Keresés

Részletes keresés

djuice Creative Commons License 2018.09.14 0 0 2096

Kellemes az idő, semmi hiba. :) Viszont neked tényleg elkéne egy hidegzuhany. :P

Aki hangszert akar venni, az nem teketóriázik ennyit rajta, havonta újrarágni mindent előlről. Aki itt tanácsot kapott már rég túl van az egészen, veled ellentétben. Ezért gyanítom, hogy te nem vásárolni akarsz, csak hepped ide járni tétovázni...

 

Előzmény: gyorsmanó (2092)
gyorsmanó Creative Commons License 2018.09.14 0 0 2095

Én ezzel eddig is tisztában voltam, ezért is írtam, hogy ha lett volna lehetőségem akkor kipróbáltam volna az említett hangszereket.

Azt viszont sajnálattál látom, hogy pl egy CA95 digizongorának is kopognak a billentyűi. Ez gondolom az olcsó filchasználat miatt van....6 évig aktívan zongoráztam rendes pianínón, így én bírom a nehéz billentyűket, igaz ez több 15 éve volt viszont az ujjaim még most is erősek...AP250-460 zongorákat gyakorlatilag szétkalapáltam. Próbáltam egy YDP 162-es zongorát, az picivel jobb volt de az sem volt meggyőző. Most egy CA95 és egy CLP440 meg Roland HP503-603 között vacilálok persze, ahol  próbálni lehetne az brutálisan messze van tőlem...

CLP440 szép, jónak tűnik a hangja is, bár nem tudom milyen a billentyűzete - lehet használtan érdemes lenne megpróbálni keresni ha jó árban van, aztán valaki segít kicserélni a filcet...nemtom...tényleg ....

Előzmény: ÁsítóSárkány (2094)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.14 0 0 2094

És természetesen itt sincs csodaszer, ami minden esetben a legjobb.

Egy csomó paraméter mentén kell dönteni, mire fogod használni és hogyan, hol, milyen funckiók fontosak neked stb.
Milyen zongorázási tapasztalatod van, a könnyű-nehéz billentés skálán mit keresel stb.

Ezen felül jön be a személyes ízlés, vannak ebből a szempontból megosztó hangszínek és billentések. Ezért nem érdemes próba nélkül dönteni.

Előzmény: gyorsmanó (2088)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.14 0 1 2093

Személyes kipróbálás nélkül tényleg nem érdemes dönteni. Minél többe kerül a zongora, annál inkább igaz ez.

A specifikációk arra pont jók, hogy ne 100 zongorát próbálj ki hanem mondjuk csak 5-10-et :)

Előzmény: gyorsmanó (2090)
gyorsmanó Creative Commons License 2018.09.14 0 0 2092

Akkor fullra eltévedtél, nem rabolnám senki idejét itt - de ami még fontosabb, a sajátomat sem...

De hát ez van. Lehet hőgutát kaptál.

Előzmény: djuice (2091)
djuice Creative Commons License 2018.09.12 0 0 2091

Szerintem igen! ;)

Ezt szoktad csinálni hogy alkalomszerűen bedobsz pár típust kérdésnek. Ennek semmi értelmét nem látom.

Melyik jobb nő Claudia Schiffer, Sophia Loren vagy Sandra Bullock? Kb. ennyi az értelme. Dobj fel egy érmét ugyanott leszel...

Előzmény: gyorsmanó (2090)
gyorsmanó Creative Commons License 2018.09.12 0 0 2090

Szerinted...rákérdeznék egyáltalán ha lenne rá lehetőségem? Technikai paraméterekből indulnék ki, de nekem pl a billentés megnevezése nem sokat mond...

Pl, KAWAI CA95 vs HP605/603 billentyűzete/hangszóró paramétereken nem igazán tudok elmenni...

Előzmény: djuice (2089)
djuice Creative Commons License 2018.09.09 0 0 2089

Szerintem csak egyszerűen menj és próbáld ki és magad is rájössz még mielőtt az összes márka összes típusát végigkérdezed. ;)

Előzmény: gyorsmanó (2088)
gyorsmanó Creative Commons License 2018.09.09 0 0 2088

Melyik a jobb?

 

 Roland HP507 vs Kawai CN34 vs Yamaha CLP440?

 

Előre is köszönöm!

djuice Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2087

Pontosítok mert matematikus van köztünk. :)

Régebbi Yamaha GH, és a GHS mechanikákra értettem...

De mindenesetre érdemes fél órát tornázni rajtuk mielőtt döntötök. Lehet hogy pont a Kawai fog a párodnak tetszeni vagy egy teljesen más típus...

Előzmény: djuice (2086)
djuice Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2086

Erről nem az asszonykának kéne akkor dönteni? :)

Van olyan billentyűzet amiről fél óra játék múlva derül ki hogy fárasztja a kezet és elsőre nem tűnik fel 2 perc alatt. (Yamaha)

És van az ellenkezője is, hogy hosszú távon egyre kényelmesebb. (Roland) Na persze nem az F140!

Előzmény: Simon Pegg (2085)
Simon Pegg Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2085

Sziasztok,

 

A segítségetekre lenne szükségem a választáshoz.

 

Feleségem gyerekkorában (cca. 18 éves korági) rendszeresen zongorázott, és most születésnapjára egy digitális zongorát szeretne ajándékba.

 

Ahogy olvasgattam a fórumot 3 típust javasoltok elsősorban:

 

Kawai KDP-110

Roland F-140R

Yamaha YDP-163

 

Megnzétem őket élőben, de nekem igazából teljesen azonosnak tűnnek. Ti egy újrakezdőnek melyik típust javasolnátok, illetve egy vagy két árkategórával feljebb mennyiben nyújtanak többet a zongorák és van-e olyan bestbuy típus amit mindenképpen érdemes lenne mérlegelni a vásárlásnál, mert tudásban vagy érzésben annyival többet tud.

 

Előre is nagyon köszönöm.

djuice Creative Commons License 2018.08.29 0 0 2084

Mint matematikus, lenne 1-2 dolog amiről kérdeznék, de látom nem publ. az emailed. Írnál az én címemre?

Előzmény: ÁsítóSárkány (2081)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.08.29 0 0 2083

Ami a Yamaha P szériát illeti, én azt nem értem, miért nem upgradelték réges rég a P-255-et, mondjul P-265-re, GH3X billentéssel... azon az árszinten a GH billentés szerintem szégyen...

 

Előzmény: djuice (2082)
djuice Creative Commons License 2018.08.28 0 0 2082

Számomra is érdekes a Yamaha milyen filozófiák szerint él szélsőségek terén. A "P" idáig portable jelzőt takart, jellemzően az olcsó belépő szinten, de most kezdik megbontani a sort. Vagy ott a legirreálisabb, 10-en éves CP300 modellük is 3/4 millió forintért és még mindig forgalomban van! Ki tud ezen elmenni?! Közben jóval olcsóbban, jóval többet kínáló és komolyabb hangú dig.zongoráik is vannak...

Előzmény: ÁsítóSárkány (2081)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.08.28 0 0 2081

akárcsak a P515 fél misiért... (Na azt nem is értem hogy lett összehasonlítási alap egy 200 ezres hangszerrel szemben?)

 

Ha nem általánosítasz túl nagyot az egész Yamaha P szériával, nem került volna szóba.

Bocs, a túl széles általánosításokra ugrom. Matematikus vagyok :)

Előzmény: djuice (2080)
djuice Creative Commons License 2018.08.28 0 1 2080

Hát azt csak eltudja ki-ki dönteni hogy mik az egyéni szempontjai. :) Szerintem pont azért lehet győztes az árkategóriájában, mert jó billentést kapott, kicsi, könnyű, letisztult, de elegáns is. Más dizájnra ott az LP380 kabinet stílusú változat vagy az Air verziók jó drágán, akárcsak a P515 fél misiért... (Na azt nem is értem hogy lett összehasonlítási alap egy 200 ezres hangszerrel szemben?)

 

Split funkció kinek fontos mondjuk 10 emberből? Max. 1-nek szerintem. Ezek első célból zongorák, nem lagzis hangszerek véleményem szerint, de akinek pont az a szíve vágya esetleg, ott van házon belül a nagyon is sokat kínáló Havian 30 arranger piano. A 120 polifónia meg megint olyan felesleges dolog egy 88 billentyűs szimpla hangszernél hogy jajjj. Mire lenne amúgy kevés? A zeneirodalomban nem született még semmi, 40 hangnál több, egyszerre megszólaló dologra, tartott pedál ide vagy oda!

Amúgy nem magam miatt raktam be ide ezt a zongorát, hanem aki jó dolgot keres és nincsenek fél milliói hozzá... :)

Hangszóró? Sokan fejhallgatóval gyakorolnak, ellenben bármire kihangosítható az audio kimenetein keresztül. Számomra ez sem egy tragikus hiányosság benne, sőt ismerve pl. a hasonló vetélytársak ilyen nemű hangminőségét (FP30 stb.) még jobb is hogy nem nyomja feleslegesen a súlyt + 2 hangszóró.

De ezeket úgy is eldönti mindenki maga, aki új zongorára vágyik. 1-el nőtt a kínálat, ez csak ennyi röviden. :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2079)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.08.27 0 0 2079

Azért ez a "verhetetlen választás" erősen felhasználás és preferenciafüggő.

Említsük meg, hogy ugye nincs benne hangszóró, meg pár elég alap digitális zongora funkció (split)... 120-as polifónia...

A billentése sem rossz (mondjuk a Yamaha P szériát -- az új és jóval drágább P-515 kivételével -- persze nem nehéz felülmúlni).

 

Valóban jó vétel, de nem feltétlenük akárkinek, és természetesen nem veri mindenben a konkurrens modelleket (ahogy az lenni szokott).

Előzmény: djuice (2078)
djuice Creative Commons License 2018.08.27 0 0 2078

Kis helyre vagy hurciba asszem most az összes 200e. Ft környéki ajánlat közzül a KORG D1 egy verhetetlen választás! A Korg legjobb, RH3 mechanikája került bele, amit a milkós cuccaiban is tol. Roland FP30-tól, Kawai ES110-től, Yamaha P szériáktól torony magasan fentebb van billentésben. Hangra kb. szerintem Yamaha P115 környéke, a videón nem is rossz annyira. Kezdőknek vagy haladó gyakorlóknak, sokat rohangálóknak best buy! 16kg állvánnyal együtt!!!

https://www.youtube.com/watch?v=K6Tz-8gQegM

Iosefx Creative Commons License 2018.08.25 0 0 2077
Előzmény: Maci papa (2074)
Iosefx Creative Commons License 2018.08.25 0 0 2076

Nagyon durva ez a KAWAI NV10-es (a videó második felében jól megdolgoztatják):
https://www.youtube.com/watch?v=wQTJLKVoapA

djuice Creative Commons License 2018.08.21 0 0 2075

Tajtiék boltja vagy a Roland zenegaléria. Ott segítenek mindenben.

Előzmény: Maci papa (2074)
Maci papa Creative Commons License 2018.08.19 0 0 2074

Sziasztok!

 

Kislányom most szeptemberben fog kezdeni zongorázni tanulni.

 

Ezeket néztük ki:

Yamaha YDP 143

Roland RP-102

 

Tudnátok segíteni abban hogy ezek közül melyik lenne a jobb választás illetve hogy van-e más hasonló ami még szóba jöhetne.

 

Illetve tudnátok ajánlani megbízható üzletet Budapesten.

 

gyorsmanó Creative Commons License 2018.08.09 0 0 2073

Hy,

 

az enyémen nem segítenél?

Előzmény: T0to (2062)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 0 0 2072

igen, az egy cél hangkártya, a laikusnak egy egyszerű "kábelnek" tűnhet

ja, az UCA-202 egy jó vétel, nekem is van 2 - igaz én csak lejátszásra (VSTi) használom

Előzmény: djuice (2071)
djuice Creative Commons License 2018.08.04 0 0 2071

Nekem új ez a guitar link kábel, de mivel az usb dugóban egy picuri hangkártya csücsül, a gép már elvileg digitálisan kapja meg usb-n a jelet. Az árat tekintve azonban ezzel már többre mehet: https://www.hangszerdiszkont.hu/behringer-u-control-uca202-usb-hangkartya

Előzmény: Törölt nick (2068)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 0 1 2070

a MIDI át, majd vissza (közben az FP-30-en célszerűen a local control kikapcsolva (lásd manual 7. oldal)) egy egyszerű program  kérdése a PC-n, de ettől az audió felvételt még ugyanúgy kell csinálni

 

a tiszta felvétel sem hiszem, hogy nagy ördöngösség, kábel/hangkártya esetleg keverő kérdése

Előzmény: landmine (2069)
landmine Creative Commons License 2018.08.04 0 0 2069

Köszönöm a válaszokat! 

Mic-be még nem próbáltam, csak line-ba, megnézem úgy is.

 

Yt-on láttam olyasmi megoldást is, h midibe át a pc-re, majd vhogy visszaküldi a jelet, hogy a zongi hangszíneit használhassa. (?) csak a hogyanját nem mondta.

 

Szintén yt-on, az Fp30 bemutató videóin is megoldják vhogy a tiszta felvételt, de sehol sem írják, hogy vették fel..

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 0 0 2068

Az FP-30 csak a fejhallgató kimenetein küld ki hangot, szóval mindenképp azokat kell használni. Ha a PC-n a mic-be dugod, ott általában lehet erősíteni a hangon. A zaj lehet földhurok is, de a kábel is lehet rossz.

"Érdemes venni usb-jack kábelt?" mi(lyen)re gondolsz? ha arra/olyanra ami tkp. egy hangkártya  (az USB megy a PC-be, a jack a hangszerbe), akkor meg lehet próbálni, de vsz. hasonló eredménye lesz mintha az alaplapi hangkártya linein/jack-jét használod

 

Előzmény: landmine (2066)
djuice Creative Commons License 2018.08.04 0 0 2067

Usb-jack kábel nem létezik. Az usb-n kizárólag digitális, kódolt adat továbbítható, akkor is ha az audio jel átvitel, de ilyenre nem alkalmas a hangszered. Az csak egyszerű számítógépes összeköttetésre jó jelen esetben e hangszeren. A füles kimenet rajta egy digitálisból analóggá alakított hangfrekvenciás jelet ad. A laptopodon csak olyan formályú csatlakozóaljzattal kompatibilis (mégpedig bemeneti értelemben).

Ezen a windowsban kell a hangbeálltás/felvétel résznél a jelszintet jól belőni a hangszerhez, miközben azon is kb. 80%-ig tolod vagy tovább, még kellően erős nem lesz a jel, de még nem torz.

Zajt mondjuk a sz.gép is tetemesen előidézhet a jelen, mivel nem egy hifi kategória ez a része, de pl. egy audio rögzítő szoftverben, mint az ingyenes Wavosaur, van vizuális jelszint mérő is, ami már üresjáratban is mutatja mekkora a zaj az input csatornán, mikor még nem játszol a hangszeren.

Előzmény: landmine (2066)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!