Keresés

Részletes keresés

Rinaudo Creative Commons License 2014.04.15 0 0 53532

Hello,

 

Mi a teendő akkor, ha egy eladótól több terméket szeretnék venni, de a checkoutnál külön veszi a shipping pricest? Ez azért fontos nekem, mivel azt írta, ha több terméket veszek, akkor a következő postája már csak a fele. Requestet nem tudok neki küldeni, mivel buy it now-s termékekről van szó. Ráadásul aa checkoutnál a következő lépés, hogy átirányít paypalra, ahol már csak kifizetni lehet.. Küldjek neki üzenetet még a vásárlás előtt, hogy küldjön egy összesített számlát, vagy fizessem ki, és majd visszaadja a pluszpénzt?

 

Köszönöm előre is.

blaze73 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 53531

Ez egész jól hangzik.

Előzmény: t.lantos (53529)
t.lantos Creative Commons License 2014.04.14 0 0 53530

mindez csak privat eladoknak.

Előzmény: t.lantos (53529)
t.lantos Creative Commons License 2014.04.14 0 0 53529

azt olvastam, hogy a .uk-on majus kozepetol megszunik a havi 100db ingyenes 99p aukcio, es lesz helyette havi 20 ingyen listazas barbilyen kikialtasi arrol.

 

iamtwo Creative Commons License 2014.04.14 0 0 53528

Várj.

Előzmény: Pavel (53527)
Pavel Creative Commons License 2014.04.13 0 0 53527

Sziasztok!

 

Én is tanácsot kérnék. Német ebayen vásároltam egy autót aukción. Az eladó azonnal írt, hogy mikor megyek érte, majd fél óra múlva jelezte, hogy a kocsit épp most összetörték, már nem eladó. Kértem fotókat, küldött pár fotót egy hasonló színű és típusú de másik autóról.
Azzal tisztában vagyok, hogy ebből autó már nem lesz, de szeretném elérni, hogy legalább ebay jutalékot vagy hasonlót kelljen fizetnie. Mit javasoltok? Az eBay egyelőre nem enged reklamálni, még nagyon friss, ma déli eset.

W_B Creative Commons License 2014.04.13 0 0 53526

Lehet, hogy volt már rossz tapasztalata magyarokkal, és most móresre akar tanítani egyet.. nem tudhatjuk, mi van a háttérben.

Előzmény: tittadili (53522)
Kriszti003 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 53525

Magyarországon élek, ide küldték a levelet. A német ebay-ről rendeltem, és buy it now-os termék volt,nem licites, csak azért írtam erre a fórumra, mert ez az,ami "él". Hogy hátha volt valakinek hasonló tapasztalata.

Csak azért nem értem,mert az eladót nem károsítottam meg semmivel, el tudta adni másnak a terméket és az ebay feketén-fehéren megírta,hogy törölte az egészet, meg nem történtté tette a vásárlást  és nincsen fizetési kötelezettségem.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 53524

ha a német ebayon rendelted és németországban élsz, fizess, mert megtalálnak és minden felszólítással drágább lesz.... a történetedből nem derül ki melyiken rendelted és hova. Csak a postai felszólítás miatt gondolom, hogy németországba élsz.

Előzmény: Kriszti003 (53520)
iamtwo Creative Commons License 2014.04.13 0 0 53523

Lehet, hogy gyökér, de attól még jogos, amit csinál.

Előzmény: tittadili (53522)
tittadili Creative Commons License 2014.04.12 0 0 53522

Elég gyökér azért az eladó hozzáállása. Mintha az élete múlna ezen. Nekem most vásárolt egy német ember egy terméket. Miután megnyerte a licitet, megkérdezte, hogy van-e hozzá TÜV papírom. Mondom nincs. Erre ő, akkor nem venné meg. Én meg, oké. Ennyi. Ő is tanult belőle szerintem, hogy előbb kérdez legközelebb, én meg beírtam a termékhez, hogy nincs TÜV papír és újra feltettem. 

Előzmény: iamtwo (53521)
iamtwo Creative Commons License 2014.04.11 0 0 53521

Attól, hogy a közvetítő kihátrál a buliból, attól még az eladó szerintem ragaszkodhat hozzá, hogy fejezd be a tranzakciót.

A magyar törvények alapján biztosan sikerrel járna, hacsak nem tudnád bizonyítani, hogy a teljesítés arányatalanul nagy terhet jelentene, de szerintem 200€-ról nehéz ezt elhitetni.

Egyszerűbb(lett volna), ha megveszed, aztán felrakod vissza az ebay-re vagy itthon a vaterára.

 

Ha valamit nem akarunk megvenni, akkor nem licitálunk rá. Ennyi.

Előzmény: Kriszti003 (53520)
Kriszti003 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53520

Sziasztok!

 

Azért írok,hátha van valakinek tapasztalata van tanácsa,hogy mit tegyek egy üggyel kapcsolatban,ami már fél éve húzódik az ebay-en.

 

Rendeltem egy terméket,tavaly szeptemberben amit nem fizettem ki. Nem licites termékről van szó.  Az eladó nyitott is egy "unpaid item case-t", s kértem,hogy törölje a vásárlást,mert mégsem szeretném megvenni. Ezt az üzenetemet nem kapta meg vmi folytán,mint utóbb kiderült. Küldött nekem póstai úton egy levelet,hogy fizessek a bankszámlaszámra,amit mellékelt. Ezután írtam neki ismét,kértem,hogy törölje, de azt válaszolta,hogy nem tudja már törölni a vásárlást, fizessek. Mondom, OK, nem akarok vitatkozni, kifizetem,de ebay-en át, mert nem vagyok hajlandó kiadni a számlaszámom. Erre azt írta,hogy már nem lehet, arra a számra kell utalnom, egyszerűen nem tudtam megbeszélni vele semmit. Ezután írtam az ebay ügyfélszolgálatának,hogy segítsen,mi a teendő ilyenkor. Azt válaszolták,hogy mivel ez az első ilyen unpaid ügyem, visszamozgatják az egészet, törlik a tranzakciót és biztosítottak,hogy nem vagyok már köteles fizetni.

Erre jött egy levél egy behajtó ügynökségtől, hogy ki kell fizetnem a tartozásomat az ügyfelüknek, kamatostul. Megint írtam az ebay-nek, s ismét azt írták,hogy nem kell fizetnem, és vegyem fel a kapcsolatot a behajtó irodával, s akár bizonyítékként küldjem el a velük folytatott levelezésemet, amiben világosan leírták,hogy a tranzakció törölve lett az ebay által, semmiféle terméket nem kaptam kézhez, nincs fizetési kötelezettségem.

Az eladó bizonyíték gyanánt, azt a másolatot küldte el,amit ő automatikusan kapott az ebaytől,hogy eladott egy terméket, de az még a törlés előttről való, tavaly szeptemberi dátumozású.

Én átküldtem a behajtó ügynökségnek az összes ebay-es levelet, a legutóbbi másfél héttel ezelőttről való,hogy fogják már fel,hogy meghiúsult a vásárlás.

Erre ma érkezett reakció, hogy még mindig fennáll a tartozásom, s "bizonyítékként" egy ebay-es gyakori kérdésekből való print screenelt kis ablakocskát küldtek, ami arra a kérdésre adta ki a választ,hogy hogy lehet sztornózni egy vásárlást.... Más bizonyítékot gondolom nem tud az eladó felmutatni, nem tudja bizonyítani,hogy a vásárlás még a mai napig fennáll. Most már ott tartunk,hogy az eredeti 50 eurós termékből 175 euró lett.

Nem tudom,mit tegyek, az ebay már ezerszer leírta,hogy nem vagyok köteles fizetni, át is küldtem bizonyíték gyanánt, el is magyaráztam,hogy történt az eset, s értsék meg,hogy nem kell fizetnem,nem kaptam kézhez semmilyen terméket. A legutóbbi levélben ráadásul azt írta az ebay, hogy ír ő is az eladónak,hogy állítsa le ezt az ügyet....nem tudom, hogy megtette-e, mert még mindig nem akar leszállni rólam az eladó.

Van esetleg bárkinek valami tapasztalata ilyen téren?

 

Ha igen, előre is köszönöm a választ!

 

t.lantos Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53519

Kersz egy olyan kartyat, ami hasznalhato online is.

Esetleg utalsz a sajat paypal szamladra a sajat bankszamladrol, es maris megy a dolog.

 

Jut eszembe, van NEM ISD es GBP elado MNB arfolyam kornyeken.

 

Előzmény: D-zoli (53518)
D-zoli Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53518

Beszéltem a kollégával, visszajött a pénz a számlájára, így én is visszakaptam a pénzem, ergó a bosszúságon kívül egyelőre károm nincs. A baj az, hogy innentől fogva nem tudom, miként tudnám kifizetni a terméket.

Maestro kártyám van Sparkasse banknál.

Nincs véletlenül valamilyen megoldás ilyen esetre?

Előzmény: -Minarik- (53516)
D-zoli Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53517

Nem az én bankomon keresztül történt a dolog.

A kolléga a saját számlájáról töltött a Paypal accountjára.

Én meg kézpénzben fizettem neki.

Előzmény: -Minarik- (53516)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53516

Hmm. A bankodhoz mennek be visszavonni az utalast.

 

Előzmény: D-zoli (53515)
D-zoli Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53515

A bankszámlaszámra utalást én szerettem volna fizetési módként, addíg mindíg működött.

Miután az eladó ezt nem tette lehetővé, vagyis nem írta meg az ehhez szükséges Iban és Swift/bic kódot, nem tudtam simán intézni az utalást.

Ellenben jelezte, hogy tudok fizetni simán bankkártyával is. A küldött számlán volt lehetőség választani a paypal és a bankkártyás fizetés között.

Ez utóbbinál csak ugyanazt a négyféle kártyát fogadják el fizetésre, ami a paypal számla létrehozásához is elfogadott. Nos, nekem nem ilyen kártyám van, ezért nem tudtam megoldani így a dolgot.

 

Mennyire gyakran fordul elő az, hogy a pénz paypal számláról lehívása után semmiféle igazolás nem érkezik?

Továbbá, utánaérdeklődött, és azt a választ kapta, hogy nem történt fizetés...

 

Kezdhetek aggódni?

Előzmény: -Minarik- (53513)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53514

Nalam is csinalta. Aztan rajottem hogy a paypalbol kell inditani onnan megy. Azota ha gondom van onnan reklamalok.

Előzmény: t.lantos (53506)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53513

lehet, hogy nem egyrol beszelunk.

Mikor paypal fizetest valasztassz ugy, hogy nincs paypalod, a kezdoldal felajanlja hogy jelentkezz be, vagy fizess bankkartyaval bejelentkezes nelkul. Tehat nem az eladonak kell felajanlani egy bankszamlaszamot. Ott valoban lehetseges, hogy debit kartyaval nem lehet utalni Nemzetkozileg.

Előzmény: D-zoli (53512)
D-zoli Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53512

Ismételten köszönöm a választ!

 

A bankkártyás fizetési módot az eladó is ajánlotta, de nekem csak sima bankkártym van és nem kreditkártya, szóval nem működött vele a dolog. Jobb híjján ekkor fordultam a kollégámhoz segítségért.

Előzmény: -Minarik- (53511)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53511

Bizonyara. Nem volt szuksegem ra. 

Előzmény: D-zoli (53510)
D-zoli Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53510

Nagyon köszönöm a választ!

 

Létezik bármilyen kontakt lehetőség, ahol esetleg érdemes utánaérdeklődni a dolognak?

 

 

Előzmény: -Minarik- (53509)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53509

1.

Paypalon keresztul ugy is tudsz fizetni, ha nincs paypal accountod. Szoval nem kell szivesseget kerni.

2. 

Nem kell a paypal accountra "tolteni", mert a paypal automatikusan leemeli a hianyzo osszeget a "backup" bankszamlarol.

3.

varj par napot. A jovairas elhuzodhat.

Előzmény: D-zoli (53508)
D-zoli Creative Commons License 2014.04.09 0 0 53508

Üdvözlöm az Urakat!

 

Segítségre lenne szükségem információ formájában.

A történet elég kacifántos. Megláttam egy terméket az Ebay pont com-on. Paypal-os fizetési lehetőség volt feltüntetve, amivel én nem rendelkezem, így írtam az eladónak, hogy érdekelne a termék, de paypallal nem tudok fizetni. Az eladó segítőkészen állt a dologhoz, de végül mégse tette lehetővé a sima utalást. Nem akarta kiadni az Iban és Swift kódjait, amit megértek. Találtam egy kollégát aki hajlandó volt segíteni, olymód, hogy a saját Paypal számlájáról fizeti ki a terméket. Ehhez meg is kapta a számlát. Próbált fizetni, de nem volt elég pénz a számlán, így töltött rá pénzt. Miután megérkezett a Paypal account-ra a pénz, le is vonták az összeget. A gond az, hogy semmiféle igazolást nem kapott róla. Az eladó rákérdezett a Paypalnál és szerintük nem történt befizetés. Ilyenkor szerintetek mit lehet tenni?

Fontos lenne minden tanács!

Előre is köszönöm!!!

Árpi00 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 53507

Sziasztok! Tettem egy ajánlatot az eladónak, aki azt elfogadta, innentől kezdve én hol tudom megvenni azt a terméket azért az árért? pl.: $10 árulta én $8 ajánlottam azt elfogadta, de, ha rányomok a termék oldalán a vásárlásra még mindig $10 ír.

 

Válaszokat előre is köszönöm.

t.lantos Creative Commons License 2014.04.08 0 0 53506

mondjuk most jobban megnezve azt brekegi, hogy akar aprilis 8-ig is huzodhat a megerkezese. az meg ma van.

 

Előzmény: Axióma (53505)
Axióma Creative Commons License 2014.04.08 0 0 53505

:( Nem tudom, mostanaban szerencsere nekem nem kellett, anno meg mukodott.

Előzmény: t.lantos (53504)
t.lantos Creative Commons License 2014.04.08 0 0 53504

Ugyanez. Contact, nem kaptam meg, goto resolution center, aztan kezdi elorol.

Nem ertem, az 1 bites idiota amerikaiaknak hogy sikerul vasarlas utan mar akar 1 hettel megis nyitni.

 

Előzmény: Axióma (53503)
Axióma Creative Commons License 2014.04.08 0 0 53503

Forditva nem megy? Contact seller, es I haven't... ott is case-be fut mar jo ideje.

Előzmény: t.lantos (53502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!