Keresés

Részletes keresés

olipapa Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40461

Na, ez igen, ez a srác brutál.

Jó ez a hasonlat hogy oxigénnel mászni olyan mint simán maratont futni és kb egy hatezres hegynek felel így meg ilyen szempontból az Everest, de oxigén nélkül már olyan mintha nejlonzacsival a fejeden futnád a maratont. Eddig 50-60 an tudták így lenyomni oxigén nélkül, míg palackal vagy ezerötszázan. Egyfajta csalásnak, doppingnak értékeli.

Anita másodszorra oxigén nélkül tervezte, de végül szükség volt az oxigénre. Ott lehet azért maradni.

 

ez a sebesség rekord is tök igaz, teljesen más ha mindent magadnak csinálsz és ha minden elő van készítve. A trailfutásban is ez van. Mennyivel más lenne, ha nem lennének frissítő pontok, és support emberek,  csak a menedékházak a hegy és a futó.

Előzmény: Skeletron (40460)
Skeletron Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40460

Itt meg hogy mit gondol a gyorsasági Everest mászásról:

http://blog.epictv.com/ueli-steck-talks-about-summitting-everest-without-oxygen/

 

Előzmény: ef zé (40459)
ef zé Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40459

o is emberbol van nem fut sehova, orul ha majd megmassza oxigen nelkul, ami nem kis teljesitmeny valljuk be.

Ueli Steck az Eiger "futo" most maszta meg palack nelkul.

http://www.uelisteck.ch/en/news/news/330-everest-abschlussbericht.html

 

Előzmény: Rss_75 (40457)
Elm Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40458

Semmit, ha tudja, hogy ha azt hallja "Balról!", akkor ki kell lepnie jobbra... :o)

Előzmény: olipapa (40456)
Rss_75 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40457

Egyébként nem tudom, hogy képzeli. 2 hete amikor jó idő volt, állítólag 150 voltak fent egy hétvégén. Meg is haltak egy páran, ami szintén a tömegnek (is) köszönthető. Ezek a hegymászók nem állnak félre, ha jön Kilian, csúcsmáaszónapból pedig elég kevés van egy évben. Kilamanjaro, Olymposz még ok volt, talán az Elbrusz és Mckinley is, de az Everest. 

Előzmény: olipapa (40456)
olipapa Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40456

Erőss Zsolti megélhetési celeb túristánk mit szól majd ugyan, ha Kilian felfut az Everestre (is).

Előzmény: norb29 (40453)
Rss_75 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40455

Érdekes, hogy a Salomon logo sehol sem látszik.

Előzmény: norb29 (40453)
ef zé Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40454

Kilian is biztos unja, mikor helikopterrel a feje felett kell futni vagy maszni, de orulok, hogy van ez a srac, mert valaki korul lehet ilyen latvanyos termeszet/sport filmeket csinalni.

Juteszembe a W100 filmet nem tudjatok honnan lehetne letolteni?? VAgy vegyem meg, kijott mar valami adathordozon?

Előzmény: norb29 (40453)
norb29 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40453
-sanci- Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40452

Köszi. Egyelőre nem erőltetem a futást, bringát el tudtam kezedeni, az tök jó, már nem fáj az oldalra kioldás patentpedálból. De majd visszatérek még, mert télre nincs más sportopcióm :)

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (40449)
olipapa Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40451

Találtam neked egy ilyet, innen válogathatsz.

Előzmény: Hiver (40450)
Hiver Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40450

Bocs Oli, ezt kicsit benéztem, azt hittem, vmi szénhidrátpótlós (kvázi folyékonykaja) italról van szó, nem sima izókról. Izóval nincs gondom, van bevált márka több is.

Előzmény: olipapa (40288)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40449

De most, hogy így újra végigondoltam a dolgokat, el sem tudom képzelni, hogy sarokra érkezve futkossak ezzel a bokámmal, pedig azóta már elég szép tempókat futottam már, persze magamhoz képest. Pont ott és úgy terhelném extrém stressznek kitéve a szalagokat, ahol és ahogy meghúztam. Ezt viszont olvastam, hogy nem szabad. Terhelni csak óvatosan és fokozatosan. Erre van egy csomó gyakorlat is a Net-en.

 

Tehát a válaszom az, hogy IGEN! Ha a bokaszalagjaid megsérültek, akkor csak úgy tudsz futni a felépülés alatt, mint ahogy mezítláb futnál. Ez végülis cipőtől független kérdés. Így kíméled a bokádat, miközben mégis átmozgatod.

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (40447)
Hiver Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40448

Mi Rajmunddal (és Legóval) csak csütörtök este mennénk le, kevés a szabi sajnos.
Ezért olyan párral, (esetleg 4-essel, 6-ossal) társulnánk, akik szintén egy nappal később jönnének, és nem zavarja őket, hogy Legóval egy apartmanban laknának.

Előzmény: olipapa (40446)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40447

Nem ajánlották rehabra külön a mezitláb futást(legalábbis ilyesmit nem találtam), hanem általában a fokozatos mozgatást és terhelést erősítést, de semmiképp nem szabad hetekig hagyni mozgatás nélkül.

Csak az én tapasztalatom volt, hogy mezítláb a bokámat egyáltalán érte nem károsnak vélhető terhelés, nem fájt és nem éreztem azt a fajta instabilitást okozó terhelést, amit cipőben.

 

Ennek volt egy szomorúbb konzekvenciája is számomra, mégpedig az, hogy rájöttem, hogy a Speedcross cipőm miatt ment ki a bokám. Ahogy én futok, ahhoz nem a legalkalmasabb a sarka. Mezítláb, szandál és egy levetett, széttaposott régi Kalenji cipő után újra futottam a Speedcrossban és éreztem, hogy pont úgy teheli lefeléken a bokámat, ahogy az kiment. Majd tegnap újrafutottam a Kalenji-ben, aminek már tök kilapult a sarka és sajnos egyértelmű, hogy nem véletlenül ment ki először és másodjára is mindig az SC-ben.

Nagy szívfájdalom ez, megfordult a fejemben az is, hogy lefaragom a sarkát, vagy valamit buherálok rajta, mert kb 400 kili van benne és jól tartja magát és a többi részével abszolút semmi gondom nincs.

Előzmény: -sanci- (40442)
olipapa Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40446

FUTÓTÁBOR emlékeztető

 

Jövő hónap közepéig várom emailban a jelentkezések leadását.

Árak, infók a linkben!

Gyeretek, nem szokott rossz buli lenni, chamonixba készülőknek must have!

 

Hiver Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40445

Gratula az Annecy-i különítménynek!
Örülök, hogy Csabinak ilyen jól ment, remélem hasonlóan alakul a többi versenye is.

Oli előtt is le a kalappal, tanulságos ez a kihagyás vs. vissza(nem)esés magamra nézve is: eddig is úgy éreztem, hogy az állóképesség(em) nem csökken egy gyengébb edzésciklus vagy egy hosszabb betegség alatt, de most erre tudományos bizonyíték és magyarázat is született! :o) Megerősítve érzem azt a - Nápolyra készülés közben született - tapasztalatomat, hogy nekem a jó eredmény eléréséhez a legnagyobb erőfeszítést a gyorsulásba kell ölnöm, a többi jön magától. (Na jó, nyilván nem magától, hanem az örömfutásokból, 4-5 órás kutyás futókirándulásokból, de erre nem kell külön energiákat mozgósítanom.)

-Mariann- Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40444

Itt találhatók a versenyen készült Maxi Race - Annecy -  fotók:

http://www.photogone.net/

 

 

Kikerestem mindenki befutóképeit :

Csabi

Oli

Zserzseli

Fridman & Robi

Mariann

 

 

Vannak ilyen képek is, de ezt pl a 3 fős váltók között találtam :)

 

 

medvegyu Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40443

Akrilfestékkel festjük, sokféle márka van, minőségibbeket használunk, az olcsók nem olyan jók tapasztalat szerint.

Ill. zselés filctollal is jól lehet dolozni, matt árnyalatokkal, de gyerekeknek a csillogós is lehet jó.

A végén pedig  lehet mattlakkozni, tartósabb lesz.

 

 

Előzmény: zso70 (40347)
-sanci- Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40442

Mint kifordult bokás érdeklődnék, ezt ajánlották neked rehabra, vagy csak - ahogy az elején írtad - átmozgatás végett+érdekesség képpen mezítlábaztál? 

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (40423)
olipapa Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40441

Miki, hogy talán még jobban képben légy a helyzettel:

Az edzettségből az egyénnél az állóképesség marad meg legtovább kihagyás, vagy nem elégséges edzés esetén. Az erő, a koordináció és a gyorsaság pláne hamarabb romlik. Az intenzív sportok versenyzői kevés kihagyással is gyengébben teljesítenek. Minél állóképesség irányultságúbb a sport, annál hosszabb idő mire a kihagyás komolyan érezteti hatását. No és természetesen nem mindegy miből veszít, mi volt felépítve. 1 év, 5, 10, vagy 20. Ezzel nálam most tényleg nem volt akkora gond köszönhetően a mögöttem levő éveknek.

Viszont az izomzat erőben jóval érezhetőbben elmaradt a megszokott szinttől. Ez egyrészt versenyen belül az érzésekben (főleg a lejtőkön), az ottani sebességben és most utána az izomfájdalmak elhúzódásában jelentkezik. Egy ilyen kb 100 as után két napot szoktam kihagyni, utána könnyen ráterhelek bringa, vagy laza futással. (Csabi egy napot hagy ki, de volt hogy egyet sem...). Ezt figyelembe véve ma már sportolni kellene. Elég kérdőjeles. A székből alig bírok felállni. Az izomsérülés mértéke komolyabb, mint szokott.

Verseny előtt sem az állóképességtől féltem, hanem hogy az izomzat veszített annyit, hogy féltávtól ez komoly hatással lesz az egész szervezetre kihatva az anyagcserére is, de ezt nagyrészt megúsztam.

 

Az edzés mennyisége a periodizációval gyönyörűen alakítható a versenyeknek idejének megfelelően. Fáradtan csak a legjobbak és csak nagyritkán állnak rajthoz ilyen távon, mikor erzésnek veszik. Az biztos, hogy egy ilyen kaliberű versenyt megelőző hét, hetek már nem az edzésről, hanem jóval inkább a regenerációról szólnak. Viszont a rendszert ébren kell tartani a megszokottnál rövidebb, ritkább, de viszonylag tempós futásokkal. Az állóképességileg edzett és nem túlterhelt izomzatnak gyors regenerációja van, hisz ez az állóképesség egyik jellemzője. A fáradtság, pihentség szintjét pedig mérhető, de az érzések is nagyon jól mutatják legtöbbször hogyan is állunk. Az 100%, hogy a mi sportunkban egy verseny előtt pár héttel elkezdeni kapkodni és edzeni már értelmetlen, nem kifizetődő. Itt a verseny előtti hónapok és évek lelvégzett munkája a mérvadó.

Előzmény: kissmiki (40440)
kissmiki Creative Commons License 2012.05.30 0 0 40440

Nagy gratuláció minden Annecy teljesítőnek. Csabinak már nagyon kijárt egy ilyen helyezés !

 

Oli futására nagyon kíváncsi voltam. Egy igazi kísérleti nyúl szerep volt: kiváló futó, nagy kihagyással mit fog teljesíteni ?! Hát ezt ! Nem lepett meg, hogy ilyen jól ment, de mégis elgondolkoztató.

Mindenki itt a fórumon tudja, hogy a túledzettség és a versenyek torlódása miatti regenerálatlan izomzat nagyon kihat a terep ultra versenyeken elért eredményre, másként: az elért átlagsebességre. Oli esete is ezt a tényt látszik számomra erősíteni. Lehet, hogy nem olyan lendületes a verseny első 30-40 km-e, de elmarad az ezután következő, kisebb-nagyobb lábelnehezedés. Persze-persze, tudom, hogy ezt más is befolyásolja: elfutás, ilyen-olyan rossz frissítés stb. De ezekre egy pihent, de edzett izomzat nem reagál olyan drámaian. Számomra ez az edzés-pihenés egyensúly megtalálása, a jó versenyeredmény érdekében egy nagyon izgalmas téma. Néha azt érzem, hogy nem biztos, hogy a jó eredményhez a mindennapi edzés szükséges. Más kérdés, hogyha nem futok akkor hiányzik…

olipapa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 40439

A zsákba én minden ponton 1L-t töltöttem és helyben megittam fél litert, plusz minden tiszta víznek tűnő helynél vételeztem 2-4dl-t. Nehéz lenne összeszámolni, kb 9 litert ihattam össz.  A kaját pontosabban tudom, az 700g szénhidrát volt, kis fehérjével között volt.

Előzmény: -Mariann- (40438)
-Mariann- Creative Commons License 2012.05.29 0 0 40438

Magával a táskával nincs baj, bár én még mindig kételkedem, hogy meg bírnám szokni, egyszer ki kellene próbálnom.

 

Ebben az esetben arra gondoltam, hogy ritkán voltak frissítőpontok és hogyan volt neki elég 4 dl folyadék. Az igaz, hogy voltak források, patakok, de nekik a végén, ami közös szakaszunk volt, 41 km-en egy frissítőpont és utolsó hegyen nem emlékszem más ivási lehetőségre. Nekem első, nekik utolsó előtti hegyen még volt elég rendesen vízlelő hely.

Annak ellenére, hogy onnan is ittam kellett a bő 1.5 liter folyadék a zsákban a frissítőpontig, meg onnan is ennyi a végéig. Volt mit cipelni.

Hmm..most elgondolkoztam, végülis időben ő is, meg ahogy Csabi is, Oli is odaérnek gyorsabban, mint én, elég kevesebb? :)

Oli? De Te is zsákkal mentél.

Előzmény: csanya. (40435)
csika_ Creative Commons License 2012.05.29 0 0 40437

A Terep Ultra Kupáról van híretek?

4 verseny lement a 6-ból, de összesített eredmények csak 2 versenyről vannak ... :-(

csika_ Creative Commons License 2012.05.29 0 0 40436

Már én is megcsodáltam a Mátrabércen.

Gondolkoztam én is egy hasonló beszerzésén rövidebb edzésekre vagy olyan versenyekre ahol ritkábban vannak frissítőállomások. A nagy 7 decis flaskát nem szeretem.

Nekem az lenne a fontos, hogy kényelmes és atomstabil legyen. Ha jól láttam 2*2dl lé fér bele.

Előzmény: csanya. (40435)
csanya. Creative Commons License 2012.05.29 0 0 40435

Miért? Mi a baj azzal az övtáskával? Nekem is van ilyen, brutál stabil, a két kis kulacs könnyen kivehető menet közben is. Jó az.

Előzmény: -Mariann- (40433)
olipapa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 40434

Ez az Anna lány nagyon komoly futótálentum, micsoda eredmény!

Ne te sem panaszkodhatsz, gratulálok itt is!

Előzmény: -Mariann- (40433)
-Mariann- Creative Commons License 2012.05.29 0 0 40433

Anna (Frost), hogy a fenébe tudott végigmenni ezzel az övtáskával és Csabi után 9 perccel beérni?!

Eszméletlen csaj!


ervin68 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 40432

Március közepén, végén éltem át ugyanezt. A talaj, a föld szólt hozzám: vedd már le a csukádat, élvezd a közvetlen kapcsolatot a földdel! Hihetetlen érzés volt, mindenkinek ajánlom én is.

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (40423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!