Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

stevie-13 Creative Commons License 2018.06.08 0 1 24243

Június 29. pénteken indulnék Görögországba Budapestről [... ] A fórum visszaolvasgatása alapján úgy gondolom nagy török invázióra még nem kell számolnom.

 

 

Június utolsó péntekén? Ne legyenek hiú reményeid....

 

Ha úgyis hajnalban indulnátok, inkább induljatok előző délután és szálljatok meg valahol útközben.

 

Az éjszakai/hajnali határátkelés csak önkínzás, ha amúgy a sofőr nem gyakorló éjszakai bagoly. A vendégmunkások folyamatosan úton vannak, azaz hajnali kettőkor ugyanúgy beállnak a sorba a határon, mint délután kettőkor. A nehéz napokon éjszaka is előfordul(hat) több órás várakozás.

 

 

 

Előzmény: Galaric (24235)
spoter Creative Commons License 2018.06.08 0 0 24242
Előzmény: bcrea (24241)
bcrea Creative Commons License 2018.06.08 0 0 24241

Sziasztok!

Átnéztem már vagy 5 topikot, utikritikát mindent, de van néhány  kérdés amire még nem találtam választ.

 

Autóval tervezünk menni aug közepén Görögbe, és az volna a kérdésem, hogy hol van legközelebb fehér homokos partszakasz a határhoz. ( ezek a tipikus majdnem karibi hangulatok)

Néztem Paralia környékét, Stavros, Sartit, de nem igazán tudom eldönteni, hogy azok az igazán szép partok itt  találhatóak e vagy messzebb kell utazni, Korfu, Kefalonia..stb. ( Igen google képkeresőt néztem, valamit google mapson is próbáltam a partvonalat átnézni itt az északi részen :) ) Ha tudtok ajánlani valami kifejezetten szép fehér homokos partot a macedón határhoz legközelebb azt megköszönöm )

És ha sikerült végre megcélozni az úti célt akkor azzal kapcsolatba is lenne kérdésem, hogy bookingon, airbnb-n nézegettem szállásokat és nincs. És szerintem nem csak a dátummal lehet baj, hogy foglalt mind, hanem alig van választék más országokhoz képest. ( Kanárin, Olaszba jártunk már ott a bőség zavara volt)
Olvastam néhány kommentet bár viszonylag régiek voltak, hogy el kell indulni és ott helyben lehet szállást találni. Ez helytálló még mindig, vagy felelőtlenség igy elindulni, főleg főszezonban?

 

Köszönöm a választ

Szaffi81 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 24240

Köszönöm a gyors választ. Úgy gondolom marad a barcsi átkelés. Utána pedig ahol csak lehet az autópályán megyünk. Így szerintem GR eléggé egy esélyes, végig az E75-ön megyünk egészen Thébáig. Chalcisnál kelünk át Eviára, mert délre megyünk. Néztem a glifai átkelést, de elvetettem, mert a kislányom elég utazó beteg és nem akarom az összes eviai hegyen végigautóztatni. Legalábbis oda felé. Vissza felé még meglátjuk:) 

Előzmény: Katana750 (24233)
Szaffi81 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 24239

Rendben, köszi a megerősítést! 

Előzmény: stevie-13 (24231)
Galaric Creative Commons License 2018.06.08 0 0 24238

tisztes őszes, barbon1

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Akkor így járok el.

Majd írok ide a fórumra, hogy sikerült a manőver.  :)

Előzmény: tisztes őszes (24237)
tisztes őszes Creative Commons License 2018.06.08 0 1 24237

Magánvéleményem - mely sokszoros röszkei tapasztalatokon nyugszik - szerint megjósolhatatlan; szerencsés esetben negyed óra, de vártam én ott már több mint egy órát is úgy, hogy négyen voltak előttem.

Előzmény: Galaric (24235)
barbon1 Creative Commons License 2018.06.08 0 1 24236

Ha mire odaérsz és sokan lesznek akkor menj át Röszke 2-re.Hétkor nyit

Előzmény: Galaric (24235)
Galaric Creative Commons License 2018.06.08 0 0 24235

Sziasztok!

 

A következő a tervem:

 

Június 29. pénteken indulnék Görögországba Budapestről reggel 4 órakor. Az úti cél Stavros lenne. 

Általában 12-13 óra alatt abszolváltam ezt az utat már kétszer az elmúlt években.

Egyetlen kritikus pont volt eddig mindig a mindenki állttal annyira szeretett röszkei határátkelő.

Futottam már bele 3,5 órás várakozásba kifelé.

Szerintetek a reggel 6 órai határátlépés egy jó opció vagy inkább érjek korábban a határra?

A fórum visszaolvasgatása alapján úgy gondolom nagy török invázióra még nem kell számolnom.

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

galaric

gy_cs Creative Commons License 2018.06.08 0 0 24234

Szia!

 

Ha minden igaz, erről a részről van szó. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144860150&t=9021260

Stevie-vel tavaly átrágtuk, a csatolt hsz környékét olvasd át.

Előzmény: nickd1977 (24227)
Katana750 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 24233

Szia! Valóban Zágráb felé irányítana a tervező, de nyugodtan felülbírálhatod! Jó lenne tudni a pontos célt (a település nevét) mert az északi részbe simán áthajózhatsz Glifából! A déli rész nyilván több autózás. Ha GR-ban minden tiszta és nem kell segítség, akkor véleményem szerint Barcs jó választás. Verőce, Szlatina, Djakóvár és utána arról kell döntened, hogy felmész e az autópályára vagy Vinkovci és Sid felől mész Belgrádba! Ha úgyis van tranzit szállásod a szerbeknél én nem biztos, hogy felmennék a horvát pályára, de a távolság miatt nem vészes költség ha mégis arra mész. A belgrádi kőrgyűrű megint szabadon választott de én a városon áthajtást szoktam ajánlani. Az elejét nem nagyon értem mert autóval mész Görögországba. Pont ez a téma amit kérdezel. Ha Triesztből vagy Brindisiből hajózol Patraszba, Igoumenitsába a kocsiddal, családoddal, akkor is jó helyen vagy.  

Előzmény: Szaffi81 (24229)
nickd1977 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 24232

Bocs, félreérthető volt a hozzászólásom :)

Eszemben sincs oda-vissza 10 EUR-t spórolni, csak a fizetőkapuk általi dugó kikerülését értettem az okosságon... tehát előtte lévő kijáratnál fizetni és kilogolni, majd az utánna lévő bejáratnál lapot húzni és belogolni...

Előzmény: Gumped Papó (24228)
stevie-13 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 24231

Somogyból, egészen pontosan Marcaliból indulnánk 06.24-én reggel egy szerbiai tranzitszállás beiktatásával Evia szigetére. Mi a barcsi határlépésre gondoltunk, bár az útvonal tervező Zágráb felé vinne.

 

 

Valami beállítás nem stimmel. Talán valami miatt az autópályát akarja erőltetni, akkor is, ha ésszerűtlen. Barcson és Viroviticán keresztül még akkor is gyorsabb, ha a sok lakott település és a lassú járművek előzgetése miatt tényleg nem lehet magas átlagsebességgel kalkulálni. Cserében szép és változatos a táj, jók az utak.

 

 

Előzmény: Szaffi81 (24229)
paksi Creative Commons License 2018.06.07 0 0 24230

Köszönöm mindenkinek!

Akkor ha nem nyerek időt vele elvetem az ötletet!

Szaffi81 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 24229

Szia, bocsi, hogy nem a témában szólok. Én lennék az "ideális" fórumtárs, aki sokat olvas, keveset kérdez:) Mi Somogyból, egészen pontosan Marcaliból indulnánk 06.24-én reggel egy szerbiai tranzitszállás beiktatásával Evia szigetére. Mi a barcsi határlépésre gondoltunk, bár az útvonal tervező Zágráb felé vinne. Azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted a mi esetünben mi lenne az ideális? Szempont a 2 kisgyermek miatt az út rövidsége. Nekem ez a Zágrábos útvonal kitérőnek tűnik. Szívesen venném a véleményed. 

 

 

Előzmény: Katana750 (24118)
Gumped Papó Creative Commons License 2018.06.07 0 0 24228

szerbiában már az E75-ösön zárt kapus rendszer van, nem tudod úgy kikerülni a fizetőkapukat, hogy az út nagy részét autópályán teszed meg, majd a kapuk előtt valahol lemégy

 

ki lehet kerülni a fizetőkapukat, de csakis úgy, hogy végig a nem fizetős főutakon mégy. szerbiában ez kb. 3-6 órával hosszabbítja meg az eljutási időt

 

ellenben görögországban egyes irányokban még mindig lehet trükközni, pl. nei pori-ba menet egy fizetőkaput a mai napig meg lehet spórolni...

Előzmény: nickd1977 (24227)
nickd1977 Creative Commons License 2018.06.06 -1 0 24227

Ezzel a kapumizériával kapcsolatosan eszembe jutotthogy régen valahogy ki tudtuk okoskodni azokat, de már nem emlékszem hogy hogyan. Valami olyasmi rémlik hohy a nagy kapu előtt (csak a Beograd - Subotica vonalról beszélek, Beogradból R2 felé az utolsó, ahol az oszonyat dugók voltak/vannak) ki lehetett menni a "pályáról" a Subotica felöli oldalra, de az út valami iszonyat sz@r volt. Van valami okosság még, vagy már semmi?

 

Elvileg minket nem érint a tumultus mert vasárnap éjszaka megyünk és egy szerdai nap lesz a visszaút, szóval nem lesz turnusváltás fél kelet EUnak :)

Előzmény: stevie-13 (24224)
nickd1977 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24226

Igen, valóban rég jártam otthon, kb évente 3szor megyünk a barátomékhoz, de - miután a szerb rendszámokkal és bevásárlóturizmussal együtt  nőttem fel -, nem figyeltem az ujdonságokat, megaztán a reggel megyünk - este jövünk periódus kevés is hozzá :)

 

Előzmény: stevie-13 (24216)
barbon1 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24225

Csak azért tünik jó ötletnek,nem kell pénzzel,vagy kártyával bajlódni a kapuknál

Előzmény: stevie-13 (24224)
stevie-13 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24224

A készülék örökös és csak évente a pénzt kell rá pakolni?

 

 

Szerintem ne foglalkozz vele.

 

Az a baj, hogy amikor tényleg dugó van, akkor a kártyás kapuhoz sem lehet odaférni.

Előzmény: barbon1 (24223)
barbon1 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24223

Nem rémlik,mindenütt van ENP kapu,vagy csak a nagy fizetőkapuknál?

Mennyi összeget kell rá tenni első körben?

A 2000 körüli dínár az a vételár,vagy csak a bérleti díj?

A készülék örökös és csak évente a pénzt kell rá pakolni?

Itthon lehet-e tenni rá,vagy csak a kinti kutakon?

Bocs a sok kérdésért.

Előzmény: Pierr_Kardán (24218)
Tünde.78. Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24222

Így van, a hivatalos használati utasítás szerint 30km/h-val kell rácsorogni a kapura, az előző jármű után 10 m távolságot kell tartani.

http://www.putevi-srbije.rs/index.php/en/enp-tag-2/tag-uputstvo-za-postavljanje-2

A fenti linket követve megtaláljátok a szerb pályakezelő oldalát, angolul rajta az elárusítóhelyeket, használati útmutatót, minden okoságot a szerkentyűről.

Előzmény: Gumped Papó (24221)
Gumped Papó Creative Commons License 2018.06.06 0 1 24221

azt fontos megemlíteni, hogy ezzel a go-boxal (ENP jeladóval) sem lehetséges megállás nélkül áthaladni a kapukon, mert az esetek 99 %-ában az ENP sávokban is sorompó van a kapuknál, amik csak akkor nyílnak fel, ha a kapu leszedte a pénzt a számládról

Előzmény: paksi (24217)
Szaganaki Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24220

Ha jól tudom nálunk is bérelhető, keress rá!

Előzmény: paksi (24217)
áim Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24219

Sziasztok!

 

Autóval GörögországbaN kérdésem lenne hozzátok, köszönöm ha bárki tud okosat írni!

 

Szerintetek mi a biztonságosan tervezhető idő főszezonban és hétvégén Leptokarya és a szaloniki reptér között?

Természetesen útvonaltervezővel megnéztem, de hátha Ti tudjátok, hogy valójában milyen forgalomra, nagyobb építésre vagy terelésre lehet számítani, ami jelentősen meghosszabbítja az utazási időt.

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24218

A hellasz fórumán kivesézték a kérdést, az eszköz valóban létezik, a benzinkutakon kapható, kicsit több mint 2000 dínárba kerül, fel kell rá tölteni az autópálya használathoz szükséges összeget és az eszközzel használhatod az ENP feliratú kapukat az autópályákon.

 

Személyautók között az eszköz csereberélhető, tehát többen is használhatnak egy készüléket.

 

Az eszközt használva kedvezményt nem kapsz az autópálya díjból (a teljes összeget fizeted, nem úgy mint Horvátországban), az előnye csakis az esetlegesen gyorsabb átjutás a kapukon.

Előzmény: paksi (24217)
paksi Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24217

Sziasztok! Régebben olvastam, hogy a szerbeknél lehet vásárolni a go-box hoz hasonló egységet (neve nem jut eszembe) és így nem kell megállni a fizető kapuknál. Jól emlékszem vagy valamit benéztem? 

stevie-13 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 24216

Inkább a KI... eredetileg szegedi lévén SU és KI rendszámmal volt/van tele a város

 

 

Rég jártál otthon :-)

 

A szerb vezetés egyik ajándéka volt a magyaroknak, hogy saját rendszámtáblát kaptak. A KI az Kikinda volt, a KA az már Kanjiza, pontosabban Magyarkanizsa, de a körzetbe tartozik Zenta és Horgos is, meg a köztük lévő kisebb, szintén magyar többségű települések.

 

Szóval KI rendszámot már sokkal kevesebbet fogsz látni, mint régebben :-)

Előzmény: nickd1977 (24215)
nickd1977 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 24215

Inkább a KI... eredetileg szegedi lévén SU és KI rendszámmal volt/van tele a város

Előzmény: stevie-13 (24209)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.06.04 0 0 24214

OK, meglátjuk :-)

Előzmény: stevie-13 (24213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!