Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6814

Sziasztok, a kálváriám 3 hónapja kezdődött, edzés közben valószínűleg sikerült összeszednem egy fissura-t. 

3 alkalommal voltam proktológiai vizsgálaton, múlt csütörtökön dr. Bánfalvi központjában (dr. Lehoczki Gergely, le a kalappal, csak jót tudok mondani).

3 másodfokú belső aranyeret találtak, kaptam kúpot, tanácsokat.

Ma először sikerült légzésgyakorlatokkal viszonylag könnyen túl esni a székelésen (korábban a görcsös záróizom nem igazán hagyta).

 

Viszont a kérdésem:

Kedden és ma ejtettem egy fél órás sétát, aminek az eredményeképpen bedurrantak a belső erek (zsíros körömvirág krémet használok belülre).

Ez normális? Mert nem igazán érzem úgy, hogy holnap is szeretnék sétálni.

Fájdalmam nincs (effektív), inkább nevezném diszkomfort érzésnek.

 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6813

Helló!

 

Hát ami azt illeti nincs rendes orvosi ellátás vagy 10 hete.

Még a magán rendelés is csak döcög vagy nincs.

A vizsgálat az hogy a recepted elküldik a " felhőbe".

Előzmény: Damvil (6812)
Damvil Creative Commons License 2020.05.20 0 0 6812

Tisztelt Doktor Úr!

23 éves vagyok, jelenleg munkám miatt sokat ülök, alig mozgok. Körülbelül 1 hete észlelek kellemetlen panaszokat a végbelemnél. Nincs erős, éles fájdalmam. Inkább kellemetlen, tompa enyhén nyilaló, fájó érzés és feszülő, gombóc a végbélnél. Emellett gyakori székelési ingerem van, eredmény nélkül, néha csípős viszketés. A székletem normális, nem érzek fájdalmat közben, vérzés nincs. A végbelemen kívűl a nyílás alatt egy apró, szemmel nem is látható pattanásszerű kiütést észleltem. A panaszokra ülőfürdőt vettem többször és 1 napja reparon kenőccsel próbálkozom. Kérdésem hogy ilyen enyhe tünetek mellett is lehet gyanakodni aranyérre és mivel kezelhetném még itthon magam.
Válaszát előre is köszönöm!
Ádám

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.17 0 0 6811

A fertőzést nem a víz okozza, hanem maga a széklet és a széklet okozta hámsérülés!

Előzmény: Swtrooper (6810)
Swtrooper Creative Commons License 2020.05.17 0 0 6810

azért a fertőzésekre vigyázz. Meg klóros a víz legalbb is itt pesten.

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 0 0 6809

Egy éve használom, nem gyengül meg a bél a vízöblítéstől, mert nem olyan erős intenzív vízsugarat használok, amely már sérthetné a bélfalat, csak egy szolid öblögetés székelés közben, amely biztosítja a széklet könnyű áthaladását, felpuhulását a kritikus bélszakaszon.Ezt mindenkinek magának kell beállítani, hogyan optimális.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6808)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 6808

Helló!

 

Azt hiszem ezt te már itt egyszer említetted és most beugrott nekem.

Kérdésem az hogy a bél nem gyengül/t  meg?

No, és mióta csinálod mert jó régen olvastam ezt tőled.

Köszi

Előzmény: Törölt nick (6807)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.15 0 1 6807

Más a módszer lényege! A tusolóból a wc kagylóhoz hosszabbítottam meg a tusolófejet! Amikor megyek intézni a nagydolgomat előtte a tusolófejjel langyos vizes öblögetést végzek, amely ellazítja a zárógyűrűt, oldja a görcsöt, majd székelés közben is folyamatosan spriccelem be a vizet oldalról a végbelembe. Így a széklet útja a kritikus szakaszon irritációmentes, ráadásul még a vízsugár a székletet is fellazítja, puhítja, oldja, tehát garantált a sérülésmentes wécézés! A fűrészgépek is hasonló elven működnek, ott is folyamatos(!) a kenés, nem csak egyszeri! Tehát kenőcsökkel kenegetni a végbelet nem igazán hatékony módszer, mert  biztosított a  folyamatosság!

Előzmény: bonap arte (6806)
bonap arte Creative Commons License 2020.05.15 0 1 6806

Aha....valószínű, hogy neked még sosem volt komoly aranyered. Vagy parafin olajat iszol reggel, délben, este.

Előzmény: Törölt nick (6805)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.15 0 0 6805

Egy pofon egyszerű módszerrel megszüntethető minden aranyeres probléma, nem kell több gyógyszer, kenőcs, nincs szükség műtétre, nem kell orvosokhoz járni kezelésekre. Nem kerül jóformán semmibe és tökéletes megoldást nyújt mindenkinek.

A lényege az érintett bélszakasz tehermentesítése, megóvása, fokozott védelme, a széklet útjának megkönnyítése révén. Gondoljunk arra, hogyan küszöbölik ki pl.a fűrészgépek és egyéb ipari gépek esetében a súrlódás okozta károsodását az alkatrészeknek, a forgó, mozgó kerekeknek  idő előtti tönkre menetelét! Ugyanezen elv mentén lehet a széklet  súrlódását a bélfallal csökkenteni, redukálni arra a szintre, hogy ne okozza a bélfal sérülését, gyűrődését vagy pedig a már megbetegedett bélfal további károsodását, fájdalommal járó berepedését, gyulladását, irritációját, vérzését.

Pandi001 Creative Commons License 2020.05.12 0 1 6804

Hálásan köszönöm ! ❤

Előzmény: flaco22flat (6803)
flaco22flat Creative Commons License 2020.05.12 0 0 6803

Pandi001!

Emailben ide tudsz írni : simonne.p.livia@gmail.com

Előzmény: Pandi001 (6802)
Pandi001 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 6802

Sziiiia flaco22flat ! 🌸😊 

Nagyon köszönöm , hogy írtál , hasonló helyzetben vagyok 

mint amiben te is voltál ... Esetleg nem tudok neked írni privátban , ha úgy adódik ?
üdv! 


 

Előzmény: flaco22flat (6801)
flaco22flat Creative Commons License 2020.05.12 0 0 6801

Szia Pandi001

Nekem is külső volt, mikor jól begyulladt és rögös lett kijött és nagyon fájt, 2-3 hét is volt mire visszahúzódott . Kb cseresznye nagyságú méretű volt mikor előbukkant . Nekem nagyon gyakran előfordult már, kisebb megerőltetésre, derék megfázáskor , vagy már a végén is ha pl kirándultunk vagy sokat talpaltam. Ezért döntöttünk a műtét mellett , mert szinte semmit nem tudtam anélkül már csinálni h ne jöjjön ki.

Előzmény: Pandi001 (6800)
Pandi001 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 6800

Szia flaco22flat!

 

Köszi,hogy írtál! 

Lehet buta kérdés lesz,de akkor is megkérdezem tőletek, a külső aranyér mikortól számít külső aranyérnek?  Mert nekem belülről csúszik ki egy nodus,és az orvos szerint ez külső aranyér.

Előzmény: flaco22flat (6798)
Swtrooper Creative Commons License 2020.05.11 0 0 6799

szánalmas, 8 hónapja megvan szerinted? Az önsajnálattal nem segítesz

Előzmény: Gorsiborsi (6779)
flaco22flat Creative Commons License 2020.05.11 0 0 6798

Pandi 001 !

Csak az érzéstelenítő injekciókat fogod érezni, a műtétet nem ! Kitartás !

Előzmény: Pandi001 (6791)
Pandi001 Creative Commons License 2020.05.10 0 0 6797

Köszönöm szépen a biztatást... ❤
írok majd nektek beszámolót... ( Én még soha nem féltem ennyire semmitől pedig már annyi mindenen túlmentem ... 

bonap arte Creative Commons License 2020.05.10 0 1 6796

Így van. Én is kaptam a gerincembe egy injekciót, azt mondták semmit nem fogok érezni. Nem is éreztem semmit az biztos és a kórteremben ébredtem föl.

Előzmény: kgaboroo (6795)
kgaboroo Creative Commons License 2020.05.10 0 1 6795

Igen...nem altatnak. Engem sem altattak, ennek ellenére úgy elaludtam, hogy csak arra emléxem, hogy betolnak a műtőbe, felraknak az asztalra és elkezdenek dolgozni. Én meg néztem a műtőbe a lámpákat és már számoltam is a bárányokat. Arra ébredtem, hogy tolnak ki a műtőből. :-) 

Le fogsz zsibbadni, ne aggódj. :-) 

Előzmény: Pandi001 (6793)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.10 0 1 6794

Helló!

 

Szerintem nem fogod érezni és ne izguljál.

Majd jelentkezz hogyan ment.

Szurkolunk érted.

Előzmény: Pandi001 (6793)
Pandi001 Creative Commons License 2020.05.10 0 0 6793

De nem altatnak ! 😀 csak helyi érzéstelítés lesz .

Előzmény: bonap arte (6792)
bonap arte Creative Commons License 2020.05.10 0 0 6792

Semmit nem érzel, és úgyis elalszol ha akarod ha nem. :-) 

Előzmény: Pandi001 (6791)
Pandi001 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 6791

Sziasztok ! 

Akit nem altatnak csak helyi érzéstelítést kap az nem

érez semmit a műtètből ? 😩 Ugye ? 😫

Ági856 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 6790

Szia! Nekem az lenne a kérdésem, akar privatban is,hogy végül hogy kötöttel ki a gastromedben,es miert nrm  Csatár dr.no műtött? Vagy vizsgalt. Külső aranyér műtéted volt e,kulso caruncula eltavolitassal esetleg? Köszi 

Előzmény: Gorsiborsi (6779)
xion67 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 6789

Köszönöm a válaszokat. A széklet állagával sajnos nincs gond, mert sok-sok éve volt normális, inkább lágy. De azért néha megy az erőlködés. Vas+C pezsgőtablettát kezdtem inni. A műtéttől és a körítésétől is stresszelek, időpont, oda eljutni, elbénázzák-e stb. Több nap is rámenne, munkahely biztos toleráns lenne, mint ahogy a legtöbb munkáltató nézi ferde szemmel, ha valami baja van a munkavállalónak. De tény, már nem szabad sokáig halogatni, mert eddig semmi nem használt.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.08 0 1 6788

Helló!

 

A reparon kúp úgy tudom nem jó vérző aranyérre. /olvasd el a tájékoztatót/

Ha jól emlékszem a hemorid jó vérzőre, de a gyógyszerész megmondja.

Erőszakoskodjál be egy orvoshoz/vagy magánban is fogadhatnak már vészhelyzetben.

Talán ha gyulladáscsökkentő kúpot kapsz lemegy a duzzanat./orvos írja/

Igyekezzél a laza székletre olyanokat kajáljál.

Ideiglenesen/orvosig napi 1 evő kanál paraffinolaj vagy Laeveleoc szirup./laza produktum/

Én a Krauterblut vas szirupot ajánlanám avval hamar felhúzod a Fe/hemoglobint. Napi 2x 10 ml.

A meglévő vérzés generálja a további vérzést ezért jó a szirup.

Vészhelyzet van és légy erőszakos.

Jobbulást.

Előzmény: xion67 (6786)
bonap arte Creative Commons License 2020.05.08 0 0 6787

Ha vérzik az rossz. Javulni nem fog és egyre gyakrabban és tovább fog vérezni. Tudom mert én is így kezdtem..

Mindenképpen szedjél vastablettát, Maltofer Fol a neve, receptre van.

A vérveszteség miatt a vér vasszintje nagyon le fog csökkenni, ezt észre fogod venni mert fáradékony leszel.

Sajnos csak a műtét tudja megoldani a gondodat mert az aranyered érfala olyannyira elvékonyodott egy ponton, hogy vécézéskor mindig kiszakad és folyik a vér belőle. Néha csak pár csepp, néha 2 evőkanál is lehet ami nyomáskor spriccelhet.

 

Átestem én is ezen pár éve, halogattam 20 évig de a végén már súlyosan vérzett, vashiányos lettem és akkor eldöntöttem, hogy eddig és nem tovább. Megműtöttek, 3 hét alatt felgyógyultam és azóta egy csepp vérzés sem volt.

Előbb-utóbb meg kell tenned ha nem akarsz kellemetlenséget magadnak.

Vagy egy hét fájdalmas nap vagy hosszú évekig tartó kínlódás a vécén. Bár megtettem volna korábban, mennyi szenvedéstől elestem volna.

Előzmény: xion67 (6786)
xion67 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 6786

Sziasztok. Elvileg belső aranyerem lehet, amit próbálok elmulasztani egy ideje, kevés sikerrel. nemrég már kezdtem rászánni magam, hogy orvos is szemügyre vegye, de ez a vírus felülírt mindent. Maradt a házi kezelés, kenőcs + kúp + detralex. Most épp reparon , de eddig a mastu volt kiválasztott. Igaz, nem sok sikerrel, mert igazából nem akart javulni a helyzet, de már az is eredmény volt, hogy kevésbé romlott. Belül érezni, hogy ott bizony van valami, aminek nem ott a helye, ami már WC után kikandikál, de még vissza tud menni, néha kis segítséggel. Az aggasztóbb, hogy most több mint egy hete vérzik is, jócskán beszínezve a WC kagylót. 10ml vér biztos távozik belőlem alkalmanként. (detralex 3X3/nap, de semmi eredmény) A Pár nap alatt pótolgatja a szervezet a vért, de nehezebb neki, mert IBS miatt elég szegényes az étrendem. Persze WC után mosás, mikor van rá lehetőség. Egy éve volt, mikor többször már beköszönt a vérzés, de akkor 3 nap és elmúlt, majd pár hónapra rá ismétlődött. Kenőcs és kúp szinte folyamatos volt, kipróbálva több fajtát. Szerintetek van rá valami értelmes gyógyszer vagy kenőcs, ami levinné a dudort?

Pandi001 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 6785

Sziasztok!

 

Mit jelent pontossan a criptotomia? 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!