Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2009.04.28 0 0 4810
A rend kedvéért beszámolok a fejleményekről:
ma felhívtam a boltot, mondtam, hogy mihez kellene porzsák, jött a válasz, hogy van és 2100Ft/5db. Elmentem, és hát nem ért meglepetésként, hogy amit ajánlott a srác, az nem pont az, ami nekem kellene. Elvittem magammal az eredeti zsákot, megmutattam, és az alapján kiderült, hogy egy bizonyos L5 zsák kellene nekem. Felhívta a pécsi nagykereskedőt, szerdára ígérték az árut, ez persze már drágább, 3000Ft/5db. Egye fene, kifizettem, szerdán mehetek újra.
Összességében, amennyi időt eltöltöttem ezzel a porszákkal, jobban jártam volna, ha postán megrendelem az eredetit... Így viszont már tudom, hogy legközelebb hova érdemes fordulni. :)

Az információt viszont köszönöm, ez a bolt még mindig olcsóbb, mint a többi.
Előzmény: qdz (4803)
nagya2 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4809

YESS és mégegyszer YESS, igy kell eztet csinyáni:-)))))

10évet nem fog elfutni, mert a zsir beledöglik, és a csapágy elkopik:-((

A kihajtás oldali csapágyat remélem jól beolajoztad!!!!!

Üdv Nagya

Előzmény: drv (4807)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4808

Igen, az van nekem, a solac lv1500, de többször is volt már róla szó itt, azt hittem, hogy tudod Te is, bocsánat, lehet, hogy akkortájt nem jártál erre....szóval: az!:p :)

Most megint lehet kapni, állítólag egy időben nem volt...

 

Barátnőmnek van egy 3 bar-os német gőztisztítója, de nagyon észre lehet venni a különbséget a 3 és a 4 bar között, az övében közel sincs annyi erő, azzal pl. ilyet nem nagyon lehetne normálisan megcsinálni, mármint a radiátorból a port átfújni. Arra viszont nagyon jó, amire általában használja az ember, felmosás, szőnyeg- kárpit átgőzölés, ablakpucolás, fürdőszoba takarítás...ezekre tökéletesen megfelel az is, és ő is 6 ezer körül vette azt, akkor már többet ér, mint ez a felmosós, amit mutattál. Ahhoz is van fújó "fej", meg többféle alkatrész, mint az enyémhez is, szóval nem csak felmosni lehet vele.

 

Ilyen hajlékony résszívó tartozékot láttam quelle, otto, vagy valami hasonló helyen...majd kutatok utána, mert a szekrények alá a nappaliban viszont nagyon jó lenne nekem egy olyan.:p

Előzmény: Nyekurity_ (4804)
drv Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4807
"besült csapágya hallatlanul izgalmas téma... :-)))"
hatha valaki erre izgul be, ki tudja :-)

Szoval vegul sajat kezbe veve megoldottam a problemat:-)

Elmentem egy helyre ahol allitolag mindenfele motort tartanak. Az elado rogton megallapitotta hogy eletrolux motor es hogy sajnos kuka de tud adni ujat mert van vmi hasonlo. Ki is hozta es tenyleg majdnem ugyanugy nezett ki csak egy kicsit volt mas. Alaposan megneztem es ennek nem ilyen bepreselt siklocsapagya volt hanem golyos. Azt mondta az elado hogy ez a motor 15e es hogy tok uj. Persze a szenkefeknel a kommutator olyan szenfekete volt hogy csak na. Megkoszontem es tavoztam.

Otthon kifeszitettem a bepreselt vackot, majd igy szetszedve elmentem egy csapagyboltba hogy adjanak odavalo csapagyat. Sajna olyan nem volt ami passzot volna a tengyelyre is meg az alloreszhez is. Vegul olyat vettem (1000Ft jo minosegu golyos) ami a tengelyre jo a csapagyhazba pedig keszitettem egy perselyt kb 2 orai meloval (esztergapadon 10 perc lett volna).

Azota tok jo. Remelem legkozelebb 10 ev mulva kell szetszednem ujra:-)
Előzmény: Nyekurity_ (4805)
Soká Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4806
Ó, nagyon köszönöm, Jacques!! Bánom, hogy tegnap este nem néztem be, akkor ma már rákérdezhettem volna!
Előzmény: qdz (4803)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4805

"remelem meg nem untatom a tarsasagot a problemammal:-)" Dehogy, egy tíz éves porszívó besült csapágya hallatlanul izgalmas téma... :-))) Majd írd meg, hogy mire jutottál...

Előzmény: drv (4789)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.24 0 0 4804

"Átfújatom vele fentről az egész radiátort, szép lassan végigmegyek rajta, többször is.:p 4 bar-os a gőztisztítóm, kivisz belőle nagyon jól mindent"

 

Akkor bizonyára komolyabb gőztisztítód van, mint ez a gőzfelmosó, amit most nem egészen 6 eFt-ért reklámoznak:

 

Gőzmop

 

Talán Neked is olyan solac lv 1500-asod van, aminek a képét és a linkjét a 4802 hozzászólásodban bekopiztad?

 

13 ezer szerintem is sok az Auto Kit-ért, hacsak valaki nem megrögzött autóporszívózó. Arról nem is beszélve, hogy miért venne meg az ember egy egész csomagot, ha történetesen neki csak a résszívó kellene a csomag tartozékai közül. Nem szeretem az effajta árukapcsolást, engem már az is bosszant, hogy minimum 4 napra, és kb. 1 000 km-re érvényes sztrádamatricát kell vennem akkor is, ha csak 15 percig használom az autópályát 30 km hosszan. Ez kb. olyan, mintha akkor is minimum 2 kiló sajtot kellene vásárolnom, amikor nincs többre szükségem, mint 15 dekára.

Előzmény: tunderlala-3 (4796)
qdz Creative Commons License 2009.04.23 0 0 4803

Ma - véletlenül - arra jártam, megálltam, jegyzeteltem:

Tehát:

A Bem mozi mögött, Török utca 3. a kapubejárattól rögtön jobbra: Porszívózsák

Telefonszám:

315-2855

(El is mentettem a telefonomba "Porszívó Jacques" néven...)

 

Előzmény: Soká (4799)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 4802

Többen mondták itt, hogy már nem kapható a solac lv 1500 gőztisztító.

A briver.hu oldalon megint van.

 

http://www.briver.hu/termekek/haztartasi_gep/porszivo_takaritogep/takaritogep/15759_solac_lv_1500_goztisztito.html

 

 

supersoftis Creative Commons License 2009.04.22 0 0 4800
Sziasztok! Update a Beez drágasággal (VC-N-1800-Y) kapcsolatban: megvolt az első portartály-kiürítés. Valami iszonyú sok por volt benne, és iszonyú apró szeműek, szóval tudhat valamit a szűrő. Vagy negyed órán át ütögettem ki belőle, és még mindig jött.
Körülbelül félóra alatt vagyok meg a lakással, eddig túlmelegedés nem volt. Hangosabb nem lett, a szívóerő érezhetően nem csökkent - persze tudom, majd 100 használat után mondjam:)
Ami nagyon tetszik, hogy könnyű és jók a kerekei is, nem akad meg minden "útakadályban".
Akinek baja volt korábban a gégecsővel, annak tudom ajánlani, nemcsak forog tőben, de az egész cső valahogy rugalmas is. Deformációnak nyoma sincs, pedig volt már ingerülten használva, ha értitek, mire gondolok:)

Üdv,
Kata
Soká Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4799
Köszönöm! :)
Előzmény: qdz (4798)
qdz Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4798

Meglesz, kis türelem!

Vasárnap járok arra (minden vasárnap délelőtt megyek a Lukácsba!) akkor megállok és megnézem, felírok minden adatot. Már csak ötöt kell addig aludni...;-))

Előzmény: Soká (4795)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 4797

meg szarjanak sünt!!!!!!!!!!

 

:o :p :DDDD

Előzmény: nagya2 (4790)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 4796

Átfújatom vele fentről az egész radiátort, szép lassan végigmegyek rajta, többször is.:p 4 bar-os a gőztisztítóm, kivisz belőle nagyon jól mindent. Persze utána ezt össze kell porszívózni, mert tele van vele a padló, ha hanyag vagyok és nem csinálom elég gyakran.:(

 

Azóta arra jöttem rá, hogy mégiscsak van olyan hely a házban, ahol viszont nagyon jó lenne az a résszívó....annyira hülye szekrényeink vannak a nappaliban, hogy nem férek alájuk a porszívóval. LÁbuk van, szóval a por klasszul alájuk megy, de sem a porszívó, sem a vileda lapos felmosó már nem fér be, annyira alacsony, csak kb. olyan 4 cm-es lábak.:s A padlófűtés meg frankón nyomja télen ki a port alóla....hogy én mennyire utálom.:(((( Partvisnyélre szoktam vizes rongyot rátekerni és azzal szoktam bekotorni alá...:s :D Elég macera.:( Nah erre nagyon jó lenne!:p De 13 ezret sokallok érte.

Előzmény: Nyekurity_ (4793)
Soká Creative Commons License 2009.04.20 0 0 4795
Köszönöm a pontosítást!!
Bocsánat, hogy telhetetlen vagyok, de egy cégnév sokat segítene (egy telefonszámról nem is beszélve)! Próbáltam a meglévő adatok alapján guglizni, de nem sok sikerrel.
Ha elmegyek vagy van, vagy nincs, vagy olcsóbb, vagy nem; és összességében félő, hogy az idő + benzin/BKV-jegy figyelembevételével ugyanott vagyok, mintha drágábban házhoz hozzák.
Még egyszer köszi és bocsánat a háládatlan nyavalygásomért. :)
Előzmény: qdz (4794)
qdz Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4794

Ma jártam arrafelé és megnéztem a házszámot is: Török utca 3.

Mielőtt megveszed gyárit, próbálj meg itt körülnézni.

Előzmény: Soká (4785)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4793

Nagyon szívesen, gondolom az ilyen topicok többek között arra valók, hogy próbáljunk segíteni egymásnak, ha mással nem, hát információval.

 

A gőztisztítóval hogyan lehet a keskeny réseket takarítani?

Előzmény: Sil_an (4784)
Lacivill Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4792
Bocs, figyelmetlen voltam, olyan lidles jószágom van nekem is csak sárga száraz kivitelben, munkához.
Előzmény: Soká (4787)
nagya2 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4791
Hát ebbül nemnagyon fogod kikalapálni:-(((((
Előzmény: drv (4789)
nagya2 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4790

Hali!!

Hát Bacca meg a mindkét márka magát, meg szarjanak sünt!!!!!!!!!!

Én feladnám nekik postán ajánlva, egy szép kisérőlevéllel egyetemben!

VVVVVÁÁÁÁÁÁÁ az ilyenen szokom nagyon felhúzni magam.

Üdv Nagya

Előzmény: drv (4789)
drv Creative Commons License 2009.04.18 0 0 4789

remelem meg nem untatom a tarsasagot a problemammal:-)

nagya2: latom ertessz a dolgokhoz, bar szerintem siklo csapagyat hasznalnak ilyen helyeken. Nincs tengelyer meroleges terheles es nagy a fordulat (a kocsikban levo turbo is ilyen mert mas csapagy nem birna bar ott nyomas alatt levo olajjal kenik es hutik).

 

Szoval itt volna nehany kep a fogyasztoi tarsadalom gyongyszemerol (nem cel a javithatosag). Electroux motor, a porszivo AEG.

 

 

 

alloresze a siklocsapagynak jol beperemezve

alloresze a siklocsapagynak jol beperemezve

 

 

forgoresz kicsit legyalulva es elkekulve a hotol

forgoresz kicsit legyalulva es elkekulve a hotol

 

 

a lapatot sem lehet csak ugy leszedni

a lapatot sem lehet csak ugy leszedni

 

 

a masik csapagy is jol beperemezve

a masik csapagy is jol beperemezve

Előzmény: nagya2 (4788)
nagya2 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 4788

Hali!!

Naszóva hogyasszongya!!!

Siklócsapágyat a régi emlékeim szerint csak a kissebb teljesítményü gépekbe alkalmaztak(még a jó öreg Rakettába is golyós van), ha lehetne egynémely képet küldhetnél, vagy rakhatnél fel ide.

Üdv Nagya

UI:tengely leesztergál, minuszos illesztéssel hüvely felrak, Bronzgolyo felfur, kenőolajba kifőz.

Előzmény: drv (4779)
Soká Creative Commons License 2009.04.18 -1 0 4787
Az utóbbi hozzászólásaimból azért kiderült, hogy van egy Pana porzsák nélküli porszívónk, tk. ez "a" porszívónk. Ezen kívül használok egy Hyunday forgácselszívót, ami más kategória, és vettem most ezt a Parkside "izét", amit lehet használni porzsák nélkül is. Sőt, éppen most olvasom egy kollégánál, hogy ő csak porzsák nélkül használja:
itt

Én inkább csak azért bosszankodom, hogy miért kell ebből is (a nyomtatópatronok mintájára) irreális üzletet csinálni? Reális papírt árulni 12.000Ft/kg áron?
Előzmény: Lacivill (4786)
Lacivill Creative Commons License 2009.04.18 0 0 4786

A porzsák utáni mászkálás, és ára után továbbra is kedveled?

Nem véletlen lett közkedvelt a porzsák nélküli, persze nem a legolcsóbb kategóriában.

Előzmény: Soká (4785)
Soká Creative Commons License 2009.04.18 0 0 4785
Ma tettem egy próbát, igaz nem ott, ahol ajánlottad, hanem a Király utcában, ahol elvileg nagyon sokféle porzsákot árulnak.
http://porzsak.gportal.hu/ Van egy csomó honlapjuk, a webboltos változaton az szerepelt, hogy minden porzsák 2000Ft/5db. A helyszínen derült ki, hogy mégsem, az enyém 3500Ft lett volna, ráadásul feleakkora mint az eredeti, úgyhogy akkor már inkább a gyárit veszem meg 4000Ft-ért...
(Isten bizony, ha lesz egy kis időm, kiderítem, hogy milyen papír alkalmas porzsáknak, és legyártom magamnak...)
Előzmény: qdz (4777)
Sil_an Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4784

Köszönöm szépen, aranyos vagy, hogy még fel is hívtad őket.:)

De ennyiért azt hiszem inkább maradok a gőztisztítónál...pláne, mivel így ránézésre szerintem sem biztos, hogy befér a radiátor belsejébe, ott annyira kicsi rések vannak a lemezek között. Az öntöttvas, az más, oda biztosan befér.:p

Előzmény: Nyekurity_ (4780)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4783
Oké, de ha negyedáron megkapsz egy működő ugyanolyat, használtan, akkor nem inkább azt vetted volna? És akkor még mindig megmarad a régi készülék alkatrésznek, tartalékba.
Előzmény: Törölt nick (4782)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4781

12000ft + 8000Ft munkadij egy új motorért kicsit soknak tűnik, ennyiért vadiúj porszívó kapható, garanciával. Egyébként nem is értem, hogy voltaképpen mi kerülne ennyibe, ha az alkatrészt már nem is árulják.

 

Földhöz csapkodni, szétütni, rezsón melegíteni??? - hát nem tudom. Én a helyedben inkább az 5 eFt-ért kínált, használt gépet nézném meg, illetve próbálnám ki, és ha jól működik, különösebb habozás nélkül megvásárolnám. Ha már mindenáron ragaszkodsz ehhez, a szívedhez nőtt, oldtimer típushoz.

Előzmény: drv (4773)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4780

Nálunk öntöttvas radiátorok vannak, azoknak a közeit remekül ki lehet porszívózni a hajlékony résszívóval, lemezgladiátorok réseit nem biztos.

 

A flexibilis résszívó ára egy AEG tartozékkatalógus szerint kb. 10 euró, itthon is hasonló árban lehetett kapni. A kedvedért felhívtam az üzletet, ahol érdeklődésemre azt a választ kaptam, hogy ezt a tartozékot jelenleg önállóan nem árulják, hanem csak egy u.n. Auto Kit összeállítás részeként.

 

Ez az Elektrolux auto kit viszont nem csak az Erzsébet királyné úti márkaszervizben, ill. alkatrészboltban rendelhető meg, hanem a nagy bevásárlóközpontokban is kapható, sőt a neten is árulják, házhozszállítással, 13.9 eft-ért hirdetik. pl. itt:

 

http://www.fotexnet.hu/aeg_electrolux_zanussi_markabolt_s049/page/item/264404/electrolux_auto_kit_tartozek

 

Ennyit sikerült megtudnom.

AEG katalógus

 

 

Az auto kit csomag
Előzmény: Sil_an (4772)
drv Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4779
nagya2: koszi a tippeket de sajnos a helyzet nem ilyen egyszeru:-(

Megneztem alaposabban: a csapagy siklocsapagy. Az allo resz bele van preselve valahogy az alu hazba, amit meg valahogy ki lehetne szedni, talan ahogy irtad.
Viszont a csapagy forgo resze maga a motor tengelye, ami kicsit megviselt lett, azon nem lehet mit cserelni (remelem ertheto volt). Raadasul onbeallo az egesz cucc.
Ajanlottak egy helyet ahol talan tudnak vmit csinalni vele de lehet hogy megis uj gep lesz, akkor viszont hallgatok a topiklakok velemenyere es en is olyan elektroluxot veszek:-).

udv:
drv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!