Keresés

Részletes keresés

norbertm Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2473

Ok, koszi, ismerem a facebook oldalukat.

Előzmény: RodrigeZZ (2468)
habibi85 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2472

Igen, igen erre gondoltam, köszi :)

Előzmény: grafiti (2471)
grafiti Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2471

Kassán ez a legjobb http://www.looxee.com/XpoCard/rimske-kupele-spqr-wellness-819176959 , mint ahogy a videón is látod fruci mentes :) beugró 20 € 3 órára :(

de ez inkább kelet mint nyugat SK

Előzmény: habibi85 (2470)
habibi85 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2470

 

 

Dudince inkább fürdőruhás, bár mi lepedősen szaunáztunk, nem szólt ránk senki, lehet mázlink volt...

Szaunakultúra terén tényleg felejtős. A szálloda és a kezelések jók, a wellness nem egy nagy szám.

Nekem Kassán miondtalk egy jó fürdőruhamentes helyet, de nem jut eszembe a neve :(

Előzmény: 7p7 (2464)
habibi85 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2469

Szia!

 

Teljesen változó, az utóbbi pár hétben teljes telt házzal mentek a programok dupla körökkel, ez a hétvége pedig nagyon light eddig. Érdemes előre bejelentkezni, de általában a bejelentkezés nélkülieknek is jut hely. A havi egy éjszakai fürdőzések alkalmával megrendezett szaunaesteken előfordulhat, hogy nem marad hely, de egyébként rugalmasak vagyunk és bármit megoldunk. Akár a föld alól is előkerítünk plusz egy szaunamestert és indul még egy csapat.

A vendégek igényei szerint (csendesebb, vidámabb, zenés, nem zenés...stb.) is több féle program és helyszín lehetőség van, a faceebook oldalon tudsz tájékozódni.

 

Szép napot! :)

Előzmény: norbertm (2467)
RodrigeZZ Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2468
Előzmény: norbertm (2467)
norbertm Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2467

Jart valaki a debreceni Aquaticumban az utobbi idoben? Mennyire zsufoltak a szeanszok szombat-vasarnap, jo elore be kell jelentkezni vagy eleg a helyszinen aznap?

katihurghada Creative Commons License 2013.11.05 0 0 2466

Bohinjska bistricai szaunáról van valakinek tapasztalata?

grafiti Creative Commons License 2013.11.05 0 0 2465

bár személyesen még egyikben sem voltam, mindkettö felejthetö szauna kultúra terén. a thermalpark dunaszerdahelyen kimondottan textiles, a másik gyügyfürdö-röl nem sokat tudok,ellenben  ha a Tátrában barangolnátok,  tudok javasolni egy két kiváló helyet, amit biztosan élveznétek a pároddal :) 

Előzmény: 7p7 (2464)
7p7 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 2464

Ezekről a helyekről tudsz valamit?

 

thermalpark.sk

kupeledudince.sk

Előzmény: grafiti (2462)
7p7 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 2463

Köszi a segítséget! Ezek nem szeparált helye, ugye?

Mert volt egy amit találtam, de ott külön férfi-női nap volt, és nem tudok a feleséggemmel menni...:(

Előzmény: grafiti (2462)
grafiti Creative Commons License 2013.11.04 0 0 2462

Pozsonyban ugyanúgy nem rózsás a helyzet akárcsak BP-en :) de itt egy link ,nézd meg

http://www.saunapenev.sk ez tuti jó , aztán

Komárom mellett Patincén pl : http://www.wellnesspatince.sk

Nový Zámky azaz Ujvár -tól picit északra a település neve Podhájska : http://www.tkpodhajska.sk

az északiakat most nem írnám. Azt lehet, hogy még nem tudod, a szlovák szaunákbnan nincsenek felöntések, és mindehol korlátozott azaz max 2 vagy 3 óra idötartamra szól a szauna jegy!

Előzmény: 7p7 (2461)
7p7 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 2461

Szia!

 

Vrable, Trnava, Pozsony környéke, de több javaslatot is szívesen veszek!

 

köszi

Előzmény: grafiti (2460)
grafiti Creative Commons License 2013.11.03 0 0 2460

igen tudok, picit határold be a területet, amit meg szeretnél látogatni ???

Előzmény: 7p7 (2458)
swingersklub Creative Commons License 2013.11.02 0 0 2459

Hétfő este textilmenetes szauna nap a Club hedonismban  20 h -  01 h - ig!

 

belépő: 3.000.- Ft 

7p7 Creative Commons License 2013.11.02 0 0 2458

Szlovákiában tud valaki textilmentes szaunát?

Zsolt a Holdról Creative Commons License 2013.10.29 0 0 2457

Igen, van textilmentes. Kultúrált, európai minden, viszont nincs elkülönítve a textilestől. Sőt, néha egy-egy gyerek is betéved a közös helységbe, mert nincs ajtó a szauna és a fürdő rész között, csak egy "S" kanyar, ami arra jó, hogy nem lehet belátni. A szauna felöntések viszont nagyon bejöttek nekem, naponta több is van. A szaunamester jó arc. A másik karosi, a Spa szaunája szerintem jobb, de a részemről ajánlott ez is.

Előzmény: radweg (2455)
Szomszédgyerek Creative Commons License 2013.10.29 0 0 2456
radweg Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2455

Zalakaroson a Hunguest Hotel Damonában ha jól értesültem van textilmentes szauna. Ez el van különítve a textilestől ?

Járt már valaki ott ? Milyen viszonyok vannak ?

wunk Creative Commons License 2013.10.20 0 0 2454

Sziasztok :) 

 

kecskeméten vannak olyan emberek akiket érdekel a szaunázás, naturista szauna  vagy szauna partnert keresnek ? :) 

 

elérhetőség: pak22tum15@freemail.hu

RodrigeZZ Creative Commons License 2013.10.09 0 0 2453

Nem tudom mire alapozod a véleményed, de a múlt pénteken is úgy zavarta ki a fürdőruhás párt a szaunából a recepciós, hogy a lábuk nem érte a földet. 
Mondjuk, ha senki nem szól se a szabálysértőknek, se a recepciósnak, szaunamesternek, akkor nem illik csodálkozni.

 

R

Előzmény: tamasoccse (2447)
leone Creative Commons License 2013.10.09 0 0 2452

Indul a szezon.

 

Szegeden van újdonság textilmentes helyekben?

 

Az eddigi favorit a Squash club, kültéri medencével.

 

grafiti Creative Commons License 2013.10.09 0 0 2451

tudod, úgy van ez mint a matektanár, elméletböl jeles, gyakorlatban egy szöget nem tud falba ütni :)

a legtöbb hasonló cikk szerzöje vagy még életében nem járt szaunában, vagy a felségét is csak sötétben látta mesztelenül :(

Előzmény: informania (2450)
informania Creative Commons License 2013.10.08 0 0 2450

http://www.life.hu/ez-zsir/eljegeszsegesen/20131007-a-szaunazas-pozitiv-elettani-hatasai-szaunaillemtan.html

 

Ennyit a szakmaiságról... (Azért valaki szólhatna a szerzőnek.)

 

Kis szaunaillemtan

- A kabinba lépés előtt mindenképp zuhanyozz le alaposan, az arcodról pedig szedj le minden sminket. Mivel a ruha alatt másképp izzadunk, mint a szabad bőrfelületeken, vetkőzz le fürdőruhára, vagy a személyzettől kérj előzetesen szaunalepedőt vagy szaunaruhát, esetleg tekerj magad köré egy nagy törölközőt. A műanyag papucsoknak a kabinon kívül van a helye. 
- Mielőtt belépnél a kabinba, minden esetben ellenőrizd, nem jelöltek-e ki épp zárt szaunaprogramot - ha igen, azt nem illik megzavarni. Ha nincs program, akkor se nyitogasd sűrűn az ajtót. Válaszd ki a kabint, lépj be, majd csukd be magad után az ajtót - ha lefeküdnél, vagy bikiniben vagy, teríts magad alá törülközőt -, és foglalj helyet. Köszönj, de ne erőltess mindenáron beszélgetést: a legtöbben feltöltődni, megnyugodni mentek oda, és a beszélgetés fizikailag is fárasztó lehet a forróságban. 
- Ha párásítani szeretnél, ellőtte illik megkérdezni a többieket, beleegyeznek-e - akár allergiás is lehet valaki bizonyos illóolajokra. Ha te, vagy valaki más elvégezte a párásítást, pár percig ha lehet, ne nyitogasd az ajtót. A modern, automatikusan párásító szaunákban kis lámpa jelzi, ha épp párásítás zajlik.

Zsolt a Holdról Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2449

Pedig megkérdezem: ha lebeszélsz az AW-ről, akkor mit ajánlasz helyette? :) Én jobb híján olyan helyre is járok, ahol az uszás után olyanokkal "szaunázom" együtt, aki bejön fürdőruhában - jó, másban nem lehet -, papucsban, gumi úszósapkában, fejére tolva az úszószemüveg, és lepedő nélkül leteszi a lottyatt seggét a padra. Az ilyennek tök felesleges bármit magyarázni a szauna kultúráról. Olyan, mintha egy vaknak próbálnám elmagyarázni a zöld színt. 

Tehát egyszerűen nincs alternatíva a környéken. Lehet, hogy az AW nem tökéletes, de valamennyire a szauna kultúra felé kezd mutatni. A kultúrát pedig mi, "szaunaőrültek" tudunk csak teremteni.

Előzmény: tamasoccse (2447)
Szomszédgyerek Creative Commons License 2013.09.25 0 0 2448

Egy szauna program Sárvárról:

 http://www.szaunanap.hu/index.php/2-uncategorised/156-szaunanap-oktober-19-en

Igaz egy kicsit odébb van még de már most lehet rá szervezni.

tamasoccse Creative Commons License 2013.09.23 0 0 2447

Ezt a "kulturált európai" dumát szerintem azok találták ki akik tetőtől talpig be vannak tekerve-csavarva lepedővel vagy törülközővel (Lásd korábban a múmia címszó alatt). Akár fürdőruhában is maradhatnak, úgyse látszik, legfeljebb ha nem vigyáznak a pánt lehet árulkodó. Ritka szerencsések ők mert nekik mindegy hogy textiles vagy textilmentes nap van, mindig azt hazudhatják amit hallani akarnak tőlük. Zuhanyozni meg a merülőbe úgyse járnak. Ha mégis akkor lepedőstül.

Az AW-nek meg van ez a "harmadik utas" , "okos lányos" politikája : lehetsz és legyél meztelen , de mégse. Másképp mondva : meztelennek lenni nem kell félnetek jó lesz.

Én lebeszélnék mindenkit az AW-ről, csak azt ne kérdezze senki hogy mit ajánlok helyette mert 200 km -es körben semmi sincs.     

Előzmény: PELE42 (2444)
TerMan Creative Commons License 2013.09.23 0 0 2446

PELE42: Igen, ezért kérdeztem, mert eddig (ezek szerint helytelenül) azzal engedték be az embert, amit alább írtam. Kérdés, hogy akkor most nem is engedélyezett ilyenkor a naturista szaunázás, vagy csak szerencsétlen a kiírás a lent linkelt oldalon.

Előzmény: PELE42 (2444)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 2445

mennyibe kerül most az Aquaban egy jegy 16:30-tól?

PELE42 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 2444

néhány helyen külön kineveznek "naturista " szaunát a többi mellet . az Aquában kedden csütörtökön és pénteken délután 16.30 tól a szaunákat csak fürdőruha nélkül lehet használni. Ez nem naturista rendezvény ,hanem  kulturált európai szaunázás. Aki fürdőruha nélkül szeret szaunázni még nem föltétlenül jelenti azt  hogy naturista. nyilván van átfedés  de ez nem jelent kizárólagosságot . 

tudom ,hogy sokan keverik a kettőt és valóban a fürdőben is szokták ezt mondani, helytelenül. Ha külföldre mégy a határhoz közel kiírják ezt  de csak a magyarok kedvéért . Ha beljebb utazol európába ott már nem szerepel a naturista szó. 

Előzmény: TerMan (2442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!