Keresés

Részletes keresés

horváthp85 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9090

Segítségre lenne szükségem!! Őszibarack fát szeretnék venni normális áron, sajnos kicsúsztam az időből, és ahol venni szoktam ott elfogyott!

Tudna valaki megbízható helyet ajánlani Sopron, Szombathely környékén? Vagy esetleg van valakinek eladó Redhaven fajtájú barackfája? Légyszi segítsetek nem tudom hogy mit csináljak. Előre is köszönöm.

gergerg Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9089

Vesszőket átadtam, nem valami híresek, de örülök hogy ilyet is találtam rajta, a fa is öreg és hajtásnövekedés sem vot tavaly. Azért szerintem használhatóak. Az állapotukat nem tudom, nem nézegettem, kb egy hónapja betettem a hűtőbe, reggel meg kivettem. Remélem sikerül oltani velük. A szembeszomszédod, a Jani, ahol a kis piros autó áll a házelőtt, egy darabig járt velünk dolgozni.

Előzmény: bukfenc12 (9085)
gempuci Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9088

Enszerintem ugyanannyi eselyed van mint a tobbinel esetleg ha nem sikerul emiatt az ido miatt hideg van meg mindeg de nagyon

Előzmény: vlacko (9086)
lacy63 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9087

Azt írták itt többen, hogy az őszibarackot inkább szemzik. Nyáron hajtóra, ősszel alvóra. Én már szemeztem ilyenkor tavasszal hajtóra (pincébentárolt vesszőből). Augusztus végén meg alvóra. A tavaszi szemzés eredménye 3-ból 2, az alvóé 4-ből 3.

Előzmény: vlacko (9086)
vlacko Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9086

Kedves topiktársak!

Igaz az, hogy őszibarack alanyra nem érdemes próbálkozni kora tavasszal ( most inkább tavasz közepén) fás oltással, hanem ehelyett alvószemzéssel kell próbálkozni?

Szilvát, mandulát, kajszit tennék eldobált őszibarackmagokból kikelt igencsak életerősnek tűnő alanyokra.

bukfenc12 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9085

Kedves Gergely!

 

Email megy.

Előzmény: gergerg (9079)
kersa48 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9084

Az elmúlt hideg napokkal kapcsolatos hozzászólásaitok rébresztettek, hogy a kertem leg fagyveszélyesebb részére ültetett kajszifáimnak nem sok sansza lesz, hogy teremjen, ezért át kell oltanom. Ezért szeretnék kérni Kyotó vagy hasonló jónak mondott fajtáró oltóágat, természetesen amennyiben marad valakinek a saját oltása után. A Ceglédi óriásomat akarom lecserélni. Ha sikerülne előre is köszönöm!

vlacko Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9083

Szerintem érdemesebb fúrni, és a lyukba kilyuggatott műanyagcsövet dugni. Alá meg vödröt.

Előzmény: Jbori (9080)
macilacilaci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9082

Köszönöm az infókat!

 

Előzmény: vinik táltos (9076)
Farang01 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9081

Én is inkább boltban veszem a nyírfacukrot mert nincs szívem megfúrni a fát.
Viszont a bolti nyírfa cukor nem nyírfából hanem kukoricacsuhéból készül, tehát csak a nevében nyírfa...

Előzmény: Jbori (9080)
Jbori Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9080

Köszi a figyelmeztetést! Tényleg nikkelezett réz az antenna, a falé kémhatását nem tudom milyen. Acélból kellene erős hosszában félbevágott cső, márha ér annyit a dolog.

Lehet jobb ha inkább dolgozom és veszek kész nyírfacukrot.

Előzmény: vlacko (9066)
gergerg Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9079

Bukfenc!

 

  Az időjárás miatt inkább nem postázom a vesszőket.

 Holnap hazafelé bedobom őket a címedre 4-6óra között, remélem van valaki otthon olyankor.

Csiki 74 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9078

Igaz ezt maxma 60-ról másolta be Csarli1, de a maxma 14 kérdésre válaszolva,

Valószínű nem sokban tér el a kettő.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114941120&t=9206617

Előzmény: gyula.uw (9074)
Ali-bá Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9077

A "Maxma 14"  az egy speciális alany cseresznye és meggy számára.

 

A cseresznyemagból kikelő alany is beoltható meggyel és cseresznyével, bár bizonytalan a kelése és a tulajdonságai is változóak.

Előzmény: gyula.uw (9074)
vinik táltos Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9076

Nem is rég írtam, hogy a szőlő (vitis=élet) nem egy kényes valami.

Én leverem a betonvasat, belerakom a vesszőt, kitányérozom és bőségesen locsolom.

Ha (még néhány nap) elmennek a fagyok, szabadföldbe rakhatod, egymástól 10-15 centire.

Mind kihajt.

Ősszel meg a helyére telepítheted.

Mindegy, hogy milyen fajta.

Üdv

Előzmény: macilacilaci (9070)
macilacilaci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9075

Szia!

 

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!

 

Igen, nem ipari méretben fogom csinálni, csak 10-15 vesszőt  szeretnék ledugni. Előkészítettem már a tiszta PET palackokat, s a homokot és a virágföldet is jól összekevertem.

Véleményed szerint a palack alját ki kell -e böknöm egy szeggel, hogy kifollyon a felesleges víz, vagy nem gond, ha egy kicsit több víz áll benne?

 

Illetve nem vagyok egyáltalán szakértő - csak laikusan godolkodva - nem inkább hűvös, nedves helyen kellene tartani - én pincére gondoltam amíg be nem áll a jó időt-, amig meg nem gyökeresedik, nehogy idő előtt kihajtson és "kiszáradjon" ettől a vessző?

Előzmény: tonix (9073)
gyula.uw Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9074

Ali-bá nem vagyok olyan tájékozót azt se tudom mi az a maxma sajmeggy vad vadcseresznyéről tudtam eddig amire oltanak meggy ill.cseresznyét .

Ha a nyáron vetek cseresznye magot az alkalmas lesz cseresznye alanyoknak vagy csak bizonyos szelektált fajták alkalmasak ere??

 

Előzmény: Ali-bá (9071)
tonix Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9073

Szia, először is legyenek elég vastagok az ágak, vágd fel őket kb 40 cms darabokra ugy hogy az alja közvetlen egy nódusz alatt legyen elvagva a teteje pedig egy rügy felett kb 1-1,5 cm-re. Ezután áztasd be őket kb 3-7 napig ugy hogy el lepje őket teljesen a viz, miután ezzel kész vagy nedves fűrészporba rétegezve tartsd melegen a vesszőket, mig megindul a kalluzképződés. De mindezeket nagyüzemben csinálják igy szerintem nem akarsz vele ennyit bibelődni, ugyhogy azt javaslom hogy a beáztatott vesszőket jól előkészitett földbe dugványozd és ezt követően locsold jól meg. Nyáron is néhányszor locsold meg őket, igy erős gyokeres tőkéket kaphatsz.

Előzmény: macilacilaci (9070)
széll attila Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9072

Kedves Csaposok!

 

Azért a dió mellett döntöttem, mert jellegzetesebb íze van, mint a nyírfának, a juharnak, a platánnak.

 

A töménységét megmértem TDS mérővel, 150 ppm-et mutatott, összehasonlításul...az esővíz 30-40 ppm, csapvíz 250-400 ppm, vodka 60 ppm, ásványvizek 300-800ppm, tehát a felszívódása könnyen megy a szervezetben.

 

Mindig a déli oldalt kell megfúrni, és ahogy melegíti a nap azonnal el kezd csepegni, arra azonban vigyázni kell, hogy max 10 fokos napközbeni hőmérsékletig csapoljunk, utána hagyni kell regenerálódni a fát, jövőre újra megfúrható lesz.

 

A falevek általános roborálószerek, tegnapelőtt az Édesanyám itta meg és 25hgmm el csökkentette a vérnyomását.....ez lehet a folyadékbevitel okozta hatás , de jobban hiszek az éltető diólének, hiszen múlt évben már bizonyított, akkor az Édesapámon segített egy kórházi kezelés során.

 

Mivel friss természetes folyadékról van szó, ezért szerintem az eltarthatósága hűtőben lehetséges pár napig, pasztörizálni nem érdemes.

 

A csapolást követően egy papírszűrőn engedtem át, így lebegő anyag( fúrási szennyeződés) sem maradt benne.

 

A kanadaiak is fémcsapokat ütnek a fába, de érdemes megpróbálni fa, vagy műanyag csapokat használni, hisz a fém nem biztos, hogy jót tesz a fának.

 

Az amerikai oldalakon érdemes szétnézni további információként.

 

http://www.google.hu/search?hl=hu&q=maple+syrup+tapping+season&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44158598,d.Yms&biw=1366&bih=605&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=u8dQUanOEMrUswbghoGoDQ

 

Kóstolja meg mindenki!!

 

Széll Attila

Előzmény: gyula.uw (9042)
Ali-bá Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9071

Ne sajmeggyre oltsad, hanem Maxma alanyra, jobban jársz vele.

Előzmény: gyula.uw (9067)
macilacilaci Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9070

Üdvözletem az Uraknak!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

 

Egyik kedves barátomtól kaptam 10db szőlő vesszőt - most nyeste a lugasát -, mondván hogy próbáljam meg gyökereztetni őket, de sajnos utasítást nem kaptam hozzá..

 

Érdeklődni szeretnék, hogy szőlő dugványozásnak mi a módja?

 

Olvasgattam itt-ott, de sajnos semmi extra gyökereztető hormon porom, se semmim nincs..

 

Várom megtisztelő válaszotok!

 

üdv. László

gyula.uw Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9069

Csárlinak nem publikus a címe Ali-bá bocs a b  betű le maradt az előbb  :-)

Előzmény: gyula.uw (9068)
gyula.uw Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9068

Csárli Ali-á mondta hogy veled beszéljek alany csemete ügyben ,azt irta hogy tán most mész valahova beszerezni ez igaz  mert nekem kelene 100 db sajmeggy !!

 

 

gyula.uw Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9067

Cseresznyének és meggynek kellene alanyok ..

Előzmény: Ali-bá (9065)
vlacko Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9066

jbori, az antenna az általában nikkelezett réz. a nyírfalémeg valószínűleg enyhén savas. szóval izé... más nem volt kéznél?

 

üdv

 

Gázember

Előzmény: Jbori (9052)
Ali-bá Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9065

Gyula, Tonix ! Mit akartok oltani? Csarli most készül csemetékért menni, beszéljetek vele, hátha tud hozni mindkettőtöknek valót.

Előzmény: gyula.uw (9064)
gyula.uw Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9064

Engem is érdekelne  100 db sajmeggy alanynak  ha valamire jutsz velük vagy valaki mással akkor kérlek jelezd mert én is keresek sajmeggyet.

Esetleg valaki a fórumról nem tud segíteni valamelyikőtöknek nincs a közelébe fa csemete árusito hej,nem tudok sehol itt felénk a környéken sajnos későn érdeklődtem azt mondták .

Előzmény: tonix (9062)
Józsi-bá Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9063

"És mire jó a diólé????"

 

A mandzsuriai diólé előnyei:

/google fordító/

Сбережем зеленого доктора, сок маньчжурского ореха | Блог ...

Előzmény: gyula.uw (9042)
tonix Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9062

Sziasztok tud valaki segiteni nekem, alanycsemetéket szeretnék beszerezni kb 500-at, nem tudjátok hogy mohácsról hogy lehet venni vagy rendelni, van-e minimum? vagy szóba állnak velem ilyen kisseb tetél vásárlása esetén is? vagy vannak valami kovetelmények? Valaki vett már tőlük?  Előre is köszönöm.

 

Jbori Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9061

Biztos ez is olyan mint a többi dolog, tudni kell a csínját. A nedvkeringés sem indulhatott még el, hideg van. Az enyémet leszedtem nehogy megfagyjon. 6 óra alatt 0.8 dl. Az íze miatt nem érdemes foglalkozni vele, vízízű, igencsak enyhén édes, a kedvező élettani hatás remélem megvan. :)

Előzmény: vinik táltos (9060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!