Keresés

Részletes keresés

S.P.T. Creative Commons License 2004.09.16 0 0 542

Ez csak egy kísérlet volt, asz állvánnyal nagyon be kellet lógni, mert kb 10 cm-re volt a tükörtől.

 

Az eredeti kép így nézett ki:

 

 

 

Hát igen, szívesen csinálnék egy rendesen kiszámított ívű tükröt, de a szerszám kb. 100k HUF lenne hozzá :-(

Ehhez meg volt szerszám, csakhát nem erre készült, és így lettek benne apróbb torzítások.

Ja, hasonló lesz a kaidanhoz, ha kész, csinálok róla képeket.

Előzmény: pitman (541)
pitman Creative Commons License 2004.09.16 0 0 541

Hogyan volt összerakva a cucc, hogy ennyi látszik az állványból?

Egyébként milyen a felbontása az eredeti anyagnak (ha sima jpegbe lemented, mennyi részlet marad meg)?

Én most próbálkoztam makro panorámával nagy csapágygolyó segítségével, egészen jó lett, de azért a felbontása nem az igazi. Mondjuk érdekességnek nem rossz és elég látványos.

Szerintem a rögzítést valahogy úgy kellene megoldani, ahogy a boltban kapható változatoknál van: http://www.kaidan.com/Detail.bok?no=101, valamilyen olcsó UV szűrőre kellene felapplikálni.

Egyébként ez nem is gömbtükröt használ, mintha parabola alakja lenne (gondolom a torzítások csökkentése végett).

Előzmény: S.P.T. (540)
S.P.T. Creative Commons License 2004.09.15 0 0 540

Afene.. Elnyelte az előzőt :-(

 

Szóval, kollégák, hogy megy a kísérletezés a gömbtükörrel?

 

Nekem volt egy kis időm, s összeraktam agy próbapanorámát:

 

 

panoráma gömbtükörrel

 

 

Persze meg kell még csinálni a konzolt hozzá, hogy ne látszódjon az állvány.

 

Ha valaki tudja, hogy HTML-ben hogyan lehet beállítani a QTVR pano korrekció értékét, örülnék, ha megosztaná eme hasznos infot. Én csak kikapcsolni tudom.

 

Más: Én csak PF-val dolgoztam eddig, de most érdekel, hogy PanoToolsban egy 360 fokos panorámából hogyan lehet csinálni QTVR-t.

Örülnék egy rövid helpnek ;-)

 

További jó panorámázást!

P.Peter Creative Commons License 2004.09.14 0 0 539

Teljes gömbfelület egyetlen képből nem jöhet ki, legalábbis tudtommal még senki nem alkotott erre képes eszközt. Megfelelő látószöggel (pl. halszem) egyszerűen ki kell egészíteni a körpanorámát egy-egy képpel le és fel, kisebb látószögnél pedig értelemszerűen annyi sort kell exponálni, hogy az oszlopokból kijöjjön a 180 fok (Egyébként 'sima' 360 fokos körpanorámát is lehet készíteni több sorral).

Előzmény: RCH (538)
RCH Creative Commons License 2004.09.14 0 0 538

OK, nem voltam egyertelmu, mert en sem tudom pontosan, hogy mit is akarok valojaban ;-)

 

Sz'al mikor az ember elkeszit egy 360-as panoramat, akkor egy csik keszul, amit pl a Quicktime vegtelenitve belemutat az arcunkba. Engem az erdekelne, hogy milyen kinezetu az az "alapanyag" amibol egy gömb panorama keszul. Egy kep? Vagy tobb? Es azok milyenek?

 

Na, valahogy igy :-)

Előzmény: pitman (537)
pitman Creative Commons License 2004.09.14 0 0 537

Ezt hogy érted pontosan?

Egy képből nem valószínű, hogy gömbpanorámát lehet gyártani.

Az más kérdés, hogy a több képből összerakott gömbpanorámát lemented egy sík képpé, ami tényleg érdekes látványt nyújt.

Előzmény: RCH (536)
RCH Creative Commons License 2004.09.14 0 0 536
Valaki tudna mutatni egy olyan sik kepet, amibol gömb panorama keszul? El nem tudom kepzelni, hogyan is nez ki egy olyan ;-)
fater49 Creative Commons License 2004.09.08 0 0 535
 BJPHOTO: Sajnos nem én használom,mert qt authoring studio nekem sincs, hanem azok akik azt az oldalt csinálják. Azt javasolnám, hogy próbálkozz a ptviewerrel, azzal is szép eredményt lehet elérni. Ott is nagyon sok dolgot be lehet állítani.
Előzmény: bjphoto (533)
S.P.T. Creative Commons License 2004.09.07 0 0 534

Sziasztok, visszatértem!

 

Szóval nálam vannak a tükör félgömbök, szám szerint öt darab.

 

mivel nem akartam gagyi anyagból csináltatni, 2500 HUF lett az ára.

 

Remélem elviszitek, mert miattatok ruháztam bele :-)

 

Budapesten, Gödöllőn, Veresegyházon vagyok fellelhető személyesen, részletekért keressetek meg.

 

Mivel most értem haza, még nem próbáltam ki, de nemsokára az is eljön.

 

bjphoto Creative Commons License 2004.09.04 0 0 533

Köszönöm. Gondoltam, hogy MAC et használtok.

PCre képtelenség rendes szoftvert találni..

qt authoring studiot nem lehet PTGutival pótolni...

 

Üdv .BJ

 

Előzmény: fater49 (485)
terrapixel Creative Commons License 2004.09.02 0 0 532
Ez talán mércét állít:
http://www.lookaround.hu
RCH Creative Commons License 2004.09.01 0 0 531

Lattam vasedeny boltban nemesacel talakat, amik talan megfelelnek. Kis meretben meg muxik a kinai marokgolyo (vagy mi) es ha makro panoramat akarsz csinalni (link valahol lejjebb), akkor a csapagygolyo is jo.

 

De ha mar itt tartunk a tukorgomboknel: asszem a Star Wars 2. (Klonok...) werkfilmjeben lattam, hogy az eloszereplos felvetelek utan egy ficko berohan a helyszinre egy botra epitett kb. 20 cm-es tukorgommbbel es... es nem tudom mit csinalnak azutan. Asszem lefotozzak, hogy legyen egy kep a kornyezeti tukrozodesekrol es fenyviszonyokrol, amit a 3D-s progikban tudnak kesobb felhasznalni. De lehet, hogy nem. Ha valakinek van errol infoja, az bedobhatna a kozosbe.

Előzmény: pitman (530)
pitman Creative Commons License 2004.09.01 0 0 530

Ráadásul én még nem is láttam tökéletesen szabályos gömböt, mindegyiknek van valamilyen kisebb hibája, amelyik meg elfogadható lenne alakra az színes vagy mintás :-((

Egyébként engem is foglalkoztat ez a megoldás, csak kipróbálás szintjén, esetleg lehetne merőkanalakban is gondolkodni, mert azokból is van félgömbhöz hasonló, csak itt a használt nem igazán jó, mert általában pont az a felület karcos/kopott, amire szükség lenne. Mellesleg érdekelne egyéb ötlet is, hogy még miket lehetne felhasználni erre a célra.

Előzmény: RCH (529)
RCH Creative Commons License 2004.09.01 0 0 529
Zasszony atdizajnolta a karacsonyainkat, igy most minden diszunk piros es arany szinu. Ezust cucc nuku.
Előzmény: P.Peter (521)
terrapixel Creative Commons License 2004.09.01 0 0 528
A tippet kipróbálom, köszönöm!
Gondoltam, van néhány bejáratott magyar oldal, nem leszek rest és keresek én is.
Jóéjt!
Előzmény: P.Peter (527)
P.Peter Creative Commons License 2004.09.01 0 0 527

Elvben egyszerűen a MOV-ok mellé kell tenni a PTViewer.jar-t, és kell neki készíteni egy .htm vagy .html állományt, amit megfelelően írsz meg, keress rá, találsz mintákat is a neten a PTViewer leírásai mellett, nem kell se konvertálni, se a QT-t telepíteni.

Ha ragaszkodsz a konvertáláshoz, a google-ban rákeresel a 'quicktime panorama  convert'  kulcsszavakra, fogsz találni QT-re alakító progit ingyeneset is (pl. PanoCUBE), visszafelé (QT-ból TIFF vagy egyéb) alakítót én csak pénzeset találtam (pl. PanoCUBE Pro).

Magyar oldalakra ma már nem keresek rá, megyek csicsikálni, de Te attól még megpróbálhatod :-)

Előzmény: terrapixel (526)
terrapixel Creative Commons License 2004.08.31 0 0 526
Ez a link nálam is rendben muködik, és kellemesen torzít a sarkokban, köszönöm!
Letöltöttem néhány szép QT panorámát a netrol, lehetséges, hogy Javává alakítsam oket, vagy reménytelen a konvertálás?
Sajnos az ismerosök gépein általában nincs QuickTime telepítve.
Szép magyar oldalak?
Bocs uee és az ooe betukért, de kérdojel lesz belolük.
Előzmény: P.Peter (524)
P.Peter Creative Commons License 2004.08.31 0 0 525
Most hogy kicsit jobban megnéztem az oldalt amz az imént linkeltem, az is ott van,, hogy a QT-nek milyen feltételeknek kell eleget tennie, hogy a PTViewer képes legyen megjeleníteni.
Előzmény: P.Peter (524)
P.Peter Creative Commons License 2004.08.31 0 0 524
Én még egyszer sem készítettem QT-t, de mint írtam, nem feltétlenül kell a kész QT-t átkonvertálni. A PTViewer (az egyik leggyakrabban használt Java viewer) is képes megjeleníteni a QT panorámákat. A google talált is gyorsan egy példát, ami az én gépemen (XP, P4 1.8G) gyors, nem akadozik.
Előzmény: terrapixel (523)
terrapixel Creative Commons License 2004.08.31 0 0 523
Szervusz P.Peter!
Köszönöm a magyarázatod.
Ezek szerint elhatározás kérdése, hogy ki mit használ. Továbbra sem hagy nyugodni, hogy amíg a QT szépen hajlítja maga körül a teret, addig a Java kissé ridegen mozog nagylátószög? állásban. Van tapasztalatod, hogyan lehet kész QT-ból Javát készíteni?
Előzmény: P.Peter (522)
P.Peter Creative Commons License 2004.08.31 0 0 522

E felett valahogy elsiklottam:

 

"... a Java alapú szájtok egy kicsit döcögôsek, és a képminôség sem az igazi. Mi lehet ennek az oka? Érdemesebb QuickTime-ot használni?"

 

A Java progik egy virtuális gépen futnak, ezért az erőforrásigényük bizonyos szempontból nagyobb, és a Java motorok sem feltétlen egyformák. Vagyis lehet, hogy ha a gépedre felteszel egy jobb Java motort, gyorsabb lesz a megjelenítés. Részben ezek miatt 'döcöghet', illetve e miatt lehet, hogy a panoráma készítője gyengébb minőséget állít be (gyengébb minőség -> kevesebb adat -> gyorsabb feldolgozás és megjelenítés). Cserébe ezen hátrányaiért a Java univerzális, a panoráma akár PDA gépen is nézhető lehet, míg a QuickTime nem. Illetve ez sem teljesen igaz, van Java QT megjelenítő progi is, de az még döcögőssebb megjelenítést is eredményezhet :-)

Vagyis a minőség igazából csak a forrásképektől, a feldolgozástól és a készítő akaratától függ, nem attól, hogy a megjelenítést Java vagy natív motorral tervezed-e.

 

Előzmény: terrapixel (517)
P.Peter Creative Commons License 2004.08.31 0 0 521
Nem csak elő kell kaparni valahonnan egy szekrény legeldugottabb zugából? :-)
Előzmény: RCH (520)
RCH Creative Commons License 2004.08.31 0 0 520
Valoszinuleg tokeletes lenne a karacsonyfadisz, de... probaltar mar karacsonyfadiszt beszerezni Augusztusban? :-)))
Előzmény: Bandi-T (519)
Bandi-T Creative Commons License 2004.08.31 0 0 519
Színtelen ("ezüst színű") karácsonyfadíszgömb nem jó erre a célra? (Bocsánat ha volt már, még nem olvastam vissza.)
Előzmény: ZAK (509)
pitman Creative Commons License 2004.08.31 0 0 518

A nodális pontról itt van egy rövid ismertető:

http://www.htu.at/~sascha/ptguide/01.htm

illetve az előbbi, panosaurusos linken is vannak róla infók (többek között bemutatja a meghatározását a gyakorlatban).

Előzmény: Kreta (515)
terrapixel Creative Commons License 2004.08.31 0 0 517
Olvasgatom egy ideje a fórumot, kedvet kaptam a panorámázáshoz.
Azt tapasztalom, hogy a Java alapú szájtok egy kicsit döcögôsek, és a képminôség sem az igazi. Mi lehet ennek az oka? Érdemesebb QuickTime-ot használni?
Hol lehet szép magyar panorámafotós oldalakat látni?
P.Peter Creative Commons License 2004.08.31 0 0 516
Attól függ, mit? A beállításhoz pl. a Panosaurus oldalán is van egy jónak tűnő leírás, elméleti leírásokat és sok minden mást (pl. a szakkifejezések szótárái is) pedig a PanoGuide oldalain is találsz.
Előzmény: Kreta (515)
Kreta Creative Commons License 2004.08.31 0 0 515

A nagyobb látószög azért is jó, mert mindig vágni kell az aljából, tetejéből. Soxor nem hagyok rá eleget és már értékes részletek si vágásra kelülnek.:(

A nodális pontról hol lehet olvasni?

Bandi-T Creative Commons License 2004.08.31 0 0 514
Mit gondoltok a Panosaurus panorámafejről? Volt már esetleg szó róla? Lehet esetleg kapni itthon?
peternoster Creative Commons License 2004.08.31 0 0 513

Udv P.Peter!

Koszonom a gyors segitseget. Nem is remenylettem... Joleso erzes a mai vilagban.

Nekifogok a munkanak, ha vmi eredmenyre jutok, talan a kepekkel jelentkezem, firtatasra. Mar csak a jo idore varok. Esetleg ebben nem tud segiteni vki?

Megegyszer kosz.

 

Előzmény: P.Peter (512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!