Keresés

Részletes keresés

Aranylány0319 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 16661

Szeretettel mindenkinek!

csakvirág Creative Commons License 2016.03.27 -3 4 16660

Áldott,egészségi állapotban a lehető legjobb,kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok Betegtársaimnak,-és a Bennünket segítő Szakértő Hölgynek!:)

tanika55 Creative Commons License 2016.03.27 0 4 16659

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!   :)

Ircsi57 Creative Commons License 2016.03.27 0 4 16658

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden Betegtársamnak!

BJszakért Creative Commons License 2016.03.27 0 5 16657

Köszönöm a megtisztelő bizalmat. Mára minden saját weblapomon megadott emailomra írt kérdésre válaszoltam. Továbbra is megtisztelnek megkeresésükkel, önzetlenül válaszolok szakterületemen: felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, nyomtatványok helyes kitöltése, ügymenet, alternatívák, jogorvoslati lehetőségek, ha van jogalapja, fellebbezést írok, kérésre, mit tehet, mit nem, hogyan, mert úgy vélem, a pontos információk birtokában dönthet helyesen.

A rehabilitáció rendszere nem egyszerű, a jogszabályok folyton változnak, nem könnyű eligazodni benne, én nyomon követem ezeket rehab gazdasági szakértőként, menedzserként, http://www.versenykepesseg.eu/

 

Köszönöm a jókívánságokat, őszintén.

Mindenkinek kívánok Áldott Húsvétot! Fogadják szeretettel az idézetet:

Ahhoz, hogy az ember szabad legyen, először is embernek kell lennie. .~Antonie de Saint-Exupery

Embernek lenni pontosan annyit jelent, mint felelősnek lenni. Érezni, hogy a kővel, melyet lehelyez, a világot építi tovább. .~Antonie de Saint-Exupery

 

words about future Creative Commons License 2016.03.27 0 3 16656

Erőben, egészségben eltöltendő, áldásban gazdag húsvéti ünnepeket kívánok minden Sorstársnak!

Márcy28 Creative Commons License 2016.03.26 0 2 16655

Kedves Csakvirág!

 

Köszönöm szépen a válaszod, megpróbálok itt utána érdeklődni hátha tudnak valamit kezdeni ezzel a problémával, neked is és mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket.

 

Minden jót

 

M.

Előzmény: csakvirág (16647)
otthonülő Creative Commons License 2016.03.26 0 3 16654

Bocsánat, de lemaradt egy szép kép. :(   Elnézéseteket kérem!

 

 

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok szeretettel kedves Sorstársaimnak!

Előzmény: otthonülő (16653)
otthonülő Creative Commons License 2016.03.26 0 1 16653

 

     

 kívánok szeretettel kedves Sorstársaimnak!

papika55 Creative Commons License 2016.03.26 0 3 16652

Boldog Húsvéti ünnepeket kívánok minden sorstársamnak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.26 0 3 16651

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok minden kedves sorstársamnak !

560707 Creative Commons License 2016.03.26 0 2 16650

Minden kedves fórum társamnak és szakértőasszonyunknak fájdalommentes, békés húsvéti ünnepeket kívánok !

csakvirág Creative Commons License 2016.03.25 -3 2 16649

Kedves Ruth!Nagyon szépen köszönöm a segítségedet,lehet, hogy kérni fogom a segítségét. Szép napot kívánok Neked és Mindenkinek! :)

Ruth22 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 16648

Kedves Csakvirág,

 

BJSzakértő tud tanácsot adni a kitöltésre, és ad is szívesen. A honlapján ott a privát elérhetősége.

 

Szeretettel: Ruth

Előzmény: csakvirág (16646)
csakvirág Creative Commons License 2016.03.24 -3 3 16647

Kedves Márcy28!Messze vagyok onnan,semmit nem tudok a cégről sem.

Itt a neten van olyan lehetőség ahol munkaüggyel,munkajoggal foglalkozó szakember válaszol. http://www.liganet.hu/page/182/artID/6690/html/ismet-van-ingyenes-munkajogi-tanacsadas.html

Most ezt másoltam be Neked,de van több is. Sztm. első lépésként fontos egy szakember véleményét meghallgatni. 

Minden jót kívánok! :)

csakvirág Creative Commons License 2016.03.24 -3 3 16646

Kedves tanika és otthonülő!Igen,természetesen alaposan átnézem a nyomtatványokat.Holnap kitöltöm ,de még van olyan aminek előbb szeretnék utánaolvasni,aztán megválaszolni.Nagyon szépen köszönöm kedvességeteket és segítségeteket!:)Jó éjszakát kívánok Nektek,-és Mindenkinek!:)

tanika55 Creative Commons License 2016.03.24 0 3 16645

Kedves csakvirág!

Nekem is így volt! Tölsd ki a nyomtatványt,előtte tanulmányozd,és küldd el. Innetől számítva kb.6 hét telt el,mikorra kellett mennem a vizsgálatra.

Szeretettel    tanika55

Előzmény: csakvirág (16642)
otthonülő Creative Commons License 2016.03.24 0 3 16644

Kedves csakvirág!

Mindenképp küldd be kitöltve a nyomtatványt, és az adatlapot is! Véleményem szerint, enélkül nem foglalkoznak Veled, illetve úgy gondolom, ezek hiányában hiába adtad be a leszázalékolási kérelmedet.

Egyébként is kérik, hogy kitöltve küld vissza! Ez teljesen egyértelmű.

Kellemes estét kívánok!:)

Előzmény: csakvirág (16642)
Márcy28 Creative Commons License 2016.03.24 -1 2 16643

Kedves Leszázalékoltak!

 

Az érdekelne dolgozik e valaki közületek a Teljes életért nonprofit szolnoki kirendeltségén?

Mik a tapasztalatok, azért kérdezem mert az egyik rokonom ott dolgozik és ő azt mondja nagyon sok panasz van a vezetőségre, csak senki nem mer nekik szólni mert féltik az állásukat de ez a rokonom már teljesen ki van készülve 6 órás lenne a munkaideje de az utazással együtt kb 10 órát van talpon mert busz nem jön csak munka végezte után 1-2 órával illetve súlyos 1tipusú diabétesze van napi 4szer kell inzulinnal szúrnia magát és a megfelelő étkezés is fontos lenne eddig jók voltak az eredményei viszont mióta Szolnokon dolgozik (mert a lakhelyén lévő kft megszűnt) azóta minden értéke romlott mert nincs nekik szünet engedélyezve csak nagyon kevés ezért ha elmegy wcre szünetben már nem tudja beadni magának az inzulint és enni sem tud, ha pedig megteszi és nem tér vissza a szünetről üvöltenek vele illetve nem csak vele hanem mindenki mással ráadásul nagyon gyorsan kell dolgozniuk nagyon nagy a tempó amit ő nem bír egyéb más betegségei miatt sem. Ezért folyamatos üvöltözésnek szidásnak és alázásnak van kitéve,ő és más munkatársai is. Nem szeretne felmondani mert ő is pénzből él és a 24ezer Ft-ból nem lehet megélni ebből a kevésből is csak az apja segítségével tud. Szóval érdekelne hogy van e valaki hasonló helyzetben illetve milyen lépéseket lehetne tenni az ügy érdekében névtelenül?

 

Köszönettel

 

M.

csakvirág Creative Commons License 2016.03.24 -3 2 16642

Kedves otthonülő!Teljesen kezdő vagyok ezen a területen,csak az olvasottak,illetve az itteni, tényleg nagyon segítőkész Társainktól kaptam segítséget.:)

Első felülvizsgálatom lesz, ha behívnak,ez még nem történt meg.Első körben beadtam a háziorvosom által kitöltött nyomtatványt és a zárójelentéseim fénymásolatát.Ma pedig kaptam egy levelet amiben kiküldtek nekem két nyomtatványt.Annak kitöltését,-és visszaküldését kérik.Jelenleg ez a helyzet.

Felülvizsgálatra behívásról még nincs szó,ezért érdeklődtem,kinél,hogy történt ez.?

További szép napot kívánok Mindenkinek! :)

csakvirág Creative Commons License 2016.03.24 -3 2 16641

Köszönöm szépen a segítségedet!:)Szép napot kívánok!:)

Előzmény: kissmariska (16637)
viktoria98 Creative Commons License 2016.03.24 0 1 16640

Kedves BJszakért!

 

Köszönöm gyors válaszát!

 

Üdvözlettel,

Viktória

Előzmény: BJszakért (16638)
otthonülő Creative Commons License 2016.03.24 0 3 16639

Kedves kisvirág!

Bocsánat, de nem vagyok teljesen képben. Felülvizsgálatra kell menned?

Nekem a behívómmal együtt megküldték az adatlapot és a nyilatkozatot is, amit kitöltve vittem magammal, a házi orvosi négyoldalas papírral együtt.

 

Ha másról van szó, elnézést kérek!

 

Neked is szép napot kívánok!:)

Előzmény: csakvirág (16634)
BJszakért Creative Commons License 2016.03.24 0 1 16638

Viktória98

rokkantsági ellátás mellett dolgozhat, kereset korlát betartásával, ezt nem kell bejelenteni (munkaadó jelenti be NAV felé).

De ha túllépte a Mmtv által megengedett korlátot, azt kell bejelenteni 15 napon belül a Rehab Hatósághoz (aki megállapította) és Nyufig (folyósító felé) is, hogy esetleg a jogosulatlanul felvett összeget ne kelljen visszafizetni, mert a rendszeren át kell haladnia az ügynek, az idő.

A korlátot szakmai honlapomon érthetően olvashatja itt, a 2) pontban:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=586

 

hamster

Mindig is volt felülvizsgálat akkor is, ha valaki végleges, felülvizsgálat nem szükséges, ha hatóság úgy döntött, vagy olyan ok jutott tudomására, vagy célzott vizsgálatk esetén, ha törvény rendelte el, stb. De 2012-től rendkívül leterhelt Rehab Hatóság, hiszen akkortól több százezer embert köteleztek felülvizsgálatra, amivel még most sem végzett, csak töredékével, és folyamatban vannak a jogorvoslatok, hiszen sokszor fellebbeznek az emberek. Ráadásul igazolások alapján, a személyes vizsgálatok nélkül is véleményezhet hatóság, ez 2015.09.09. előtt is így volt a gyakorlatban, de ekkor törvénybe is írták.

 

2011. évi CXCI.tv. 19§ (1) bek.A rehabilitációs hatóság a komplex minősítés során megállapított körülményekre vonatkozóan felülvizsgálatot (a továbbiakban: felülvizsgálat) végez

a) az ellátást megállapító döntésben meghatározott időpontban,

b) az ellátott kérelmére,

c) a rehabilitációs ellátásban részesülő egészségi állapotában történt, a rehabilitációt lehetetlenné tevő tartós rosszabbodás vagy legalább 60 napi egybefüggő keresőképtelen állapot esetén,

d) olyan tényről vagy körülményről történő tudomásszerzés esetén, amely valószínűsíti, hogy a korábbi komplex minősítés során megállapított körülmény a megállapítás időpontjában nem állt fenn, vagy

e) célzott vizsgálatok elrendelése esetén.

 

Rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként szakterületemen önzetlenül tájékoztatok, mert minden eset különböző, mit tehet adott esetben, vagy nem tehet, mik az alternatívák. Hiszen a rehabilitáció rendszere rendkívül sokrétű, a jogszabályok folyton változnak, amelyet én nyomon követek, napra kész szakmai honlapom. Megtisztelnek megkeresésükkel.

Fenti linken megtalálja emailomat.

kissmariska Creative Commons License 2016.03.24 0 2 16637

Igen, ez a menete.

Előzmény: csakvirág (16634)
viktoria98 Creative Commons License 2016.03.24 0 2 16636

Kedves Sorstársak!

 

Meg tudnátok mondani, hogy hol és milyen formában kell bejelenteni, hogy rokkantsági ellátás mellett munkát vállalok?

 

Segítségeteket előre is köszönöm,

 

Viktória

 

 

csakvirág Creative Commons License 2016.03.24 -3 2 16635

Kedves Ruth!Ahogy szokták mondani...Türelem rózsát terem:) Jelen helyzetben a válasz email fel fog érni egy,vagy egy csokor  rózsával.:)Szép napot kívánok!:)

csakvirág Creative Commons License 2016.03.24 -3 3 16634

Kedves Fórumozó Társaim!Kaptam ma egy levelet a Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Főosztály-tól. Egy (Adatlap)

és egy (NYILATKOZAT a szakértői minősítéshez) megnevezésű nyomtatványok kitöltését és visszaküldését kérik tőlem.

Eddig én a háziorvosom által kitöltött,-és a betegségeimmel kapcsolatos zárójelentéseket,MR felvétel leírásokat küldtem be.

Kérdezném Tőletek, hogy Ti is,vagy van olyan akinek u.ezen módon kérték a nyilatkozatok kitöltését?Ez Mindenkinél egyformán így zajlik?Előre is köszönöm!:)Szép napot kívánva Mindenkinek!:)

Ruth22 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 16633

Ircsike,

szeretettel

Puszi

Előzmény: Ircsi57 (16627)
Ruth22 Creative Commons License 2016.03.23 0 1 16632

Kedves Csakvirág,

szeretettel köszönöm a tájékoztatást, akkor türelmesen várok :-)

Ruth

Előzmény: csakvirág (16631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!