Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tarzy52 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 24340

Próbáld végigvinni, " egyébb Európai ország", vagy Európán kívüli ország" esetén is megköthető........ha jól látom!

Előzmény: barbon1 (24339)
barbon1 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 24339

Én úgy látom,hogy görögre nem él.

Előzmény: Tarzy52 (24338)
Tarzy52 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 24338

Kaptam egy ilyen levelet......öregebb autókra is köthető assistencia biztosítás!

 

 Jól jönne az autó-motor asszisztencia az utazáshoz? Aegon utasbiztosításhoz akár INGYENESEN megkötheti! 

Autó-motor ASSISTANCE kiegészítő biztosításunkkal járműve külföldi meghibásodása esetén segítünk Önnek a műszaki szervizelés megszervezésében és a baj mielőbbi elhárításában. Ráadásul az Aegonnál már 20 éves járműre is köthető!

 Irány az utasbiztosításra ť  Szolgáltatásunk olyan helyzetekben segíthet Önnek, mint:

Helyszíni szükségjavítások és ezek költségének átvállalásaKözeli javító-műhelybe való szállítás megszervezéseJármű hazaszállításának megszervezéseSzállítási költségek megtérítése   A tájékoztatás nem teljes körű, további részletekért látogasson el oldalunkra, olvassa el a szabályzatot vagy írjon az online@aegon.hu email címre.



 

 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.06.25 0 0 24337

A nem jó hír neked az, hogy hivatalosan Szerbiába 1 liter alkoholos ital vihető be.

 

A jó hír az, hogy Szerbiában, Macedóniában a valóságban gyakorlatilag sosem ellenőrzik részletesen a határon a tranzit utasok poggyászát, tehát ha nincs csordultig rakva a csomagtartó konyakos üvegekkel, akkor nem fognak problémázni az általad saját fogyasztásra vitt piákkal.

 

Hazafelé a magyar határon már lesz erősebb ellenőrzés, különösen ha látják a dutyfree shopok reklámzacskóit az csomagtérben, de akkor is inkább a cigit fogják firtatni.

Előzmény: Puliszkas (24333)
balazsh Creative Commons License 2018.06.24 0 0 24336

Jól olvastad.

Nem kell útlevél. Elég a még min. 3 hónapig érvényes személyi. 

 

Most akkor ezek után máshol is megkérdezed? Hisz ez is csak egy hely,  és itt is csak olvastad. :D

 

Előzmény: TOMcat (24334)
Katana750 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 24335

Szia! Ha nem kereskedelmi mennyiségű alkoholt viszel magaddal, nem kell semmi problémát csinálni ebből! Kabinkontrollra sem a szerb, sem a makedón vámosok részéről ne számíts! A görög belépés elött ne mássz át a kerítésen a Duty Free Shopba a buszosok után és csak köszönni fognak neked a vámosok.

 

Előzmény: Puliszkas (24333)
TOMcat Creative Commons License 2018.06.24 0 0 24334

Sziasztok!

 

Már többször voltam (3X) Görögországban autóval. A Csizmi83 fórum társ leírását nagyon megköszönöm, szerintem ráfért a frissítés a "szentírásra".

 

Eddig minden alkalommal útlevéllel utaztunk, most viszont 5 db útlevelet kellene újítani és mindenhol azt olvasom, hogy az új típusú személyi igazolványt mindenhol elfogadják. Van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel kapcsolatban? Magyarul útlevél nélkül csak új személyivel valóban nem lesz probléma a határokon?

Köszönöm a válaszokat.

 

Üdv:

 

TOMcat

 

Puliszkas Creative Commons License 2018.06.24 0 0 24333

Először megyünk (végre) Görögországba, eddig nyugat fele utazgattunk. Hála a fórumnak és a Steve útikalauznak képben vagyunk az úttal, átkelőkkel, szálláslehetőségekkel. Nem kapok azonban aktuális szabályokat ami a szeszes italok átvihető mennyiségét jelzi odaútban a határokon. Sokan gyülünk össze és jól fogna pár estén az itthoni pótlás, ajándékba is vinnék máshonnan érkező barátoknak. Tudnátok segíteni egy link-el vagy információkkal?

mastadoc1 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 24332

Ez így elég konkrét. Köszi a tippet, figyelembe veszem.

Előzmény: balazsh (24330)
egyszerüen én Creative Commons License 2018.06.23 0 0 24331

Köszönöm , rákeresek!   :)

 

Előzmény: Katana750 (24305)
balazsh Creative Commons License 2018.06.23 0 1 24330

Én kb. 17 órai röszkei, ha az aktuális állapotok azt igénylik ásotthalmi átéréssel (szóval a határellenőrzésen ekkor már túl vagyok) tervezek reggel 7 órára leérni Nidribe.

Szerintem Bitola felé sem lesz gyorsabb, mivel éjjel 1-2 környékén Evzoni sem szokott bedugulni.

Szóval csak azt akartam írni, hogy én helyedben egy kicsit előbb indulnék. (Ne feledd, hogy Görögországban +1 óra van.)

Bár én szeretek mindenhova inkább 10 perccel előbb érkezni, mint később 1 perccel.

 

Én a következő táblázatot készítettem magamnak:

Színes oszlop a két pont közötti távolság. Következő az össz. távolság (iGo szerint). Következő kettőt töltöm az út alatt (km óra állás, és időpont). Legvégén a tervezett időpont (a Gr kapuk már Gr időzóna szerint).

 

Előzmény: mastadoc1 (24329)
mastadoc1 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 24329

Mi július 12-én, csütörtökön délután indulunk kb 17.00 óra körül Kiskunfélegyházáról Kefalóniára. Ásotthalomnál szeretnénk átmenni, majd a szokásos Gradszko-ig. Onnan elmennénk Bitola felé, megnézzük milyen arra, legutóbb Evzoni-nál szívtunk 1.5 órát. A cél Nydriben a 9.00 kompot elérni, mert úgy tudom a komp foglalást indulás előtt 1 órával át kell venni, meg marad egy kis plusz idő erre-arra. Ha van valami jó tanács, szívesen fogadom. Mindenkinek jó nyaralást! :)

Boarhunter Creative Commons License 2018.06.23 0 0 24328

A Lukoil még zárva van(volt hétfőn). Faszán ki van táblázva aztán odaérsz és pofára estél. De utána még le tudsz kanyarodni, párszáz méter a pályától egy Okta ha jól emlékszem, illetve van még az utolsó Makpetrol a határ előtt.

Előzmény: Csizmi83 (24324)
feksza Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24327

nincs facebook-om,nem élek vele.

tavaly úgy döntöttünk nem kíséreljük meg röszkét,hercegszántónál mentünk át,verbásznál meg rá a pályára.dunántúli vagyok,csak akkor célzom meg röszkét ha érdemes,nem akarom én azt már kecskemétnél figyelgetni hogy merre menjek.akkor inkább maradok h.szántónál.

Előzmény: stevie-13 (24326)
stevie-13 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24326

mi is júli közepén megyünk kedden.hajnali indulással,kb.reggel 5-6 körül érünk a határra.ezek szerint röszke még akár jó is lehet?mert megy a dilemma hogy rápróbáljunk vagy eleve menjünk másfele.

 

 

Facebook-csoport.

 

R2 és Ásotthalom felé is pár száz méterrel a határ előtt tudsz elkanyarodni.

 

Ha tényleg nagy a gáz, Kecskemét után tudsz átmenni a legsimábban Tompa felé. Azért az egy bő óra kerülő így is, de inkább másfél.

Előzmény: feksza (24321)
dokeee Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24325

Lemész az autópályáról Gevgekija felé, pár száz méterre két kút is van, ott nem szokott tömeg lenni.

Előzmény: Padre540 (24314)
Csizmi83 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24324

Állítólag az RT Petrol kút odafelé jelenleg be van zárva, viszont az RT és az Okta között nyílt egy új Lukoil.

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.06.21 0 1 24323

Az eredeti kérdés kicsit bővebb volt:

 

Valaki meg tudná jelölni pontosan térképen az utolsó Maci kutat a Görög határ előtt, ahol talán nem lesz tömegnyomor?

 

Az általad jelölt kút az első feltételnek felel meg, de ezen a kúton nekem még sosem sikerült úgy tankolnom, hogy ne állt volna előttem 4-8 autó kútoszloponként :-(

Előzmény: Sarkany (24319)
Padre540 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24322

Nem tudom mennyit számít,de dél körül indulnánk.

Nem tervezünk tranzitszállást,egy popóval nyomnánk le.

Előzmény: stevie-13 (24316)
feksza Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24321

üdv!

és röszkénél mentek át?mi is júli közepén megyünk kedden.hajnali indulással,kb.reggel 5-6 körül érünk a határra.ezek szerint röszke még akár jó is lehet?mert megy a dilemma hogy rápróbáljunk vagy eleve menjünk másfele.

Előzmény: mov (24318)
Padre540 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24320

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Sarkany Creative Commons License 2018.06.21 0 2 24319

Valaki meg tudná jelölni pontosan térképen az utolsó Maci kutat a Görög határ előtt

 

Előzmény: Padre540 (24314)
mov Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24318

Mi már hosszú évek óta hétfőn vagy kedden indulunk, pénteken jövünk vissza, jellemzően júliusra esik mindkét időpont, esetleg visszafelé augusztus eleje.

Kifelé reggel 6 előtt értünk mindig a határra, sosem volt dugó, visszafelé péntek este a leghosszabb menet 30-40 perc volt befelé. Sőt Belgrádban is 8:30 körül haladunk át, de az sem volt soha vészes, pedig hétköznap reggel. Egyszer megpróbáltam a "hivatalos" kerülő útvonalon, na az soha többet, Belgrád hozzá képest sportosan haladós volt.

 

Ettől persze bármi lehet, de egy keddi indulásnál nagyon jobbat nem lehet kitalálni előre.

Előzmény: stevie-13 (24316)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.21 0 1 24317

"Valaki meg tudná jelölni pontosan térképen az utolsó Maci kutat a Görög határ előtt,ahol talán nem lesz tömegnyomor?"

 

Itt van

Előzmény: Padre540 (24314)
stevie-13 Creative Commons License 2018.06.21 0 1 24316

Júli 24.-én indulunk Zakynthosra,ez keddi nap.Próbálkozzunk Röszkén,vagy már most kijelenthető hogy felejtő?

 

 

Az egyik legrosszabb hét egyik legjobb napja. Ez simán megúszható fél órával, de lehetsz peches is, akkor meg másfél-két óra.

 

Én rendszeresen járok Szabadkára, és ilyenkor úgy csinálom, hogy Kecskemét felé ránézek a határfigyelős FB-csoportra, és az alapján döntök.

 

Most szombaton (!) például teljesen járható volt kifelé a nagy átkelő, 15 perc alatt átjutottunk.

Előzmény: Padre540 (24314)
stevie-13 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24315

Ha jól tudom az útleveleknek vagy a személyiknek a visszautazástól számított 3 hónapig érvényesnek kell lennie

 

 

Szerintem nincs ilyen szabályozás. Nekem két nap múlva jár le a személyim, ehhez képest a múlt héten még simán léptem át vele határt kétszer is.

Előzmény: gorogutazo (24307)
Padre540 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24314

Sziasztok!

Júli 24.-én indulunk Zakynthosra,ez keddi nap.Próbálkozzunk Röszkén,vagy már most kijelenthető hogy felejtő?

Valaki meg tudná jelölni pontosan térképen az utolsó Maci kutat a Görög határ előtt,ahol talán nem lesz tömegnyomor?

Köszönöm!

comradehope Creative Commons License 2018.06.21 0 1 24313

Egészen pontosan úgy működik a dolog, hogy a biztosítás addig érvényes, ameddig díjrendezett + 60 nap türelmi idő. Ezért is adják úgy a zöldkártyát, ahogy a fenti példában is szerepel, hogy június 15-ig díjrendezett biztosításra augusztus 15-ig érvényes a biztosítás és a zöldkártya is. A zöldkártya konkrétan azt igazolja, hogy meddig érvényes a biztosítás. A kettő nem tér el egymástól. Ha a példa szerinti június 15. után, de még augusztus 15. előtt okoz balesetet az autós, akkor a biztosító megtéríti a másik fél károsult kárát, annak ellenére, hogy az az időszak (még) nem volt díjrendezett. Ez alól csak az kivétel, ha a szerződő évfordulóra felmondta a régi biztosítását, de nem kötött újat. Akkor június 15-tel megszűnik a biztosítás.

Előzmény: Szaganaki (24312)
Szaganaki Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24312

Szerintem releváns választ kapott a kérdező: "Jelenleg az enyém augusztus közepéig jó.Július 1-13-ig tartózkodunk külföldön."  A kérdés alapján valóban összekeverte (vagy azonosnak gondolta) a KGFB és a Zöld kártya érvényességének idejét, holott valóban jelentős a különbség.

Előzmény: feksza (24311)
feksza Creative Commons License 2018.06.20 -1 2 24311

ezt egy kicsit túlbonyolítottad!

eleve nem mindenki fizet éves biztosítást,én is negyedévente fizetek,a zöld papírt meg félévente küldik.

attól még nem felejtem el befizetni,szerintem senki nem a zöld papír alapján fizet,ezt a papírt az ember évente egyszer kétszer használja.

szóval szerintem az ember úgy csinálja(én is)hogy fizeti a biztosítást évente fél-negyed-évente,a zöldre meg akkor néz rá ha nyaralás van.

Előzmény: Pierr_Kardán (24310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!