Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2007.12.28 0 0 159
A kép kapcsán kérdeztem, hogy mű-e?
Előzmény: Catella (158)
Catella Creative Commons License 2007.12.28 0 0 158
Nagy ott a pörgés. Arra már nem emlékszem, hogy kérdeztél, de tettem fel képet kérdés nélkül is (15653 hsz)
Előzmény: anblock_italia (157)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.28 0 0 157

Főként a kertes topicban hiányoltalak, kérdeztem is a karácsonyfátokról, de hiába.

Szép nagy családod lehet, irigyellek.

Előzmény: Catella (156)
Catella Creative Commons License 2007.12.28 0 0 156

A könyv fotózást tegnap előtt beszéltük ki.

Tegnap Pesten voltunk, pontosabban Ürömön nagy családi összejövetelen, így nem voltam gépnél. (16-an voltunk, és ez csak az én szűkebb famíliám.)

Előzmény: anblock_italia (154)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.28 0 0 155
Én is ezért hoztam szóba, hogy ilyet hinni!!! Nincs fincsibb dolog az olasz fagyinál, ez tuti! Már itt is érzem a számban! Ha nem is eszem semmit, de fagyi lesz, talán kettő is, egy délelőtt, egy délután:-)!!!
Előzmény: Catella (153)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.28 0 0 154
Ja, nem olyan régre gondoltam, csak néhány napra. Bizonyára nem értél rá, sajnos nekem több időm van, kicsi a család!:-(((
Előzmény: Catella (153)
Catella Creative Commons License 2007.12.28 0 0 153

Én szoktalak olvasni a kertes, meg a toszkánás topicban is. Pont kerüljük egymást, biztos.

Egyébként az olasz fagyi és a jégkrém... Nem tudja az felvenni a versenyt, hacsak az embereknek ki nem hal az ízlelőbimbója. Bár az amerikai túristáktól minden kitellik, az is, hogy mekit keresnek olaszhonban.

Előzmény: anblock_italia (152)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.28 0 0 152
Igen, a férjem is tálkából eszi, számomra érthetetlen, de itt a fapálcikás jégkrémről ír a fagyi helyett, csak nem akartam bő lére ereszteni. Rég láttalak!
Előzmény: Catella (151)
Catella Creative Commons License 2007.12.27 0 0 151

Kérdés, mit ért hamarosan alatt  :)

Rómában azt figyeltem, hogy a túristák nagy többsége nem tud mit kezdeni a tölcsérrel, inkább műa. pohárkából kanalazzák. A Navona mögött egy helyen külön szólnom kellett, hogy tölcsérbe kérem.

Előzmény: anblock_italia (150)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.27 0 0 150
Azt írja a Panorámás Firenzés könyv (1972), hogy a tölcséres fagyi hamarosan kimegy a divatból! Hát ebben nagyot tévedett, szerencsére!
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.27 0 0 149

Ez a kép nagyon szuper!

Már ki is olvastam azt a könyvet, amelyiket karácsonyra kaptam, Firenzében játszódik a nagy árvíz idején, de az csak érintőlegesen szerepelt benne, bár gazdaságilag sorsfordító esemény. Jó volt egy olyan könyvet is olvasni, ahol a firenzeiek ugyanolyan átlagos emberek átlagos gondokkal, mint mi. Talán egy kicsit túl átlagos is volt, nem is tudom még eldönteni, hogy tetszett-e igazándiból. A vajmi kevés mondanivalót egy ötéves, lényegében skizofrén gyerek szájával mondatja el.

Előzmény: zebrina (146)
28k Creative Commons License 2007.12.24 0 0 148
Nagyon boldog karácsonyt kívánok minden Firenze rajongónak!
Catella Creative Commons License 2007.12.24 0 0 147

Boldog, békés Karácsonyt kívánok Mindenkinek !

 

 

zebrina Creative Commons License 2007.12.23 0 0 146
A topik elolvasása még hátravan az ünnepekre, de addig is boldog karácsonyt kívánok Mindenkinek!

Piazza della Repubblica
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.22 0 0 144

Köszönöm, nagyon szép volt:-)

 

Én csak "így simán" kívánok Neked és Mindenkinek, aki ezen a fórumon megfordul, nagyon kellemes és boldog Karácsonyt!!!

 

 

Előzmény: Törölt nick (142)
28k Creative Commons License 2007.12.22 0 0 143

Ó, köszönöm! Ezek szerint nem "a mi készülékünkben" volt a hiba, hanem tényleg olyan furcsák a firenzeiek.

Amúgy a szállodánkat szívesen ajánlom mindenkinek aki nem autóval érkezik  a városba. A folyó északi partján van 3 háznyira a Ponte Santa Trinitától. Szép, egy régi palazzo, korhűen berendezve (eltekintve a plazma (vagy LCD) tv-ktől). A reggeli is nagyon jó, svédasztal bő választékkal.

www.hotelbretagna.net/it

Előzmény: anblock_italia (141)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.21 0 0 141

Bár én csak a könyvekből tudom, mert sosem próbáltam kommunikálni egyetlen firenzeivel sem, de bizony azt állítják, hogy a firenzei emberek nem olyanok, mint általában az olaszok, büszkék, szófukarok. Mitöbb, talán éppen tegnap olvastam erről, azzal is érvelve volt, hogy sehol nem lógnak az utcán a ruhák, nem teregetik ki az életüket sem. Lehet, azért is szeretem, mert én is ilyesféle vagyok. De szeretem a többit is, a kiteregetőseket, csak másként:-))) Olvass Firenzéről sokat, ha szeretnéd szeretni!

 

Előzmény: 28k (140)
28k Creative Commons License 2007.12.21 0 0 140

Sziasztok!

Megjártam Firenzét! De sajnos némi csalódást okozott; az emberek nem olyanok voltak, mint amihez Olaszo.-ban szokva vagyunk. Azért tavasszal megpróbáljuk újra, hátha csak nem volt szerencsénk. De, hogy autóval menni nem érdemes, az biztos!

Az északi parton sétáltunk a városban, és ezeket néztük meg: Ponte Vecchio, Uffizi (persze csak kívülről, és most így télvíz idején semmi sor nem volt), Palazzo Vecchio, Piazza Signoria, Dóm és környezete (kívül-belül), Santa Croce, karácsonyi vásár - nem olyan mint máshol, itt tartományonként helyi étel és ital különlegességeket -finomságokat kínálnak.

A "finom pastát evős" éttermet megtaláltuk, de a szállodában túl sokat reggeliztünk, így kihagytuk.

 

anblock_italia Creative Commons License 2007.12.18 0 0 139
Aztán csak a programomat alakítom úgy..., majd idővel megérted:-)
Előzmény: Frajti (138)
Frajti Creative Commons License 2007.12.18 0 0 138
hogy lehet, hogy hat fél napod lesz? első napodnál még értem, de aztán?
Előzmény: anblock_italia (137)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.18 0 0 137

A Ponte Vecciónál aztán elbúcsúzunk egymástól és ki-ki megy a maga tervezte úton. Én lesétálok a partmentén a Ponte Vittoriáig és onnan indulva közbesétálom az északi oldal történelmi belvárosát. Az a körút, ami onnan indul, az volt a középkori város határa, ott volt a városfal. A kapuk többsége ma is áll, de a falak helyett többsávos autóút kerüli meg ma  a belvárost. Hogy miért is akarok én itt körbejárni? Azon túl, hogy ehhez van kedvem nem sokat tudok mondani, de nagyon várom.

Már korábban írtam, hogy most egy kicsit az igazi Firenzét is szeretném látni, akár a dübörgő autóáradattal vagy a modern házakkal az út túloldalán. Ahogy a térképet elnézem talán még járda sem lesz sokhelyütt, úgyhogy egyelőre nem tudom hogy fog ez sikerülni, de valahogy biztos lehet közlekedni. Tervem úgysem csak az, hogy megyek az úton, hanem itt, ott a térkép szerint megnézek egy-egy talán érdekesebb helyet. Mindjárt az elején kicsit bekukkantanék Firenze nagy parkjába, a Cascinébe, persze csak egy kicsit. Az egykori városkapuk körül vannak kisebb terek, gondolom átmegyek majd a pályaudvar sínjei alatt, látom a vár oldalát, az előtte levő kis parkot és onnan végigsétálok a Lorenzo il Magnifico úton a Piazza della Libertáig. Következő, számomra nagyon izgalmasnak ígérkező hely az angol temető az út közepén. Kocsiból már láttam, nagyon kíváncsi vagyok rá!  A két pont között van egy olyan negyed, aminek utcái a legismertebb firenzei művészek neveit viseli, kíváncsi vagyok, hogy milyen környezetben vannak ezek az utcák. És aztán tovább az Arnóig. És vissza a szállásra, ez így összesen lehet vagy tíz km., de nem aggódom, a két kutyám sétálási szándékával majd segít a felkészülésben:-)

Előzmény: anblock_italia (136)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.18 0 0 136

Bár most már lassan tényleg a karácsony lázában égünk, azért lazításként szólok néhány szót firenzei terveimről.

Azért ezen a topicon, hátha valami figyelem felkeltőt is sikerül írnom és mégiscsak ez a konkrétan Firenzés topic, ha valaki érdeklődne.

 

Szóval:

Már jó pár napja úgy gondolok a Firenzében eltöltendő időszakra, mint 6 fél nap, és komolyan mondom, csak ma jutott eszembe a 6 nap Firenzés topic, tehát teljesen véletlen a hasonlóság. A hasonlóság véletlen, de a tény nem, mert pontosan 6 fél napot fogok ott tölteni reményeim szerint. És fontos az elválasztás, fontos, hogy  fél nap.

 

Busszal fogunk menni, valamikor 11 óra körül érkezünk, lecuccolunk, utána reményeim szerint kedves "vendéglátóimmal" megtesszük az elhalaszthatatlan tiszteletkört a Duomótól a Ponte Vecchióig. Enélkül ugye nem lehetne kezdeni, ráadásul a Duomóhoz közel lesz a szállásunk, így ez magától értetődik.

 

28k Creative Commons License 2007.12.16 0 0 135

Köszönöm! A képek gyönyörűek! Remélem az időjárás kegyes lesz hozzánk, esőt ígérnek :-((

Frajti Creative Commons License 2007.12.16 0 0 134

www.frajt.hu/fio/index.html (

itt nézz körül, pontosan megörökítve a feljutás (egy lépcső fotózásával indul) 22 oldal utolsó sor, jobbról a másodikképénél indulunk a kupolába (vagyis ez már bentebb/fentebb van icipicivel) és minden bent, bentről, avagy fentről készült, a 25. oldal első fotójáig. a második fotó ugyanezen oldalon már a dómba érkezéskor, ahol zárul a lejövetel. de ekkor nem tudsz átjutni a dómba,ahhoz külön bejárat van.

 

Előzmény: 28k (132)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.16 0 0 133

Zárt lépcsőházban, a végén meg a kupolában mehetünk fel, azt hiszem hogy kinézni sem lehet sehol. De nem a templomból bentről van a bejárat a  feljárathoz, hanem kívülről, a bal oldalánál, ha jól emlékszem.

Előzmény: 28k (132)
28k Creative Commons License 2007.12.16 0 0 132
A Dóm kupolájába hogyan lehet feljutni? Zárt lépcsők, folyosók, ugye? Mert iszonyú tériszonyom van, különben nem merem bevállalni.
Catella Creative Commons License 2007.12.12 0 0 131
Nagyon titokzatos vagy, majd várom a részleteket !
Előzmény: anblock_italia (130)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.12 0 0 130
Abban a topicban semmi nem off:-)))
Előzmény: Catella (128)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.12 0 0 129

Igen, csak nem gondoltam rá, hogy van egy közös topictárs:-)

De persze nem gond, most már nem titok, eddig nem akartam róla beszélni, mert nem volt biztos, de mostanra annak tűnik! Hát nagy utazás lesz!!! Mikor hazajövök, ha minden igaz, még a fűszálakat is ismerni fogom:-)!  Majd mesélek sokat a terveimről, de még magam is alig akarom elhinni, hogy igaz. Aludjunk rá néhányat!:-)

 

Te fogsz talán a legjobban megérteni, mert Te sem tudsz elszakadni Rómától, amíg úgy nem érzed: láttál mindent (vagy legalábbis majdnem). Szerencsémre Firenze kisebb, így remélhetőleg most kielégítem majd minden kíváncsiságomat és utána jöhet akár Róma! De csak utána!

Előzmény: Catella (128)
Catella Creative Commons License 2007.12.12 0 0 128

Nem én tettem közhírré, hanem Te a másik topicban. :))

Csak ott nem akartam off lenni. Azért majd mesélj, ha már publikus.

Előzmény: anblock_italia (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!