Keresés

Részletes keresés

Gergely0809 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 15086

 

Bocs, elszúrtam az előző bejegyzést.

A 2 nagy, az február közepi ültetés magról, a kisebbek, kb 3-4 héttel későbbiek.

 

Csili paprikám, tavaly nyári ültetés magról, ezek az első termései:

 

 

3db paradicsom 1 konténerben, hogy mik lesznek nem tudom, a tippem, Black Sherry, Ökörszív, a harmadik lutri. Csepegtető rendszert készítettem nekik.:

 

tetőn vannak az erkélyem alatt, és a korlátot szeretném befuttatni velük.

Minimál csepegtető rendszer, és a kis epreim :)

marinmegye Creative Commons License 2015.05.03 0 0 15085

Lugas F1 döntött ágyása .

Tegnap készült el. A felső részében van a paradicsom 6 db - 6 szálon fog kúszni

és also részbe meg valami más kisebb zöldségféle talán valami kisebb bokros paradicsomok jönnek majd.

 

Vélemény?

Gergely0809 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 15084

Rakok pár képet az kicsiny növényeimről. Nem lesz sok és nincs is kertem, amiben termesztek idén.

Balkon koktél paradicsom, sárga törpe:

 

platz Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15083

Egyetértek veled. Jobb a kevesebb mint a több. Van rá esély, hogy így kevesebb kárt okoz ezzel az ember a kiskertben.

:-)

 

Előzmény: CBNora (15074)
platz Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15082

Kedves true75 és Kedves Lactarius Curtis!

Mindkettőtöknek köszönöm a hozzászólását. Ezek jó hírek, örülök nekik. A vízzel nincsen probléma, majd szorgalmasan öntözgetem. Én a nagyon édeset nem annyira kedvelem, de majd az unokám és a többi családtagunk biztosan megelégedéssel besegít az elfogyasztásában.

Előzmény: Lactarius Curtis (15078)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15081

Szóval az a baj, hogy ha már van néhány centi kiszáradt homokom, akkor az isten vizét is kilocsolhatom rá, az is elfolyik, a homok meg száraz marad. Azért locsolom az üres ágyásokat is, míg nem ültetek. Meg esőért imádkozom... Ha nem egyenes az ágyás talaja, mert mondjuk felkapáltam, akkor minden apró bucka száraz marad. Azért vízszinteztem a kertet támfalacskákkal. Ha ásás után nem gereblyézem és locsolom be azonnal a földet, másnap már szenvedés. Jaj, a rossz homok. Tetézi a dolgot, hogy minden ágyásom körbe van véve vízszivattyú dísz- és gyümölcsfákkal, szóval résen kell lennem.

Memo: Most esett, úgyhogy jövő héten fel kell ásni a paradicsomágyásokat, míg még nedves. :)

Előzmény: -balu28- (15080)
-balu28- Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15080

Én ki szoktam hagyni egy locsolást, másnap reggel kapálom, estig megszàrad, lehet locsolni.

Előzmény: Törölt nick (15079)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15079

A homoknál az a baj, hogy ha lesarabolózom, akkor utána megint nem tudom belocsolni rendesen... Ha nedvesen sarabolózom, akkor meg ismét kihajtanak a kikapáltak. Szóval a kész ágyásoknál marad a kézzel gazolás, vagy a takarás.

Előzmény: CBNora (15076)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15078

Tavaly volt, későn szedtük le, ezért már elég kemények voltak a szemek :( A sok eső miatt egy-két csövet a gombák ettek meg előlünk.

Előzmény: platz (15073)
true75 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15077

szerintem az egyik legfinomabb kukorica, jó édes

nagyon szereti a vizet

Előzmény: platz (15073)
CBNora Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15076

Ha ritkán jutsz el a kertbe, akkor persze, előbb ki kell szedni. De ha mindig ott vagy, és időben nekiállsz, mikor éppen csak kezd szőrösödni az ágyás a gyomoktól, csak végigkotrod a sarabolóval. Alig nagyobb munka, mint lesöpörni. Taracknál, mélyen gyöketező évelő gyomoknál persze nem sokra mész így, de frissen magról kelt növényeknél elég, ha a sziklevél alatt elvágod.

Ezzel a talajt nem lazítod, de a gyommentesítés egyszerűen megvan. Nálunk a kert legnagyobb részén nem kötött a talaj, így én már évek óta elő sem vettem a nagy kapát. A kötött talajú részen sem lenne túl jó azzal kapálnom, mert elég zsúfoltan vannak a növények, elvágnám a gyökerüket.

Előzmény: taormina001 (15075)
taormina001 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15075

Miért, ezenkívül még hogy lehet kapálni?

...és föleg hogy lehet kapálás nélkül élni, vAgy legalábbis kertészkedni?

 

A gyomokat kapálás elött szerintem ki kell szedni.

Előzmény: CBNora (15074)
CBNora Creative Commons License 2015.05.02 0 1 15074

A kapálás ismerős!

Kb. 15 éve kertészkedem, pont úgy kezdtem kapálni én is, ahogy írod. Sőt, nagy kapával jól belekapáltam a gyomokat a talajba, aztán a fele szépen visszagyökeresedett. Most már csak sarabolni szoktam, és sok mindent sokkal kevésbé veszek komolyan. Itt is hasznosítom az egyetlen igazi tudást, ami az egyetemen rámragadt - megtanultam elhanyagolni.

Előzmény: platz (15071)
platz Creative Commons License 2015.05.02 0 1 15073

Esetleg valaki ismeri e az "Aranymazsola" csemege kukorica fajtát?

Valakinek lennének e vele kapcsolatban termelői tapasztalatai?

Én az idén vetnék első alkalommal.

platz Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15072

Az idén viszonylag normálisabb eredményt értem el a palántáimmal. Ha tavaly rátalálok erre a fórumra, talán nem szaladtak volna annyira el a lovaim és jobb palántákat sikerült volna előállítanom.

Az idén március 1. -én ültettem el a magokat. Az a tapasztalatom, hogy legalább egy, de inkább két héttel később fogom ültetni majd jövőre. Amikor a magok kikeltek, pontosan az azt követő legalább 2 hétben volt erősen felhős az idő, ami erős fényhiányt okozott a palántáknak, ezést igyekeztek a fény felé és fel is nyúltak. Akkor fordultam ehhez a fórumhoz, ahol segítettek nekem abban, hogy mit kell csinálnom velük. Így sikerült őket megmentenem. Ezért külön köszönet itt a segítségnek!

Azért köszönöm a dícséretet a palántáknak majd átadom. Nem árt egy kis önbizalmat összeszedni a többféle keletkezett gond után. Szeretem ezeket a kis palántákat a szívemhez nőttek, vagy csak én volnék ilyen bolond?! :-D

 

Előzmény: vizerg (15070)
platz Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15071

Újabb dolgot tanultam tőled. Vagy is az is járható út lenne, hogy a gyengébb kinézetű, /gyökérzetű/ palántákról érdemes lenne kiültetés előtt már lecsípni a virágokat. A szép egészséges palántákat meg hagyni ahogyan vannak. Aztán majd ők eldöntik, hogy eldobják e a virágaikat vagy megtartják.

Mariska néni is arra hívta fel a figyelmemet, hogy nem érdemes őket kitenni a megfázásnak. Úgyhogy most letettem arról a szándékomról, hogy május közepe előtt kiültessem őket a szabadba. Az időhiány motivált, mert inkább hét végén szerettem volna őket kényelmesen  -megadva neki a módját- elültetni. Marad a hétköznap, legföljebb két vagy három délután megoldom.

A csemegekukoricát szerettem volna ma elültetni, de hajnalban esett  /végre valahára!/ 2,6mm /ugyan nem sok,de valami/ eső. Lehetséges, hogy holnap reggel tudom megoldani, ha nem esik újabb eső.

 

Egyébként "Aranymazsola" fajtát vásároltam. Kizárólag saját friss fogyasztásra. Nem ismerem ezt a fajtát, vajon milyen lehet?

 

(Ezt a fajtát nem ismertem, valamikor régen gyöngymazsolát ültettem. Azzal azért nem voltam megelégedve, mert elég kicsi csöveket hozott. Ezt azonban nem az ő számlájára írom. Kiskertbe vetettem (akkor még volt kert, amit azóta felszámoltam a költségek miatt már gazdaságtalan volt, plusz a szarkák gyakori bosszantó "no téged is elviszlek, ha nem jössz velem" tipusu látogatásai miatt.) Visszatérve: Csak hetente hét végeken mentem, és az a gondozási szint nem elég a virágzás előtti időszakban öntözni kellett volna becsületesen, amit így nem tudtam megoldani. Ráadásul homoktalaj volt. Most kertvárosi ház kertjében próbálkozok, de kényesebb dolgokban még vajmi kevés a tapasztalatom. Így paprika és pari palánták előállítását magam tavaly próbáltam meg először. Hát ezért van a sok kérdés tőlem: a tapasztalatok erős hiánya miatt. Még úgy sem meséltem magamról itt a fórumon egy 60-as évek elején járó Vas-megyei férfi volnék, aki 23 éves korában fogott először egy vásárolt területen kapát a kezébe. Azt sem tudtam, hogy a kapával merre kell haladni. Természetesen fordítva tettem amikor is arra gondoltam, hogy a felkapált részt ne hogy összetiporjam. Észrevette az após aztán ki/meg-igazított! Aztán hozzákezdtem egy szőlőültetvény telepítéséhez. Hát így kezdődött... Köszönöm hogy végig olvastad a nem rövid irományomat. Kellemes hét végét kívánok neked és minden erre járó fórumozó társnak is.

Előzmény: CBNora (15069)
vizerg Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15070

Bár nekem lennének már virágzó paprika palántáim...

Előzmény: platz (15067)
CBNora Creative Commons License 2015.05.02 0 0 15069

Szerintem egy erős paprikapalánta ilyenkor már virágozhat. Ha poharas a palánta, és nem kell kiültetéskor bolygatni a gyökerét, nem baj, ha ilyen fejlett. Csak ne fázzon meg.

Előzmény: platz (15067)
platz Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15068

Láthatóan mindkét féle módszert használjátok, ki-ki a maga indokai alapján valamelyiket.

Nagyon érdemes volt róla beszélni, mert sok hasznos dolog kerekedett ki belőle. Neked is köszönet.

 

Előzmény: CBNora (15064)
platz Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15067

Köszönöm a jótanácsot, ezt is fegyelembe veszem majd. Lehetséges hogy akkor egy részéről eltávolítom majd a virágokat, más részéről pedig nem. Most már látom, hogy több szempontot is érdemes figyelembe venni, mert mindennek megvannak a kihatásai a paprika jövőjére nézve.

Mindent összesítve egyáltalán nem előnyös, ha már ilyenkor virágot hoz a palánta, én ezt értettem ki a segítő véleményekből. Azt hiszem, hogy jövőre vagy két héttel később vetem el a magokat. Vagy pedig csak egyben, és annak rendje módja szerint majd pikérozni fogom. Az idén

saját helyére külön poharakba vetettem a magokat s emiatt is keletkeztek problémák. Mindent összevetve az idén keményen fizetem a tanulópénzt, de tanulni megéri. Különösen, ha még paprika is lesz.

Előzmény: il1321 (15063)
platz Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15066

Kedves Mariska néni! Köszönöm a tanácsokat, alapjában véve tanácstalan az ember. Akkor megvárom velük már ezt a 10-14 napot, lesz valahogy. Jó volna ha kint tudnám hagyni az erkélyen őket egész napra, hogy ne kelljen állandóan cipelgetni.

Köszönöm a paprikáimnak a dícséretet. Arra gondolok, milyen csenevészek voltak. Nem hittem azt sem hogy egyáltalán megmaradnak. Sajnos fel vannak kicsit nyúlva de talán csak majd megerősödnek és megmaradnak.

 

Előzmény: Mariska néni (15062)
beetee Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15065

Én is pont így vagyok.

Előzmény: CBNora (15064)
CBNora Creative Commons License 2015.05.01 0 1 15064

Én se szoktam leszedni. Eddig sosem szedtem le, így nincs összehasonlítási alapom, mi lett volna, ha leszedem, ezért inkább nem adtam tanácsot. De mivel alig várjuk az első termést, és később sem kell kettőnknek mázsaszám a paradicsom, akkor is meghagynám, ha a későbbi termést valamennyire csökkentené.

Előzmény: il1321 (15063)
il1321 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15063

Semmit nem kell tenni. Pont az első kötést semmisited meg. Inkább kicsit várni vele, mert a kinti lehülés jobban megviseli a növényeket. Abban az esetben, ha kiültetéskor sokk éri a növényt úgyis.elrugja a virágot. Palántázás, fakasztó öntözés, majd egy hétig felé sem nézni. Nem kell kényeztetni. Ha az a cél, hogy később legyen termés, és inkább szép nagy bokor legyen, későbbi terméssel, akkor természetesen leszedheted.

Előzmény: platz (15053)
Mariska néni Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15062

Ha nem volna paradicsom tartalékom, most már megvárnám velük a biztos jó időt, legfeljebb kicsit megnyúlnak. Nagyon szépek a palántáid:)

Előzmény: platz (15061)
platz Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15061

Szerinted kiültetésig, ebben a két hétben hagyjam rajtuk a bimbókat, vagy már most is szedjem le? A kiültetésnél mindenképpen leszedem, mert megfogadom az okos tanácsot.

 

 

A paradicsom is nagyon jó ötlet, mert van itt kb 10 tő olyan, ami már közelíti a 40cm magasságot és egyre nehezebb vele bánni. Nem beszélve a nagy növénysűrűségről, de sajnos nincsen nagyobb helyem a lakásban, így nem tudom jobban tágasabban szétpakolni őket. Lehet hogy jövő hét közepén én is kiültetem egy részét. Sajnos viszont nekem nincsen vésztartalékom paradicsomból.

Előzmény: öreg_néne_b (15059)
homerx Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15060

ezt maximalisan visszaigazolom. evek ota jarok a bosnyakra. azt gondolnad, hogy sok az ostermelo. nos, nem. az arusok nagyresze, es ez igaz a pek-, es tejtermekarusokra is, nehany kezben osszpontosul. de sokszor latok eladocseret kulonbozo standokon, meg amikor az _ostermelo_ pakolja ki a kulfoldi ladabol a cuccot. mar kezdek ralatni. ottani mdf piac inkabb bejon, de jobb videken.

Előzmény: öreg_néne_b (15035)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15059

Tévedtél ;) A frissen kiültetett növényekről levenném a bimbót, inkább erősödjön a tő.
(Egyébként ontopic módon a paradicsompalánták felét ültetem ki. A másik fele biztonsági tartaléknak marad, azok majd két hét múlva mennek ki.)

Előzmény: platz (15055)
platz Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15058

Köszönöm a segítséget. Nagyon sajnálom őket, de majd erőt veszek magamon, mert nagyon is reális az indokod.

 

Előzmény: BAttila1964 (15056)
platz Creative Commons License 2015.05.01 0 0 15057

Néhány kép az épp virágzani készülő paprikákról.

Nem túl sok a palántám, de például a paradicsomok is kezdenek eléggé megnőni.

Jelenleg az erkélyen élvezik a szabad levegőt, 17 fok körül lehet. Éjszakára még nem merem kint hagyni őket. Ma hajnalra 7,2 Cfok volt.

 

Előzmény: platz (15055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!