

Itt a honlapjuk.

 

 

http://kehidakustanypanzio.hu/kehidakustany_panzio/kehidakustany_panzio_szolgaltatas.php

 

Én rohanok, mindenkinek szép napot.

sziporka66 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 4551
sziporka66 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 4550

 

 

Hétvégén Kehidakustány voltunk. Nekem a termál víze jobban tetszet mind a többié.

Ami negativum volt nem igazán tiszta és egy büfé volt egy kávéért 45-pecet kellet, volna sorban állnom és nagyon vízhangos volt. Én szaunáztam, ami nekem szigoruan tilos (idegsebész tiltotta) de én imádom igaz én hidegvízbe, nem mártózom, és nem órákig ülök a forró szaunába és a gőz kabinban, de szerettem.

Itt egy szál lepedőbe kellet szaunázni fürdőruha nélkül (előírás) ugy, hogy élménybe volt részem a szemem majdnem a lefolyóba kötőt ki a látványtól. Főleg ugy, hogy utána vadi idegen férfiakkal kellet szauna után meztelenül tussolni és "előtte nem volt semmi":)) 

 

A panzió(Szerencsemák) képeit feldobom, ahol laktunk, merem ajánlani mindenkinek 4* szállodával vetekszik a berendezése. Mind a két nap más szobába aludtunk ugyanis nem foglaltunk szobát lesz, ami lesz alapon. És csak 1-napra tudtak kiadni szobát de, lemondta valaki igy lett 2-napunk ebben a csodálatos panzióban.

3-percre van a fürdötől a panzió inkább átszaladtam egy kávéra mind sorban álljak, kávéautomata nem volt és egy büfé az egész épületben.

 

Ha mentek strandolni, ÉN  megköszöném ha tennétek fel képeket s tapasztalatokat a fórumban.Legközelebb ki tudja.........

 

janise Creative Commons License 2008.11.15 0 0 4549
Kedves bécséká!Csak úgy ne tornászgass magadtól!Kerényi Beáta nagyon jó gyógytornász,engem ő indított műtét után a könnyebb élet felé.Gödöllő és környékén elérhető.
Előzmény: Törölt nick (4545)
Kata-flan Creative Commons License 2008.11.15 0 0 4548

Vannak ugyan standard gerinc-gyakorlarok, ám szerintem tényleg egy jó gyógytornász kellene, aki megtanít téged egy jó pár gyakorlatra, mert nem biztos, hogy most akármilyen gerinc melletti izmot erősítő mozdulat mehet. Laikus nemigen tuja, hogy nálad a mély izmokat, harántizmokat, vagy egyáltalán mit kellene dolgoztatni. És az a jövő hét rendben van.

Jobb helyeken kérik a diagnózist és ahhoz igazítják a tornát. Nekem ez a jobb hely még a kerületi szakrendelőben is megadatott. Ha sikerül kikapnod egy jó gyógytornászt, akkor menni fog.

Addig is, ami fix, hogy jó - mert én is lábzsibbadós voltam (van is még néha) - a lábujjhegyre és a sarokra állás, lehet támaszkodni.

Előzmény: Törölt nick (4547)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.15 0 0 4547
Szia! Köszönöm a válaszod, nem annyira suta csak hát az egészségeshezez viszonyitottam(remélem jól fogalmaztam). A torna csak jövőhéten kezdődik ha találok jó tornászt, addig milyen mozdulatokat kellene végezni meg tudom ezt nézni valahol?
Előzmény: Kata-flan (4546)
Kata-flan Creative Commons License 2008.11.15 0 0 4546

Ha suta, akkor az már több, mint zsibbadás, valószínű azért emlegeti a doki szikét. Nem nagyon szeretnek műteni, ha már ajánlják, akkor vedd komolyan a dolgot.

Remélem tudják stimulálni az ideget a lábadban és visszatér bele az élet, és nagyon szorgalmasan tornázzál, az is segíthet.

Előzmény: Törölt nick (4545)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.15 0 0 4545
Tiszteletem ,a fórumozóknak! Úgy érzem nekem is csatlakoznom kell ehez a társasághoz,sajnos megemeltem magam és ebből lett egy szép sérvem.Nos az ideggyógyász azt mondta tartsak 4 hetes gyógytornás kúrát és elektromos valamivel kezelnek,és ha ez nem használ akkor SZIKE. De én ezt nem szeretném, fájdalmam nincsen ezért remélem használni fog a "kúra".Szerintetek van reményem mütétnélkül meguszni , mi a tapasztalat??(csak a jobblábam van elzsibbadva térdtől ,olyan suta)
Köszönöma válaszokat! Ja és hol találni jó gyógytornászt,Gödöllő környékén?
ring9 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 4544

Szia! Engem kb. fél éve műtöttek, és csakúgy mint Te, én is a műtét óta szenvedek erősebb-gyengébb, de szinte állandó fájdalomtól. A rehab és a gyógytorna sem sokat javított rajta, és amikor a rehab után "gyógyultan" elbocsátottak, kénytelen voltam ismét a saját kezembe venni a sorsomat. Nekem a gyógytorna lassú volt, mert még alig bírtam függőlegesen fennmaradni, amikor kiírtak dolgozni.  Az úszásról olvastam, hogy annál a legkisebb az esély akár a sérülésre, akár a túlterhelésre. Így kivettem a szabimat, óvatosan nekiálltam a Sziporka (kösz újra) által ajánlott hát-, és hasizomtornának, és mindennap elmentem úszni (egy ideig 30 km-re). Azóta is szinte mindennap járok, és ez az egyetlen mozgás, ami után jobban érzem magam. (Meg sajnos egy diétát is be kellett iktatnom a sok fekvés és szteroid miatt felszaladt kilók ledolgozására.) Közel sem vagyok 100%-os, de elevickélek, és csak ritkán kell fájdalomcsillapítót bevennem, főleg akkor, amikor "terminátornak" érzem magam, és azt hiszem, hogy újra képes vagyok ugyanarra mint a műtét előtt. Kezdetben volt, hogy végigsírtam az utat az uszodából hazafelé, vagy amikor úgy éreztem, hogy ez sem használ semmit, de ma már örülök annak, hogy nem adtam fel, és nem az orvosi rendelők előtt szenvedtem hasztalan. Ráadásul végig bennem volt (van) a félelem, hogy lehet, hogy éppen többet ártok magamnak, de miután az orvos csak annyit tudott mondani, hogy szedjek gyógyszert, és nem akartam a munkámat elveszíteni, nem láttam más lehetőséget. A munka, a kollegák és a társaság pedig sokat segít, mert az otthoni "semmittevés" tényleg idegőrlő volt. 

 

Nem mondom, hogy Neked is ezt kell tenned, csak elmondtam, hogy én hogyan tudom kezelni ezt a helyzetet. Várd meg az MR eredményét, és az orvos véleményét, talán nálad más lesz a megoldás. Ha nincs más, szerintem is nagy levegőt kell venni, és óvatosan belevágni. Az anyagi kérdéseket meg valahogy sajnos meg kell oldani, ebben itt a többiek, ill. az orvos biztos tud segíteni, ezen nem múlhat(na) egy ember gyógyulása!

Előzmény: gyöngyvirág2 (4540)
egy ember Creative Commons License 2008.11.15 0 0 4543
Éppen ezért érdemes visszaolvasni, amit eddig írtál...
Addig jó, amíg hallgatnak gyötrő múzsáink... :))))
Előzmény: Sfakutya (4536)
Pitykéné Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4542
Én 50 km-re jártam úszni 3 hétig mindennap, mert nálunk akkor volt zárva az uszoda, de hidd el megéri.
Tanács! Írass ki gyógyúszást a reumatológussal és a tb fizeti az útiköltséget!
Jobbulást!
Előzmény: gyöngyvirág2 (4540)
Pitykéné Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4541
Szerinted?:-)))
Előzmény: ring9 (4539)
gyöngyvirág2 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4540
Műtét óta fáj,és görcsöl.Abban reménykedtem,hogy idővel elmúlik,de sajnos nem.Ma voltam ismét idegsebésznél aki elküldött egy új MRI vizsgálatra ami egy hónap múlva lesz esedékes.Nagyon félek az eredménytől,mert nem szeretnék ismét kés alákerülni.Szívesen eljárnék uszni is,de a legközelebbi uszoda 25km-re van.ami anyagilag elég megterhelő.Sokat sétálgatok,de hosszu utat nem tudok megtenni,mert elfárad a bal lábam.A műtét előtt elég pörgös voltam,s ez a tehetetlenség már az idegimre is kezd rámenni.Azért is keresek olyan valakit aki ilyen helyzetben volt,hogy egy-két jó tanáccsal talán tud szolgálni,hogy mit csináljak és mi várható.
ring9 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4539

Olyan fitten és erősen, vagy olyan mereven?

Előzmény: Pitykéné (4538)
Pitykéné Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4538
Én is vagyok:-)
Bár lenne okom a panaszra, inkább csak olvasgatlak benneteket.
Képzeljétek kipaterolt a családom a szobákból az éjszakai trombitálásom miatt, úgyhogy most egy szivacson alszom, aminek egy hatalmas rése van pont a derekamnál. Úgy kelek fel reggel, mint a terminátor:-))))
Előzmény: Sfakutya (4536)
Pitykéné Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4537
Szia!
Közvetlenül a műtét óta vannak fájdalmaid, vagy kicsit később kezdődtek?
Nekem 1-2 hónappal később újult ki ami hegesedés lett.
De vannak itt olyanok akik már közvetlenül a műtét után éreztek fájdalmat, talán ők többet tudnak segíteni.
Lehet, hogy nekem is volt valamilyen szintű, de én olyan fájdalmakkal kerültem kés alá, hogy szinte extázis volt a műtét utáni ébredés, amikor ezt már nem éreztem.
Előzmény: gyöngyvirág2 (4532)
Sfakutya Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4536
Én is megvagyok:) Élek és virulok, de csak olvasgatok, nem akarok "szónokolni":)
Előzmény: egy ember (4534)
egy ember Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4535
gyöngyvirág2
a műtét után elsősorban a major tünetek tűnnek el: izomsorvadás, mozgásképtelenség, stb. A kisebb fájdalmak, érzészavarok, izomgörcsök szinte kötelességszerűen jelennek meg és csak részben kapcsolódnak a korábbi tünetekhez. Az ideg sokáig emlékezik, s az idegi funkciók rehabilitációja általában lassú. Sokat segíthetsz rajta, ha úszással és gyógytornával támogatod ebben az idegeket. Ugyanakkor egy hegesedési folyamat is beindul, amely képes ugyancsak idegrendszeri tüneteket is okozni. Ezek megelőzése, enyhítése érdekében is a legjobb, amit tehetsz: a mozgás. Én személy szerint - két sérvműtét 1983 és 2004 - csak kivételesen szedek fájdalomcsillapítót, vagy más gyógyszert. Olvass bele mélyebben a topicba, sok sorstársad írt már problémájáról és a megoldás lehetőségeiről. Az különösen jó, ha aktívan bekapcsolódsz a topicba, mert úgy újabb tapasztalattal gazdagodunk mindnyájan, meg az újonnan érkezők is.
Jobbulást!
Előzmény: gyöngyvirág2 (4532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!