Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4755

   Hát abban van valami, hogy a magyar lakosság nagyrésze nem tud /nemtudott fűteni, sőt az alapvető  hőáramlási  törvényszerűségekkel se igen van tisztában.

 Pl. a családból két felmenői eset  :

az egyik  kétszoba volt egybe nyilva. Mind a kettőben egy egy cserépkályha..  a szoba méreteihez igazitva (mert a régi mesterek is tudtak méretezni )

 Még a válságos időben  ( a háború alatt  ) úgy alakult hogy csak a kis szobát használták.  Fűtöttek a kis kályhába, majd később mikor jobban ment  és már a szerelem se volt oly nagy az egyik házaspár átment a nagyszobába.

 Az ajtót kinyitották a meleg ment ugyan át, de soha nem elég.

 Ráadásul a kályhát is a szokásosnál gyorsabban szétfűtötték  - igaz a kéményük soha nem kátrányosodott.

 

 Egyszer mikor panaszkodtak felvetettem, mi lenne ha fordítva csinálnák  - a nagyobb szobát fűtenék és a felesleges hőt átengednék a kicsibe. Nem lehetett megmagyaRÁZNI NEKIk. úGY HALTAK MEG, HOGY  SZENVEDTEK ÉS A NAGY KÁLYHÁBA JÓ  40 ÉVIG NEM FŰTÖTTEK BE.

 a MÁSIK.

 ITT EGY JÓ NAGY SZOBA  KB. 32 M2    fűtődött  egy megfelelő méretű azaz jó nagy cserépkályhával. A szoba mellett volt egy picinyke fürdőszoba ami fűtése soha nem volt megoldott. Volt ugyan egy darabig  rézhenger, majd olajjal működő  henger, de igazán  nem fűtött egyik sem. Sőt ezek tönkremenetele után villanybojler követekezett, ami végkép nem fűtött. Itt javasoltam mi lenne ha nyitvahagynák az ajtót, mármint  a 32 -es szoba és a  3,5 m2 -es fürdőszoba között. Az ellenállás itt is végtelen nagy volt,   kifogás  hogy kihül a szoba, meg hogy nem illik stb.

 pl. egyszer a kellemes  24 fokos szoba és a  16 fokos fürdő ajtaja ki lett nyitva. Természetesen   ömlött át a hideg levegő.

 

 és tizperc rémüldözés után az ajtó szigorúan bezáratatatott.

 

 

 Ők télen áttértek  a heti egyszeri fűrdésre.

Előzmény: siokemeny (4750)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4754
Előbb fel kell szerelni a készüléket, utána lehet a kéményest hívni.
Előzmény: Tojglius (4753)
Tojglius Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4753

Az ember általában nem firtatja a "népi bölcsességeket", minthogy a legtöbb működik is... De majd mondom fateréknak a tutit ha legközelebb megyek hozzájuk :D

 

az egyetlen ami a "csakparázs" módszer mellett szólhat, az talán az, hogy így nem kell éjjel felkelni megrakni a kályhát, mert bár talán alacsonyabb hővel, de talán tovább tud meleget adni... de már ebben sem vagyok biztos.... :D

 

 

Ja, update: holnap jön ki egy cég felmérni és ajánlatot adni, meg kaptam egy "megbízható mesterember" számot, őt is megkérdezem majd... aztán kitalálom, hogy a háromból ki a nyerő... :D

 

már csak azt nem tudom, hogy utána hogyan tovább... vegyem meg a készüléket és amikor az megvan, akkor "egy napra" hívjam ki a szerelőket, vagy mindenképp előbb a kémény+engedély és csak utána a gázszerelő?

De akkor hogy tudják pontosan "kimérni", hogy honnét induljon a füstelvezetés, ha még nincs fennt az új kütyü a helyén?

 

A gázosnak hivatalosan mi a dolga? gázterv, megcsinál, engedélyeztet?

- az tudom, h a márkaszerviz csak akkor ad garit/jótállást, ha gázmű engedély van...

Előzmény: siokemeny (4752)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4752
Nem jól tudtad, sajnos nagyon sokan ebben a tévhitben élnek.

Mint írtam, amíg lánggal ég a fa addig kell neki adni levegőt rendesen, minél magasabb hőfokon, minél intenzívebben égjen a tűz, és így a nagyobb huzat által a kályha távolabbi járatait is ugyanúgy fel fogja melegíteni, és a kályha felületi hőmérséklete egyenletesebb, ezáltal a sugárzással leadott hő is nagyobb mértékű lesz.

Persze ha már nem lánggal ég, csak parázs van, akkor már el lehet zárni a levegőt.

Próbáld ki majd egyszer!

A cskályha lefojtása csak kátránytermelésre jó :-)
Előzmény: Tojglius (4751)
Tojglius Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4751

Sio:

Ez a cserépkályhás gondolatmenet felkeltette az érdeklődésemet...

 

én is úgy tudtam, hogy az a jó, ha begyullad a fa, aztán "lefojtani", hogy sokáig izzon, de ne égjen... ahogy én gondolnám ez azért így alakult ki, mert hiába ég nagyobb hőfokon "lánggal" de cserébe hamarabb leég semmint felmelegítse a kályhát rendesen...

Előzmény: siokemeny (4750)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4750
Akkor mi a nem gazdagok hobbija?

A sima vaskályha? Csak az a baj, hogy aki (gáz)spórolás miatt vesz egy kályhát, úgy hogy soha életében nem csinált mást csak a termosztátot tekergette, nem tud vele tüzelni. Nem tud száraz fát venni, lefojtja a kályhát idő előtt (mert spórol), és kész is a kátrány. A cserépkályháról ne is beszéljünk, sokszor öregembereknek kell elmagyaráznom, hogy amíg ég a fa addig hagyja nyitva egy kicsit az ajtót (de akkor olyan gyorsan leég - mondják ők), nincsenek vele tisztában, hogy minél intenzívebb az égés, annál jobban be tud melegedni a cskályha, annál jobban fogja nyomni a hőt.

Persze a kátrány kialakulása nagyon sok mindentől függ (kéménymagasság, átmérő, kémény-készülék összhang, stb), de ahol esély van rá ott már megérte a bélelés.
Előzmény: Émile (4749)
Émile Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4749

     

    "Bélelni kell pl. vízteres kandallónál, vízteres cserépkályhánál, meg faelgázosító kazánnál is a kátrányosodást elkerülendő. "

 

 

    Ezekkel a készülékekkel  nem igen foglakozom  !

 

 

 Sőt kifejezettem a gazdagok hobbijának tartom, így ide azt írtok elő amit akartok. 

 

 

 

 

 

 

 "A kisméretű tömör tégla gyártók miért nem vizsgáltatják be az ÉMI-vel a tégláikat? Ha akár egy is átmenne a vizsgán, máris nem kéne bélelni"

 

 

 

  Ez is igaz lenne. De samott tégláról nem hallottál. Sőt van un. saválló samott tégla is.

 

 Úgy készül mint   a samott, csak a masszába a gyártáskor   porcelán őrleményt is raknak esetleg  még  mázzal is bevonják az egyik felületét  ( mint a  Gagarin erőmű   bazi nagy kéményénél. Akkor kaptam életem első prémiumát, teher autóval hordtuk a téglát be a kémény aljába  ).

 

 Tény drága a samott tégla,   kb. 10x annyi mint egy normál agyag tégla.

 

 

 De  szerintem max. az utolsó 6 -8 sort kéne ilyennel rakni

 

Előzmény: siokemeny (4746)
Émile Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4748

    Megnéztem  valóban nem garanciáról hanem jótállásról van szó.

 

 

 az elekrolux jótállási jegyén sok minden van,   még rám is gondolnak    (thinking of you ), igaz az általuk kibocsátott számlán már az szerepel alul, hogy   " Az árú átvétele kizárólag eredeti számlával.  ! Garancialevél és  a magyarnyelvű leírás átadva . stb.    "

 Mindegy.  Eleve nem tudom mi a különbség jogilag a garancia és jótállás között.

 

 

 

 Viszont az  ominozus szerelő által kibocsátott számlán szerepel alul  piros betükkel  rápecsételve  (ferdén ) hogy

 

             Az előírásoknak megfelelő

             levegő ellátásról

             gondoskodni kell

 

 így  pirossal.

 se az hogy  ok. se az hogy nem ok.  nem merült fel !

 így pirossal

Előzmény: Émile (4744)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4747
Jahhh... egy kataszterben nem szereplő, vadi új kémény ami nem "üzemel" ... roppant életszerű ... amúgy sem az "üzemelés" a kulcsszó hanem a használatban lévőség, vagy a tartalék kémény státusz ... ha pelletkandalló van rajta akkor az meg alapból használatban lévő. No ez persze elvi megközelítése a dolognak.
Vagyis a kéményseprő (jogosan) akár el sem köteles hinni, hogy "nem üzemel".

:)
Előzmény: Émile (4740)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4746
"Egy kémény bélelni csak az élettartam növelés miatt ajánlott és csak a gázkészülékeknél."

Ezt minden hozzászólásodban leírod, de tedd hozzá, hogy ez csak szerinted van így.

Bélelni kell pl vízteres kandallónál, vízteres cserépkályhánál, meg faelgázosító kazánnál is a kátrányosodást elkerülendő. És tüzelhetsz bármilyen száraz fával, akkor is kátrányosodni fog. És ha a lakótérben megjelenik a kátrányfolt újra kell rakni a kéményt a foltosodástól mínusz 50 centi.

Ja, és nem ajánlott, hanem kötelező új épületeknél.

A kisméretű tömör tégla gyártók miért nem vizsgáltatják be az ÉMI-vel a tégláikat? Ha akár egy is átmenne a vizsgán, máris nem kéne bélelni.
Előzmény: Émile (4738)
Émile Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4744

 

 

 

 Akkor átveretek  !

Előzmény: Törölt nick (4741)
Émile Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4743

   Olyan ,hogy kell  nincs !

 

 

 

 A klasszikus téglakéményeket anno a padlástérben vakolták és egy durva simítás elég volt. Ez nagyjából a tűzbiztonság miatt volt így. Így kevésbé volt    ' átjárható '   a fal. Természetesen kellett a gondos falazás,   a megfelelő kikenés, a jó anyagok.

 A tetőnfelűli részt meg pont nem vakoltás  - a vakolat úgyis lefagyott volna.

 

 

 Fugázták és  durva zsákszövettel   lepucolták az adta a kémények 'báját'

 

 

 

 

 Viszont ha ki van bélelve, akkor már nem kéményfalként funkcionál, hanem egyszerű tartó falként, levakohatod  natúran hagyhatos  - nincs tűzbiztonsági előírás ( ill. feltétel ).

 kivűl azt csinálsz vele, amit akarsz. Ha jó erős a vakolat fenn marad, ha szar  lefagy.

 

 

 Lehet hőszigeteln a padlástérben, és a tetőn kivül is, de a bélelés ezt is okafogyottá teszi.

 

 Sőt a kinti hőszigetelés burkolása nem is egyszerű dolog. Némi bádogos szaktudást is igényel a burkolás.

 

 

 Ha   a bélés csővel együtt építed a kéményt  a cső és a fal közé lehet rakni ásvány gyapot szigetelést, de ennek sincs sok jelentősége,  így kevesebb a  kondenzáció.

 Ha szigeteled  akkor a kéményen megy  a víz, ha nem a csatornába,   seckoje jedno !

Előzmény: fede94 (4742)
fede94 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4742
sziasztok, lenne egy kérdésem:
kisméretű téglából rakott és belül bélelt kéményt be kell-e vakolni a padlástérben, ha az nem lakótérként szolgál, csak pakolás céljára? köszönöm!

a tetőn kívűl vakolva van és majd színt kap, de már azt is hallottam, hogy azt is körbe kell hőszigetelni.

kettő lett, maradhat?
Émile Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4740
  Azt mondod  nem üzemel  a kémény, természetesen sk. tísztítod  !
Előzmény: kissbg123 (4721)
Émile Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4739

 

 

 

 

 "A készülék cserét végző szakember a területileg illetékes elosztói/forgalmazói engedélyest a cseréről köteles tájékoztatni."

 

 

  Elvileg  a gáztűzhely   cserénél is tájékoztataja  a cserét végző  a szolgáltatót. Ez  ok. is lenne. Az én emberem mikor a  tűzhelycserét végezte

    megnézta a gázórát  irogatott, majd a cirkót   ott is irogatott, aztán kérdezte , hogy   a melegvizzel mivan. Mivel már  elegem volt belőle  szar munkája miatt rákérdezetem  köze van  é hozzá. ?K

 

 Na felkapta a vizet és mondta   " eltekint a lakás át vizsgálásától "  ( mellesleg villany bojlereim vannak ).

 Erre én kaptam fel a vizet  és bepanaszoltam.  Másnap látván, hogy tényleg szar munkát végzett  - egy másik kollégája kijött befejezte a munkát  és  plusz  fél év  garanciát adatak.

 

 Egyébként a  ' mester '  abszolúte nem nézt a a légellátást, nem szakszerű tömörségvizsgálatot végzett és  esztétikailag kifogásolható munkát végzett.

 

 

 Viszont meg  akart felelni  az elvárásoknak   !

Előzmény: Tojglius (4734)
Émile Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4738

   Ehhez a vitához  : 

 a gáz veszélyes üzem    ---  főleg a robbanás veszély miatt + plusz egyébb kevésbé veszélyes dolgok.

 

 

 

 Egy kémény bélelni csak az élettartam növelés miatt ajánlott   és  csak a gázkészülékeknél.

 

 

  Az hogy manapság  gyakorlatilag minden kéményt kibéleltetnek  egy  erőszakos  lobbi  etikátlan nyomulása.

 Ennyi nem több !!

 

 

 É.

Who111 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4737

Hál' istennek mindenkinek van felettes hatósága. :-)

Ha nem tudja értelmezni a törvényt, akkor majd azok utasítják, hogy adja ki az

engedélyt. Van ismerősöm, aki már nem is jár a kéményesekhez, vizesekhez,

ép. hatósághoz...

Ezeken a helyeken az ügyintézők, a saját vélt bebiztosításuk miatt, sokszor

feleslegesen kérnek dolgokat. Nem az ő pénzük, de azért senki nem b*ssza le, ha

több mindent kér, mint ha nem kér meg akár 1 kötelező dolgot.

Ép. hatósággal sajnos jártam már így.

Vízművekkel is.

A kéményesekkel van egy külön sztorim, először azt hittem, hogy ők is szivatnak, de

utánanéztem, meg beszéltem is velük (az Érdiekkel) és beláttam, hogy igazuk van.

Szeretném látni a gyerekeimet felnőni...

Előzmény: Tojglius (4732)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4736
T kissbg123!
Szvsz, és szigorúan véve a a dolgot, figyelmeztetést kaphatsz és egy felszólítást a berendezés használatának azonnali felfüggezstésére, mivel ez egy "közvetlen élet és tűzveszélyes" "jogállás" ... ennek kapcsán az elsőfokú tűzrendészeti és/vagy építésügyi hatóság indíthat ellened akármit is, aminek bírság tétele úgy 30.000.-Ft-tól indul. Elvileg ennek kéne lennie ...
DE valszeg a kéményseprő simán kataszterbe veszi az új égéstermék elvezetőt ... meg is dicsér, hogy milyen szép szerelt kémény, felmarkolja az éves díjat (esetleg félévest), oszt' jónapot. Ez a valószínűbb ...

:)
Előzmény: kissbg123 (4721)
Tojglius Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4735

és ezt a törvényalkotók nem egyszerűsítéssel hanem további szankcionálással és bonyolítással akarják megoldani amivel azt pár maradék tisztességes szándékú embert is kvázi csalásra kényszerítik....

 

(lásd pl szlovák autó olcsóbb, cégesként törvényesen járhatsz is vele, magánszemélyként valóban határeset, de mi nem azon gondolkodunk el, hogy ne kényszerítsük arra az embereket, hogy külföldön vegyék az autót (regadó csökkentés), hanem azon variálunk, hogy hogy büntessük meg őket...)

Előzmény: Törölt nick (4733)
Tojglius Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4734

kezdem elveszteni teljesen a fonalat....  ezt találtam...

 

http://gmbsz.hu/?q=node/16

 

eszerint nálunk b21 van (esetleg b11? bár sztem nincs felül ilyen "beömlő", de láttam már ilyet), ha pont ilyenre cserélem akkor az eszerint nem engedélyköteles semmilyen esetben sem... miért akar mégis mindenki költségbe verni engem és jogszabályokra hivatkozva megtagadni a beszerelés, üzembehelyezést stb?

 

de aztán elolvastam a legújabb szabályt, eszerint mégis kell szakvélemény (bár ez talán nem járhat kötelező béleltetéssel, annyit kell igazolnia, hogy a meglévő készülékhez jó-e a meglévő kémény vagy sem... ):

 

A vonatkozó jogszabály2  szerint:

        a legfeljebb azonos teljesítményű,

        azonos működési elvű,

        és a készülékek osztályozása (7.4. sz. melléklet) szerint azonos alcsoportba tartozó

gázfogyasztó készülékek cseréje során tervdokumentáció készítése nem szükséges, de a légellátási és égéstermék elvezetési feltételek meglétét arra jogosult szakembernek[1] ellenőrizni kell. Nem a gázfogyasztó készülékkel együtt tanúsított égéstermék elvezető berendezéssel rendelkező készülék esetén a meglévő égéstermék elvezető berendezés új gázfogyasztó készülékhez való alkalmasságának igazolásához a kéményseprő-ipari közszolgáltató műszaki felülvizsgálati jegyzőkönyvét az építtetőnek be kell szerezni. A készülék cserét végző szakember a területileg illetékes elosztói/forgalmazói engedélyest a cseréről köteles tájékoztatni.

 

 

 

magyarul: FELADOM ://

Tojglius Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4732

Látod ez az én bajom is... a kéményseprő zsigerből azt mondta, hogy bélelés nélkül nem ad ki megfelelő szakvéleményt (rá se nézett, hogy milyen állapotban van)

pedig azt gondolnám, hogy adhatna ha megfelelő az állapota... (ha tényleg az... tételezzük fel)

de adott egy sormunkakönyvet vagymit amit felülvizsgálatkor otthagy, aszerint rendben van, akkor miért nem elég ez a gázosnak?

 

Azt nem értem viszont, hogy miért nem lehet "azonos" két készülék?

nyilt égésterű, kombicirkó, mindkettő 24kw-os, vagy az újabb kevesebb... és mehetne is a csere....  csak az utolsó bekezdés a kérdéses amiben a mellékletre hivatkozik amit nemtaláltam...

 

taglalja ez a szöveg is amit linkeltem (modulációs meg mittudoménmilyen difik lehetnek), de a mellékletet nem találtam sehol a neten, hogy hogy van ez kifejtve, hogy mi minősül "azonosnak"

 

 

ui: a magyar jogrendszer (adórendszer, bármi) gondja mindig az, hogy túl van szabályozva és ettől betarthatatlan...

Előzmény: Törölt nick (4730)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4731
Sajnos a hibákból tanul az ember és az előírásokon csak akkor változtatnak, ha már több baleset bekövetkezett. A legnagyobb baj, hogy ilyenkor már nem az ésszerűség diktál, hanem általában átesnek a ló túloldalára a túlzott elővigyázatossággal.

Egy jó állapotú sima falazott kéményre rá lehet kötni bélelés nélkül is, ha méretezéssel igazolja egy mérnök, hogy kondenzáció a kéményen belül nem várható.(meg lehet ideiglenes papírt adni 1 éves bélelési határidővel). Egy kis rugalmasság és sok mindent meg lehet oldani.

Mondjuk ahol komoly a bélelők lobbyja, ott csak a bélelés marad.
Előzmény: Tojglius (4727)
Tojglius Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4729

Sio: tényleg azt gondolom, hogy ha nem csak az emberek kis töredéke akarna úgy dolgozni mint ahogy Te állsz hozzá akkor - ha szűken a témánál maradunk - talán kevesebben halnának meg co mérgezésben évente... - tágabban véve - nem kéne semmiféle megszorítósdis csomag....

 

na közben találtam egy ilyet ami alapján laikusként azt gondolom mégsem kell béleltetnem a kéményt (ha nyilt égésterűt hagyok), sőt semmiféle engedély nem kell a jogszerű és hivatalos cseréhez... már csak ezt a 4. sz mellékletet kéne megtalálnom, hogy mi ez az altípus dolog... ez alapján vajon miért mondták azokat amiket mondtak "de béleltetni kell, de levegő bevezetés kell, de gázmeó kell meg tervek meg akármik..."

 

ez hülyeség amit olvastam vagy az amit mondtak?

 

http://www.pmkemenysepro.hu/dokumentumok/06_G%E1zk%E9sz%FCl%E9k%20csere%20(seg%E9dlet).doc

 

A 111/2003.(VII. 29.) Korm. rendelet 2. sz. mellékletét képező Gázelosztási Szabályzat 21.§. (1) bekezdés szerint:

·        a legfeljebb azonos teljesítményű,

·        azonos működési elvű,

·        azonos rendeltetésű,

·        és a készülékek osztályozása (4. sz. melléklet) szerint azonos alcsoportba tartozó

gázfogyasztó készülékek nem tervköteles cseréje során  az eredeti létesítéskor hatályban lévő vagy jelen szabályzat előírásait kielégítő légellátási és égéstermék elvezetési feltételek meglétét ellenőrizni kel. E tekintetben a kémény megfelelőségének igazolásaként az időszakos és érvényes kéményvizsgálati bizonylat is elfogadható."

 

siokemeny Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4728
Teljes mértékben megértelek!

Mi, ha időpontot beszélünk meg és esetlegesen nem érünk oda pontosan valami csúszás miatt akkor még fel is hívjuk a tulajt, hogy várjon meg

A kéményseprők meg úgy tudják becsülettel végezni a munkájukat, ha azt úgy is végeztetik velük.

Példa: az előző cégnél ahol kirendeltség-vezető voltam a lényeg a pénz beszedése volt, nem pedig a szolgáltatás minősége (alacsony árak - hatalmas terület egy emberre - kapuban kéményseprés). Nem is lehetett minőségi szolgáltatást adni. Beleszólásom nem volt.
Jelenlegi cégemnél a kéményseprő részleget én vezetem teljes felelősséggel, egyedül. A területünkön eddig járt kéményseprőket nem vettem át (nehéz lett volna átszoktatni őket a "munkavégzésre"), újakat tanítottam, taníttattam be a saját szájízem szerint.

Most ha meghallanám, hogy nem mennek be egy házba, valószínűleg ki lennének rúgva.
Előzmény: Tojglius (4725)
Tojglius Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4727

mert ugye ha javittatnám a készüléket akkor nem történne semmi... ha egy tökugyanolyanra cserélném ki még márka szerint is, akkor nem is vennék észre, ha pl csak a belét cserélném ki akkor az csere vagy javítás? miért kell akkor nekem negyedmillát költenem egy bélelésre (de akár sima akár turbós, sehogy se úgyom meg 150ezer alatt) ha egy márkásabb de ugyanolyan készüléket szeretnék feltenni a trágya helyett ami rossz?

 

tudod én ettől vagyok ki... persze ez nem csak kéményes téma, hanem gázműves, garanciális üzembehelyezős gyártós téma is... de a gázmű meg a kéményesek "hozzáállása" a jogszabályok mögé bújva tényleg elképesztő...

Előzmény: Tojglius (4726)
Tojglius Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4726

a másikra:

akkor ha én a bekötést nem akarom piszkálni és az építéskor szabályos volt a kéményem az adott készülékhez, akkor most miért kell béleltetni, levegőellátást megoldani valami lehetetlen helyről meg hermetikusan szigetelni a helységet ha csak a készüléket akarom cserélni mert elromlott? tényleg nem értem...

Előzmény: siokemeny (4723)
Tojglius Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4725

Szia Sio!

 

Sajnos a rossztapasztalataim nem a Te hozzáállásodat és segítőkészségedet tükrözik eddig kéményseprővonalon... flegma stílus, vérbeszivatás, komolytalan, pontatlan munkavégzés... én eddig sajnos CSAK ezt tapasztaltam...

 

az előző lakásomban sosem járt a kéményseprő, mégse történt semmi feljelentés (ezért mertem javasolni amit írtam), innét gondolom, hogy bár lehet, hogy megtehetnék a bejelentést (talán még a papíron rajta is van, hogy megteszi/megteheti), de nem teszik meg (hisz akkor dolgozni kellett volna nekik)

 

az eset: miután egyszer kivettem egy nap szabit az előírt napra és nem jöttek ki, majd telefonáltam, hogy hállóeztmér, majd a következő időpontban sem jöttek ki és otthon csücsültem, úgy döntöttem többet nem érdekelnek és nem pazarlok rájuk szabit...  ezután kb 10 év alatt egy papírt se kaptam tőlük pedig nem voltak a lakásban... a mostani sztorimat meg már leírtam... csodálod, hogy ilyen véleményem van? (minden magyar "hivatalról"?)

 

de az tény, hogy nem tudom mi a különbség a szerelt meg mittudoménmilyen kémény között így nem tudom melyikkel szivathatnak vérbe és melyikkel nem...

 

tényleg tisztelet minden kivételnek aki becsülettel végzi a munkáját, de sajnos azt érzem, hogy nem véletlen, hogy ott tart az ország ahol...

siokemeny Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4724
Tisztelt tojglius!

Látom te is előbb háborogsz, minthogy tisztában lennél a dolgok menetével.

Ha nem engeded be, akkor szabálysértési eljárást indít ellened a területileg illetékes jegyző, tehát nem ez a legegyszerűbb megoldás.

A szerelt kémény "építése" nem építési engedély köteles, tehát ha megy a kéményseprő, akkor megnézi és felveszi a kataszterbe, és kifizetteti az éves díjat. Ennyi!
Előzmény: Tojglius (4722)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4723
Azt azért figyelembe kell venni, hogy más egy meglévő bekötés, és más egy új engedélyeztetési eljárás. Az újnál mindig a hatályos előírásokat kell szem előtt tartani, amit egy meglévőre, főleg visszamenőlegesen nem lehet érvényesíteni.

És ha kéményhibából (mivel a kéményseprő feladata a kémény ellenőrzése) történik baleset, akkor biztos, hogy a kéményseprőt fogják elővenni, volt már rá példa (még nálam is).
Előzmény: Tojglius (4720)
Tojglius Creative Commons License 2009.05.26 0 0 4722

a legegyszerűbb megoldás, hogy nem engeded be sohatöbbet a lakásba... ha jól tudom ezesetben "nem történik/het semmi"...

 

mert sajna jóeséllyel sajnos nem azt fogják nézni, hogy biztonságos-e amit csináltál és monnyuk utólag engedélyezteted, hanem azt, hogy jól szétszívassanak... önkormányzatnál, gázműveknél, bírságolás, gázóraleszereltetés miegymásfinomság...

 

ne feledd, hogy abszurdisztánban élünk... nem a biztonságod a fontos, hanem a papírjaid...

Előzmény: kissbg123 (4721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!