Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2014.08.04 0 0 19993

Kerek egy jogszabaly

 

hivatkozast, amely ezt kotelezove teszi egy nem epitesi engedely-koteles beruhazas eseteben.

Előzmény: gabeeen (19983)
attamatta Creative Commons License 2014.08.04 0 0 19992

Tudom, arra gondolt, hogy mivel nem fizettem a szellőzőkért, azért nincs is miért kompit kérni.

Azonban utánanéztem, a szerződés szövegezése szerint minden szükséges rendszert tartalmaznia kellett a beépített ablakoknak, és emellett tegnap írtam annak a szakinak, aki apáméknál dolgozott, és szerinte anélkül nem is volt szabad kalkulálnia a végső árat. Szóval vagy kihagyta vagy benézte, mindegy, a többieké valószínűleg azért volt drágább, mert azokban lehetett a kalkuláció szerint.

 

A tulajnak már jeleztem a problémát, azt kértem, hogy jöjjön ki és beszéljük meg a dolgokat. Nem kérek én beltéri ajtó-cserét, de az utólagos szellőzők árát sokallom, mert az ablak-árajánlatok szerint 50-60e ft-al lett volna a másik kettő drágább. Amire számítok, hogy féláron berakja a szellőzőket utólag, merthogy ezzel is foglalkozik...

Előzmény: kiss_atti (19991)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.04 0 0 19991

Biztos fog adni,

es a kellemetlensegek okozasaert ingyen ki fogja cserelni a belteri ajtoidat is.

:-D

Előzmény: attamatta (19989)
attamatta Creative Commons License 2014.08.04 0 0 19990

Hát...akkor nem tudom, hová tette a szemét...Szerintem meg az van, amit valaki tegnap írt, hogy olcsón ajánlott olyasmit, ami szabálytalan, mert hogy a szellőző plusz többe jött volna ki összesen.

Számoljunk: 3 helyiségbe kell szellőző, ablakonként 2 (alulra és felülre). Így már kijön?

Előzmény: tingrid (19985)
attamatta Creative Commons License 2014.08.04 0 0 19989

Gondolom nehéz volt követni a történteket....

1 éve tették be az ablakokat, azóta kiderült hogy szellőző nélkül nem lehetett volna, így az utólagos beépítésre kérek kompit az ablakostól. Gondolom olcsón akarta kihozni, hogy nem említi a szellőzőt. Ha nem, akkor feljelentem veszélyhelyzet okozásért (a gázos is ezt mondta...). Így már stimmel "kemény" olvtárs?

Előzmény: kiss_atti (19986)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.04 0 0 19988

Ha használnád a fórom keresőmotorját,

 

akkor ezeket láthatnád:

 

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9093139&aq_ext=1&aq_text=ovlo

Előzmény: Ryloth (19987)
Ryloth Creative Commons License 2014.08.04 0 0 19987

Sziasztok!

Az OVLO márkájú ablakról mit tudtok? (ennyi a márka megnevezés összesen) Mennyire megbízható márka vagy inkább mennyire lehet hagyatkozni a jól hangzó paramétereinek szépen csengésére?
6 kamrás ablak, amit 80 mm-es beépítési mélységgel és Sigenia-Aubi vasalattal kínál az egyik kereskedő, ami tudtommal egy jófajta vasalatnak számít (de javítsatok ki ha tévedek).
Az ablakmárkák dzsungelében, ha számmal kéne kifejezni ez az OVLO kb. hol foglal helyet ahol az 1 a legjobb a 10 a legminőségtelenebb?

Köszi előre is a választ!

kiss_atti Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19986

kértem az utólagos szellőzőbeépítésre kompenzációt

--

 

Egy nem megrendelt, nem leszállított, és nem kiszámlázott, nem kifizetett valamire szeretnél kompenzációt ??

 

Kemény...

:-)))))

Előzmény: attamatta (19982)
tingrid Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19985

Nyilván nem azt kell megkérdezni a jó ablakosnak, hogy akar-e a vevő légbevezetőt az ablakába, hanem azt, hogy van-e nyílt égésterű gázkészülék valamelyik helyiségben, ahol ablakot cserélnek, mert akkor javasolja, hogy építsék be a légbevezetőt az ablakba.

 

Sajnos szerintem a kompenzációra nem nagyon számíthatsz, mert hiába nem járt el helyesen az ablakos, attól a felújítással összefüggő felelősség a megvalósítandó műszaki tartalom előírásszerűségéért a beruházóé, jelen esetben a tiéd... 

 

Különben a 100eFt-os bekerülési költséget 2 légbevezető beszereléséért nagyon eltúlzottnak tartom.

 

Előzmény: attamatta (19982)
fgcs (X) 2014.08.03 0 0 19984

Szia!  A Premiertől már egy csavart sem fogsz tudni szerezni. Vagy megpróbálod leverni a forgalmazón (ha még létezik) vagy lenyeled a békát, és veszel egy új vasalatot.

Előzmény: asdf_ (19976)
gabeeen Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19983

Az ablakosnak valóban tudnia kell hogy nyílt égésterű gázkészülékhez a Gázművek és  a Kéményseprők is kötelező jelleggel kérik  a megfelelő (nem zárható) légbevezető beépítését.

 

Szellőzőkön belül is több típus van ami a te szempontodból annyiban lehet érdekes hogy mekkora légáteresztésű szellőződ lesz.

 

A saját lakásom esetében szembesültem ezzel a dologgal (2007-ben) amikor a kéményseprőktől aki jött közölte hogy gáztervezővel kell szakvéleményt íratnom amiben megadják hogy melyik típus kerülhet a konyhába (gáztűzhely), és a fürdőbe (vízmelegítő).

Miután ezt megtette egy potom tízesért  a fent említett szakember és beszereztem a kért szellőzőket csak akkor fogadták el a kéményemet.

 

Még annyit hozzáfűznék neked hogy több munkát is tudom hogy azért buktam mert a szükséges szellőzőket tartalmazta az árajánlatom így pedig a sokak által kizárólag számító vastag betűs bruttó vállalási áram magas lett.

Előzmény: attamatta (19982)
attamatta Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19982

Kérdezni nem kell, azt hiszem a többség ilyesmire nem gondol...A helyszíni felmérés alapján az ablakosoknak tudniuk kellene, hogy gázkészülékes helyiségbe nem tehetnének szellőző nélküli szigetelt ablakot. Szerintem amit tettek az veszélyeztetés, nem a szabályozásban járatlan ügyfeleknek kell erre ügyelniük.

Mailt már írtam nekik ez ügyben, kértem az utólagos szellőzőbeépítésre kompenzációt, mert cirka 100e-be kerülne.

Előzmény: Judit KB-i (19981)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19981

Itt látszik, hogy kit érdemes választani. A jó kereskedő valoban felteszi neked azt a néhány fontos kérdést, ami alapján pontosan tudja mire van szükséged, azokat a szempontokat is figyelembe véve, amit a járatlan vevők nem is tudnak végig gondolni.

A szellőzők bemarása utólagosan rutin dolog, nem kell tőle tartanod. Pest környèken ag aereco gyári szerelői is vállalják, bár nem olcsón dolgoznak.

Előzmény: attamatta (19977)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19980
Abból, hogy a három számomra elérhető ablakos ajánlata közül azt írtad, hogy egyiket se válasszam.
Előzmény: kiss_atti (19974)
attamatta Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19979

Kazán? Nem is arról beszéltem. Vízmelegítő, gáztűzhely, fali fűtőkészülék (fürdőszoba)...

Nyílászáró csere pedig azért kellett, mert a fa már szétrohadt.

Előzmény: Proxima76 (19978)
Proxima76 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19978
én inkább a kazánt cserélném le ha már felújítás. Lakótérbe nem való nyílt égésterű kazán, pláne jól záró ablakokkal. Szellőző kell, de akkor felesleges volt az ablakcsere.Ha betömöd,veszélyes.Energiapazarló. Hosszú távon pénzügyileg is megéri a csere.
Előzmény: attamatta (19977)
attamatta Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19977

Ez mind szép és jó, azonban egy dologról nem esik szó, amibe -sajnos én is - beleestem, mert nem tudtam róla, hogy a nyílászáróknak bizonyos fűtéshez és gázkészülékhez kapcsolódó kívánalmaknak meg kellene felelniük, de erről a felmérők/kereskedők szépen hallgatnak. Vagy nem az ő  dolguk erről beszélni?

Szerintem igen, mivel műszaki átalakítást végeznek a lakásban, így tudniuk kellene a hozzá kapcsolódó szabályozást és törvényi rendelkezést. Nemrégen szereltek be ablakokat, mindet szellőző nélkül egy olyan lakásba, ahol nyílt égésterű gázkészülékek is vannak. Így lehet majd utólagosan "belerondítani" néhány szellőzőt az ablakokba, darabonként 2 helyre is.

Előzmény: kiss_atti (19975)
asdf_ Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19976

Premieres forgalmazokhoz kerdes: a helyzet fokozodik, neha mar nem tudom kulcsra zarni az ajtot, lassan eljutunk oda, hogy egyszer vagy kijutni vagy bejutni nem fogunk tudni a lakasba, igy szetszedtem. Maco GT-S 45/92-es betet (kigugliztam, kb. 10 ropi, eljenhurra :/)

A kerdes az, mi a gyarto/forgalmazo hozzallasa egy ilyenhez, elhajtanak, hogy biztos egyszerre kilincseltem meg kulcsoltam vagy mittudomen es ezert ment tonkre, hozzak szakvelemnyt, ha szerintem nem? (2011-es beepites, tehat az 5 ev szavatossagban benne vagyok)

A masodik pedig, hogy egyaltalan, mi a legkisebb egyseg MACO-eknal zarbetet eseten amivel foglalkoznak (van egy rakas termek, ahol egyszeruen nem mennek le kis diribdarabokra, vedd meg kompletten az egeszet keszen, jo dragan (pl. vegyel komplett tukrot az autodba, amikor neked csak egy haz kellene, vagy mosogatogep nem lepteti a programot, 20 ezerert adott volna a gyari szerviz egy komplett vezerlest, amikor csak egy 1500 forintos leptetomotor kellett bele, meg hasonlok), tehat egyaltalan, van-e eselyem zarbeteten beluli alkatreszt vasarolni?

Hogy mi a hibas, azt meg nem tudom, mert egy csavar a gyartoi matrica alatt van, igy egyelore nem bontottam tovabb a zarbetetet, tudnom kene melyik iranyba menjek/van lehetosegm menni.

Előzmény: asdf_ (19909)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19975
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19974

Ezt miből szűrted le?

 

Ausztriában levetett, kidobott ablakszárnynak magyar "mester" által csinált tokos ablak ?

 

Kemény..

:-)))

Előzmény: Törölt nick (19973)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19973

Akkor gyakorlatilag azzal se járok rosszabbul ha egy asztalosnál veszek aki Ausztriából behozott ablakoknak csinál fából tokot?

kiss_atti Creative Commons License 2014.08.03 0 0 19972

Helyesen,

 

és jogi csűrcsavartól mentesen írtad le, én is így írtam volna..

:-)

Előzmény: salem23 (19970)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.02 0 0 19971

az egyik arrol szol, hogy a megvasarlaskor nem volt rejtett hibaja a termeknek. a masik meg arrol hogy arra amire valo X ideig alkalmas. csak most elbizonytalanodtam hogy melyik melyik.

 

Vajk

Előzmény: salem23 (19970)
salem23 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 19970

Röviden:

Jótállás: ha bármi gond van a termékkel, a jótállási időn belül (a feltételeket betartva) az esetlegesen felmerülő költségeket/javításokat a szolgáltató állja. Ha a szolgáltató nem tartja jogosnak a jótállási igényedet, neki kell bizonyítania, hogy "nincs igazad".

Szavatosság: ha bármi gond adódik a termékkel, neked kell bizonyítanod, hogy a hiba (vagy az azt kiváltó ok) már az átvételkor a termékben volt. Pl rossz minőségű anyagot használtak fel, kihagytak egy marék csavart stb..

A garancia szót tekintsd szlengnek. :) Köznyelvben általában a jótállás+szavatossági időt együtt szokták így hívni bármilyen megolsztásban (pl 1+1 év, 1+3 év, 2 + 0 év, 0 + 1 év stb..)

 

Nem vagyok jogász, szóval ha hülyeséget írtam, a pontatlanságokért elnézést.

Előzmény: Törölt nick (19969)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 19969

Ma különbség a jótállás és a garancia közt?

Előzmény: kiss_atti (19968)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.02 0 0 19968

Egyiket se.

Magyarországon ismeretlen jogi kategória a "garancia" megnevezés.

A Ptk. szerint Jótállás és Szavatosság van.

Aki azt állítja, hogy 7 és garanciával adja a termékét, arra kérdezz vissza, hogy ez 7 év Jótállást jelent-e?

 

Azt válaszd, aki ezt a szerződéskötéskor le is írja: 7 év jótállást biztosítok a termékemre.

Előzmény: Törölt nick (19965)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 19967

Akkor úgy kérdezem, hogy van-e számottevő különbség?

Előzmény: Törölt nick (19966)
Törölt nick (X) 2014.08.02 0 0 19966

Én nem dönthetek helyetted.!

Előzmény: Törölt nick (19965)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 19965

Kértünk ajánlatokat.

A három válaszoló ablakkereskedő ajánlata közül melyiket válasszam?

Előzmény: Törölt nick (19930)
fgcs (X) 2014.08.02 0 0 19964

Ha a Ferrand Kft. által gyártott ablakok, akkor valószínűleg csak benne maradt a leírásban a Winkhaus. Hónapok óta GU vasalattal gyártanak.

Előzmény: PedelecTibi (19961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!