Keresés

Részletes keresés

erdőszéli Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13538
Sajnos a Nagyszénásról ez is látszik. A Pázmáneumnál keresztezi a 10-es utat...
Előzmény: Törölt nick (13537)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13537
..a nagyszénási hóvirágos képed jobban tetszett...!!
Előzmény: erdőszéli (13536)
erdőszéli Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13536
És egy ilyen mértékű pusztítás nem fáj senkinek? Pár km-nyire van ez is :-(((
tuli2006 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13535
Van rendelet a fakivágásokra, íme:


SOLYMÁR NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATI
KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK

36/2004. (XII. 8.) SZ. RENDELETE

A környezet védelméről szóló
többször módosított 12/1999. (X. 7.) Ösz. rendelet módosításáról


Solymár Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testülete a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. Tv. figyelembe vételével az Önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. Tv. 16. §. (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a környezet védelme érdekében a helyi körülmények szabályozására alkotott a Környezet védelméről szóló 12/1999.(X.07.) számú rendelete, továbbiakban („R”) módosítására az alábbi rendeletet alkotja.


1.§.
(Az élővilág védelme)

A „R” 16. §.-ában foglalt rendelkezés helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„16.§.(1) Hirdetésre, reklámozásra , figyelemfelkeltésre, illetve tájékoztatásra az élővilág bármely részét (élő fát, stb) felhasználni tilos.
(2) Díszfát, sorfát közterületen előzetes engedély, ingatlan területén belül előzetes bejelentés nélkül kivágni nem lehet. ( a tilalom a gyümölcs fára ingatlanon belül nem vonatkozik)
(3) Az engedély, ill. bejelentés nélkül kivágott fa pótlására a jegyző kötelezettséget állapít meg, melynek mértéke a kitermelt fa (1 m magasságban mért) törzsátmérőjének megfelelő, faiskolában előnevelt, legalább 5 cm törzsátmérőjű egyedekből számított mennyiségű fa telepítése.
(4) A pótlási kötelezés során a telepítésre előírt fák fajtájára, a telepítés határidejére és a faültetés helyszínére rendelkezni kell az államigazgatási határozatban.
(5) Az engedély, vagy bejelentés nélküli fakivágás, illetve élőfa rongálása szabálysértésnek minősül. A szabálytalanul kivágott fák pótlására vonatkozó hatósági kötelezés nem mentesíti a fa kivágóját az e rendelet 39. §-ában foglalt szabálysértési és egyéb szankciók alól.”




Előzmény: senior önkormányzó (13528)
Franco CC Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13534
Ha megyek fel az iskolába gyalog, akkor én se kapok levegőt a végén, de nem a levegő, hanem az emelkedő miatt:)))
Előzmény: tuli2006 (13529)
viricsi Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13533

Ez így egy kicsit nagyvonalú biológia lecke. :)

A fák lombjai a felületükre rakódás miatt csökkentik a portartalmat.

Az oxigéntermelés a fotoszintézis hatására történik, amihez két dolog is szükséges, zöld levélzet és napfény. télen mindkettőből kevés van.

Az elektromos vezetékekre növő fák miatt a véletlen áramütés veszélye lesz nagyon magas. Bízzál benne, hogy a gyermeked nem egy ilyen fánál fog játszani, ill. a kutyád sem ezt fogja lepisilni.

A szennyezőanyag kibocsájtásának ésszerű csökkentésével sokkal jobb eredményeket lehetne elérni, mint néhány útszéli fával.

Nézd meg a tegnapi linkemet a pilisi erdőirtásról.

 

Előzmény: tuli2006 (13529)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13532

Felkerült a honlapra a 2008.02.14.-i rendkívűli testületi ülés meghívója+napirendje.

http://www.solymar.hu/index.php?id=167,0,0,1,0,0

erdőszéli Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13531
A téli légszennyezés fíling lehet attól is, hogy egyre többen fűtenek fávak (szeméttel) mert drága a gáz.
Előzmény: tuli2006 (13529)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13530
Nagyban megkönnyítené az önkorm. a hivatali dolgozó munkáját, ha a fakivágási engedélyt pld. erdőmérnök adná ki, az építési engedélyekkel, beruházásokkal meg építészmérnök foglalkozna.

A hivatalban nincs megteremtve a feltétele annak, hogy válaszoljanak szakszerűen, belátható időn belül a beadványokra azaz maga a hatóság nem jár el törvényesen, meddig várható el egy állampolgártól a jogkövető magatartás??

NEM várható el-szerintem..esetleg a határidő lejártáig.

Törvénymódosítási javaslatom:-ha a hatóság időben nem válaszol, mindenki azt csinálhat amit akar...
Előzmény: senior önkormányzó (13528)
tuli2006 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 13529
Szerintem még mindig jobb egy ön által "ős bozótos-rekettyés-nek" nevezett valami mint egy beton dzsungel. Most télen tapasztalhatjuk, milyen nagy mértékű már Solymáron is a levegő szennyezés. Ma reggel vittem a gyereket az iskolába GYALOG, Hát alig kaptam levegőt. Miért van az, hogy télen ezt jobban érzékeljük? Azért, mert nyáron a "veszélyes fák" lombtömegükkel szűrik meg a portól és szennyeződéstől a levegőt. Ha vissza emlékeznek biológiából tanultakra a LEVELEKBEN található zöldszíntestek állítják elő az oxigént. Ezeknek a fáknak a lombját redukálták legalább negyedére, ha ki is hajtanak. Mi lenne, ha ezt az oxigén mennyiséget üzemekben kellene előállítani. Mennyibe kerülne?
Igaz a fák lombját ősszel össze kell takarítani, és viharban letörhetnek az ágak, de ezért a fák nagy mennyiségű oxigénnel fizetnek.
Egyébként a villanyvezetékek is leszakadhatnak, csak azt egyszerübb helyreállítani, mint egy 20-40 éves fát pótólni.
Egy idézettel szertnék mindenkit a fák védelmére buzdítani:
"Hogy magad alatt vágod egyszer majd belátod...." csak nehogy késő legyen!

Maradok tisztelettel: Tuli
Előzmény: senior önkormányzó (13528)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13528
Azért, ennek a faügynek több oldala is van! Azon a területen tucatnyi kiöregedett, elszáradt vagy beteg fa van még. Ezeket is sürgősen ki kellene vágni, mielött maguktól kidőlnek és leszakítják a vezetékeket, összetörik a kocsikat és háztetőket. Mert, ha ez bekövetkezik, utána egy darabig se kép, se hang... Ez a terület egy ős bozótos-rekettyés, amit meghódított a "lakóterületbevonás", de egy kis útépítés-gányolást leszámítva a kutya sem törődik vele. (nem egyedülálló a faluban..) Az ott burjánzó vegetáció az ott lakókon kívül senkit sem érdekel. Pedig, egyértelműen önkormányzati alapfeladat, mint "közterületek gondozása, karbantartása"! Na már most, ha büszke önkormányzatunknak nem tellik arra, hogy erdészekkel gondoztassa a területet- amúgy a szakma szabályainak megfelelően, vagyis, ha egy fát ki kell vágni, akkor azt ki kell vágni...- milyen alapon marasztalja el az ott lakó érintettett, ha az saját érdekében lép? Csúnyán vágta? stb. stb. Mellesleg, azoknak a fűzfáknak még rengeteg hajtása lesz... a természetet nem csak védeni, hanem hozzáértően gondozni is illene! Miért gondoljuk, hogy egyes kerítések mögött természetgyűlölő, károsító szenvedélyű emberek vannak? Miért nem keressük egyből a racionalitást? Miért gondolják egynémely civil szervezetek, hogy egyidejüleg vannak jogalkotó, végrehajtó és igazságszolgáltató hatalommal felruházva?     Mert, ezek az igazi "faügyek"!!!
Előzmény: solymari pletykafeszek (13527)
solymari pletykafeszek Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13527
 Érdekes hely ez a Solymár: Itt mindig valami fa-ügy van...
SolymáriKörnyezetvédőkEgy Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13526

 

Tisztelt Hajdú TAMÁS Úr!

 

 

 Egy sajnálatos tévedés miatt valóban elírtuk a keresztnevet.

Így Öntől, Tisztelt Hajdú TAMÁS Úr, most nyilvánosan is bocsánatot kérek az Egyesület nevében.

 

 A 245. hrsz-ú ingatlan tulajdonosa(i)nak -aki(ke)t valószínűleg Ön is ismer - szántuk levelünket.

 A félreértés abból adódhatott, hogy a fakivágást bizonyíthatóan a H. és Társa Kft. alkalmazottjai végezték, H. Úr -az ingatlan egyik tulajdonosa -  megbízásából, és a nevek nagyon hasonlóak. 

 

Egyesületünkhöz 2008. február 9-én, szombaton, érkezett bejelentés. A lényegi munkát - a brutális facsonkítást illetve kivágást - valóban már 2008. február 8-án, pénteken végezték (de az "eredményen" a dátum pontosítása nem változtat). 

 

A Polgármesteri Hivatal többször megpróbálta leállítani a tevékenységet, de amint a Hivatal dolgozói elhagyták a helyszínt, a fák kivágását tovább folytatták.

 

 Mélységesen fel vagyunk háborodva, hogy településünkön egyes lakosok ilyen módon oldják meg  a felmerülő problémákat.

 

 

Tisztelettel:  Szeghy Krisztina

Solymári Környezetvédők Egyesülete

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13525
Látod? Az ilyen jó bulikból kár kimaradni. :-)
Előzmény: Kátyúcsősz (13508)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13524
Hát akkor hajrá, Cici! :-P
Előzmény: Franco CC (13510)
bp0414 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13523

Kedves Anyu (Apu)!

Kérlek segíts, mit nem tudok, tudhatok! Kérlek vezess be  a titkok birodalmába!

Mit csináltam rosszul?

Válaszodból nem fejlödni, de tanulni sem lehet! SEGITS! Szeretnék felnőni, fejlődni és saját véleménnyel rendelkezni!

SEGITS!

Előzmény: perszy (13518)
viricsi Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13522
http://index.hu/politika/bulvar/csertol0213/
perszy Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13521

:)

 

Előzmény: viricsi (13520)
viricsi Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13520

Ha szépen parkolsz, nem vágsz és nem lopsz fát, valamint nem irritálod fölöslegesen a környezetedet és ki van pucolva a cipőd, akkor már nem is figyelünk rád. :-)

Nade ha csibészkedsz... :-)

Előzmény: Törölt nick (13514)
perszy Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13519
Úgylátszik a probléma megoldva!

Az ok és az okozat ismert, a tény is ismert, meg a hugom-bátyám-öcsém-óvodástársa ... szokásos szekvencia, tehát megoldva a probléma.
Nem hisztizik, fát ültet, pont. "."
Lerendezve.
Előzmény: Kátyúcsősz (13499)
perszy Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13518
Kisfijam!!!
Igen értelmes voltál megint.
Előzmény: bp0414 (13512)
perszy Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13517
Gratulálok!
Ugyan elfogulatlan nem vagyok, de a netes háttered rendkívül bizonyító erejű!

P
Előzmény: L555BAT (13503)
sussoger Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13516
Viricsi meg én voltunk.

Mi értelme van a töküres parkolóban a rokkanthelyre állni? Ha akkor ott nem szégyellte, akkor utána ne sírjon a szája. A szabályok nem azért vannak, hogy felülbíráljuk őket.
Előzmény: Törölt nick (13514)
bp0414 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13515

Tisztelt ......!

Én tudomásúl veszem, hogy a szomszédom, csak hétvégén tud fűvet nyírni.

A másik is akkor javítja  a járdáját. Hiszen  az egész héten dolgozik!

Ami viszont zavar az vasárnap délben a "HANGOS FÉMGYŰLYTŐK"!

Légyszi állítsd meg és intézkedj!

Előzmény: SolymáriKörnyezetvédőkEgy (13504)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13514
utálom, ha figyelnek...
na meg azoknak a fotóknak sincs sok értelme amikor zárás elött fél órával az auchan parkolóban lefotózza v.ki a szabálytalanul parkolót egy amúgy szinte töküres parkolóban.
ilyen képpel is dicsekedett itt valaki.
Előzmény: viricsi (13511)
bp0414 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13513

Bocs! (megegyeztünk, hogy mi nem tárgyalunk)

 

 

Franco CC.-nek mondom, hogy pár kilóméter sok megtakarítás! Nálunk jó szakik vannak, de gagyiért nem melóznak!

Ha van valami álmod esetleg küldd el maszekra.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (13501)
bp0414 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13512

Tisztelt Hölgyem, esetleg Úram (Csigabiga! nemtelen és önmegtermékenyítő)

Az egyesület valszeg. nem, de esetleg valaki, csak ott van a testületben? Lehet, hogy még neve is van!?

Most ákác, vagy fűz? Holnap megnézem mégegyszer, bár a felháborodás az akác fáról szólt! Én kicsit zölden, félvakon is megkülönböztetem az ákácot a fűztől, de holnap begázolok a patakba is!

Sajtóreferensem neve: Tibor

(van neve)

 

Előzmény: SolymáriKörnyezetvédőkEgy (13497)
viricsi Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13511
Talán félsz a fotós emberektől? :))
A baj nem velünk, hanem a meglesettekkel van. Elég szomorú, hogy van fotótéma.
Előzmény: Törölt nick (13509)
Franco CC Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13510
Ember szerintem még életében nem fogott szerszámot a kezében, talán nem is nagyon látott közelről:)))

Majd kerítek néhány rokont és egy kerti grillparti keretében összerakatok velük egy kisházat (meg persze én se ijedek meg egy kis kalapálástól, csináltam én már ágynemütartó komódot is fiatalasszony koromban;-)
Előzmény: Schaumari Gyüttment (13506)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.13 0 0 13509
Ennél pont eggyel jobb névválasztás lett volna a Nagy József budapesti lakos...
Akkor mi lenne itt...
Ámbátor megjegyezném, hogy a fórum befejezhetné a papa-razziát...
Előzmény: viricsi (13507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!