Keresés

Részletes keresés

_tyúkanyó Creative Commons License 2012.04.24 0 0 5716

Hm, ne szerénykedj... Nagyon szép! A fényképen nem látszik, h el lenne nyúlva a minta.

Elküldenéd alkalomadtán a mintáját? :)

Előzmény: TJucus (5715)
TJucus Creative Commons License 2012.04.24 0 0 5715

Elkészültem a blackwork-ös munkámmal. Megmutatom, bár még nincs rendesen kivasalva. De dicsekedni akarok.

És itt látszik igazán, hogy milyen az, amikor nem igazán minőségi anyagra dolgozik az ember. Ennek a mintának négyszögletesnek kellene lenni és nem teljesen az.

 

Na meg fényképezés is hevenyészett!

 

szedit99 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 5713

Kedves Májuska!

Valóban ritkán járok ide, pedig szeretek kersztszemezni és gobelint varrni. Csak a befejezés!! Még nagyanyám mondogatta nekem réges-régen:

-Jaj, kislyányom, te mindenbe belekapsz!

Igaz. Elkezdek valamit, találok egy szebbet, félreteszem amit elkezdtem, "most ezt, aztán majd befejezem a másikat...." Ha a kezembe kerülnek a régi terítőim, csipkés függönyeim. gobelinjeim magam is elcsodálkoztam: három gyerek, munka, tanulás mellett hogy tudtam ennyit "alkotni".

De a lényeg: Májuska, a postaköltségért neked adom a Mátrát, ne heverjen itt a fiókban. Azt hiszem  még anyámé vagy a hugáé volt. Nekik már biztos nem kell....:-(

Előzmény: Törölt nick (5698)
szaboildiko Creative Commons License 2012.04.23 0 0 5712

Rendben, örülök neki. Jó munkát hozzá és ugye majd mutatod, ha készen leszel vele?! Nagyon kiváncsi-fáncsi vagyok ám én. :-))

Előzmény: Gamgee001 (5711)
Gamgee001 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 5711

Kedves Ildikó!

 

Köszii, megkaptam az e-mailt. - nyomtatás, fonalbeszerzés indul.

 

Az Afrikás képet küldöm, ha nem lesz szerverhiba a freemailen.

 

KÖSZI!!!

Előzmény: szaboildiko (5710)
szaboildiko Creative Commons License 2012.04.23 0 0 5710

Szervusztok!

 

Jucusom, köszönöm szépen, nem sürgős, majd, ha éppen úgy adódik, hogy minden összejön, jó lesz akkor is.

 

Adri, jelezzél, ha megkaptad a mintát, jó?-csak hogy tudjam.

Előzmény: TJucus (5709)
TJucus Creative Commons License 2012.04.22 0 0 5709

Íme itt a minta is. Kicsit lekicsinyítettem, hogy ideférjen. Remélem olvasható. Ha nem akkor később küldöm majd.

 

 

 

 

 

A fonalszámozás a Dimension sajátja, ha nincs átváltód, előkeresem, nekem valahol van.

TJucus Creative Commons License 2012.04.22 0 0 5708

Szép Estét!

 

Ildikó! Elküldöm majd a mintát, de egyenlőre valami baja van a levelezőmnek, nem tudok fogadni. A "szerelőm" a fiam pedig éppen nem ér rá.

 

Én igazából még kislánykoromban a hímzéssel kezdtem, ez a szerelem azóta is megvan, horgolni csak felnőtt fejjel tanultam meg. CSipkét meg csak mostanság, mióta fórumozok.

 

Hát tudod az idővel én pedig nagyon hadilábon állok, nagyon jó, hogy közel a család, de ez néha akadályoz is. Persze ez nem panasz, az a jó, hogy bármikor tudok segíteni. Nekem is rengeteget segített anno anyukám, mikor a gyerekek kicsik voltak.

Ma éppen az egész napomat ott töltöttem, mert a nagyobbik unokám belázasodott, az egyébként beígért programot meg a kicsivel nem akarta lemondani a lányom.

Jót moziztunk a lánnyal.

 

Felteszem ide a mintát, ha nem jó majd küldöm.

Ez a színkódja, a mintát még nem tudom idetenni, de próbálkozom.

Előzmény: szaboildiko (5707)
szaboildiko Creative Commons License 2012.04.22 0 0 5707

Júúúj Jucusom, most elpirultam:-)) Tudod nekem a családom messze lakik sajnos, így tényleg több időm van a szenvedélyemnek engedni, mint általában másoknak.

Egyébként nem tudom meddig tart ez az újfajta szerelem (mármint az xszemezés), de egyszerűen a rabja lettem, amit Veramaminak köszönhetek, mert ő vezetett bele ebbe a világba. Én azelőtt "csak" horgoltam, kötöttem. Most azok az eszközök a sutba vágva:-))

 

A lovas képekből amit föltettél a második (egymásra hajolók) meg van, de az első nincs. Megkérhetlek, hogy küld el azt légyszives nekem? Tudod a hörcsög invázió beindult. Köszönöm szépen:-))

Előzmény: TJucus (5704)
szaboildiko Creative Commons License 2012.04.22 0 0 5706

Adri! Elküldtem, egyébként én is nagy lórajongó vagyok, van még több is, ha érdekel szólj és küldöm. :-))

Előzmény: szaboildiko (5705)
szaboildiko Creative Commons License 2012.04.22 0 0 5705

Kedves Adri!

 

Természetesen, nagyon szivesen küldöm neked a lovak mintáját. Mond és te elküldenéd nekem ezt amit most készítettél, nagyon tetszik. Köszönöm szépen:

Előzmény: Gamgee001 (5702)
TJucus Creative Commons License 2012.04.21 0 0 5704

Adri! Szia, jó hogy megszólaltál, gyere máskor is. Nagyon szép a munkád amit feltettél.

 

Éppen most mentettem le 2 lovas képet is, ha gondolod, válsztékbővítésnek megmutatom.

 

 

  

 

 

Nem vagyok egy nagy lórajongó, de ezek nagyon megtetszettek, gondoltam hátha lesz egyszer, aki ilyet kér tőlem. Akkor lehet, hogy szívesen megcsinálom.

 

Gyors hímzésről meg ne beszéljünk, itt csak Ildikónak van villámkeze.

Előzmény: Gamgee001 (5702)
TJucus Creative Commons License 2012.04.21 0 0 5703

Felénk a BKV rendesen működött, közlekedett az a járat is, ami csak hétköznap jár.

Előzmény: Törölt nick (5701)
Gamgee001 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 5702

Kedves Ildikó!

 

Nagyon tetszik a lovas képed, és a párom is valamilyen lovas témát kért ajándékba, megtennéd, hogy elküldöd a mintáját e-mailben?

A címem: poklujza kukac freemail pont hu

Előre is köszönöm!

 

 

A fórumnak általában néma követője vagyok csak, mert a gyors hímzés, khm... nem az erősségem.

Most lettem kész az elmúlt két év fő munkájával, mutatom...

(Jill Oxton ausztrál újságból van a minta)

 

Adri
Előzmény: szaboildiko (5671)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 5701

OK.

Közben visszaértem. Zárva volt (nem csak ezért mentem). Nekem kicsit magas, hogy munkanap van, ennek ellenére zárva. Plusz BKV is munkaszünetként közekedik...

Előzmény: TJucus (5700)
TJucus Creative Commons License 2012.04.21 0 0 5700

Laci! Már lekéstem, de én az a fajta vásárló vagyok, hogy szeretem megfogdosni, megnézni az árut. Meg rám is fér egy kis séta.

Azért köszönöm a felajánlást!

Előzmény: Törölt nick (5699)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 5699

Lassan elindulok. Ha gondolod (és nyitva van) vehetek, és szerdán megkapod.

Előzmény: TJucus (5697)
TJucus Creative Commons License 2012.04.20 0 0 5697

Erzsike! Köszönöm az infot, de én csak horgolófonal miatt mennék, meg a kíváncsiság! max. fekete fonal, az jó a blackwork-höz.Bár ki tudja, mennyire engedi esetleg a szinét.

 

A többinél már beoltódtam a DMC-vel. Annak nagyon jó a minősége, és már nagyon sok  van nekem raktáron. Igaz, mindig pont az hiányzik, ami éppen kellene. Viszont a márkákat keverni meg nem szeretem. Nem viselkednek egyformán.

A képre nagyon kíváncsi vagyok, amit készítesz.

Előzmény: zöldtengerszem (5696)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.04.20 0 0 5696

Köszi Laci !

 

Tényleg van rengeteg színű horgolófonal is, azt hiszem Piroska .. , megnéztem nem Piroska , de ahhoz hasonló . Egy sötétzöldet azért vettem én is , de most mást nem mert rengeteg van idehaza nekem .

Viszont vettem osztott hímzőket is .., még zöld árnyalatokat kell keresnem másutt , de vettem sok fehéret és jó pár feketét is .. meg sárgát , barnát egyebeket , úgyhogy mégegyszer köszi Laci hogy szóltál .., nekem már megérte . Jól elbeszélgettem a boltban a nénivel :-))) ...és elkezdtem amint hazaértem a  gobelinemet :-)))....

 

Jucus!

 

Ha akarsz venni fonalakat tényleg érdemes elmenni , mert alapszínekből sok mindenféle színű van  és ennyire olcsón nem kapni sehol sem ....Azt mondja a néni volt neki sokkal több szín még , de már fogynak...,  fogynak a színek ...

 

.Azért most még van elég , és szombaton zárva van a bolt , akkor ne menjetek !

Előzmény: Törölt nick (5694)
TJucus Creative Commons License 2012.04.20 0 0 5695

Asszem kellene egy kirándulás a Flórián térre. :-)))

Előzmény: Törölt nick (5694)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 5694

Pnzt vigyél, mert van kifutóban horgolófonaluk. 50g-os 250-ért. (azt vettem, de még nem vizsgáltam meg közelebbről).

Előzmény: zöldtengerszem (5692)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 5693

OK

 

Ha a Vörösvári út felől nézed, akkor a Fórián mögött. (gyakorlatilag csak az a panel van a Fóri 15 méteres körzetben...)

Avon bolt van mellette, a másik oldalon talán a 3. egy autósbolt.

Előzmény: zöldtengerszem (5692)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.04.18 0 0 5692

Szia Laci !

Köszönöm szépen , .... engem a kamillaszínek érdekelnek elsősorban :-) ... a panelház a Vörösvári úti oldalon vagy az ellenkezőn van a Flóriánhoz képest ?  Ha van sok zöld fehér és sárga árnyalat akkor tuti elmegyek legkésőbb hétfőn :-))..De minden árnyalatból nekem elég sok kéne , remélem lesz még , az is lehet , h elmegyek már pénteken , majd meglátom ...:-)

Mindenesetre köszönöm h szóltál , és ha voltam pénteken , akkor este vagy du. szólok feltétlen , hogy ne fotózgass hiába , jó ? :-))

Előzmény: Törölt nick (5691)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 5691

A Flórián (III. ker) melletti panel házsor aljában, egy kis rövidárú bolt. Elsősorban cérnákat, szalagokat tart.

Szombaton akkor fotózom.

Előzmény: zöldtengerszem (5690)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.04.18 0 0 5690

Szia Laci !

Engem érdekelne ! Karácsonyra kaptam egy nagyméretű kamillavirágos gobelint , de nincs hozzá fonal .., ha volna sok zöld , fehér és sárga árnyalat az jó lenne, mert ennyi nincs nekem ..

És köszi ha elküldöd a színválasztékot , ha Pesten elérhető helyen van a bolt el is megyek érte esetleg ...úgyhogy erről is egy kis infót adj légyszíves .., köszönöm ...

Előzmény: Törölt nick (5688)
TJucus Creative Commons License 2012.04.17 0 0 5689

Ildikó! Még nincs meg minden fonal, de már csak nagyon kevés hiányzik és már nagyon kíváncsi voltam. Lassan fogok haladni, ahogy írtam is, de majd mutizom időnként.

 

ÉS!!!! Ha még nem lenne 500 évre való mintátok, csemegézzetek egy kicsikét!

 

http://www.liveinternet.ru/users/taklis/rubric/2070193/page524.html

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 5688

Érdeklődnék, hogy esetleg valakit érdekel-e noname osztott hímző?

Egy kis bolt kiárusítja a maradékot (Two Birds) ha jól emlékszem. Viszont valószínűleg nem lesz hozzá átváltó táblázat, így csak apróbb monocrom mintához jó szinte.

 

Az ára viszont elég baráti 20Ft/db.

 

Ha van rá érdeklődő, akkor szombaton fotózom a színválasztékot.

(nem sértődöm meg ha senki nem jelentkezik, nincs rajta hsznom, és még az üzlet sem az enyém :-))

szaboildiko Creative Commons License 2012.04.17 0 0 5687

Jucusom, hű de izgi, szóval elkezdted! Nagyszerű kiváncsi leszek rá nagyon, én még a Mucha képet varrom, de nagyon izgat a wolf, főleg, hogy feketére csinálod! Most már meg van minden fonalad hozzá ezek szerint, szjuper!:-)) Majd néha-néha referáljál róla jó? Pusszantás tenéked:-))

Előzmény: TJucus (5686)
TJucus Creative Commons License 2012.04.17 0 0 5686

Szép napot kívánok!

 

Ildikó! Tegnap megtettem az első öltéseket a Farkasom -on. Berácsoztam az anyagot. Nem mondom, hogy könnyű volt, de azért haladtam. Rájöttem, hogy bizonyos szögben tartva az anyagot szépen látszanak a lyukak  és akkor már könnyebb volt. A hímzésnél már szerintem nem lesz gond, ott adja magát az első szemek után. Remélem!

 

Lassan fogok haladni,. mert csak a párom munkanapjain csinálom, hadd legyen meglepi. Az meg 3 naponként van, igaz akkor 24 óra. :-)))

 

Köszönöm a tatyóm nevében is. Nagyon szeretek varrni, régen a ruhatáramat is én készítettem, de mióta vannak a turik..... Meg annyira drágák a méteráruk!!  Most a táskavarrás a másik nagy szerelem.

szaboildiko Creative Commons License 2012.04.13 0 0 5685

Jucusom!

 

Nagyon klassz tatyót készítettél, de ügyes vagy! Én varrni sajnos nem tudok, de nem is szeretek. Ha néha-néha valamire előveszem a varrógépet, még egy napig csak nézegetem mire nekiállok.

 

Házvezetőnőm sajnos nincs, ezért is most gondolkodom éppen (de még csak gondolkodom), hogy ablakokat kellene mosni, de olyan sok van és nagyok mind. Meg aztán ugye nem haladok az újabb szerelmemmel. No azért a függönyök egyrészét már levettem, áztatom a kádban, igy kénytelen leszek nekiállni.

 

Szóval voltatok a fatornyos falucskában?-de jó nektek, nekem már nincs olyan idős rokonom sajnos, ahová el tudnék menni, pedig de szerettem:-((A lényeg, hogy jól éreztétek magatokat.

 

 

Előzmény: TJucus (5684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!