Keresés

Részletes keresés

koszacica Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44978
Arról nem is beszélve :o)
Bár azt néztem, h Zoom mellett milyen kis buflák feje van Ananásznak.... pedig egyébként meg nem olyan neki... Kíváncsi lennék milyen lenne az összkép ha a sorminta végére odatennénk még egy olyan igazi showtípusú kutyát is.... :oPPP

(kicsit off, de kb 20 nap múlva megszületnek végre a kisdögök :o)) Nagyon szurkoljatok, h legalább 2 szuka legyen!!!)
Előzmény: snepf (44977)
snepf Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44977
És Ananász szebben vigyorog :D
Előzmény: koszacica (44976)
koszacica Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44976
Hozok Nektek képeket :o)
Ő Zoom. A VB-n találkoztunk. Egy kanadai labi lány. A csajnak 6 labija van - mind szuka és mind munkavonalas és csak agiliyznek :o) Zoom egy eszméletlen jó fej kutya volt. 7 vagy 9 éves már nem emlékszem pontosan, de mintha fél éves kölyök lett volna, olyan lüke és természetesen full labdamán :o))
Egyetlen észrevétel volt - attól függetlenül h alkatra iszonyatosan tetszett :o) - h Ananásznak jobb az ugrástechnikája és a pályán is valahogy olyan összeszedettebb a mozgása. És úgy érzem nem csak azért mondom ezt, mert az én lányom... :o)
Itt a jumping futamunk (az agilityt még nem sikerült megkapnom... :o/)

http://gallery.site.hu/u/piresz/kutyus/videok/vb2009/maxi/uvs090928-002-7maxijpananasz.WMV.html


snepf Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44975

Nálunk hétvégi vadászatokon szokott ez izgalmas lenni. A tavaly másfél-egy éves vizslák kifejlődtek, teljes erejükben vannak. Vadászaton nincs is velük gond, de reggelinél, vadászat előtt és után szórakoztatják egymást, kezdik játszani, hogy a rangsorban ki az előrébb való. Én ha mód van rá ilyenkor azonnal kocsiba teszem a kutyáimat, nem nagyon van kedvem reggeli helyett velük foglalkozni.

Persze elő fordul, hogy hajtás előtt, míg felállunk, vagy vége a hajtásnak és összejövünk megy a bizonyítós játék.

 

Szegény Britkém öregszik, ő egy igen jó természetű kutya, hiába jön egy feszítős kan vizsla és teszi a hátára fejét, leszarja.. Ő mindig is csak akkor lépett fel ha tényleg megharapták, mondjuk akkor a vizsla húzta a rövidebbet mérete és a kabát vékonysága miatt. A lecke gyors volt és hatékony. Az új generáció nem ismeri, nem respektálja.. de ha unom a hülyeségüket, akkor kapnak egy rúgást az oldalukba. Jól szocializált falusi kutyák és ezt remekül értik.

Hajtás végén egy magyar és egy német közrekapta Chakát, a németnek csak csattogtak a fogai Chaka füle mellett, próbálták rávenni a bunyóra. Na, őt nem sikerült én viszont kiosztottam a jutalmat.. Gazdáknak nincs is ellenvetésük.

 

Gondolom még 2-3 társas vadászat aztán összerázódik a falka, rájönnek, hogy ez nem az a terep ahol nekik osztják a főszerepet.

Előzmény: barvivien (44967)
koszacica Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44974
Ahogy Eni is írta, a konzerv nem a legjobb a kutyák táplálására, mivel ezeknek a legnagyobb része csak víz, és nagyon csekély tápanyag van bennük, ráadásul az is rossz minőségű. Jobban járnál, ha valami jó minőségű táppal etetnéd a kutyát - anyagilag szerintem még jobban is jössz ki (egy ilyen nagy konzerv ált. 180-250 Ft - abból 2 máris 500 - Acacnából egy 18,5 kilós zsák 15000 - ebből a napi adagja 300-350 g - tehát a napi "fogyasztása" kb 300 Ft) és ráadásul a kutya is egészségesebb lesz.

A kérdés h vajon kinti kutya-e? Ha igen, akkor a mostanra beállt hideg miatt több energiát használ a szervezete (és hiába eszik meg több mint egy kiló "valamit" egy nap, nem tudja megfelelőképpen hasznosítani a szervezete)
Előzmény: ritamuller (44952)
barvivien Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44973

Nos én bármi tanácsot szívessen fogadok, bárkitől egy próbát mind megér:)

De én elfogadtam hogy eb ilyen nem kell neki minden áron társaságba lennie.....

Ha tudnék neki segíteni akkor segítenék hogy ne féljen, de szerintem ez nem elfogadhatatlan "hiba" könyebb lenne ha ez nem lenne de így is megoldható a dolog mióta eb rászórálsa abba hagyja....

Kutyasuliba mi soha nem játszuttunk a többiekkel mikor volt több kan...

kimentünk egy órával hamarabb, labdáztunk fél órát pihentünk negyed órát, és negyed órát vártuk az érkezőket......

Szünetbe pórázon sétáltunk...

Suli után meg hulla volt már eb:)

Nekem így nem teher ebbel sétálni...de ha van ötlet szóljatok nyugodtan:)

Előzmény: Döme-Ádám (44971)
barvivien Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44972

A kuvasszal mindenkinek gondja van...a kanokat tépi a csaj kutyákat meg olyan erőszakossan akarja meg hágni hogy volt amelyik szuka lesántult és volt amely lesántatotta a kuvaszt....

Ez a kutya egy menhelyről kihozott kutya aki rettentő labilis....mikor Charlienak támadt akkor páromnak és másnak is odakapott mikor le akarták őket szedni róla.....

Mindenki utálja....de mostanra eljutott oda a gazdi hogy a kutya a 10 méteres körzetében van. és bár nem visszahívható de ha szól neki a faszi akkor megáll a kutya és nem közeledik tovább ha te nem közeledsz felé.....

ez is valami......vagyis a pasitól mér ez is nagy dolog.....ja és még nyakörv is van a kutyán mostanába...sőt a pasi kezében is van póráz...hihetetlen....

 

A golden is amúgy összeszedett pár sebet a kuvasztól szerencsére őt is csak harapta tépni nem tudta...

De én megígértem a pasinak hogy a kutyája mégegyszer a közelünkbe jön leszúrom a kutyát utánna meg a pasit...(világéletembe féltem a kuvaszoktól....nem tehetek róla)a pesi meg egy teszefosza faszi....na azokat sem szerettem soha:) 

Előzmény: Eni79 (44968)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44971

Vivi!

Azt hiszem nagyon egy cipőben járunk!

Ezt a történetet rólunk is írhattad volna.

S ahogy Eni is írja, úgy gondolom Dömének is "félelmi agressziója" van, csak én még nem találtam meg ezt az alkalmas kifejezést.

Előzmény: barvivien (44967)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44970

Eni!

Minden hétvégén kint vagyunk a kutyasuliban a Hajógyárin, ahol csak retik (néha 1 vizsi) van!

A munkában póráz nélkül is szépen dolgozik, de a játékban ha elengedném biztos, hogy előbb-utóbb vér folyna. Most hétvégén azt csináltam, hogy megkértem a ránk veszélyes 2 kan gazdiját, hogy váltva vegyük pórázra a kutyáinkat, egy kicsit játszhasson, oldódhasson az én fiam is. Sajnos az nem elég, ha szabadon mindenki figyeli a sajátját, mert vannak olyan kanok, akik abból űznek sportot, hogy "feszegessenek", próbálkozzanak.

 

A meghívást ismét köszi, biztos fogunk élni vele előbb-utóbb, csak az időpont egyeztetése a kérdéses!

Előzmény: Eni79 (44960)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44969
Köszönöm, válasz ment!
Előzmény: cheereck (44959)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44968

Áh!

 

Húh, ezt nagyon jól (érthetően) leírtad. Sokkal jobban megértem már a problémádat.

 

Igen, a gazdikkal sok baj van... És igazad van, erre én is harapok, hogy mindenképpen össze kell engedni a kutyákat. Nem kell. Én ezt úgy szoktam, hogy ha kutyát látok kutyákat lábhoz rendelem, és minden esetben megkérdezem, hogy össze lehet-e engedni a kutyákat futkosni és játszani. Mondjuk még nem fordult elő olyan, hogy valaki nemet mondott volna (biztosan elég bizalomgerjesztően, haha), de ha nemet mondana, azt tiszteletben tartanám. Mindenki legyen tisztában a saját kutyája korlátaival és tartsa tiszteletben másokét is.  Mondjuk nekem ebek ugye elég sokat vannak kutyatársaságban a tréningek miatt, megszokták a sok utazást és máshol alvást is, ehhez már csak plussz hogy ehhez minden esetben társulnak idegen (mondjuk többségében hasonlóan szocializált, normális retrieverek) kutyák is.

 

Ahogy leírod, Charlie nem kifejezetten agresszív, azaz félelmi agressziója van és ez is csak akkor ha face to face van a dekilkvens, azaz betámadva érzi magát. Ez a jobbik. Van mikor olyan agresszióval találkozik az ember, amely mindenféle méretű és ivarú kutyára kutyára, minden helyzetben mutatkozik. Az a nehezebb dió, hosszú hónapok, lehet évek munkája... És soha nem lesz 100%-os.

 

Ez a goldenes nő is beleesett abba a hibába, hogy azt hitte azért mert neki "jófejretrievere" van, nem érheti baj... Pedig sajnos elég ha az egyik kutya nem 100-as. És mi történt velük meg ezzel a kuvasszal? Azzal nem lehet semmit tenni?

barvivien Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44967

Nem minden kannal csak a vele egyméretűekkel vagy nagyobakkal...a nála kisebbek még ha vicsorítva is rontanak neki hörögve morogva ő akkor se reagál semmit.....

De ha a kan vele egyméretű akkor már gond van...

Így mikor séta van és jön egy kutya megfogom őt.....

Ha szembe jönnek és elhaladtunk melettük mögénk kerülve akkor már nincs gondja.....ergo nem keresi a balhét....utánnuk rohanhatna....megfordulva de nem teszi....

mögöttünk lemaradva 10-20 méterre is sétálhat kan kutya....nem foglalkozik velük...és elöttünk is ugyanígy....

Szóval ő tényleg nem keresi a balhét...csak hát én megfogom sétakor a kutyámat ha másik kutyát látok( jelezve így a másik gazdinak hogy nem óhajtom a kutyáink találkozását bár ezt 10-ből kb 2 ha megérti),a másik gazdi persze nem fogja meg.....

Múltkor ezen már nagyon felhúztam magam...van egy nó aki ilyen síbot szerű bigyóval a kezében mászkál......és van egy hatalmas gyönyörű goldi kanja.....aki hiper barátságos kanokkal hívja ebemet játszani...és egy tündér...de Charlienak nem tetszik....és morog rá.....nő az erdő túlfelén a goldi velünk....eb rámorog rászólok abba hagyja néz engem.....jó elvegyunk eb nem morog inkább rá se néz a goldira....nő odaér....engedjem el ebemet had játszanak...hát mondom az nem játék lenne.....

ezt még párszor eljátszotta, majd következő alkalommal csak megáltam és a világ összes nyugalmával áltam míg eb pórázon volt...előre rászoltam ebre tűrtőztette magát majd a goldi úgy gondolta megmássza Charliet....ő persze oda kapott, nő szívrohamot kapott, hogy az én kutyám morog, én szép nyugot hangom elecseteltem neki 10-edszerre hogy én azért fogom meg a kutyámat mert  nem szereti a kanokat, legyen kedves ő azért megfogni a kutyáját hogy ne essen baja......

Nő kiröhögött....majd mint késöbb kiderült még aznap megtépte a goldit az a kuvasz aki Charliet is.....azóta a nő megfogja a kutyáját...érdekes.....

Én nem csípném ha morgós verekedős kutya odajönne hozzánk így én megfogom az enyimet...nekem ez természetes...és nem nagy meló...de sajna másnak nem:(

 

Előzmény: Eni79 (44963)
termeszhangya Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44966

karácsony előtti elvitellel kölykök eladók, szeged

krisztina@index.hu

Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44965
de van am...Mikor az enyem kicsi volt es hancuroztunk,a viz kivert,hogy kivertem a kutya fogat veletlenul:)
Előzmény: norris21 (44954)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44964
Szia!


Nekem amig Gina kicsi volt (labrador) Azt mondta a doki,hogy csak akkor vigyem be a garázsba ha -12 C-nál hidegebb van.
(De ő már most nagykutya lesz,11 hónapos)

HŐFÜGGÖNY!!!(a Fressnapfban lehet kapni,3 méretben.Nekem a közepes van,2200 ft az ára kb.)
A háza ajtajára ha teszel,-de véleményem szerint csak akkor kell,ha már fagy van,-akkor a házát jól be tudja magának fűteni a teste melegével.Ha tavaszodik és a kutya úgy alszik,hogy közben kikandikál már az orra a hőfüggöny alatt,-akkor melege van és le kell szerelni.

Viszont ha a házát még a disznóólba is betetted,akkor felesleges szerintem.Én is azt mondom amit Döme-Ádám ír.
Nem jó ha nagyon elbarrikádozod a kutyát ,a labi nagyon szeret az ember közelében lenni.

Egyébként okos kutya ő,látod már be is ment aludni,tudja hogy mi a jó neki.

Gina este addig a lábtörlőn fekszik amíg ég a konyhában a villany(az erkélyajtó előtt)
Mielőtt lefekszem,mindig kimegyek a bejárati ajtó elé a ház másik oldalánAkkor ő odajön hozzám (isten tudja miért de olyan radarjai vannak-akármilyen halkan megyek)
van egy megszokott simi rituálénk,amikor azt lezavartuk a kutya bemegy a házába és nyugovóra tér.........De addig akármilyen hideg van-nem megy be a házába,inkább fekszik az erkélyajtó előtt mégha didereg is.

De ez már kicsit kutyapszihológia szerintem.........
Előzmény: norris21 (44953)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44963
Hát ez gáz. mármint az h így korlátozottabban tudod csak elengedni. Persze mint mindent ezt is meg lehet szokni-gondolom. és csak kanokkal csinálja ezt, dominanciától függetlenül?  
Előzmény: barvivien (44950)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44962
Igen,van tejfoguk.És amit a koráról írtál,-éppen most váltja őket.
Előzmény: norris21 (44954)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44961

Szia!

 

 

A konzervekben mondjuk nem sok hasznos tápanyag van, de mondjuk ha eddig nem volt ilyen gond, akkor érdemes lenne féregteleníteni (negyedévente ez esedékes amúgy is)... Szoktad féregteleníteni? és mennyi idős a kutyus?

Előzmény: ritamuller (44952)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44960

Szia!

 

Nem voltunk, mert szombaton be kellett mennem az egyetemre, vasárnap meg program volt... most vasárnap megyünk, tessék drukkolni nekünk de nagyon! :DDD

 

csak egy két órás erdő/mezőjárásra futotta a kutyákkal, némi feldatcsinálással, de a hangsúly igazából a lábmunkán volt. (pórázt nem is tettünk rájuk végig, majd meglátjuk mire lesz elég)

 

Döme... Hát igen. Ha minnél több pozitív inger éri, szerintem annál kevésbé lesz ő is feszkós. A gond az, hogy tudom miről beszélsz. meséltem a storyt Kyrával, akinek nekiugrott a mezőn egy kutya... Kyra odament, a kutya nagyon morgott, erre Kyra sarkon fordult és otthagyta. (ő ilyen, ha nem olyan a fogadtatás, leszarja és továbbáll). Feka az kitartóbb, ő ment ismerkedni (ráadásképpen ismeri is ezt a kutyát, egyszer összefutottunk már vele de akkor egyedül voltam a Carlossal, akkor is dominánskodott a kutya, de a carlost kizökkenteni a nyugalmából nagyon nehéz, ő bamba fejjel azt is tűrte h a kutya a hátára másszon), de a kutya nem törődött vele, hanem oldalról nekiugrott a Kyrának. De  komolyan durván. Persze ezt már Kyra sem hagyta, vissza neki akutyának, naná h a Carlos meg megtámogatta... (Saját magáért nem áll ki, de a Kyrát mindennél jobban védi) Végül Kyrát visszahívtam, erre a kutya usgyi be a kukoricásba, Carlos meg utána... Hála égnek Carlos is visszahívható volt, a kutya meg vagy 50 méterrel arrébb jött ki a kukoricásból.

 

következőre mikor kivittük őket, volt egy németjuci (szuka, elég szocializálatlan), Kyra nem gondolkodott, azonnal bekostolta. már igen igen ment a fogcsattogtatás, mikor is visszahívtam. utána is kőrözött és fél szemmel a jucit nézte, de amint morgásra vetemedett azonnal kapta a búbolást. végül megnyugodott, sőt a jucitól 15 méterre dolgozni is lehetett vele. muszáj volt ezt akkor és ott helyretenni, mert láthatóan nyomott hagyott benne. Azóta jópár kutyával összefutottunk már (múltkor több km-t lesétáltunk vadidegen kutyákkal) és egy morranás nem sok annyi sem volt. Persze látom, hogy sokkal jobban figyel, de Kyra mondjuk tényleg első szóra visszahívható.

 

Szerintem Dömét érdemes lenne elvinni párszor kutyasuliba, nem is a fegyelmező, hanem a kontrollált kutyatársaság miatt. Igen, soha nem lehetsz benne biztos hogyan fog lereagálni bizonyos kutyákat, de szerintem sokat lehet rajta javítani. És ne felejtsd el, teljesen máshogyan játszanak bizonyos kutyafajták. Nekem a retrievereim ha együtt vannak olyanok mint a vadállatok, de mégis puhán fogják egymást. Összehasonlítva más tipusokkal teljesen lágynak tűnnek. törekedni kellene rá hogy fajtatársakkal sokat találkozzzon, az hatványozottan segít. Ha nem vagy túl messze, mi szívesen látunk, az én kutyáim a saját udvarunkban is rendesen viselkednek, ott sincs "területvédés", stb, nekünk így a természetes.  De jó nagy mezős-erdős terület is van, ott még kevesebb a konfrontáció.

Előzmény: Döme-Ádám (44957)
cheereck Creative Commons License 2009.11.03 0 0 44959
Döme-gazdi, küldtem emailt!
Előzmény: Döme-Ádám (44955)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44958

Szerintem bármilyen hidegben kint lehet, itt inkább az emberközpontúság a kérdés, mely a retrievert jellemzi. El van Ő odakint is, de biztos boldogabb, ha az ágyad előtt tölthetné az éjszakát!

Én amit még javaslok, az a hőfüggöny,amiről nemrég elég sokat írtunk, ha van időd keresd vissza ezeket a hozzászólásokat!

Előzmény: norris21 (44956)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44957

Eni!

Ebben teljesen igazad van, mert én mostanában minden terepet "görcsben" élek meg, s mikor szerencsésen hazaérünk, behúzom az aznapi strigulát.

A sok birkakutya jó ötlet, de hol van ilyen??? Mellesleg egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ettől még a nagyobb és "harci pózba befeszülő" kanoknak nem fog nekiesni!

A múltkor a Szigeten találkozott egy spanci kannal, akkorát rohantak, hogy én már a nézésbe is belefáradtam. A legjobb haverja egy vizsi kan, egyidősek. Kb. 1/2 évig nem tudtak találkozni, játszani, közben mindkettő teljesen ivarérett nagyfiú lett. Ősszel mikor ismét összejöttek én rettegtem mi lesz, de a körbeszaglászás után ott folytatták, ahol februárban abbahagyták, sőt Döme még a kertünkbe is "meghívta" egy hatalmas hancúrozásra, melynek végén többször is egymás fejét eltolva 1 tálból ittak. No ilyenkor felmerül bennem a kérdés: biztos, hogy /csak/ az én kutyámmal van a baj?????

 

Voltatok vadászni a hétvégén? Milyen volt???

 

Előzmény: Eni79 (44949)
norris21 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44956
Kimentem megnézni, és bár felébredt (majd vissza alszik), de az új kutyaházból bújt elő, hiába na, okos kis kiskutyánk van. :)


De azért kérdéseim élnek még, ha tud valaki tapasztaltabb kutyagazdi segíteni! Szóval milyen hidegig maradhat kint, és elég-e ez, amiket leírtam, vagy ajánlotok még más valamit is hideg ellen? Előre is köszi a válaszokat!
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44955

Jaaaaaaj, de jó lenne, ha próféta szólna belőled!!!!

Az a baj, hogy nem igazán látom e probléma megoldás végét, s kezdő kutyásként nem is biztos, hogy mindig időben és jól kezelem le a dolgot. Bevallom azt is, hogy sokszor magamban igazat is adok a kutyámnak, hisz szinte soha nem Ő kezdi ki a másikat, csak max. védekezik vagy próbálja megelőzni a másik támadását, s valószínűleg ezzel akarja elkerülni, hogy az a többször is átélt szörnyű emlék megismétlődjön. Csak arra nem gondol a hőslegény, hogy ilyenkor is vesztesként, de szinte biztos, hogy fájdalamas sérülésekkel jöhet  ki a bunyóból!

 

Hát egyelőre csak azt látom, hogy mindig 150%-os reakció idővel nekem kell határozottan észnél lennem, s talán egyszer belátja, hogy az ilyen szituációkból semmiképp nem kerül ki győztesként (vagy a másik kutya, vagy én náspángolom el).

 

Valakinek van egyéb ötlete ez ügyben?????

Eni! Te mit tanácsolnál ez esetben???

Előzmény: barvivien (44948)
norris21 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44954
Ja és a kutyáknak is van ugye tejfoguk, ami kiskorukban kihullik? Csak mert ma láttam, hogy az egyik szemfoga ki van lazulva...
norris21 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44953
Sziasztok!

A közelgő, vagy inkább már itt lévő :( , hidegre való tekintettel kérdezném; hány fokig maradhat kint a kutya? Van neki saját készítésű kutyaháza, tegnap készült el, vastag fa az alapja, szél nem fúj át rajta, és remélem vízhatlan is, és tettem bele a pokrócaiból is. Nagyjából 120x50x50 centis, tehát kényelmesen belehelhető, csak még abban nem vagyok biztos, hogy bele is megy... remélem igen. Eddig egy régi átalakított (disznó)ólban lakott, de annak nagy az ajtója, beton az alja, és túl nagy ahhoz, hogy a saját testével felmelegíthesse. Magába az ólba szeretném betenni ezt a kutyaházat is, csak még át kell hozzá szabni az ólajtót, mert sikerült pár centit elnéznem, és nem fér be rajta. :)
Szóval ez így szerintetek elég a hideg téli éjszakákra, vagy valami még kellene?? És nyugtassatok meg, ugye van annyi esze 5 hónaposan is, hogy ha fázik, belemegy az új házába?! (beletettem a tálkáját is, tegnap is ma is benne vacsorázott, ez talán segít...)
ritamuller Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44952

sziasztok.

Van egy kis problémám a golden kutyusommal. Napi 2 nagy kutyakonzervet kap (reggel-este) meg is eszi sőt még mellé maradékot is napközben és mégis nagyon soványnak látom. Szerintetek lehet valami gond? Mozogni nem mozog többet mint eddig.

dora8808 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44951
sziasztok!!

Hála égnek Döncikém látványosan javult,most már csak néha sántikál bár szerintem már van benne egy kis színészkedés is mert amikor kint vagyok vele labda játék stb. ,és jövök befele abba a pillanatba benyomja a sántítást és úgy akar besomfordálnia lakásba, és néz a boci szemeivel h engedj be mert én most beteg vagyok :),imádom kis majmot :))!!A duzzanat még kicsit látszik de már az is sokat lappadt!


A szomszéd kutya másnap ismét az utcán volt...aztán ismét szóltunk neki de tegnap ugyan úgy kint volt egész nap és a kukákat borogatta úgy h ma anyum bement a jegyzőhöz és az szólította fel őket most este már nem láttam de még ma délelőtt is itt rohangál a kiskaput is kulcsra kellet zárnom mert a Döme majd szét szedte a kerítést és féltem nehogy ráugorjon a kilincsre...!Kíváncsi leszek meddig bírja elzárni vagy mi lesz...
barvivien Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44950

Én próbáltam a birka kanokkal összeszoktatást......de nem javult a helyzet....az egyik vizsit golyón harapta......pedig az semmit nem csinált 2 órát elvoltak....aztán hiretelen neki ugrott.....:(

majd újra megpróbáltuk...nem ment:(

Megpróbáltuk játékra hívó goldi fiúval aki meg hajolt Charlienak.....nyüszögött neki....de nem ment......eb morgott....

És én már nem feszkóval veszem egy idegen kutya közeledtét...mert tudom hogy ha rászólok ebre nem lesz gond......ő ilyen...elfogadtam hisz ő az én fiam:)

Előzmény: Eni79 (44949)
Eni79 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 44949

Szia!

 

 

Igen, könnyen lehet h meghúzódott. Viszont ha ennyi ideig eltart (2-3 hét) az már elég súlyos kell legyen, nem elég a masszírozás. Javasolnék neki rymadilt is, ez gyulladáscsökkentő. Nekem a labimnál bevált (Ő dp-s)

 

Azonban lehet hogy érdemes lenne ha nem javul egy rtg-t is csináltatni a lábáról.

 

Többiek!

 

Györgyi! Ez hogyha nem jön be akkor fegyelmező ezerrel... Nem tudom. Szerintem a kettőt nem köti össze hogy most azért kell lábmunkát végezni mert nem jöttem be. Én is csináltam ilyet, de úgy működött, hogy mikor elkaptam megcibáltam, aztán láb mellé utasítottam (póráz nélkül) és nem mehetett el onnan, míg Kyra mondjuk körülöttünk futkosott. Ez büntetés volt neki. Mondjuk alapjáraton elég volt neki hogy megcibáltam-szerintem.

 

Dömegazdik! A téma gáz. Mondjuk a retriever alapjáraton egy normális kutya, mely bízik. És szerintem ha sok jó tapasztalat éri, akkor lehet ezen javítani. A gond általában nem a is kutyával van, hanem a gazdival. A gazdi is feszkózik, amikor meglát egy másik kutyát, és ez átragad a kutyára is. Sok jól szocializált "birka kutyával" kell összehozni, az sokat segít szerintem.

Előzmény: Roham csiga (44947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!