Keresés

Részletes keresés

mental asylum Creative Commons License 2013.01.30 0 0 38454

Lehet menni taxival is.

Előzmény: FormuLaci (38447)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.30 0 0 38453

Javaslom ne nézd meg Csömörre mennyi kiutazni, mert szívbajt kapsz, ha ezen kiakadtál. +1 km-ről van szó, amire van pofájuk kiegészítőt szedni aranyárban. Még lesétálni is jobban megéri azt az 1 km-t.

Előzmény: FormuLaci (38447)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.01.30 0 0 38452

Egyvalamit szeretnék kiemelni: senki, egyetlen politikus, döntéshozó sem akarja, hogy HÉV-vel járj. Sőt, mindegyikük annak örülne, ha autóval járnál, és a HÉV-et lehetne tovább ritkítani, a benzinből meg fizetnéd az adót. Duplán igaz ez a helyközi (azaz nem Budapesten belüli) utazásokra.

Szóval, ha itt azzal jössz, hogy akkor majd mész autóval, akkor a politikusok tapsolnak, és azt mondják: helyes, ezt akartuk elérni.

Előzmény: FormuLaci (38447)
9843572 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 38451

Üdv!
Mélységesen egyetértek veled, de meg kell értened, hogy a leggyakrabban vásárolt jegyet megszűntetve lehet a legalkalmasabban visszafejleszteni a közlekedést budapest határán keresztül, és mivel nyilvánvalóan az ellehetetlenítés a cél -mint minden másban az országban - így ezt a döntést is meg kellett hozniuk, nekünk meg alkalmazkodnunk (valahogy..)
De javaslok egy posztot a bkv figyelőre,- esetleg minél több nyilvánosságot -akkor legalább tisztán válaszolnak majd hogy mi miért van így..
De nézzük röviden hogy érik el a rombolást:
1. még több meglepődött és felháborodott utas, hogy hova tűnt az 5km jegy? tovább növekvő jegyvizsgáló/pénztáros - utas feszültség..
2. csökkennek a jegyeladások-> mert nem fog venni 1km megállóra 10es jegyet, kivéve aki megteheti
3. aki teheti áttér más eszközre méginkább, mert az jobban megéri.
4. jöhet az utasszámlálás! eredmény -> járatcsökkentés
5. járat és bevételcsökkentés = túl sok alkalmazott.
6. megkezdődik a személyzet leépítés..
7. és marad a gazdagok további kiszolgálása, további árnövekedéssel :)
Lehetne még folytatni, de nem akarom, mert a gyomrotok forogna!
Szép napot!

Előzmény: FormuLaci (38447)
zlaci88 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 38450

Mondjuk arra nem kaptak pénzt? ;)

Előzmény: Ep128 (38449)
Ep128 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 38449

A pótot most sem kötik mögé...?

(Már a múltkor sem értettem, hogy miért nem, ha a motort beüzemelték... Miből állt volna?)

Előzmény: Oleever07 (38436)
Se18 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38448

Nem vagy OFF, de itt biztos nem oldják meg a problémádat, igaz máshol sem. Valóban a HÉV járatoknál a legaránytalanabb a díjszabás az egész országban, de ez már nagyon régóta így van, s nem nagyon érdekel senkit. Mármint "fent". Az 5 kilométeres megszűnése csak rátett egy lapáttal. (Amúgy mindenhol megszünt, egységes tarifa van helyköziben).

 

Ki az aki ezért felelős?

 

http://www.kormany.hu/hu/nemzeti-fejlesztesi-miniszterium/infrastrukturaert-elelos-allamtitkarsag/felelossegi-teruletek

Előzmény: FormuLaci (38447)
FormuLaci Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38447

Bocsánat ha off vagyok, igaz HÉV-vel kapcsolatban jöttem ide. Véletlenül bukkantam erre a topicra, mert kutakodtam a jegyárak irreális volta miatt a neten.. Nem nagyon tudom ki az aki ebben a témában igazán otthon van, de leírom azért.Mentem Kerepesre néhány napja, s megdöbbentem, hogy a 12 kilométeres útra kétszer kell jegyet vennem, s összesen 600 ft a vége (350 vonaljegy + 250 kiegészítő)!  Döbbenetes, mert a MÁV egy ugyanekkora szakaszon 310 forintba kerül, tehát kb a felébe. Nem mondom, hogy nem értem hogy a külső szakasz az más tészta, de ez akkor is túláras dolog, s már jobban kijövök, ha autóval járok, komolyan mondom. Nem beszélve ha ketten megyünk, akkor már számolni sem kell, melyik éri meg jobban. Döbbenetes, mit megtehetnek, hogy egy 12 km-es szakaszt, ilyen-olyan számítgatásokkal variálással duplán szednek be. Vonattal ebből az összegből Martonvásárig elutazom, azaz csak 540 forintból. A másik döbbenet, hogy a HÉV-en a fent említett összeg akkor is ennyi, ha Cinkota-Kerepes 5 és fél km-es távot utaznék. Egy ilyen távolság vonattal 250 Ft. Ki az aki ezért felelős? Mert a HÉV-en megszűnt az 5 km-es menetjegy, s így lett ez a förtelem összeg.

M.VIII Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38446

Milyen igazáért? Szemét máv, kidobott az orvosin a cukorbetegségem miatt, majd harcolok, hogy nézze el? Ha valaki alkalmatlan, akkor alkalmatlan. Olvastad a másik topikon? Benne VOLT a legjobbak között, most kórházban kezelik. Nyilván soha az életben nem lehet mozdonyvezető, de HÉV motorász talán igen, ezért is kérdezte meg. Amúgy meg a jogszabályban felsoroltaknál tényleg nem egyértelmű, mi számít kizáró, vagy korlátozó tényezőnek. De ezek után sejthető.

Előzmény: 9843572 (38434)
Schaku Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38445

Szépek lettek az utas tájékoztató matricák.  Kár, hogy nem mindenki arra használja amire kitalálták. Ki lehet az a "galád*" aki kb a fele alatt nagyon szabályosan elvágja? Mire kell az neki? Öhöm!

 

*moderált szó

BaGira-79 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38444

Van. Az ún. SIFA. Tehát nem szimpla "holtember", ami tartogat némi hiányosságokat (mint a svédországi, takarítónős esetnél), hanem időnként aktívan is "társalogni" kell vele.

Előzmény: Törölt nick (38423)
BaGira-79 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38443

Nekem ez az egész nem tetszik.

Persze, önmagában akár szimpatiqs is lehetne soxámj1ű írtársunk emberséges hozzáállása, de ilyen esetben..Azt hiszem, túl kellene lépni a manapság oly' szokásos "Diszkriminatíve lettem elutasítva!"-felfogáson! Ha valami le van írva (a macska + fel van mászva a fára..), és +szegni nem csak büntetendő, de még veszélyes is, ott elég nagy badarság akár emberségből is a kiskapukat keresgéltetni. Szerintem.

Még 1* mondom, nekem is vannak fizikai gondjaim, de azok miatt akár még vezethetnék is.

Előzmény: _Nyuszi (38435)
M.VIII Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38442

Ma is kinn volt:

 

M.VIII Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38441

Természetesen lehet, van rá személyzet a vonaton.

Előzmény: Törölt nick (38437)
toberci98 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38440

Szerintem lehet én is ott vettem a múltkor, körbe jár az ellenőr 

Előzmény: Törölt nick (38437)
M.VIII Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38439

Na, végre, egy jó hír (na jó, én már tudom egy ideje...)!

Előzmény: Oleever07 (38436)
toberci98 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38438
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38437

Egyszer biztos végigmegyek rajta. Most nézem, hogy Rákosdalván nem áll meg, de oda se neki majd elgyalogok Nagyiccéig vagy az Örsig. Jegyet lehet venni rá a vonaton?

Előzmény: Oleever07 (38436)
Oleever07 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38436

Aki lemaradt a novemberi M.VIII-cal való utazásról, az februárban bepótolhatja. :-)

http://bkv.hu/hu/osszehangolt_atszallasok/hev_nosztalgiamenet_a_godolloi_vonalon

_Nyuszi Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38435

Az eljáró szervezetnek van lehetősége (joga, technikai háttere stb.) kórtörténetet olvasni? Mondjuk bekérni a családorvostól a jelentkező kartonját (mint a tűzoltóságokon szokás), esetleg a tb-finanszírozott kezelések, vényre felírt gyógyszerek felírását megnézni?

Vagy csak és kizárólag annyi lehetőségük van, amennyit a fizikális és eszközös vizsgálatok, laboreredmények és a jelentkező által elmondottak jelentenek?

(Zárójelben jegyzem meg, hogy a cukorbetegségnek több formája van, a felnőttkori leggyakoribb verziója azonban nem egyik napról a másikra alakul ki, a szervezet minden oldalról meglepően magas szintig képes tolerálni ezt a folyamatot; megfelelő étrenddel karbantartható, sc. insulin adásig csak jóval később jut el az illető.)

Előzmény: 9843572 (38433)
9843572 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38434

Továbbvíve a történetet: ha megharcol az igazáért, mozdonyvezetőnek is bekerülhet, az első időszakosig mindenképp eljuthatna : )

Előzmény: 9843572 (38433)
9843572 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38433

De épp ez az hogy újfelvételesnél nem írja hogy kizáró tényező :-) Lehet kezelt (korlátozott ) is!
Nem siklom el felette, de ha van jogilag lehetőség, akkor fölösleges a másikról szót ejteni.
Igen, ha ő ezt és ezt írja a papírra, akkor büntetőjogi felelősséget vállal. Akkor is ha hazudott. És?!

Előzmény: M.VIII (38432)
M.VIII Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38432

Elsiklasz amellett, hogy arra biztattad az olvtársat, hogy gyógyszer bevesz, az orvosin meg eltitkolja. Úgyis kiderül, mert végeznek diabétesz vizsgálatot (mint ahogy szegény emiatt megbukott a mozdonyvezetői orvosin, oda is beleolvastam. Sajnálom, hogy egy álom nem válhat valóra). Ha kezelt, akkor is kiderül. A jelentkezőnek meg bünetőjogi felelőssége, hogy bevallja, vagy nem. Nem célszerű elhallgatni...

Előzmény: 9843572 (38428)
9843572 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38431

Tehát összefoglalva:
Be lehet kerülni, mert ott nem írja konkrétan hogy kizáró tényező. Lehet korlátozottnak is venni..
Továbbá azt is írja az elején, ha időszakos alatt állapítják meg, akkor kizáró tényező :)
Érdekes felállás :-)

Előzmény: 9843572 (38430)
9843572 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38430

Elolvastam, és figyelembe vettem, ekkor még azt gondoltam hogy a mozdonyvezető nem egyenlő a hévvezetővel, de a következő engem is elgondolkodtatott:

"2. § E rendelet alkalmazásában: ... ...
d) mozdonyvezető:

da) a vasúti személyszállításra vagy árufuvarozásra kijelölt szerelvények továbbítására, továbbá vasúti tolatásra alkalmas jármű vezetője,

db) a metró motorkocsi-vezető, a HÉV járművezető, a földalatti vasút vezetője, a közúti vasúti jármű vezetője, a fogaskerekű vasúti jármű vezetője,

dc) a rádiós távirányítással mozdonyt irányító járművezető,"
Tehát ezek elvileg mind alkategóriák.. Akkor viszont nem értem hogy lehet alkalmazásban kezelt cukros hévvezető, de hát biztos mindent meg lehet magyarázni..

 

Előzmény: Törölt nick (38429)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38429

Ezt is el kellett volna olvasni :

 

25. § (3) bek.: "Az időszakos vagy a soron kívüli vizsgálat során észlelt, diétával vagy tablettás kezeléssel egyensúlyban tartott cukorbetegség esetében – mozdonyvezető kivételével – a foglalkozás-egészségügyi orvos „alkalmas” véleménye alapján, a munkavállaló eredeti munkakörében gondozás mellett foglalkoztatható."

 

Tehát akkor a jármű vezetője szempontjából KIZÁRÓ ok a cukorbetegség, talán nem véletlen, hogy közúti személy és teherszállítás esetén is kizáró ok, abban az esetben, ha hivatásszerűen szeretne ezzel foglalkozni.

Előzmény: 9843572 (38428)
9843572 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38428

Először is olvass figyelmesebben ha kérhetem:
A fórumtárs által szövegből  kiderül hogy "kizáró, korlátozó" -t ír a jogszabály, ezt figyelembevéve ebből a szempontból nem kizáró ok a cukorbetegség, nincs melléírva, lehet az nyugodtan lehet korlátozva (gyógyszerrel)
"Jézusom..."
mondjad:)
"úgy tudom, évenként van időszakos orvosi, teljes körű 3 évenként."
A jogszabály szerint 55felett van évente, alatta 3évente.
" Amúgy meg KIZÁRÓ OK." -
csak felvételnél...
"Tehát kiderül, sőt, már az elején." Alátámasztásra vár..
"És miből gondolod, hogy spy 803 is így fog vezetni?"
Én nem gondoltam semmire, csak megkérdezte, hogy lehet-e..

Lehet.. :)

Előzmény: M.VIII (38426)
M.VIII Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38427

Már hogyne volna. Persze, bárki rosszul lehet. De a cukorbetegség kizáró ok. Gondolj bele, eltitkolja, valahogy átcsusszan az orvosin. Aztán egyszer rosszul lesz, netán baleset lesz belőle, kiderül. Büntetőjogi felelősség? Mert belépéskor ennek tudatában jelentette ki, hogy nem áll orvosi kezelés alatt. Aztán nem csak a cégtől repül, hanem még büntetőpert akasztanak a nyakába.

Előzmény: Törölt nick (38423)
M.VIII Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38426

Jézusom...úgy tudom, évenként van időszakos orvosi, teljes körű 3 évenként. Tehát kiderül, sőt, már az elején. Amúgy meg KIZÁRÓ OK. Nem olvastad nyuszi hozzászólását? És miből gondolod, hogy spy 803 is így fog vezetni?  És még egyszer megkérdezem: anyádat is felültetnéd egy ilyen vonatra??

Előzmény: 9843572 (38422)
BTKmániás Creative Commons License 2013.01.28 0 0 38425

Erről tudtok valamit, vagy én vagyok némiképp lemaradva?

A MÁV 2-es vonaláról van szó:

Aquincum-felső mh. meg átkerül a másik oldalára a hídnak és talán a HÉV megállót is áthelyezik oda.

 

A hsz-ek, itt olvashatóak. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!