Keresés

Részletes keresés

pingvintanc Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11
Szia!

Azért kérdeztem, hogy keltetted-e mert jövőre én is szeretnék keltetni. Az idén is tettem be tojást (idén vettem a keltetőt, nagyon kezdő vagyok még keltetésben) de egy sem indult be. A tojások szemesek voltak de nem túl frissek vagy nem tudom mi lehetett a probléma. Jó lenne ha valaki, aki már keltetett libát írna ide néhány tanácsot, amire érdemes odafigyelni.

Ma is kiborítottak a libák-kacsák. Nálunk bandáznak az állatok. "2 vadkacsa, 5 liba és 1 csirke van szinte "összenőve". A 2 vadkacsa 3 napja leszökik a patakra, a többi megy vele. Tegnap már a fél rétet elkerítettük, erre reggel etetés után 1/2 órával már pancsikoltak. Eddig csak itt a házunk előtt voltak de délelőtt már elindultak a patakon. Visszahoztuk őket és a lyukat, ahol kibújtak elbarikádoztuk. Megyek ki az előbb, a 2 kacsa és 1 liba már megint strandol. Az eszem megáll, fogalmam sincs hol bújtak ki és azt sem, hogy a 4 liba miért maradt bent.

Apósom tegnap közölte, hogy ha nem 5 liba lenne hanem legalább 30 akkor nem lenne semmi gond.

Képeket még nem nagyon csináltam csak a magyar kacsákról, amikor keltek.
Előzmény: förike (10)
förike Creative Commons License 2010.07.14 0 0 10
Amiket láttál azokat vettem! Azok csak az enyém! Megyek ma a mamámhoz, ott van apámnak 21 db 2 éves libái!Eddig a tojásokat el adtuk, de most vettünk keltető fogunk kelteni! Voltak kacsáink is! Magyar vadasak is voltak a minden baromfis topicba meg hirdettem és senkinek sem kellett!Mivel túl termelés volt így, gondolhatod hova kerültek!Mára már felszámoltuk a kacsa állományt ezt közösen csináltuk 1 ismerőssel, 6 valamennyi felnőtt kacsa volt!!!Képet tudsz rakni róluk?
Előzmény: pingvintanc (9)
pingvintanc Creative Commons License 2010.07.13 0 0 9
Sziasztok!

Jó ez a topic, örülök neki.

förike a DEK-en vagy a baromfison láttam a képet a libáidról, nagyon szépek? Jól emlékszem, hogy fehér magyar libád van? Van másfajta liba is? És kacsa?

Nekem csak 5 libám van, 2 vadkacsa és 2 magyar kacsa. Most van a keltetőben 8 kacsa tojás.

Gépben keltetted a libákat vagy kotlós alatt kelt?
Előzmény: förike (8)
förike Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8
Én azért nem tömném őket, mert annak meg van a technikája!Beszélgettem apukámmal az este!Mesélte hogy ő 6 évesen volt először kint az öreg libákkal és volt ott 1 eper fa, és a libák azokat össze szedték!És hát a 37 tojóból 5 le kellett vágni!Sokat mesél hogy ők hogyan tartották a libákat!De regisztrált ő is majd este fog ide írni!
förike Creative Commons License 2010.07.13 0 0 7
Van akinek igen és van akinek nem!!!Nálunk nem számít a máj! Van 1 ismerősöm ő 3 gúnárt 1,5 hónap alatt fel hizlalt, kukorica darán és kevés víziszárnyas tápon!
Előzmény: ohiki (6)
ohiki Creative Commons License 2010.07.13 0 0 6

Gondold el a libák hogy félhetnek tőle...  azért a néhány deka + májért érdemes őket kínozni??????

 

Előzmény: kisgazda17 (5)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 5
Szia

Én régen terveztem hogy majd tömöm a libáimat , de nem tudom hogy kell, meghát félek is tőle.
Előzmény: förike (-)
ohiki Creative Commons License 2010.07.13 0 0 4

én sem hallottm még, max a szúnyoglárvák ellen esetleg.  .és csiga ellen a futókacsákat.

 

Előzmény: jupazo (2)
förike Creative Commons License 2010.07.13 0 0 3
Ezt még nem hallottam!De az biztos hogy a kacsa az eszi a legyet!
Előzmény: jupazo (2)
jupazo Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2
Sziasztok!
Minddjárt itt egy kérdés! Hallott valaki arról, hogy szúnyogok ellen kacsákat használnak
ohiki Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1
Nálunk ma is a gyerekek legeltetik a libákat!!
Előzmény: förike (-)
förike Creative Commons License 2010.07.13 0 0 topiknyitó
Üdv! Azért nyitottam ezt a topicot, mert kezd feledésbe merülni a régi kacsa,liba(lúd) Tartás tenyésztés!És a tömés!!!!!Régen a gyerekek legeltették a libákat kacsákat!Várok mindenkit szeretettel!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!