Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2009.04.18 0 0 4785
Ma tettem egy próbát, igaz nem ott, ahol ajánlottad, hanem a Király utcában, ahol elvileg nagyon sokféle porzsákot árulnak.
http://porzsak.gportal.hu/ Van egy csomó honlapjuk, a webboltos változaton az szerepelt, hogy minden porzsák 2000Ft/5db. A helyszínen derült ki, hogy mégsem, az enyém 3500Ft lett volna, ráadásul feleakkora mint az eredeti, úgyhogy akkor már inkább a gyárit veszem meg 4000Ft-ért...
(Isten bizony, ha lesz egy kis időm, kiderítem, hogy milyen papír alkalmas porzsáknak, és legyártom magamnak...)
Előzmény: qdz (4777)
Sil_an Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4784

Köszönöm szépen, aranyos vagy, hogy még fel is hívtad őket.:)

De ennyiért azt hiszem inkább maradok a gőztisztítónál...pláne, mivel így ránézésre szerintem sem biztos, hogy befér a radiátor belsejébe, ott annyira kicsi rések vannak a lemezek között. Az öntöttvas, az más, oda biztosan befér.:p

Előzmény: Nyekurity_ (4780)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4783
Oké, de ha negyedáron megkapsz egy működő ugyanolyat, használtan, akkor nem inkább azt vetted volna? És akkor még mindig megmarad a régi készülék alkatrésznek, tartalékba.
Előzmény: Törölt nick (4782)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4781

12000ft + 8000Ft munkadij egy új motorért kicsit soknak tűnik, ennyiért vadiúj porszívó kapható, garanciával. Egyébként nem is értem, hogy voltaképpen mi kerülne ennyibe, ha az alkatrészt már nem is árulják.

 

Földhöz csapkodni, szétütni, rezsón melegíteni??? - hát nem tudom. Én a helyedben inkább az 5 eFt-ért kínált, használt gépet nézném meg, illetve próbálnám ki, és ha jól működik, különösebb habozás nélkül megvásárolnám. Ha már mindenáron ragaszkodsz ehhez, a szívedhez nőtt, oldtimer típushoz.

Előzmény: drv (4773)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4780

Nálunk öntöttvas radiátorok vannak, azoknak a közeit remekül ki lehet porszívózni a hajlékony résszívóval, lemezgladiátorok réseit nem biztos.

 

A flexibilis résszívó ára egy AEG tartozékkatalógus szerint kb. 10 euró, itthon is hasonló árban lehetett kapni. A kedvedért felhívtam az üzletet, ahol érdeklődésemre azt a választ kaptam, hogy ezt a tartozékot jelenleg önállóan nem árulják, hanem csak egy u.n. Auto Kit összeállítás részeként.

 

Ez az Elektrolux auto kit viszont nem csak az Erzsébet királyné úti márkaszervizben, ill. alkatrészboltban rendelhető meg, hanem a nagy bevásárlóközpontokban is kapható, sőt a neten is árulják, házhozszállítással, 13.9 eft-ért hirdetik. pl. itt:

 

http://www.fotexnet.hu/aeg_electrolux_zanussi_markabolt_s049/page/item/264404/electrolux_auto_kit_tartozek

 

Ennyit sikerült megtudnom.

AEG katalógus

 

 

Az auto kit csomag
Előzmény: Sil_an (4772)
drv Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4779
nagya2: koszi a tippeket de sajnos a helyzet nem ilyen egyszeru:-(

Megneztem alaposabban: a csapagy siklocsapagy. Az allo resz bele van preselve valahogy az alu hazba, amit meg valahogy ki lehetne szedni, talan ahogy irtad.
Viszont a csapagy forgo resze maga a motor tengelye, ami kicsit megviselt lett, azon nem lehet mit cserelni (remelem ertheto volt). Raadasul onbeallo az egesz cucc.
Ajanlottak egy helyet ahol talan tudnak vmit csinalni vele de lehet hogy megis uj gep lesz, akkor viszont hallgatok a topiklakok velemenyere es en is olyan elektroluxot veszek:-).

udv:
drv
Soká Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4778
Köszönöm szépen!!
Előzmény: qdz (4777)
qdz Creative Commons License 2009.04.16 0 0 4777

Porzsák-bolt:

 

Buda, Török utca, a Bem mozi mögött a Margit-híd budai hídfőjénél, úgy a harmadik-negyedik ház a Lukács fürdő felé.

Előzmény: Soká (4770)
ny63 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 4776
Remélem sikerül a földhöz csapkodás...
Ez a fogyasztói társadalom. :-(
Előzmény: drv (4773)
nagya2 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 4775

Na most visszaolvastam: alamíneumot irtál:-))

Akkor szerelhető!!!Mondom rezsón melegítsd fel (az alamineumnak nagyobb a hőtágulása)olyan 100-120°c-ra és vastag munkáskesztyüben csapkodd a földhöz , ki fog az jönni onnan.

Visszaszerelni hasonlóképpen, csapágyat felütni a tengelyre, csapágyház felmelegít, csapágy behelyez tengely megüt csapágy benn. Vagy  egy olyan csövel ami a csapágy külső!!!!figyelem külső gyürüjéhez illeszkedik finoman visszaütögetni.

Üdv Nagya

Előzmény: drv (4757)
nagya2 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 4774

Hali!!

A csapágyházban a csapágyat úgy tudod kiütni, ha rezson felmelegíted majd földhöz csapkodod(ez csak fém csapágyház esetében müködik)

Müanyagnál ha zárt a ház vége akkor kifurod(ha alapból lukas úgyhagyod) és egy hegyes tomor fémruddal kiütöd(ez müködik a fémháznál is).

Ha megvan a külső, belső átmérő+ a csapágy vastagság akkor sztem bármelyik SKF vagy más csapágyboltban tudnak adni helyettesítő csapágyat.

Üdv Nagya

Előzmény: drv (4773)
drv Creative Commons License 2009.04.16 0 0 4773
Sziasztok,
csak annyit szerentnek mondani, hogy elmentem az AEG szervizben ahol eloszor kozoltek, hogy a motorban a csapagyat nem lehet cserelni, hanem az egesz motort kell (ami kb 12000ft+8000Ft munkadij):-(. Oooo hogy a.....

Kicsit gondolkoztam, a motort en is be tudom szerelni a keszuleknek meg mas baja nincs akkor egye fene, legyen uj motor bele. Ekkor ert a masodik meglepetes: a motort mar nem lehet rendelni, megszunt az alkateszutanpotlas. B+:-(.
Most van egy hibatlan porszivom rossz csapaggyal es megis vehetek ujat. Pedig anno azert valasztottam egy markas tipus draga keszuleket hogy ne fordulhasson elo ilyen.
Sil_an Creative Commons License 2009.04.16 0 0 4772

Ez tök jó (bár a radiátor belső bordái közé így ránézésre nem hiszem, hogy befér, oda marad a gőztisztító asszem)....nem tudod, nincs netes elérhetőségük esetleg? (vidéken lakom)

Mennyi volt?

Előzmény: Nyekurity_ (4771)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.15 0 0 4771

Hogy a radiátor közé, vagy mögé is be lehet-e férkőzni ezzel a résszívóval? Mi az hogy! Kifejezetten arra fejlesztették ki, hogy alkalmas legyen az eldugott, nehezen hozzáférhető helyeken tanyázó atka-kolóniák nyugalmának megzavarására :-)))) Gladiátorok mögött, bútorok alatt, szekrények háta mögött, keskeny résekben, sarkokban, szűk helyeken, egyaránt kiválóan alkalmazható.

 

 

ilyen hosszú    ilyen hosszú                 és ilyen hajlékony    és ennyire hajlékony

 

 

 

A tartozékot az Erzsébet királyné úton vettem, megnevezése CFX 20 Flexibilis résszívó.

Előzmény: Sil_an (4768)
Soká Creative Commons License 2009.04.14 0 0 4770
Nézem ezt a topik-porszívót és megnyugtatóan hasonlatos ahhoz a (már nem forgalmazott) Pana MC-E8033 jelű géphez amit vagy másfél éve hosszas gondolkodás után vettünk, és ami tk. bevált, kedvelt darab lett.

De nem ezért írok most. Az érdekelne, hogy tudtok-e Bp-en nagy választékkal bíró papír porzsákokat áruló boltot. Tudom, vannak jó netes rendelési lehetőségek, de szívesen nézném meg, amit venni szeretnék.
Vettem a napokban egy Parkside nevű száraz-nedves porszívót a nem lakáscélú helységek takarításához, illetve kisebb gépeim esetleges elszívásához.
























Talán látszik, elég nagyméretű porzsákról van szó.
A cég szervize árul is, de igen irreális áron: postaköltséggel 5.000Ft/5db. Hasonló kiszerelés (de nem ugyanaz a gyártmány) a porzsákcentrumnál 1700Ft de felettébb más a formája a merev karton résznek.
Van valakinek tapasztalata ezzel?

Egyébiránt fantasztikus üzlet ez a porzsák! Az enyém 77gramm/db vagyis némi jóindulattal 12db tesz ki egy kilót, azaz a papír kilóját 12.000Ft-ért árulja a szakszerviz...
Előzmény: Törölt nick (4752)
nagya2 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 4769

Hali!!

A LIDL-be is volt a multkorjában illen résszívó:-))

Be is szereztünk egyet.

Üdv Nagya

Előzmény: Sil_an (4768)
Sil_an Creative Commons License 2009.04.14 0 0 4768

:p :p :))

Ez a résszívó olyan, hogy a radiátor közé is be lehet férkőzni vele?

A gőztisztítóval szoktam kinyomatni a port belőle, de akkor aztán száll mindenfelé....:s

Előzmény: Nyekurity_ (4767)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.13 0 0 4767

Nagyon szívesen. Gondoltam, hogy a felsorolt alternatívák valamelyike megoldás lehet a problémádra. Nekem is van egy AEG vámpírom, és már vásároltam hozzá ezt-azt, alkatrészt, tartozékot az Erzsébet királynő úti üzletben.

 

Többek között egy olyan hajlékony résszívót, hogy talán még tündérlala-3/Sil_an is megnyalná mind a tíz ujját, ha látná.

Előzmény: drv (4766)
drv Creative Commons License 2009.04.13 0 0 4766
Nyekurity:
koszi szepen a kimerito segitseget es kutatast.
Az express-es hirdetest en is megtalaltam.

Viszont talatam egy masikat is a vateran:
http://www.vatera.hu/aeg_vampyr_csapagyas_145403033.html

fura hogy ez is csapagyas lett. Lehet hogy elertek tervezett idotartamukat?

koszi megegyszer!

udv:drv
Teaway Creative Commons License 2009.04.13 0 0 4765
Lássuk csak: az Oxygen Z 5529-s tipus mindkettőhöz oda van írva...ebből következik, hogy a tiédbe is jónak kel lennie.
Előzmény: Sil_an (4763)
REMbraNT Creative Commons License 2009.04.13 0 0 4764
Valóban az ilyen MLM es ügynökök, Lux, Zepter satöbbi, kb olyanok mint a kiéhezett hapsik, akik minden létező csajra ráizgulnak, hivogatják a nőket telefonon, tehát a végén le kell őket rázni.

Viszont ebből élnek, ha nem adnak el semmit, éhen halnak. Kemény szakma az. Az áraikon én sem vennék semmit, inkább megveszem használtan harmad áron.

Ettől eltekintve a Lux takarító cuccok és a Zepter lámpák edények minőségi dolgok, jobbat nem igazán lehet kapni, esetleg hasonlókat.

Hogy témánál maradjak nekem is Lux D820 as szippantóm van, és nem igazán érzem hogy másra lenne szükségem. Halk, szív, kellemes illat van utána, tiszta levegő (higyjük el, 2 féle szűrő is van benne), szerintem baromi jól néz ki (szubjektív, de ennyi léért ez is követelmény nálam), ettől többet egy porszívónak nem igen kell tudnia, tehát porszívó gond 10 évre letudva.

Előzmény: GABA76 (4735)
Sil_an Creative Commons License 2009.04.13 0 0 4763

HEPA szűrő a zcx 6205-höz

http://porzsakfutar.hu/felsorol.php?kat=153&

 

Tudja valaki, hogy a hepa 13 is jó bele? Ránézésre egyezik és az ára is ugyanaz, de a 13-nál ez a típus nincs felsorolva....szóval látatlanban nem merem megrendelni, mert mi van, ha mégsem jó bele?

Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.12 0 0 4762

"Van egy 10 eves AEG VAMPYR 5030-as gep es tonkrement. ...
Tudtok ajanlani boltot ahol lehet hozza alkatreszt kapni, vagy valakit aki foglalkozik a javitasaval?"

 

Budapesten, a XIV. ker. Erzsébet királyné útja 87. alatti Electrolux és AEG márkaszervizt ajánlom.

Nyitva tartás: hétfő-csütörtök: 8.00-16.00 péntek: 8.00-15.00
Telefon: 252-1133, 252-1522, 252-1755

Ugyanitt alkatrész üzlet is van, ahol tartozékokat és alkatrészeket árulnak Zanussi, Electrolux és AEG termékekhez 
Nyitva tartás: hétfő - csütörtök: 8.00-17.00, péntek: 8.00-15.00

Telefon: 467-32-50

 

Esetleg érdeklődhetsz az Electrolux vevőszolgálatnál telefonon: 252-1773

 

Továbbá 5 eFt-ért hirdetnek egy 5030-as használt AEG vámpírt az Expressz.hu-n:

 

http://www.expressz.hu/haztartasi-gep/porszivo-takaritogep/hirdetes-13837219/

Előzmény: drv (4757)
Teaway Creative Commons License 2009.04.12 0 0 4761
"Zeki,
Kösz, megnézem ezt majd élőben. "


Addig is nézd meg a róla készült video-bemutatót.
Előzmény: Törölt nick (4754)
drv Creative Commons License 2009.04.12 0 0 4760
Sziasztok,
koszi, megprobalom a markaszervizt aztan meglatjuk. Megneztem alaposabban de mintha nem lehetne kiszedni a csapagyat:-(.

Sajnalnam ha egy 500Ft-os alkatresz miatt kellene ujat venni de ez a fogyasztoi tarsadalom...

Ha esetleg egy szervizes kollega is olvassa a forumot, szivesen varom a segitseget.

udv:drv
Teaway Creative Commons License 2009.04.12 0 0 4759
Ha ki tudod szedni, akkor elviszed egy csapágyboltba mintának, ott veszel egy ugyanolyant, hazaviszed, összerakod, örülsz.
Előzmény: drv (4757)
drv Creative Commons License 2009.04.12 0 0 4757
Sziasztok!
En nem venni szzeretnek hanem megjavitani, ebben kernek segitseget.

Van egy 10 eves AEG VAMPYR 5030-as gep es tonkrement. Szetszedtem es kiderult hogy a szenkefe resznel levo csapagy besult.
Viszont mintha a csapagy allo resze bele lenne preselve az aluminium hazba, nem tudom ki lehet-e szedni.

Tudtok ajanlani boltot ahol lehet hozza alkatreszt kapni (neten nem talaltam), vagy valakit aki foglalkozik a javitasaval?

Vagy kuka az egesz es vegyek ujat?:-( (bar nem szeretnek mert a szivemhez nott, jo kis strapabiro darab)

Koszi elore is.

udv:drv
Sil_an Creative Commons License 2009.04.11 0 0 4756
Amit zeki ajánlott, az a "topic-porszívó".:p
Előzmény: Törölt nick (4754)
Sil_an Creative Commons License 2009.04.11 0 0 4755

nagya-nak samsung 9150 van, írta is a 4750-ben. (40 ezer legolcsóbban az árgép szerint)

 

 

Előzmény: Törölt nick (4754)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.10 0 0 4754
nagya2,
hát Dysont nem fogok venni, az biztos:)
Vagy most olyan jellegű van? Mi a típusa?

Zeki,
Kösz, megnézem ezt majd élőben.

Más hasonló, amit érdemes számításba venni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!