Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2136
Szia Paljoc,

hőskorban (8 éve) egy Yatas Blue Star kemény matracon kezdtük 100 000-ért 1-1,5 év alatt kikopott a komfortréteg és kiteknősödött a feleségem alatt is, aki csak 65 kg.

Kuka.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: paljoc (2134)
Yager001 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2135
érdekelne a véleményetek. dreamzoe f35 kókuszos matrac 60e helyett 30ért. Ez 10cm vastag kókuszréteget tartalmaz. Vagy a kistestvére ami 5cm-t tartalmaz 18e Ft-ért. nem tudom megéri e az 5cmrel több kókusz a többletet... ha ez számít 86kg vagyok és 183cm.
paljoc Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2134

Van valaki aki normális minőségű /tehát nem Metroban 10-ért vett/ bonellrugós matracot használ, ami jó állapotban is van és ennek ellenére és ROSSZ tapasztalata lenne vele???

 

Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2133
Szia Gonzo,

A következő címzett(ek) nem érhetők el:

'dr...gonzo@freemail.hu': 2010.03.23. 9:12
Érvénytelen címzett


Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: Törölt nick (2131)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2132
Szia Lord,

sajna semmilyen tapasztalat nincsen a memory+kókusz+latex matraccal, első blikkre komplett idiotizmusnak, megfontolatlan marketingkalamajkának tűnik nekem.

-mit keres a memory alatt kókusz, amely a felületet hivatott keményíteni és a 7 cm memory-n túl megakadályozza a váll besüppedését?

-mit ketes latex a másik oldalon, amikor azt soha nem fogod használni, ráadásul a habanyagok között az egyik legrosszabb légáteresztő képességgel bír?

-azért mert biomatracgyártó még szükségtelen ezt a két anyagot belesűríteni egy olyan matracba, ami ab ovo soha nem lehet és nem is lesz bio, mivel a memory alapvetően kőolaj-származék, a felhasznált latex többnyire szintetikus, a kókusz meg nagyon finom:-)

Ha mindenképpen rengeteg pénzt szeretnél elkölteni, akkor már inkább a Cardo.

Vagy keresgélj tovább. Biztos vagyok benne, hogy találsz a piacon értelmesebb termékeket is.

Szerintem ne vegyél matracot, amíg a következő termékeket nem próbáltad ki:
-Watermemory 6, 10
-Aerial Senso Premium
-Aerial Senso Luxus

Szerintem a felső kategóriában ez az a három matrac, amit mindenkinek ki kell próbálni, aki ebben az árkategóriában keres terméket.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Lord Darknight (2130)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 2131
dr...gonzo@freemail.hu

(a dr után három pont van alul)

Várom az ajánlatot.

Előre is köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (2129)
Lord Darknight Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2130
Üdv!

A tanácsotokat szeretném kérni. Majd 100 kg vagyok, elég széles vállaim vannak és egy kezdődő gerincsérvem csípő tájékon. Általában oldalra fordulva alszom (80%), néha háton (de hason is szoktam). Már jártam a Novetex-nél és a Cardonál, és úgy tűnt, hogy a memory habos felső rétteggel ellátott matracok elég jól elnyelik a vállam, így ezeknél már majdnem teljesen egyenes a gerincem. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy a memory hab eléggé alátámasztja a gerincem mindenhol (végülis közel 100 kg nyomja).
Ami még feltűnt, hogy a Novetex-esbe rögtön belesüllyedtem a 7 cm memory habba, és már a kókusz réteget is érezni véltem. A Cardoba lassabban süllyedtem, de az alatt meg táskarugók voltak.

1) Milyen matracot ajánlotok?
2) Van valakinek tapasztalata a Novetex-es matraccal (7 cm memory + kókusz + 4 cm latex az alján)?

Előre is köszi a segítséget!
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 2129
Szia!

Akkor mondom a fő adatokat, kívánalmakat:


Minimum 160-as méret, a párommal a párom 47 én 72 kg, erős allergiám van a lakásban található allergénekre-is, árfekvés max 120.000.-Ft, kiválló ár-érték arány:-)

A rugós matracok olvasott hátrányai ellenére, a 20 éves matracunkat csak az allergia miatt cseréljük le-amúgy semmi baja, semmi kigödrösödés, nyikorgás, rugók érzése, vagy hasonlók.-de ez csak megjegyzés.
Előzmény: Alváskultúra (2126)
kergez Creative Commons License 2010.03.19 0 0 2128

Szia!

 

Ezért gondoltam én is privátban.

Jelentkezni fogok.

 

Üdv.

Előzmény: Alváskultúra (2126)
Petya79 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 2127
Személyesen biztosan nem ismerjük egymást, én az ország déli részén vagyok fellelhető.
Az a baj, hogy itt Szegeden ész nélkül nyitnak üzleteket az emberek, aztán csodálkoznak, ha csak veszteséget termelnek. És a legfurcsább, hogy el is elhiszik, hogy a magabiztos fellépés és az élre vasalt nadrág önmagában elegendő.
Soha nem kívántam senkinek se rosszat, de az utóbbi 2-3 évben bezárt üzletek csődjét már jóval korábban borítékolni lehetett...azért is mondtam fel náluk még időben. :-)
Úgyhogy ha hasznot nem is, de legalább tanulságot annál többet hozott.
Előzmény: Alváskultúra (2120)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.19 0 0 2126
Kedves Kergez,

nem hiszem, hogy értelme lenne 150 különböző matrac árait begyűjteni. Ez itt inkább egy fórum lenne, ahol az esetleges dilemmákra, kérdésekre, kétségekre próbálunk megoldást találni és jó lenne, ha ez a jelleg megmaradna.

Én senkinek nem szeretnék ajánlatot küldeni, azonban ha kicsit körvonalazódik a dolog, mint pl. Gonzo1 esetében (habanyag, árfekvés,méret, stb) akkor esetleg tudok javasolni alternatív termékeket, amikről úgy gondolom, hogy ár/érték arányban jobb, mint a kiszemelt termék.

Ezeket a termékeket beírhatnám ide a fórumba is, de nem szeretnék semelyik terméknek reklámot csinálni, mivel az ajánlást és a reklámot csak egy hajszál válassza el egy mástól és ez a hajszál tapasztalatom szerint a moderátorok jóindulata.

Kicsit olyan ez, mint az őrült és a zseni esetében: őket meg csak a siker különbözteti meg:-)

Ezért kérek inkább mindenkit, aki elképzeléseihez konkrét/alternatív termékeket szeretne hallani, hogy írjon egy pár szót e-mailben és szívesen válaszolok mindenkinek, hangsúlyozottan csak árkategóriákat említve, konkrét fogyasztói ár nélkül, mivel ezek többnyire üzletenként eltérőek lehetnek.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: kergez (2125)
kergez Creative Commons License 2010.03.19 0 0 2125

Szia!

 

Privátban kérhetnék én is ajánlatot 140x200 matracra?

Ritkán járok erre, a mail-em gyakrabban nézem.

 

Köszönet

 

Előzmény: Alváskultúra (2123)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 2124
Megköszönöm, ha küldesz ajánlatot.
Előzmény: Alváskultúra (2123)
paljoc Creative Commons License 2010.03.19 0 0 2122

Tegnap mázlim volt, mert pont matraccsere volt a hotelben és az éjszakát egy vadiúj BSK +90-es Rottex bonellrugóson töltöttem. A sima verzión aludtam már többször is, de így újonnan ez az "erősebb" verzió nekem nagyon tetszett!

Ugyanaz az atomstabil alátámasztás érzet mindehol, nem ül le a derekam alatt, mégsem kemény, mint az otthoni "betonmatracom". Szóval jó volt! ;-) 

Hát még, ha rátettem volna azt az 5 cm-es otthoni memory fedőt!!! :-)))

 

Asszem Swordmanus is dícsérte ezt a típust, ezennel maximálisan egyetértenék vele.

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.18 0 0 2121
Sziasztok!

Tegnap megnéztük a memoria habos matracokat, gondolkozunk ezek vételén.

160-as méretben 120.000.-Ft számunkra még elfogadható árkategória.

Eddig ezt a két terméket néztük ki:





http://matracasz.hu/viscomed-komfort-matrac-p-282.html

http://www.alvascentrum.com/?butor=memory-matracok

Ebből az mf 12 vagy a 12k

Erősen allergiás vagyok, emiatt cserélem le a régi rugós matracomat-milyen típust ajánlotok allergiára?

Köszönöm a segítséget.
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.18 0 0 2120
Szia Pety79,

sajnos a kutya olyan lesz, mint a gazdája, így a Beddigtonnal is ugyanez lett a szitu, azzal a különbséggel, hogy senkinek nem kellett "segédkezni" ahhoz, hogy tönkretegyék a termékcsaládot:-)

A gyártó részéről a garancia-kezelésnek két oldala van:

1., hogy a Vásárló jogos reklamációja megoldódjon, de ennél fontosabb,

2., hogy a forgalmazó/kereskedő/tanácsadó "szájíze" jó maradjon, tehát sokszor cserélnek -jó gyártók- terméket akkor is, amikor ez nem lenne okvetlen indokolt -csak azért, hogy a kereskedő/tanácsadó továbbra is bizalommal értékesítse a termékeket.

Mi ismerjük egymást?

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Petya79 (2119)
Petya79 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 2119
Természetesen. De nem is tudnék egyébként mást felhozni, aki így kezelte volna a garancia kérdést. Ha "csak" pl. egy Rottexet veszek alapul, ők még olyan esetben is automatikusan cserélték a matracot, amikor én azt mondtam, hogy a vásárló által bejelentett hiba bagatell. Itt meg konkrétan arról volt szó, hogy egy 70 kg-os ember alatt kb. fél év alatt egy teknő keletkezett a "speciális" habmatracon.
A Breckle minőségét és németországi piaci pozícióját ettől függetlenül természetesen nem vonom kétségbe. Akkoriban egyébként sokat dilemmáztam a 7 zónás mini zsákrugós matracuk vásárlásán, csak sajnos - azt is - túl puhának találtam.
De az igazi problémát náluk valóban a rossz árképzés jelentette. Akármelyik matracukat vettem alapul, ugyanazért az összegért a konkurens gyártóknál egy kategóriával magasabbat kapott az ember. Így a kialakult helyzetet már évekkel ezelőtt borítékolni lehetett.
Előzmény: Alváskultúra (2117)
liliana01 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 2118
Petya79, Alváskultúra köszi a választ.
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.17 0 0 2117

Szia Petya79,

 

nem tudtam, hogy a Breckle termékeiről van szó és a Dunlopillo általam írt garanciajegyéből indultam ki.

 

A Breckle nem azért ment tönkre Magyarországon, mert nem jó, hanem:

 

-az Aaron Levi-Kórodi páros rossz kereskedelmi politikája

-b-kategóriás termékeket akartak márkaként elsütni

-megfolytottam őket a Dunlopillo-val

 

A Breckle ettől még Németország egyik legjobb márkája és garanciavállalását tekintve is hozza az elvárt német feltételeket Németországban.

 

Íme az általam írt garanciajegy ide vonatkozó része:

 

• a Dunlopillo matracai igazodnak az Ön testéhez és nem fordítva. Ezért általános

használat esetén is a medence-tájékon a rugalmas matrac-mag tulajdonságainak

köszönhetıen a fent említett jelenség kis mértékben kialakulhat.

Még a független DIN EN 1334 szabvány is engedélyezi –ágyak és matracok esetébena

matrac mag 10mm-es magasságcsökkenését. Ilyen mértékő magasságvesztés

esetén az alátámasztás, valamint a komfortérzet a minıségébıl nem veszít.

Megengedett magasságvesztés:

-levehetı huzatú termék esetén közvetlenül a latex magon mérve: 10mm

-fix huzattal ellátott termékek esetén, a huzat felületén mérve: 15mm

 

Azt hiszem ez korrekt.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Petya79 (2116)
Petya79 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2116
Amit leírtál, az nem egy kőbe vésett törvény, hanem a Te elvárásaid el matraccal szemben.
Mivel a 10 éves garancia nem törvényileg szabályozott, minden gyártó/forgalmazó úgy értelmezi azt, ahogyan akarja.

Szó szerint idézem a jótállási jegyben foglaltakat:

"Breckle garancia általános feltételei
NEM ÉRVÉNYESEK a garanciális szolgáltatások azokra a hibákra, amelyek rendellenes használatból keletkeztek, illetve A TERMÉSZETES HASZNÁLAT SORÁN JÖNNEK LÉTRE (pl.: A MATRAC GÖDRÖSÖDÉSE és kopása a csípő alatti részen)..."

Itt szó nincs semmilyen centiméterben vagy százalékban meghatározott értékről.
Hogy azóta jobban részletezik-e, mit értenek természetes "gödrösödés" alatt, azt nem tudom. Arra viszont tisztán emlékszem (mivel ismerős vásárolta meg), hogy volt egy garanciális jelzésünk pont egy ilyen okból kifolyólag, és a forgalmazó a fentiekre hivatkozva nem ismerte el, hogy a matrac gyakorlatilag használhatatlan...
Előzmény: Alváskultúra (2115)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2115
A 10 év garancia vonatkozik a kigödrösödésre. minden matrac valamilyen mértékben felveszi test formáját, azonban ez ha elér egy bizonyos mértéket ( levehető huzatnál általában 2,5cm) gödrösödést, az már garanciális esemény és helyt kell állni.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Petya79 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2114
Nem csak a latex matracaik puhák, hanem a rugósak is. Mi forgalmaztuk anno, így megőriztem néhány garancilevelet. Azon szó szerint le van írva, hogy a matrac kigödrösödése egy teljesen természetes jelenség, így erre nem vonatkozik a 10 éves garancia. A kérdés csak az: milyen része tud még egy matracnak "meghibásodni"? Tönkremegy a zippzár, vagy mi?
Előzmény: Alváskultúra (2112)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2113
Szia Monka 123,

nem az összeg nagy, hanem a rizikó, hogy mellényúl az ember.

Amennyire én tudom a Naturelle a Rottex terméke és ezen tulajdonságánál fogva inkább olcsó, mint jó.

Természetesen a Rottex is megpróbálkozott felkapaszkodni a közép-felső kategóriába az Innergetik belga latex termékekkel Erbst András ajánlásával, szerintem még így is több Porche Cayanne fogyott, mint Innergetic Magyarországon.

Ha alsó-alsóközép kategóriás vákuummatracot keresel, akkor inkább olyan gyártótól kellene, aki erre szakosodott. Ebben a kategóriában ők sem nyújtanak csodát, de egy kicsit több beltartalmat kapsz.

Magniflex
Relaxsan
Perdormire
Di Notte

Még egyszer: nagyon olcsón nem kapsz jó matracot.

A 40-50-60-80e egy nagyon-nagyon jó 90x200 méret ára.

E-mailben tudok több infót küldeni.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: Monka123 (2111)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2112
Szia Dr, Gonzo1,

figyusz: az ár nagyon jó és ez a matrac is nagyon jó és a Breckle is egy nagyon jó termék, csak:

-ez egy ca. 2005-ös modell
-a latex levegőre fárad, barnul, porlik (levehető a huzat, megnézheted a magot)
-amennyiben szegedről jön a termék (márpedig szerintem onnan jön), akkor adjanak hozzá garanciajegyet.
-furcsa, hogy mosható, levehető huzat van és gyapjúval steppelt téli oldal. Szerintem ilyen nincs, mert a gyapjú nem jól mosható, főként nem gépi úton.
-amit írnak, hogy lyocell kezelésű szálak, az meg nem igaz, mert a Lyocell az maga egy cellulóz alapú szál.

Csikarj ki 10 év garanciát (ez a volt Breckle disztribútor érdekeltsége: http://www.alvasstudio.hu/latex.html ) és akkor vedd meg. (5 is elég)

Ha nincs gari, felejtsd el, mert szét fog esni...

Azért próbáld ki, mert a német latexmatracok általában a magyar piacon túl lágynak bizonyultak...

Üdvözlettel.

Pálinkás László
Előzmény: Törölt nick (2110)
Monka123 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2111
Sziasztok!

Ismét köszönöm a választ!
Az egyik bútorboltban kaptam ma egy Naturelle katalógust, ami elég mutatós. Az abban leírtak alapján a hideghab matracaik között találtam pár szimpi darabot (easy extrazone, excellent), de nem találtam hozzájuk honlapot, se elérhetőséget, ahol esetleg – mint általatok kiokított vásárló – megérdeklődhetném a sűrűségi/keménységi paramétereket.
Az Airflex majdnem dettó, akciózza a Domus, de azon túl, amit magam is látok a katalógusban, semmi infót nem tudnak adni az eladók. Ez utóbbi esetén legalább van honlap, meg kontakt megjelölve…
Vagy én gondolkodom rosszul? 60-80 ezer forint még nem olyan összeg, aminek az elköltéséhez az embernek több infó kell? Vagy ez csak nekem nagy összeg?

Kérlek, ha van tapasztalatotok a fenti két gyártót illetően, osszátok meg velem. Előre is köszönöm!

M.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2110
Sziasztok!

A Tesz-Vesz-en hirdetnek Latex King nevezetű latex matracot.

"Megmaradt raktárkészlet kiárusítása.

Új termék, bontatlan csomagolásban, garancia nélkül. Eredeti ára: 212 500 Ft

7 komfort zónás, latexmatrac, rugómentes, pontrugalmas, Lyocell huzat, oldalsüppedésgátló, antiallergén, párnázott téli-nyári oldal"

A google Breckle típust dob ki a keresőben.

Tud valaki valamit erről a termékről?

Köszönöm a segítséget.
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2109
Kedves Yager001,

egy kicsit lehet, hogy "matracsovinisztának" fog tűnni a dolog:

amennyiben a számokból indulunk ki és azt feltételezzük, hogy egy átlagos ember egy átlagos napon 1 órát ül autóban (ami szerintem nagyon túlzó, hisz' az ország fele nem vezet, a másik nagy része pedig nem rendszeresen) akkor matematikailag 8x olyan fontos dologról van szó.

Ha hozzávesszük, hogy az éjszaka során kerül sor a teljes szervi és idegrendszeri regenerációra, akkor a szorzónk minimum megduplázódik, így már 16x- nál járunk.

Ha hozzá vesszük az egészségromboló hatását 20 év egy rossz autóban eltöltésnek vagy egy rossz matracban a mérleg határozottan a matrac felé fog billenni, minimum egy 3-szoros súlyponttal, így már 48-szorosnál járunk.

A fenti -pusztán (de nem eltúlzott) elméletből- azt a következtetést vonhatnánk le, hogy egy jó matrac 48x olyan fontos, mint egy autó, de ez így tényleg nem hangzik valóságszerűen. Pedig alsó hangon is igaz.

És még csöpöghetnénk tovább is, hogy "ami igazán fontos, az a szemnek láthatatlan" (Antoine de Saint-Exupery)

OK. A matrac nem látszik, kollégák és ismerősök előtt rejtve marad, ezen tulajdonságánál fogva státuszszimbólumként minimum 48x kevesebb esélye van egy autóval szemben.

(és megelőzi őt még a plazmatévé, a mobiltelefon, a gps és a cd-táras (mp3) autóhifi és lehet, hogy a rántott csirke is)

Szegény matracok... :-)

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: Yager001 (2108)
Yager001 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2108
Nem gondoltam volna, hogy egy sima matracvásárlásból is "ekkora" ügyet lehet csinálni. Az ok, hogy ha telefont, vagy kocsit...vagy bármi hasonlót akar venni az ember, akkor felméri a piacot, de nem gondoltam volna, hogy ennyi fajta matrac közül lehet válogatni! Rendesen le lehet veszni a sokaságban :)
Előzmény: Alváskultúra (2107)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2107

Szia Yager001,

 

 

Linea Natura:

 

A magyarországi matrackavalkádban szerintem senki nem lehet szakértő, csak több-kevesebb tapasztalattal bírunk.

 

A matracot nem ismerem, tudomásom szerint (a lineanatura domain tulajdonosa) a Bio-Textima gyártja a Linea Natura termékeket. A Bio-Textima pedig egy régi és megbízható magyar cég, akik a minőség mellett kötelezték el magukat.

 

Ez persze nem jelenti azt, hogy felvéve a versenyt a magyar piacon ne gyártanának vagy gyártatnának alsókategóriás termékeket is.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Yager001 (2106)
Yager001 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2106
A LineaNatura termékekről mi a véleményed? A Vatera-n elég sok félét árulnak...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!